• Hlavná
  • Herci
  • Kto je islandská herečka Hera Hilmar? Životopis - vek, výška

Kto je islandská herečka Hera Hilmar? Životopis - vek, výška

Hera Hilmar je islandská herečka, ktorá si zahrala hlavnú úlohu vo filme Life in a Fishbowl, islandskom vstupe za najlepší zahraničný film na 87.thOscara a ktorá sa stala medzinárodne známou, keď ju obsadili do televízneho seriálu Da Vinciho démoni.

ObsahRaný život a rodina

Hera Hilmarsdóttir sa narodila 27. decembra 1988 v Reykjavíku na Islande ako spisovateľka a filmová režisérka. Hilmar Oddsson a herečka Thorey Sigthorsdottir (Þórey Sigþórsdóttir). Kedy a kde sa jej rodičia prvýkrát stretli, začali spolu chodiť a vzali sa, nebolo zverejnené, pretože spolu začali pracovať až dlho po narodení Hery.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Sme hrdí, že dnes večer v Berlíne odovzdávame cenu za európsky animovaný hraný film na @eurofilmawards! Sledujte naživo https://europeanfilmawards.eu/en_EN/the-show #efa2019

Príspevok zdieľaný používateľom Hera Hilmarová (@herahilmar) 7. decembra 2019 o 9:46 PST

Jej otec sa narodil v roku 1957 v Reykjavíku na Islande a jeho práca vo filmovom priemysle začala v roku 1985 ako boom operátora v celovečernom filme. Krátky film Popoluška a muž, ktorý nemal nohavice z roku 1986 bol jeho režijným debutom, pričom bol zároveň strihačom filmu, hudobným skladateľom a spoluscenáristom. Oddsson pracoval na viac ako desiatke filmov prevažne ako režisér, pričom tri z nich vybrali Island ako príspevky na udeľovanie Oscarov za najlepší cudzojazyčný film, konkrétne The Beast v roku 1986, Tears of Stone v roku 1995 a Cold Light v roku 2005. Ani jeden z nich sa však nedostal ako nominovaný. Jeho posledným projektom bol krátky dramatický film Breki v roku 2010.

Jej matka debutovala ako herečka v krátkom filmovom thrilleri Opacity v roku 1994. Pracovala ako hlavná a vedľajšia v ôsmich filmoch, z ktorých tri režíroval Oddsson. Prvýkrát spolu pracovali v roku 1995 na filme Tears of Stone s Oddssonom ako spoluscenáristom a režisérom, zatiaľ čo Sigthorsdottir pracovala ako jedna z produkčných manažérok. V roku 2010 natočila dva filmy, ale potom už žiadny.

Rané vzdelávanie

Neboli dostupné žiadne informácie o tom, kde absolvovala strednú školu, ale v roku 2011 absolvovala Londýnsku akadémiu múzických umení. Hovorilo sa, že jej bolo udelené štipendium Richarda Carnea a vyhrala cenu Lilian Baylis. trojročný program v LAMDA.

Kariéra

Prvé kroky

Hera mala deväť rokov, keď začala svoju hereckú kariéru v trileri No Trace s mamou vo vedľajšej úlohe a jej otcom ako režisérom, ktorý mal premiéru 1. augusta 1998. Potom prestala pracovať, aby sa mohla sústrediť na štúdium. a potom sa vrátila k herectvu v roku 2006 na krátkom filme so svojimi rodičmi. Nasledujúci rok natočila film Tichá búrka ako hlavnú úlohu, s mamou vo vedľajšej úlohe to bol vstup do 30.thMedzinárodný filmový festival v Moskve v júni 2008. Potom bola obsadzovaná do rôznych filmov a televíznych seriálov (2008-2012), najmä do vedľajších úloh.

Najpozoruhodnejšia z filmov, ktoré v tom čase natočila, bola historická romantická dráma z roku 2012 Anna Karenina podľa rovnomenného románu Leva Tolstého – Hera bola obsadená do vedľajšej úlohy Varyi, švagrinej Jude. Lawova postava grófa Alexeja s Keirou Knightley v hlavnej úlohe. Film získal mierne pozitívne recenzie od kritikov a získal nominácie od niekoľkých ocenených subjektov vrátane Oscarov a Britskej filmovej akadémie a od oboch získal cenu za najlepší kostým.

Ďalší úspech

Da Vinciho démoni

Hera získala medzinárodnú slávu, keď bola obsadená do vedľajšej úlohy v historickom fantasy dramatickom seriáli Da Vinciho démoni. Hera mala opakujúcu sa rolu Vanessy Moschellovej, ktorá príležitostne robila model pre Leonarda a bola otvorenou florentskou barmankou.

Séria mala premiéru v USA v apríli 2013 a bola uvedená vo viac ako 120 krajinách a bola o fiktívnom ranom živote Leonarda Da Vinciho. V seriáli sa riešili špekulácie o Da Vinciho sexualite a scéna, ako sa Leonardo bozkáva s iným chlapom, bola údajne natočená tajne, aby sa zabránilo rušeniu zo siete. Prvá séria získala dobré recenzie od kritikov, mala 63 % schválenie od Rotten Tomatoes s priemerným skóre 6,1/10 a skóre Metacritic 62 zo 100. Séria trvala tri sezóny s 28 epizódami, pričom posledná bola odvysielaná. v decembri 2015, pričom Hera sa objavila v 25 epizódach.

Život v akváriu

V roku 2014 bola obsadená do hlavnej úlohy v islandskom dramatickom filme Life in a Fishbowl, ktorý sa v roku 2014 premietal na Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte v sekcii Discovery.

Tento film od scenáristu a režiséra Baldvina Zophoniassona je o troch ľuďoch, z ktorých každý vedie dvojitý život a ktorých rozhodnutia majú na seba trvalý vplyv. Bol vybraný ako islandský vstup do 87thOscara za najlepší cudzojazyčný film, ale nebol vybraný ako nominovaný. Hera bola chválená za svoj výkon v úlohe Eik, predškolskej učiteľky, ktorá žiari ako prostitútka. Film bol kasovým trhákom.

Iné diela

Hera pokračovala v tvorbe filmov ako Prísaha, ktorá bola uvedená na Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte v roku 2016 v sekcii špeciálnych prezentácií, a Obyčajný muž, ktorý bol uvedený na Medzinárodnom filmovom festivale v Bari v roku 2017 v Taliansku.

Bola tiež obsadená ako hlavná herečka v post-apokalyptickom akčnom dobrodružnom filme z roku 2018 Mortal Engines, ktorý vychádza z rovnomenného románu Philipa Reeva. Toto bolo veľmi očakávaný vzhľadom na to, že scenár napísali Peter Jackson, Philippa Boyens a Fran Walsh, ktorí spolu pracovali aj na Pánovi prsteňov a Hobitovi. Nielenže však dostal všeobecne negatívne recenzie od kritikov, ale tiež sa dostal do kín s celosvetovým zárobkom viac ako 80 miliónov dolárov pri produkčnom rozpočte 100 až 150 miliónov dolárov.

Jej najnovším projektom bola sci-fi séria Apple TV See, v ktorej hral Jason Momoa. Bola jednou z hlavných úloh v úlohe Maghry, manželky postavy Jasona Momoa Baba Voss, vodcu kmeňa Alkenny.

Premiéru mal 1. novembra 2019 a v prvej sezóne mal osem epizód = Apple si už objednal druhú sezónu. Kritici chválili výkon Jasona Momoa, ale dali sérii všeobecne negatívne recenzie so 43% hodnotením od Rotten Tomatoes a 37 zo 100 skóre Metacritic.

Ocenenia/nominácie

Za rolu vo filme Tichá búrka v roku 2007 bola nominovaná na herečku roka v hlavnej úlohe vo filme Edda, najvýznamnejšej filmovej a televíznej cene na Islande. Hera za svoju rolu získala v roku 2015 cenu za herečku roka vo filme Edda. v Life in a Fishbowl a v roku 2017 za rolu vo filme The Oath.

Osobný život

Hera má teraz 31 rokov, no nie sú žiadne správy o tom, že by sa s niekým stretávala.

Zaujímavé fámy a fakty

  • Režisér a scenárista filmu Tichá búrka Guðný Halldórsdóttir videl Heru vystupovať v divadelný projekt na strednej škole a neskôr ju obsadil do filmu.
  • Medzinárodný filmový festival v Berlíne ju v roku 2015 vybral za jednu z európskych Shooting Stars.
  • Hera má na svojom instagramovom účte viac ako 80 000 sledovateľov.

Vzhľad

Hera je 5 stôp 7 palcov. (1,7 m) vysoká, váži okolo 132 libier (60 kg) a jej vitálne štatistiky sú 32-24-34. Má dlhé blond vlasy a modré oči. Nosí šaty veľkosti 4 až 6 a veľkosť jej topánok je 8,5.

Čistý majetok a plat

Koľko zarábala na svojich televíznych a filmových projektoch, neprezradili, zdroje ju však odhadli čisté imanie od začiatku roku 2020 na viac ako 1 milión USD.