• Hlavná
  • Herci
  • Kto je Kingsley Ben-Adir? Partner, rodičia, vek – životopis

Kto je Kingsley Ben-Adir? Partner, rodičia, vek – životopis

ObsahKto je Kingsley Ben-Adir?

Kingsley Ben-Adir sa narodil v roku 1986 v Gospel Oak v Londýne v Anglicku a je hercom, ktorý sa preslávil najmä rolou v televíznom seriáli Vera, v ktorom stvárňuje patológa Marcusa Summera. Objavil sa aj v seriáli The OA, ako postava súkromného detektíva Karim Washington.

Bohatstvo Kingsley Ben-Adir

V polovici roku 2020 sa čistý majetok Kingsley Ben-Adir odhaduje na viac ako 1,5 milióna dolárov, ktoré zarobila úspešná kariéra v herectve. Počas svojej kariéry sa objavil v niekoľkých významných televíznych programoch a filmoch, v tejto profesii od roku 2012 a má silné zastúpenie aj na divadelnej scéne.

Britský herec Kingsley Ben-Adir hovorí o „šialenstve“ úspešnej sci-fi drámy The OA, plus jeho kariérne vrcholy a vysnívané role ➡️ http://mfa.sh/YDr6XZ

pridané MATCHESFASHION Muž na štvrtok 28. marca 2019

Raný život, vzdelávanie a začiatky kariéry

Kingsley vyrastal a začal sa zaujímať o herectvo a divadelné umenie. Navštevoval školu Williama Ellisa, ktorá sa nachádza v jeho rodnom meste a ktorú založil podnikateľ s rovnakým menom a je určená len pre chlapcov. Po imatrikulácii sa venoval herectvu a zapísal sa na Guildhall School of Music & Drama. Konzervatórium funguje od roku 1880 a je popredným medzinárodným konzervatóriom so študentmi zastupujúcimi viac ako 70 krajín.

Škola je známa svojím medzinárodne uznávaným umeleckým programom. Medzi jeho najvýznamnejších absolventov patria Ewan McGregor, Daniel Craig a Sir Bryn Terfel.

Len rok po promócii sa začal venovať profesionálnym hereckým projektom, najskôr pracoval na javisku. Na javisku debutoval v hre The Riots, ktorá rozpráva príbeh o nepokojoch v Anglicku v roku 2011, pri ktorých došlo k zločinom rabovania a podpaľačstva. Protesty sa začali po tom, čo polícia zastrelila miestneho muža. Hra berie skutočné skúsenosti a príbehy rozprávané ľuďmi, ktorí boli prítomní počas udalosti, a bola kriticky ocenená

Pokračovanie v hereckej práci

Počas niekoľkých nasledujúcich rokov Ben-Adir pokračoval so zameraním na scénickú prácu a objavil sa v produkcii Sen noci svätojánskej ktorý sa odvysielal v Regent’s Park Open Air Theatre v úlohe Demetria, jedného z milencov v hre, ktorý odvoláva svoje zasnúbenie, aby sa mohol venovať inej žene. Táto Shakespearovská hra je jednou z najadaptovanejších divadelných hier na celom svete. Potom pracoval na ďalšej shakespearovskej inscenácii – Veľa kriku pre nič – ktorú Shakespeare napísal uprostred svojej kariéry.

Po tejto práci debutoval v televízii v Agathy Christie’s Marple, relácii založenej na poviedkach Agathy Christie, ktorá bola známa svojimi kriminálnymi románmi.

Krátko nato debutoval vo filme World War Z vo filmovej adaptácii rovnomennej knihy od Maxa Brooksa. Jeho úloha však nebola uznaná, keďže sa objavil len krátko. Pokračoval v práci na javisku s niektorými zo svojich projektov vrátane God’s Property a We Are Prod to Present a Presentation About the Hero of Namíbia, predtým známej ako Juhozápadná Afrika, Z nemeckej Sudwestafriky, medzi rokmi 1884-1915.

Vzostup k sláve

V roku 2014 bol Kingsley obsadený do jednej zo svojich pozoruhodných úloh v televíznom seriáli Bytie , založený na románovej sérii Ann Cleevesovej, ktorá rozpráva o dobrodružstvách titulnej Very Stanhopeovej.

V predstavení vystupuje Brenda Blethyn ako zamestnankyňa takmer na dôchodku, ktorá stále lipne na svojej práci a popri tom bojuje s mnohými problémami. Bol súčasťou show od roku 2014 do roku 2016 a v roku 2018 sa krátko vrátil ako hosť.

Súčasne mal aj iné projekty, vrátane hosťovania v Midsomer Murders a Peaky Blinders. Posledne menovaná je show odohrávajúca sa tesne po prvej svetovej vojne, založená na fiktívnej zločineckej rodine pôsobiacej v Birminghame v Anglicku a čerpá inšpiráciu z mládežníckeho gangu Peaky Blinders, ktorý existoval v 19. storočí. Vrátil sa aj k filmu, objavil sa v Priestupok proti nám po boku Seana Harrisa, Brendana Gleesona a Michaela Fassbendera.

V roku 2017 ho obsadili do filmu Kráľ Artuš: Legenda o meči, ktorý, ako už názov napovedá, je inšpirovaný artušovskými legendami a folklórom.

Nedávne projekty

Po práci na sérii Deep State Ben-Adir pritiahol trochu viac medzinárodnej pozornosti, keď pracoval v sérii Netflix The OA. Predstavenie sleduje príbeh nevidomej mladej ženy, ktorá je nezvestná sedem rokov, ktorá sa znovu objavila s inou identitou a zrakom. Prehliadka obsahovala aspekty fantasy, sci-fi a nadprirodzené prvky a mala dokončiť svoj príbeh v priebehu piatich sezón, ale bola zrušené po svojej druhej sezóne, ktorá končí show na útese.

Vo filme mal aj menšiu rolu The Commuter , v ktorom si zahrali Liam Neeson a Vera Farmiga. Film získal protichodné recenzie, najmä zo skutočnosti, že bol podobný filmu režiséra, v ktorom hral aj Neeson, hoci herec získal za svoj výkon priaznivé recenzie. Kingsley sa potom objavil vo vianočnom filme Noelle, predtým ako začal pracovať na Fotografii, o fotografovi, ktorý sa zamiluje do novinára, ktorý študuje život jeho zosnulej matky.

V posledných rokoch sa objavil v niekoľkých produkciách, vrátane filmu One Night in Miami po boku Eliho Goreeho a Aldisa Hodgea a je založený na rovnomennej hre Kempa Powersa. Pracuje tiež na šou A Higher Loyalty, ktorá je založená na rovnomennej knihe Jamesa Comeyho.

Osobný život

Kingsley je slobodný a neboli zaznamenané žiadne vzťahy z minulosti ani súčasnosti. Radšej sa drží pre seba, nemá žiadne účty na sociálnych sieťach a s médiami sa stretáva len zriedka. Je veľmi atletický, väčšinou trávi čas v posilňovni, kde trénuje svoje telo. Má skúsenosti s gymnastikou a stále robí niektoré gymnastické cvičenia, aby zostal fit.