Kto je manželka, dcéra Charlesa Barkleyho? Aký je bohatý? Bio

Charles Barkley je americký bývalý basketbalový hráč, herec a športový analytik a komentátor, narodený 20. februára 1963 v Leedse v Alabame. Je známy svojou úspešnou kariérou basketbalového hráča.

ObsahSkorý život

Charles Wade Barkly bol jediným dieťaťom, ktoré vzniklo z manželstva Charceyho a Franka Barkleyovcov. Charlesovi rodičia sa rozišli, keď bol ešte dieťa, keď jeho otec opustil rodinu a presťahoval sa do Kalifornie. Charcey, ktorá je teraz slobodná matka, musela upratovať domy, aby uživila svoje dieťa.

Charles navštevoval miestnu školu v Leedse, hoci jeho čas nebol ľahký, pretože bol jedným z prvých čiernych detí, ktoré tam študovali. V správe od ESPN Charlesova matka si spomenula, že jej syna musela do školy odprevadiť babička, pretože budova bola vždy preplnená ľuďmi, ktorí hrozivo čakali na čierne deti.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný používateľom @nbastateofmind

Keď bol Charles ešte na základnej škole, jeho matka Charcey opäť našla lásku k mužovi menom Clee Glenn, za ktorého sa vydala krátko po tom, čo sa s ním zoznámila. Dvojica spolu privítala dvoch synov menom Darryl a John, hoci rodina žila v malom jednoizbovom byte. Bohužiaľ, Charlesov nevlastný otec Clee zomrel pri autonehode, keď mal 11 rokov a keď jeho nevlastní bratia boli ešte malé deti.

Stredná škola v Leedse nebola ľahká ani pre Charlesa, pretože jeho fyzický vzhľad – vážil okolo 220 libier – mu získal kruté prezývky. Uprostred týchto problémov však Charles našiel útočisko vo svojej láske k basketbalu.

Hoci najprv dostal v školskom tíme iba rezervnú pozíciu kvôli svojej nízkej postave, vyrástol počas leta pred tretím ročníkom a v nasledujúcom školskom roku dostal lepšiu hráčsku pozíciu.

Počas štátneho šampionátu strednej školy bol skvelým doplnkom svojho tímu, hoci pozornosť regrútov neupútal až do semifinále, keď si ho všimol Sonny Smith z miestnej Auburn University. Charles Barkley následne získal basketbalové štipendium v ​​Auburn na štúdium obchodného manažmentu.

Kariéra

Kolegiálny basketbal

Počas troch sezón hral Charles Barkley za univerzitný basketbalový tím Auburn Tigers, kde dostal prezývku The Round Mound of Rebound vďaka svojim schopnostiam, mohutnej postave, ale nie tak vysokej výške. V strede pozície vynikal Barkley v obrane a získal viacero ocenení, ako napríklad Hráč roka Juhovýchodnej konferencie a Hráč dekády. Z basketbalového tímu na olympijských hrách v roku 1984 ho však odmietli kvôli svojej váhe.

Jeho úspešná kariéra v Auburn Tigers umožnila Barkleymu odísť počas tretieho ročníka vysokej školy v roku 1984 a po prvom draftovom kole podpísal svoju prvú zmluvu v Národnej basketbalovej asociácii (NBA) s Philadelphia 76ers.

Philadelphia 76ers

Hoci počas svojej prvej sezóny ako nováčik hrajúci za Philadelphia 76ers mal priemerné čísla, nasledujúcu sezónu si zvykol na dynamiku tímu – a na svojich spoluhráčov ako Moses Malone a Julius Erving – okrem toho, že sa stal odrazovým hráčom, zlepšil svoje štatistiky. . Bol druhým strelcom tímu s priemerom 20,0 bodu, ale Philadelphia v tom roku nedokázala vyhrať národnú ligu.

Po prestupe Mosesa Malona v sezóne 1986 zaujal Barkley Maloneovu pozíciu lídra tímu a neustále zlepšoval svoje čísla, pričom na konci sezóny zaznamenal v priemere 34 bodov. Nasledujúci rok získal 23 bodov a bol zaradený do All-Star Exhibition Game NBA.

V roku 1988 opustil tím Julius Erving, čím dal Barkleymu miesto franšízového hráča tímu.

Počas tejto sezóny a vďaka tejto výsadnej pozícii dosiahol priemer 28,3 bodu a bol súčasťou Zápasu hviezd, okrem toho, že bol prvýkrát vo svojej sľubnej kariére vybraný do prvého tímu All-NBA. Jeho úspech ako skúseného hráča NBA mu priniesol vzhľad na obálke Sports Illustrated .

Vo svojom rozhovore pre časopis Barkley otvoril otázky týkajúce sa tímu: „Trápilo ma, že som bol vždy obetným baránkom, vždy dôvodom, prečo Sixers nemohli vyhrať,“ a pokračoval v kritike voči nemu a tímu: „ No, som tu, aby som vám povedal, že jeden muž to sám nezvládne. Nie Magic Johnson, nie Larry Bird, nie Charles Barkley, nikto.'

V roku 1988 sa Philadelphia 76ers nedostala do play-off, čo sa však zmenilo v nasledujúcej sezóne, keď tím postúpil do prvého kola play-off a Barkley dosiahol priemer 25,8 bodu, čím si udržal svoje miesto v Zápase hviezd.

pridané Charles Barkley na Nedeľa 1. apríla 2012

V sezóne 1990 časopisy Basketball Weekly a The Sporting News vyhlásili Barkleyho za najlepšieho hráča roka. Jeho kariéra v 76ers bola naďalej nesmierne úspešná a niekoľko rokov si udržiaval vysoký priemer skórovania, okrem toho, že bol roky súčasťou tímu Zápasu hviezd.

Sezóna 1992 bola pre Barkleyho poslednou s Philadelphiou a s priemerom 23,1 bodu odišiel na štvrtú priečku v historickom bodovom rebríčku tímu.

Phoenix Suns

Barkley bol na sezónu 92-93 vymenený do Phoenix Suns, tímu, s ktorým mal úctyhodnú kariéru. Vo svojom prvom zápase zaznamenal 37 bodov a priemer za sezónu 25,6 bodu. Jeho prínos pre tím sa tým však neskončil, pretože Suns hrali svoje prvé finále play-off za viac ako desať rokov.

Vo svojej prvej sezóne s Phoenixom Barkley opäť raz získal miesto v Zápase hviezd a bol vyhlásený za najužitočnejšieho hráča tímu. Jeho nasledujúca sezóna však bola pre neho ťažká, pretože mal silné bolesti chrbta, ktoré bránili jeho hre. Bez ohľadu na svoje zdravotné problémy však dokázal získať v priemere 21,6 bodu a doviedol tím do semifinále NBA.

V nasledujúcich dvoch sezónach pokračoval v problémoch so svojím zdravím, keďže ho značne ovplyvnili zranenia. Napriek jeho hre a mnohým vyznamenaniam s Phoenixom bol Barkley v roku 1996 vymenený do Houston Rockets.

Houstonské rakety

Barkley sa zo zranení úplne nezotavil a snažil sa ukázať svoje schopnosti s Rockets. V sezóne 1996 vynechal 14 zápasov, hoci bol napokon druhým bodovým strelcom tímu.

jpeg

V ďalšej sezóne dosiahol priemer 17,9 bodu – len druhýkrát v kariére mal priemer menej ako 20 bodov – a Houston Rockets podľahli vo finále NBA.

V roku 1998 nazbieral Barkley celkovo 23 000 bodov v NBA, čo bol len druhý hráč, ktorý dosiahol takýto výkon. Avšak v nasledujúcich sezónach s Rockets mal najnižší bodový priemer svojej kariéry s 15,2, ale trochu sa zotavil v roku 1999 s 23,5 bodmi.

Sezóna 2000 však bola pre Barkleyho poslednou, pretože odišiel do dôchodku kvôli rýchlo sa zhoršujúcim zraneniam. Po 16-ročnej kariére odišiel do dôchodku počas zápasu v Houstone, pričom získal ovácie od verejnosti.

olympiády

Aj keď sa Barkly nepresadil za olympijský basketbalový tím USA v roku 1984, nakoniec bol zaradený do tímu USA na podujatiach v rokoch 1992 a 1996, pričom nakoniec získal dve zlaté medaily a prispel k olympijskému rekordu.

Osobný život

Kto je manželka, dcéra Charlesa Barkleyho?

Charles Barkley sa oženil s Maureen Blumhardt v roku 1989. Dvojica sa zoznámila v pennsylvánskej reštaurácii a čoskoro spolu začali chodiť. Pred svadbou pracovala Blumhardt v právnickej firme a bola modelkou.

Jedinou dcérou Charlesa a Maureen je Christiana, ktorá sa narodila v tom istom roku ich manželstva. Christiana študovala komunikáciu na Kolumbijskej univerzite a v súčasnosti je prispievateľkou do nadácie Fresh Start Women’s Foundation.

Čistá hodnota

Aký je bohatý?

Ku koncu roka 2020 má Charles Barkley odhadovanú čistú hodnotu 50 miliónov dolárov, najmä v dôsledku jeho mimoriadnej kariéry basketbalového hráča, ale aj jeho následnej kariéry v médiách.

Fyzický vzhľad

Charles Barkley je muž afroamerického pôvodu. Jeho silná postava je výsledkom jeho kariéry športovca a charakterizovala ho počas rokov aktívneho basketbalu. Je vysoký 6 stôp a 5 palcov (1,98 m), ale jeho súčasná váha nie je známa.

Zaujímavosti

Barkley je dobrý priateľ s legendou NBA Michaelom Jordanom.

V roku 2006 bol uvedený do basketbalovej siene slávy.

Hoci v 90. rokoch bol Barkley otvoreným podporovateľom Republikánskej strany, začiatkom roku 2000 zmenil svoje politické názory a prejavil podporu Demokratickej strane a Barackovi Obamovi.

Jedným z Barkleyho koníčkov je hazard.

V roku 1991 počas hry omylom napľul na mladé dievča, čo vyvolalo obrovskú kontroverziu. Ospravedlnil sa však nielen Philadelphia 76ers, ale aj osobe, ktorej sa to dotklo.

Svojou reklamou Nike Nie som vzor, ​​ktorá bola odvysielaná v roku 1993, vyvolal kontroverziu za to, že športové hviezdy nie sú dobrým príkladom pre deti. Keď sa ho na to pýtali ĽUDIA Barkley povedal: „Myslím si, že médiá požadujú, aby športovci boli vzormi, pretože je v tom aj určitá žiarlivosť.“

Barkley je aktívnym kritikom administratívy Donalda Trumpa.