• Hlavná
 • Herci
 • Kto je Jeff Fahey? Čistá hodnota, manželka, rodina – nevypovedaná biografia

Kto je Jeff Fahey? Čistá hodnota, manželka, rodina – nevypovedaná biografia

Jeff Fahey je americký herec, ktorý sa preslávil rolou kapitána Franka Lupidusa v stále populárnejšom seriáli ABC Lost. Hral v dlhom zozname televíznych seriálov a filmov, vďaka čomu je jedným z najúspešnejších hercov súčasnosti. Jeho život však nebol len víno a ruže, pretože pochádzal z ťažkopádneho prostredia a obrovskej rodiny. Tu je rýchly pohľad na život a cestu k úspechu Jeffa.

ObsahRaný život a rodina

Jeffrey David Fahey sa vo veku 67 rokov narodil 29. novembra 1952 v Olean v štáte New York do americko-írskej rodiny.

Jeff Fahey (I) (Elder Bowden / Albert Bowden) a Wesen (Lions)

pridané Filmové tapety na Sobota 16. januára 2016

Bol šiestym dieťaťom z 13 rokov rodičom Francisovi Thomasovi a Jane Faheyovej. Jeho otec pracoval v obchode s odevmi a jeho matka bola oddaná žena v domácnosti. Jeffrey vyrastal v Buffale v New Yorku, kde chodil do školy, ale vo veku 17 rokov odišiel z domu a stopoval na Aljašku a nakoniec sa dostal do Európy na výlet s batohom a následne navštívil krajiny ako Izrael a Afganistan.

Vzdelanie

Jeff Fahey navštevoval strednú školu otca Bakera v meste, kde vyrastal, ale až vo veku 25 rokov využil príležitosť na ďalšie štúdium.

Po pár divokých rokoch cestovania získal Jeff štipendium na tanec pre baletnú školu Joffreyho a pokračoval vo vystupovaní na javiskách a v divadlách po celých USA, vrátane Broadway. Po tomto úspechu sa Jeffova kariéra herca a umelca rozbehla.

Kariéra

Jeffova prvá rola na striebornom plátne bola v roku 1984 ako Gary Corelli v telenovele One Life To Live. S touto hlavnou úlohou sa to pre neho len zlepšilo, ale ako herec sa nikdy nevyhol tvrdej práci, pretože často bral až štyri úlohy naraz.

Tvrdil, že jeho život cestovateľa, ktorý prijímal drobné práce všade, kde mohol, ho motivoval, aby bol rovnako pracovitý vo filmovom priemysle.

Od osemdesiatych rokov mal Jeff veľa úspechov a medzi jeho najikonickejšie úlohy patril zástupca Tyreeho v jeho prvom uznávanom filme Silverado a televízna hra Poprava Raymonda Grahama v roku 1985, ako aj miniséria s názvom 44 dní.

Fahey bol tiež videný v tretej sezóne Miami Vice, v ktorej sa preslávil hraním obchodníka so zbraňami Eddieho Kaye, ktorý zničil Ferrari detektíva Sonnyho Crocketta.

Objavil sa so známymi akčnými hviezdami vrátane Clinta Eastwooda v jeho produkcii White Hunter Black Heart, ako aj s Pierceom Brosnanom vo filme The Lawnmower Man. Objavil sa aj vo filmoch Roberta Rodrigueza, ktoré zahŕňali Planet Terror a Machete, len niektoré z nich veľa titulov v ktorej bolo možné vidieť Jeffa Faheyho, celkovo viac ako 100 filmov a viac ako 50 televíznych seriálov a relácií.

Medzi jeho najnovšie herecké úlohy patrí opakovaná úloha vo filme Lost a vo filmoch Alita: Battle Angel z roku 2019, Santa Fake a Badland.

Okrem toho, že je Jeffrey dokonalým hercom, je aj sľubný podnikateľ , s podielmi v stavebnej firme. Je tiež vlastníkom Tyree Production, do ktorej zapojil piatich svojich bratov, a tiež vlastní a riadi skupinu filmových gripov s názvom Black Sheep Grips.

Záľuby, obľúbené veci a zaujímavé fakty

Hoci mal Jeff vzrušujúci život ako cestovateľ a je to ostrieľaný muž uznávaný ako jedna z najvýznamnejších akčných postáv, je to neformálny a prízemný človek.

Medzi jeho mnohé úspechy patrí vyučovanie spoločenských tancov, pracoval ako predavač encyklopédií, fitness tréner a dokonca aj na izraelskom kibuci ako všeobecný nájomník.

Verí v holistické zdravotné praktiky a má v nich znalosti bylinková medicína , pričom uvádza, že pravidelne pije harmančekový čaj a uprednostňuje liečbu ochorení inými alternatívami ako západnými liekmi. Jeff je známy aj tým, že je charitatívnym človekom – keď bol v Afganistane, pomáhal s rozvojom Americkej univerzity v Afganistane a podporuje aj sirotinec v Kábule.

Je to humanitárny pracovník, ktorý aktívne bojuje za práva utečencov v cudzích krajinách, v súčasnosti podporuje saharských utečencov v Alžírsku.

Vzťahy

Jediný zaznamenaný vzťah pre skúseného herca bol s herečkou Yancy Butler, ale podľa najnovších klebiet sa rozišli. Jediné náznaky o Jeffových romantických vzťahoch sú, že je momentálne slobodný , nikdy nebol ženatý a nemá deti. Vzhľadom na to, že je stále veľmi zaneprázdnený, nie je prekvapením.

Fyzicka charakteristika

 • Dátum narodenia: 29. november 1952
 • Farba vlasov: Svetlohnedá, Šedivá
 • Farba očí: Modrá
 • výška: 6 stôp 0 palcov (1,83 m)
 • Hmotnosť: 164 libier (74 kg)
 • Vital Statistics: Neznáme
 • Veľkosť obuvi: Neznáma
 • Hviezdne znamenie: Strelec
 • Štátna príslušnosť: Írska-americká
 • Etnická príslušnosť: Kaukazská, írskeho pôvodu

Čistý majetok

Jeffov čistý majetok v roku 2020 sa odhaduje na viac ako 5 miliónov dolárov .