• Hlavná
  • Herci
  • Kto je John Carroll Lynch, známy ako klaun Twisty v „Americkom hororovom príbehu“?

Kto je John Carroll Lynch, známy ako klaun Twisty v „Americkom hororovom príbehu“?

ObsahKto je John Carroll Lynch?

John Carroll Lynch je americký herec, ktorý je svetu pravdepodobne najlepšie známy svojou prácou ako obecný zloduch alebo hlavný zabijak v televíznych seriáloch a filmoch, v ktorých sa objavil. Medzi jeho najznámejšie úlohy patrí časť klauna Twistyho v televíznom hororovom dramatickom seriáli American Horror Story: Freak Show a American Horror Story: Cult, tiež ako Norm Gunderson vo filme Fargo, okrem iných úloh, ktoré mal počas svojej kariéry. kariéra.

John Carroll Lynch Wiki-Vek, detstvo a vzdelanie

John Carroll Lynch sa narodil 1. augusta 1963 v Boulder, Colorado, USA, niektorí si myslia, že je príbuzný s Davidom Lynchom kvôli priezvisku a angažovanosti v šoubiznise, ale nie je to tak.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#firstheadshot áno. Áno, áno, áno

Príspevok zdieľaný používateľom John Carroll Lynch (@mrjclynch) 2. mája 2018 o 7:39 PDT

Detstvo prežil v Denveri v Colorade, kde chodil na Regis jezuitskú strednú školu. Po imatrikulácii sa zapísal na The Catholic University of America, kde v roku 1986 získal titul Bachelor of Fine Arts.

Začiatky kariéry

Po ukončení štúdia sa John pripojil k divadelnej spoločnosti Guthrie a ďalších osem rokov bol hviezdou mnohých divadelných predstavení. Pracoval v Minneapolise v Minnesote a pôsobil v Guthrie Theatre Company a bol tiež mentorom postgraduálneho hereckého programu na University of Minnesota.

V roku 1993 debutoval na obrazovke v menšej úlohe vo filme Grumpy Old Men, v ktorom hrali Jack Lemmon, Walter Matthau a Ann-Margret.

John pokračoval s menšími úlohami vo filmoch a televíznych seriáloch, objavil sa v ocenenom romanticko-dramatickom filme Beautiful Girls a v televíznom seriáli Murder One (1996), predtým, ako bol vybraný za rolu Norma Gundersona na Oscara- víťazný kriminálny triler Fargo (1996). Potom sa objavil v niekoľkých menších úlohách v populárnych filmoch, vrátane Volcano v hlavnej úlohe s Tommym Lee Jonesom, Anne Heche a Gaby Hoffmann a Tisíc akrov, ktorý si vyslúžil nomináciu na Zlatý glóbus.

Vzostup ku hviezde

Pred koncom desaťročia si John zabezpečil rolu Steva Careyho v sitcome The Drew Carey Show, ktorý sa objavil v 74 epizódach vysoko uznávaného seriálu pred jeho koncom v roku 2004.

So začiatkom nového tisícročia začal byť John obsadzovaný do výraznejších úloh, ktoré hral v komediálnom filme Bug v roku 2002, bol starostom Garrettom Shawom v televíznom seriáli Bratstvo Poľska, New Hampshire v roku 2003 a v tom istom roku hral v hororovom thrilleri Gothika po boku Penelope Cruz, Roberta Downeyho Jr. a Halle Berry.

Jeho ďalšou populárnou úlohou bola postava Varlyna Strouda v televíznom seriáli Carnivale (2005) a potom v rokoch 2005 až 2006 hral Steve Sharpe v televíznom seriáli Blízko domova. V roku 2007 hral ako sériový vrah Zodiac / Arthur Leigh Allen v kriminálnom trileri Zodiac s Jakeom Gyllenhaalom, Robertom Downeym Jr. a Markom Ruffalom.

Teraz hviezda John naďalej dominoval na obrazovke – bol kapitánom Jamesom Embrym v televíznom seriáli K-Ville (2007 – 2008), potom v rokoch 2011 až 2013 hral ako Bud Morris v televíznom seriáli Body of Proof a spoluúčinkoval hral v trileri Shutter Island.

Neustály úspech a Twisty klaun

V roku 2014 sa John pripojil k obsadeniu American Horror Story ako klaun Twisty, rola, ktorá ho posunula ďalej k sláve. Po piatich epizódach bol vybraný do ďalšej sezóny populárnej série, tentoraz ako John Wayne Gacy v rokoch 2015 až 2016, zatiaľ čo v roku 2019 bol Benjamin Richter/Pán Jingles v deviatich epizódach uznávanej série.

Účinkoval aj v iných projektoch, vrátane filmu Architekt (2016), kde si zahral po boku Parkera Poseyho a Jamesa Fraina, pričom si zahral aj v životopisnom filme o Rayovi Krocovi s názvom The Founder (2016). O dva roky neskôr mal populárnu úlohu v komediálnom dramatickom filme Súkromný život a v roku 2019 si zahral s Kevinom Costnerom, Woodym Harrelsonom a Kathy Bates v životopisnom kriminálnom filme The Highwaymen.

Najnovšie John pracoval na televíznom komediálnom seriáli Perfect Harmony (2019-2020) a v súčasnosti na komediálnom filme Kiss Me Before It Blows Up (2020), v ktorom si zahrali Moran Rosenblatt, Luise Wolfram a Rivka Michaeli.

Okrem toho sa John chystá hrať v historickom trileri The Trial of the Chicago 7 po boku Eddieho Redmayna, Alexa Sharpa a Sachu Barona Cohena, ktorého premiéra je naplánovaná na 16. októbra 2020. Toto nie je všetko o Johnovej práci, keďže sa objaví aj v kriminálnom seriáli The Big Sky, ktorý je v polovici roku 2020 v predprodukcii.

Okrem svojej kariéry na obrazovke je John známy aj pre svoju prácu s hlasom a prepožičal svoj hlas postavám z videohier Ace Ventura (1996) a Return to Krondor (1998).

John Carroll Lynch Čistá hodnota, výška, hmotnosť a vzhľad

John Carroll Lynch sa objavil vo viac ako 120 filmoch a televíznych seriáloch, z ktorých všetky prispeli k jeho bohatstvu. Podľa zdrojov sa odhaduje, že čistý majetok Johna Carrolla Lyncha je v polovici roku 2020 až 3 milióny dolárov.

John Carroll Lynch je známy svojou výškou, keďže má výšku 6 stôp a 3 palce, pričom váži 165 libier ~ 75 kg. Má čierne vlasy, hoci je plešatý, a má hnedé oči.

John Carroll Lynch Osobný život, manželstvo, manželka, deti

John Carroll Lynch je od roku 1997 ženatý s Brendou Wehle, herečkou, ktorá je o 17 rokov staršia od neho a s ktorou sa pár zoznámil počas práce v Guthrie Theatre Company. Nemajú vlastné deti, ale John je nevlastným otcom Brendiných detí Emily a Sarah Wehleových.

Brenda Wehle sa narodila 28. júna 1946 a medzi jej najúspešnejšie úlohy patrí postava Dr. Stephanie Rabin v televíznom seriáli Party of Five (1997-1999), potom ako Lavernia v televíznom komediálnom seriáli Malcolm in the Middle (2001). -2002), zatiaľ čo nedávno účinkovala v životopisnom filme Kill Your Darlings (2013), okrem mnohých iných úloh.

John Carroll Lynch Správy, Záujmy

John je opäť v správach a tentoraz vďaka pripravovanej sérii Veľké nebo , ktorý bude vysielať na ABC.