• Hlavná
  • Herci
  • Kto je Kari Michaelsen? Hviezda „Gimme a Break“ a hostiteľ QVC

Kto je Kari Michaelsen? Hviezda „Gimme a Break“ a hostiteľ QVC

Kari Michaelsen je americká herečka a motivačná rečníčka, ktorá sa preslávila rolou Katie Kanisky v situačnej komédii NBC Gimme a Break! v 80. rokoch 20. storočia.

ObsahRaný život a rodina

Kari Michaelsen sa narodila ako Kari Kathleen Markussen 3. novembra 1961 na Manhattane v štáte New York Arne Markussenovi z nórskeho pôvodu a Roberte Stevenson. Jej otec bol spevák, zatiaľ čo jej matka bola tanečnica. Oni presťahoval do Beverly Hills v roku 1975. Jej matka zomrela na rakovinu kostí vo veku 77 rokov v roku 2000. Na svojom Instagrame vzdala na Medzinárodný deň žien hold svojej mame za to, že bola jej najlepšou priateľkou, mentorkou, podporovateľkou a najväčšou fanúšičkou. Povedala: ,Milujem ťa viac, než slová dokážu vyjadriť, a naďalej sa snaž byť Svetlom, ako si bol každý deň svojho života.‘

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Milujte sviatky... Peknú nedeľu!! #dovolenková sezóna #radostné #prázdninové párty #rodinný čas #špeciálnipriatelia #láska ❤️❤️ #karimichaelsen #bosé sny

Príspevok zdieľaný používateľom Kari Michaelsen (@karimichaelsen) 22. decembra 2019 o 13:45 PST

Svoju mamu pozdravila k narodeninám 8. marca aj zverejnením zostrihu starých fotografií svojej mamy, o ktorej hovorila ako o svojom anjelovi v nebi. Jej blahoželanie k narodeninám pre otca na jej IG bolo o tom, že bola vďačná Bohu za to, že ju požehnal milým, milujúcim a podporným otcom a že jej stále chýba.

Skoré vzdelávanie

V roku 1979 absolvovala strednú školu v Beverly Hills. Potom absolvovala kurz psychológie na Kalifornskej univerzite v Los Angeles, ale nedokázala ju ukončiť, pretože práve v tomto období bola obsadená do úlohy Katie, jednej z hlavné postavy situačnej komédie Gimme a Break.

Kariéra

Prvý krok

Kari začala svoju kariéru skoro, keď spievala na soundtracku veľmi populárnej detskej televíznej show Sesame Street a tiež účinkovala v hrách mimo Broadway, keď mala 11 rokov. Začiatkom 80. rokov nakrúcala filmy, ako napríklad americké komédie- horor, sobota 14th, ktorý mal návratnosť 4 milióny dolárov a film Terror in the Aisles s klipmi z piatka 13.tha ďalšie hororové filmy, ktoré mali návratnosť viac ako 10 miliónov dolárov.

Ďalší úspech

Počas 80. rokov získavala hosťujúce spoty v rôznych televíznych seriáloch vrátane sitcomu, Diff’rent Strokes, komediálno-dramatického seriálu, Eight is Enough a The Incredible Hulk.

Jej veľký zlom nastal, keď bola obsadená do úlohy Katie Kanisky v populárnom sitcome Gimme a Break! ktorá trvala šesť sezón od roku 1981 do roku 1987. Jej herecký výkon tu bol ocenený a bola nominovaná na najlepšiu mladú herečku v komediálnom seriáli na Young Artist Award v roku 1983. Ďalšiu nomináciu na najlepšiu mladú herečku získala v roku 1984, ale tentoraz je to pre jej úloha vo filme The Kid with the 200 I.Q. čo je televízny komediálny film od NBC. V roku 1989 natočila film Girl Talk a bola hosťom v jednej epizóde Full House a skončila s herectvom. Dôvody jej odchodu neboli zverejnené.

Úspech ako hostiteľ

Po posledných filmových a televíznych projektoch absolvovala obchodné kurzy.

V roku 1999 spolu s Lee Marshallom moderovala rannú rozhlasovú šou v Santa Barbare v Kalifornii a vysielala na troch staniciach. Po mesiacoch odišla zo šou a v roku 2000 moderovala televízny program In the Spotlight, kde robila rozhovory s celebritami, menovite Johnom Travoltom, Martinom Sheenom a Kennym Logginsom. Relácia sa vysielala dvakrát týždenne v štyroch okresoch Kalifornie.

Úspech ako motivačný rečník, hostiteľ QVC

V roku 2001 odišla z televíznej práce a viac sa zamerala na to, aby sa stala nielen hostiteľkou, ale aj motivačnou rečníčkou, konzultantkou, koučkou a mentorkou pre médiá a marketing. Stala sa hostiteľkou seminára Get Motivated Business Seminar, ktorý absolvoval turné po Spojených štátoch, aby motivoval alebo mentoroval ľudí v oblasti marketingových, vodcovských a komunikačných stratégií.

Kari Michaelsen

Podujatie sa konalo v priestoroch, ktoré mali kapacitu 10 000 až 25 000 ľudí, a mali hostí alebo motivačných rečníkov, ako Rudy Guiliani, Steve Forbes, Sarah Palin a ďalšie známe osobnosti, ktoré vynikali vo svojom odbore alebo vo zvolenej kariére. V roku 2018 tiež hostila veľtrhy bohatstva v Toronte a v roku 2019 v New Yorku a LA s hosťujúcimi prednášajúcimi, menovite Sylvester Stallone, Pitbull a Tony Robbins.

Založila vlastnú spoločnosť Michaelsen Enterprises a pokračovala v organizovaní ďalších vzdelávacích seminárov, ako je Summit úspechu maximálnej dôveryhodnosti pre majiteľov firiem, ktorí sa chceli dozvedieť viac o marketingu a public relations. Kari sa stala Brand Ambassador a kreatívna poradkyňa pre Barefoot Dreams, čo je medzinárodná značka luxusných prikrývok a oblečenia pre novorodencov, batoľatá a dospelých.

Na propagáciu značky má týždennú reláciu na QVC, čo je americká vysielacia televízna sieť pre zážitok z nakupovania v domácnosti. Svoj osobný IG účet využíva aj na ďalšiu propagáciu značky. Ďalšie relácie v QVC, kde ju možno vidieť, sú PM Style a The Find, ktoré sú na reláciách QVC Primetime Apparel Shows.

Osobný život

V súčasnosti je slobodná a nie sú žiadne správy o tom, že by chodila alebo mala vzťah.

Predchádzajúce vzťahy

Stretla sa s Andym Gibbom na natáčaní Gimme a Break v roku 1983, keď sa stal hosťom show a začali spolu chodiť. Andy holdoval drogám a títo dvaja vzťah po dvoch rokoch ukončili. Zomrel na myokarditídu 10. marca 1988 vo veku 30 rokov.

#homebound Posielam vám všetkým moje myšlienky a modlitby počas tohto veľmi desivého obdobia…. S láskou ❤️ (Vďaka bohu za Starbucks Drive Thru) #coronavirius #shelterinplace #prayersforusall

pridané Kari Michaelsen na Utorok 17. marca 2020

Bol to spevák, skladateľ a idol tínedžerov, ktorý sa stal populárnym v 70. rokoch so šiestimi singlami, ktoré sa dostali do Top 10 v USA. Bol tiež mladším bratom Barryho, Robina a Mauricea Gibba z medzinárodne známej skupiny populárnej hudby Bee Gees. V roku 1985 randila s Michaelom J. Foxom, ktorý je kanadským hercom, komikom a filmovým producentom. Obaja v tom čase robili predstavenia pre NBC. Rozišli sa v roku 1986.

Kari sa stretla s Davidom Waldockom, 52-ročným manažérom Mercedes Benz, keď nakupovala auto. Oni boli manželia v júli 2002, dva roky po zasnúbení, mali syna, ktorému dali meno Nickolas. Jeho narodeniny sú 19. novembra. Všetci žili spolu v štvorizbovom dome v štýle ranča vo Westlake Village v Kalifornii. Po siedmich rokoch sa rozviedli v roku 2009. Jej syn ukončil strednú školu v máji 2019. Je golfista a ona ho sprevádza vždy, keď ide von hrať golf a súťažiť na golfových turnajoch po celom svete.

Je hrdou golfovou mamou a veľmi podporuje kariéru svojho syna tým, že je jeho osobnou asistentkou, fotografkou, publicistkou a najväčšou fanúšičkou.

Fámy, kontroverzie a zaujímavé fakty

  • Údajne porazila Helen Hunt za rolu Katie Karinsky vo filme Gimme a Break
  • Kari kedysi súťažila v gymnastike a Nadia Comaneci bola v tom čase jej detským idolom a inšpiráciou
  • V Circus of the Stars urobila split na vysokom drôte 35 stôp vo vzduchu bez bezpečnostného pásu, pričom mala na sebe skromný kostým.
  • V Riverfront Times vyšiel v máji 2011 článok o programe Get Motivated! seminár 27. apríla 2011 v St. Louis s Kari ako moderátorkou. Seminár s hosťami, medzi ktorými bola aj bývalá prvá dáma Laura Bushová, bývalý minister zahraničných vecí Colin Powell a ďalšie celebrity, bol údajne len plánom organizátorov na rýchle zbohatnutie, kde za účasť zaplatíte 1,95 dolára, no možno nakoniec zaplatíte. viac alebo vám budú účtované mesačne, ak uvediete číslo svojej kreditnej karty a neprečítate si drobné písmo na zmluve, ktoré hovorí, že musíte poslať oznámenie o zrušení v konkrétny deň. Môžete si vypočuť tieto populárne osobnosti, ale musíte tiež počúvať hodiny predaja od iných rečníkov.

Vzhľad

Kari má štíhlu postavu. Je vysoká 5 stôp 3 palce (1,6 m). Jej hmotnosť a vitálne štatistiky nie sú známe. Má blond vlasy a modré oči.

Čistý majetok

Nie je odhalené, koľko zarába za hosťovanie, ako motivačný rečník a za vlastníctvo vlastnej spoločnosti. Zdroje však odhadovali jej čistý majetok na približne 88 miliónov dolárov začiatkom roku 2020.