Kto je manželka Jamesa Hetfielda Francesca Hetfield? Wiki

Francesca Hetfield je americká kostýmová výtvarníčka, narodená 27. januára 1970 v Rosariu v Argentíne. Preslávila sa vďaka manželstvu s hlavným spevákom a gitaristom skupiny Metallica Jamesom Hetfieldom.

ObsahSkorý život

Hoci sa Francesca Hetfield (rodená Tomasi) narodila v Južnej Amerike, ako dieťa sa s rodinou presťahovala do USA a vyrastala vo Vail v štáte Colorado. Bližšie informácie o jej rodine však nie sú známe.

Keďže Francesca neponúka veľa rozhovorov, podrobnosti o jej ranom živote je ťažké získať. Napriek tomu jej manžel James Hetfield spomenul počas an rozhovor v roku 2016 že počas svojho raného života prešla ťažkými skúsenosťami: ‚aj ona bola tým neviditeľným dieťaťom‘, zdôraznil, keďže to súviselo s jeho vlastným osobným príbehom: ‚obaja sme prežili‘.

Francesca Hetfield študovala na Overland High School, odkiaľ koncom 80. rokov zmaturovala. Neskôr sa špecializovala na kostýmové výtvarníctvo.

Francesca a James Hetfieldovci

pridané Josefanlml 1 na Nedeľa 7. októbra 2018

Kariéra

Zatiaľ čo Francesca Hetfield spočiatku pracovala ako ochranka v Denveri, neskôr si začala hľadať prácu, ktorá zahŕňala cestovanie. Bolo to vtedy, keď ju najali ako súčasť štábu heavymetalovej skupiny Metallica počas ich propagačného turné Wherever I May Roam začiatkom 90. rokov.

Francesca niekoľko rokov pracovala ako kostymérka a šatníková asistentka pre členov kapely. Bližšie podrobnosti o jej súčasnom povolaní a profesionálnych záujmoch však nie sú známe.

Osobný život

Manželstvo a rodina

Francesca spoznala svojho budúceho manžela Jamesa Hetfielda, keď pracovala ako návrhárka šatníka pre Metallicu. Začali spolu chodiť krátko po stretnutí, hoci sám James priznal, že jeho správanie na začiatku ich vzťahu bolo pre oboch „trápne“, pretože mal sklony k deštruktívnym a impulzívnym sklonom.

Avšak Francesca pomohol Jamesovi zanechať tieto črty a prekonať svoje toxické správanie: ‚pomohla mi dosť vyrásť‘, povedal neskôr. Po piatich rokoch vzťahu sa Francesca a James vzali 17. augusta 1997. Staršiu dcéru Cali Tee privítali 13. júna 1998 a 18. mája 2000 sa im narodil syn Castor Virgil. Mladšia dcéra Marcella Francesca sa narodila 17. januára 2002.

životný štýl

Francesca Hetfield, jej manžel a deti v súčasnosti žijú v jej rodnom meste Vail v Colorade. Rodina sa tam presťahovala v roku 2016 po tom, čo už mali dosť hektického životného štýlu ich predchádzajúceho domu v Bay Area v Kalifornii.

Francescin manžel James tiež povedal uprednostňuje život v Colorade, pretože mu to umožňuje užívať si život vonku, byť bližšie k prírode a držať ho ďalej od „elitizmu“: „Trochu mi prišlo zle z Bay Area, z postojov tamojších ľudí. '.

Poukázal na to, že napriek svojej láske k oceánu tam už nemôže žiť: „Začínal som mať pocit, že som celý čas len bojoval a musel som sa dostať von z vlastnej hlavy. Takže Colorado to robí za mňa.“

Nový dom Hetfieldovcov vo Vaile je vhodný aj pre jeho rodinu, najmä pre Francescu, ktorá sa po viac ako dvoch desaťročiach vrátila žiť do svojho rodného mesta. Okrem jednoduchého životného štýlu rodina Hetfield často navštevuje Argentínu, aby zostala na ranči rodiny Francescy v La Patagonia.

Kto je Francescin manžel James Hetfield?

Hlavným dôvodom, prečo sa Francesca preslávila, je manželstvo s Jamesom Hetfieldom, ktorý je známy najmä tým, že je spevákom a gitaristom skupiny Metallica. Narodil sa 3. augusta 1863 v Downey v Kalifornii.

Detstvo Jamesa Hetfielda bolo v mnohých ohľadoch nezvyčajné.

Jeho rodina bola praktizujúcimi kresťanskej vedy, čo znamenalo, že odmietli používanie modernej medicíny, pretože silne verili v silu svojej viery vyliečiť akýkoľvek typ choroby. Jamesov otec Virgil Lee Hetfield – ktorý pracoval ako kamionista – opustil rodinu, keď mal jeho syn 13 rokov.

Virgilovo opustenie Jamesa veľmi ovplyvnilo. Ako potvrdil Playboy v roku 2001 ani nevedel, že sa jeho rodičia rozišli, až kým mu matka po rokoch nepovedala skutočnú povahu dlhej „služobnej cesty“ jeho otca: „Bolo skryté, že je preč. Nakoniec moja mama povedala ‚otec sa nevráti‘ a to bolo dosť ťažké.‘

Jamesova matka Cynthia Bassett je bývalá operná speváčka – žiaľ, zomrela na rakovinu, keď mal jej syn 16 rokov. Túto chorobu jej diagnostikovali dva roky pred smrťou, hoci sa nikdy neliečila, ako jej diktovali pravidlá náboženstva. James potom zostal žiť s Davidom, jeho starším nevlastným bratom.

Napriek ťažkostiam v prvých rokoch bol James poháňaný hudbou už od detstva. Keď sa v deviatich rokoch naučil hrať na klavíri, následne sa naučil hrať aj na bicie a gitaru. James bol verným fanúšikom skupiny Aerosmith, ktorú prvýkrát videl na koncerte v roku 1978. Táto skúsenosť bola pre neho nezabudnuteľná, pretože sa stala jeho zdrojom inšpirácie a dôvodom, prečo sa rozhodol vybrať si hudbu ako svoju kariéru.

James Hetfield navštevoval Downey High School až do svojho druhého ročníka a školu opustil, keď mu zomrela matka Cynthia. Nakoniec zmaturoval na strednej škole Brea Olinda v roku 1981.

Kariéra

V apríli 1981 James odpovedal na inzerát, ktorý zverejnil bubeník Lars Ulrich, a naznačil, že hľadá ľudí na založenie kapely. James bol okamžite naverbovaný Larsom a len šesť mesiacov po ich prvom stretnutí bola Metallica – s pridaním ďalších členov – oficiálne založená.

Prvá pieseň skupiny s názvom Hit the Lights bola zahrnutá na kompilačný album Metal Massacre – v tejto skladbe bol James pripísaný ako rytmický gitarista, basgitarista a spevák. Prvé demo skupiny Metallica malo názov Power Metal, čo tiež pomohlo skupine získať popularitu v spomínanom metalovom podžánri rovnakého mena počas ich prvých rokov. V roku 1984 ľudia začali označovať ich zvuk ako thrash metal.

Metallica plánovala vydať svoj prvý album Metal Up Your Ass v máji 1983, no ich vydavateľstvo Megaforce Records názov odmietlo a prinútilo ho zmeniť ho. Album bol nakoniec vydaný v júni toho roku pod názvom Kill ‘Em All, po ktorom čoskoro nasledovala skladba Ride The Lightning. Obe produkcie pomohli kapele získať uznanie na metalovej scéne a upútali pozornosť veľkých hudobných vydavateľstiev.

Po vydaní singlu Creeping Death v novembri 1984 sa Metallica vydala na svoje prvé medzinárodné turné po Európe. Potom v marci 1986 skupina vydala Masters of Puppets, ktorý sa neskôr toho roku stal certifikovaným zlatým albumom, a potom absolvovala turné po USA, hoci Jamesovo zápästie bolo zranené, jeho hru na gitare dočasne nahradil John Marshall.

V roku 1988 Metallica vydala svoj nasledujúci album …And Justice For All, ktorý im priniesol prvú nomináciu na cenu Grammy a stal sa ich prvým číslom jeden v Billboarde.

Metallica vydala svoje ďalšie albumy Load v roku 1996 a Reload nasledujúci rok, no až po niekoľkých rokoch bez novej hudby kapela v roku 2003 vydala album St. Anger, po ktorom o päť rokov neskôr nasledoval Death Magnetic.

V roku 2009 bola skupina uvedená do Rock'n'rollovej siene slávy. Posledný album skupiny Metallica Hardwired… To Self-Destruct vyšiel v roku 2016.

Bojovať so závislosťami

Okrem toho, že sa James Hetfield zaoberal problémami s hnevom, niekoľko rokov bojoval so závislosťami, čo ho viedlo k tomu, že dvakrát v živote vstúpil do rehabilitačných programov.

V roku 2001 odišiel na poľovačku na Sibír a chýbal na narodeninách svojho syna. Tento výlet bol spôsobený jeho nedostatočnou sebakontrolou pochádzajúcou z alkoholizmu. To spôsobilo aj to, že ho manželka Francesca po návrate z cesty vyhodila z domu.

Keď James zistil, že žije sám a ďaleko od svojej rodiny, vyhľadal odbornú pomoc: „Strach bol pre mňa veľkou motiváciou. Strata rodiny, to bola vec, ktorá ma tak vystrašila, to bolo dno, na ktoré som siahol.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Papa Het (@james.hetfield)

Hoci sa Francescovo rozhodnutie môže pre niektorých zdať drsné, Jamesovi pomohlo vykročiť z cesty závislosti za čo je vďačný : „Jazdila so mnou na veľkých vlnách. Prešli sme si veľmi ťažkými vecami a vyšli sme silnejší. Zostala so mnou cez celé peklo.“

Po rehabilitácii James dokázal napraviť svoj vzťah s Francescou a zvyškom svojej rodiny. Vyhlásil sa tiež za rovného X, čo je hnutie, ktoré ho niekoľko rokov držalo ďaleko od jeho alkoholizmu. Bohužiaľ, v roku 2019 sa James so svojou závislosťou vrátil do starých koľají, čo spôsobilo jeho návrat do rehabilitácie a zrušenie turné skupiny Metallica po Austrálii.

Na veľkú radosť svojich fanúšikov James opäť prekonal svoju závislosť a v januári 2020 vystúpil na verejnosti.

Koľko stojí Francesca Hetfield?

Francesca má odhadovanú čistú hodnotu 300 miliónov dolárov, čo je jej spoločné dedičstvo s manželom Jamesom Hetfieldom.

Fyzický vzhľad

Francesca Hetfield je krásna žena bieleho etnika. Má blond vlasy, zelené oči a štíhlu postavu. Jej výška a váha nie sú známe.

Zaujímavosti

Podľa vyhlásení Jamesa jej manžela, keď sa s ňou stretol, cítil, že je pre neho tá pravá: „Vedel som, že ju priviedli ku mne, aby mi pomohla dostať sa z tejto pekelnej diery. A urobila.‘

Očividne ani Francesca, ani zvyšok jej rodiny nemajú verejné účty na sociálnych sieťach.

James Hetfield prijali Argentínska rodná krajina Francescy má tradíciu pitia mate.