• Hlavná
  • Herci
  • Kto je manžel Emilia Clarke? Wiki, História vzťahov

Kto je manžel Emilia Clarke? Wiki, História vzťahov

ObsahKto je Emilia Clarke? Wiki Bio

Emilia Isobel Euphemia Rose sa narodila v Londýne v Anglicku 23. októbra 1986, takže jej znamenie zverokruhu je Škorpión a má britskú národnosť. Je to herečka najlepšie známa tým, že sa objavila vo filmoch ako Solo: A Star Wars Story a Ja pred tebou .

Raný život a vzdelanie

Emilia bola vychovaná so starším bratom v Oxfordshire ich otcom, ktorý bol divadelným zvukovým inžinierom, a jej matkou, ktorá pracuje v globálnej poradenskej spoločnosti v oblasti riadenia ako viceprezidentka marketingu. Keď mala tri roky, rodičia ju vzali na predstavenie Show Boat, vtedy sa rozhodla, že sa chce stať herečkou – na prvý konkurz sa zúčastnila ako 10-ročná do muzikálu The Goodbye Girl.

Emilia Clarke 2016 Emmy Awards v nedeľu v Los Angeles

pridané • Emilia Clarke • na Pondelok 19. septembra 2016

Študovala na Rye St. Antony School a potom prešla na St. Edward’s School v Oxforde. Po imatrikulácii sa zapísala do Drama Center London (po zamietnutí jej prihlášok Kráľovskou akadémiou dramatických umení (RADA) a Londýnskou akadémiou hudobného a dramatického umenia (LAMDA)) a v roku 2009 ukončila bakalársky titul v odbore divadlo.

Filmové a javiskové vystúpenia

V roku 2009 natočila svoj debut ako titulná postava v krátkom filme Lisa's Story a v roku 2012 bola pozvaná hrať Malu v krátkom filme s názvom Shackled. Pokračovala vo filme Spike Island a v roku 2013 stvárnila Evelyn Hemingway vo filme Dom Hemingway.

V nasledujúcich rokoch hviezdila ako Sarah Connor v Terminator Genisys a Louisa Clark v Me Before You, zatiaľ čo jej najnovšie úlohy boli vo filmoch Above Suspension a Last Christmas v roku 2019. V roku 2013 sa objavila v hre Raňajky u Tiffanyho v divadle Cort. v The Seagull v divadle Playhouse v roku 2020.

Účinkovanie v televíznych seriáloch a iných podnikoch

V roku 2009 debutovala v televíznom seriáli Doctors, kde stvárnila Saskiu Mayer v epizóde Empty Nest, zatiaľ čo v roku 2010 bola jej hviezda ako Savannah Roundtree vo filme Triassic Attack.

Celosvetovo sa stala populárnou po tom, čo ju obsadili do úlohy Daenerys Targaryen v akčnom dobrodružnom televíznom seriáli Hra o tróny V hlavných úlohách si zahrali Peter Dinklage a Kit Harington a sleduje príbeh deviatich rodín, ktoré bojujú o ovládnutie „bájnych krajín Westeros, zatiaľ čo sa vracia dávny nepriateľ po tisícoch rokov nečinnosti“. Hrala hlavnú úlohu v rokoch 2011 až 2019, keď sa show skončila, a vyjadrila Daenerys Targaryen vo videohre Game of Thrones v roku 2015, ktorá je úzko založená na televíznom seriáli. V roku 2013 prepožičala svoj hlas postave Marianne v jedinej epizóde animovaného seriálu Futurama a v roku 2016 nahovorila Bridget v epizóde Návrat Joela Hurwitza zo série Robot Chicken.

Jej posledné vystúpenia v televíznych seriáloch boli v roku 2017 vo filmoch Animals and Thunderbirds Are Go a v Saturday Night Live v roku 2019. Bola nominovaná na štyri ceny Primetime Emmy, ale nezískala žiadnu, a v roku 2019 bola označená ako „jedna zo 100 najvplyvnejších“. ľudí od magazínu Time.

Emília je tiež modelka. a v roku 2015 bola tvárou kolekcie šperkov Victoire de Castellane’s Rose des Vents, zatiaľ čo v roku 2018 sa stala ambasádorkou značky Dolce & Gabbana’s The Only One. V roku 2020 sa stala globálnou ambasádorkou kozmetickej spoločnosti Clinique.

Rodina, milostný život a manžel

Emiliin otec bojoval s rakovinou niekoľko rokov, kým v júli 2016 zomrel. Emilia mala problémy so subarachnoidálnym krvácaním, ktoré si v roku 2011 vyžiadalo urgentný chirurgický zákrok, a potom chvíľu trpela afáziou a občas si nevedela spomenúť ani na svoje meno. . V roku 2013 musela podstúpiť druhú operáciu, ktorá jej vrátila zdravie do normálu. Internetom kolovali chýry, že obľúbená herečka randí Jason Momoa , slávny herec, ktorý je jej manželom v televíznom seriáli Game of Thrones, sa však čoskoro ukázali ako nepravdivé, keďže Jason je ženatý s Lisou Bonetovou.

Emilia bola v minulosti vo viacerých vzťahoch, napríklad so Sethom McFarlaneom, ktorý je tvorcom populárneho animovaného televízneho seriálu Family Guy. Obaja spolu strávili asi rok, kým začala chodiť s hercom Jamesom Francom. Jej posledný priateľ, o ktorom verejnosť vie, bol Jai Courtney , s ktorým sa zoznámila na nakrúcaní filmu Terminator Genisys. V súčasnosti je slobodná, nevydala sa a nemá deti.

Záľuby a iné záujmy

Emilia má svojich obľúbených, pokiaľ ide o slávnych hercov a herečky – niektorí z nich sú Will Smith, Denzel Washington a Angelina Jolie, zatiaľ čo niektoré z jej obľúbených filmov sú I Am Legend, I, Robot a Lara Croft: Tomb Raider.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

…….Lepšie neskôr ako nikdy?! (Z hľadiska sociálnych médií si uvedomujem, že sa to stalo pred 4 storočiami, ale...) #bafta2020 aká snová noc plná lesku a lesku, vysokých opätkov a DREAM TEAMS! Odolali sme chladu a obliekli sme si to najlepšie, @schiaparelli mi urobila kúzelnú mágiu, @lynseyalexander @sammcknight1 @petraflannery @chloebeeneystyling @rebeccajadewilson_nails prinášajúce teplo a vibrácie 90-tych rokov... čo viac si môže dievča želať? Áno, odpoveď je Lord Teddington Tretí. Dá sa povedať, že oslavoval tým, že sa hneď po mojom príchode domov vykakal. #kto povedal, že má z koberca kúzlo?! #offigotoworkonmyChekhov #🤘 #❤️ #

Príspevok zdieľaný používateľom @ emilia_clarke 4. februára 2020 o 12:25 PST

Vo voľnom čase rada cestuje, bola vo viacerých štátoch USA ako Pensylvánia, Severná Karolína či Arizona, v Európe navštívila aj Francúzsko a Slovinsko. Jej vysnívanou cestovateľskou destináciou sú talianske Benátky a jej obľúbená kuchyňa je talianska. Venuje sa charitatívnej činnosti av súčasnosti pôsobí ako ambasádorka celebrít tímu SMA Trust. V lete 2017 sa pripojila k neziskovej organizácii Open Door, ktorej cieľom je pomáhať mladým ľuďom počuť o konkurzoch do dramatických škôl a navštevovať ich.

V roku 2019 spustila vlastnú charitatívnu organizáciu s názvom SameYou, ktorá pomáha mladým ľuďom, ktorí utrpeli poranenie mozgu.

Vzhľad a čistý majetok

Emília má 33 rokov. Má dlhé hnedé vlasy a hnedé oči, meria 1,57 metra a váži približne 51 kg. Začiatkom roku 2020 sa jej čistý majetok odhaduje na viac ako 15 miliónov dolárov – podľa The Hollywood Reporter jej bolo vyplatených viac ako 1,2 milióna libier za epizódu Game of Thrones.