• Hlavná
  • Herci
  • Kto je Jason Scott Lee? Manželka Diana Chan, čistá hodnota. zomrel?

Kto je Jason Scott Lee? Manželka Diana Chan, čistá hodnota. zomrel?

ObsahKto je Jason Scott Lee?

Jason Scott Lee je americký herec a bojový umelec, ktorý je svetu známy ako Bruce Lee vo filme Dragon: The Bruce Lee Story (1993) a ako Mauglí vo filme Kniha džunglí (1994), natočenom podľa román s rovnakým názvom.

Jason Scott Lee Bio-Vek, detstvo a vzdelanie

Jason Scott Lee sa narodil 19. novembra 1966 v Los Angeles v Kalifornii v USA ako syn Roberta Leeho a jeho manželky Sylvie čínskeho a havajského pôvodu. Jason prežil detstvo na Havaji a chodil na strednú školu v Pearl City.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Kozie kari na vietnamský štýl @ Le Vietnamese Kitchen. #currygoat #auckland #asianfood #goodfood

Príspevok zdieľaný používateľom Jason Scott Lee (@jasonscottlee) 19. novembra 2018 o 2:58 PST

Počas strednej školy sa Jason začal zaujímať o herectvo a po imatrikulácii sa zapísal na Fullerton College v Kalifornii. Herectvo začal študovať pod vedením trénera Sala Romea.

Začiatok kariéry

Jasonova kariéra začala v polovici 80. rokov menšou úlohou v televíznom seriáli The A-Team (1986), zatiaľ čo v roku 1987 mal ďalšiu menšiu úlohu, tentoraz vo filme Born in East L.A. Pokračoval menšími úlohami vo filmoch. a televízne seriály, ako napríklad Back to the Future Part II v roku 1989, potom vo filme Ghoulies Go to College (1990) a v televíznom filme The Lookalike, tiež v roku 1990.

Začiatkom 90. rokov sa jeho kariéra začala zlepšovať a v roku 1992 mal svoju prvú hlavnú úlohu ako Avik v romantickej dráme Map of the Human Heart s Anne Parillaud a Patrickom Berginom.

Vystúpte na výslnie

Jason bol teraz na vzostupe a v roku 1993 bol obsadený do svojej kariérnej úlohy ako Bruce Lee v životopisnom filme Dragon: The Bruce Lee Story, za ktorý získal dobré recenzie a získal aj niekoľko nominácií na ceny. Nasledujúci rok dosiahol Jason ďalší obrovský úspech ako herec, keď bol vybraný pre úlohu Mauglího vo filme Kniha džunglí.

Pred koncom 90. rokov sa Jason objavil v niekoľkých ďalších populárnych filmoch, ako napríklad v thrillerovom dramatickom filme Murder in Mind (1997), potom vo fantasy horore Tale of the Mummy (1998) a tiež si zahral spolu s Kurtom Russellom a Jasonom. Isaacs v sci-fi dramatickom filme Paula W. S. Andersena Vojak (1998).

Pokles kariéry

So začiatkom roku 2000 začala Jasonova kariéra klesať, hoci pokračoval až do polovice desaťročia. Jeho najpamätnejšou úlohou v tomto období bola postava otca Uffiziho v horore Dracula II: Ascension, ktorý si zopakoval o dva roky neskôr v ďalšom pokračovaní Dracula III: Legacy (2005).

V roku 2003 si zahral aj v akčnom sci-fi filme Timecop: The Berlin Decision. Do roku 2010 sa Jason objavoval aj vo filmoch Balls of Fury (2007) a Dance of the Dragon (2008), ale potom sa mu až do polovice roka 2010 nepodarilo získať žiadnu významnú rolu, pretože sa vrátil na filmové plátno s úlohou v akčný dobrodružný film Siedmy syn, v ktorom si zahrali Ben Barnes, Julianne Moore a Jeff Bridges. V posledných rokoch sa Jason objavil v niekoľkých filmoch, vrátane akčného dobrodružstva Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny (2016), potom v komediálnej dráme Burn Your Maps (2016) a spoluúčinkoval v akčnom- dráma Mulan, medzi inými hviezdami Yifei Liu, Donnie Yen a Jet Li.

Jason Scott Lee Čistá hodnota, výška, hmotnosť a vzhľad

Jason sa stal hviezdou od začiatku kariéry, hoci existuje pocit, že mohol dosiahnuť viac. Napriek tomu sa jeho bohatstvo výrazne zvýšilo a podľa zdrojov sa čistý majetok Jasona Scotta Leeho odhaduje na viac ako 6 miliónov dolárov začiatkom roku 2020.

Jason Scott Lee je vysoký 5 stôp 10 palcov (1,78 m), pričom váži približne 80 kg. Jeho telesné miery nie sú známe, no má vyšportovanú postavu. Jeho vlasy sú čierne a má hnedé oči.

Osobný život Jason Scott Lee, manželstvo, manželka Diana Chan

Jason je veľmi súkromný muž a niektoré podrobnosti o jeho osobnom živote sú stále nejasné. Ukázalo sa však, že Jason je ženatý muž a jeho manželka sa volá Diana Chan. Pár je zosobášený od roku 2008 a majú spolu dcéru, ktorá sa narodila v roku 2011, no viac informácií nie je k dispozícii. Jasonova manželka je rodáčka zo Singapuru a obaja sa stretli, keď Jason pracoval v Singapure na jednom zo svojich mnohých filmov. Diana je zapojená do vzťahov s verejnosťou, ale žiadne ďalšie informácie neboli sprístupnené.

Jason Scott Lee Správy, fakty a vplyv

Kariéra Jasona Scotta Leeho v posledných rokoch neustále klesala, ale znovu sa objavil ako hviezda s úlohou Bori Khana vo filme Mulan, čo zvýšilo jeho popularitu a niekoľko rozhovorov v časopisoch a online. publikácií vrátane pre Hollywoodsky reportér .

Jason, hoci jeho priezvisko je Lee a v jednom z filmov hral Bruce Lee, nijako nesúvisí so zosnulou hereckou hviezdou a hviezdou zmiešaných bojových umení. Predtým, ako bol vybraný pre úlohu Brucea Leeho, Jason necvičil žiadne bojové umenie, ale vždy sa zaujímal o získanie zručností.

Jason pokračoval v tréningu bojových umení po filme Dragon: The Bruce Lee Story, úzko spolupracoval s trénerom Jerrym Poteetom, ktorý je bývalým študentom Brucea Leeho, najmä Jeet Kune Do, a teraz je certifikovaným trénerom pod vedením Jerryho Poteeta. Ako pokročil v tréningu bojových umení, stal sa čoraz populárnejším a v roku 2012 sa objavil v dokumente Secrets of Shaolin s Jasonom Scottom Lee, ktorý ukázal jeho tréning s majstrami Shaolinu.

Vďaka svojej nedávnej popularite sa stal populárnym na platformách sociálnych médií, najmä na Instagrame, a teraz má viac ako 11 000 sledovateľov. oficiálna stránka .