• Hlavná
  • Herci
  • Kto je herečka Samantha Smith? Ženatý? Čistá hodnota, Wiki

Kto je herečka Samantha Smith? Ženatý? Čistá hodnota, Wiki

ObsahKto je Samantha Smith?

Samantha A. ‚Sam‘ Smith sa narodila 4. novembra 1969 v Sacramente v Kalifornii v USA – jej znamenie zverokruhu je Škorpión a má americkú národnosť. Je to herečka a bývalá modelka , ktorá je azda stále najznámejšia vďaka stvárneniu Mary Winchester vo fantasy hororovej dráme Supernatural. ktorý sa vysielal v rokoch 2005 až 2020 a hral v ňom Jared Padalecki, Jensen Ackles a Jim Beaver – príbeh sleduje dvoch bratov, ktorí bojujú proti nadprirodzeným tvorom žijúcim na Zemi. Séria získala 37 ocenení a bola nominovaná na 121 ďalších vrátane troch cien Primetime Emmy.

Raný život a vzdelanie

Samantha bola vychovaná v Sacramente ako jediné dieťa jej otcom, ktorý bol právnik, a matkou, ktorá bola poisťovacia agentka a ktorá na ňu naliehala, aby sa zamerala na svoje vzdelanie a získala vysokoškolský titul.

Samantha sa začala zaujímať o modeling už na základnej škole, venovala sa aj rôznym športom a na strednej škole držala prísnu diétu, len aby sa pripravila na kariéru modelky. Zmaturovala v roku 1987 a potom sa presťahoval do Los Angeles zapísať sa na Kalifornskú univerzitu v Los Angeles. Súčasne študovala a pracovala ako modelka, a potom, čo sa objavila vo svojich prvých reklamách, z ktorých jedna bola uvedená na Super Bowl, si Samanthu všimol herecký skaut a ona začala svoju hereckú kariéru a hneď opustila vysokú školu. ako vyhrala svoju prvú rolu.

Úlohy vo filmoch

Samantha získala viac ako 50 rolí vo filmoch a televíznych seriáloch a v tomto článku spomenieme niektoré z jej najvýznamnejších výkonov.

Vo filme debutovala v roku 1996, keď stvárnila Bývalú priateľku športová romantická komédia Jerry Maguire , ktorý napísal aj režíroval Cameron Crowe a v hlavných úlohách si zahrali Tom Cruise a Cuba Gooding Jr. – príbeh sleduje športového agenta, ktorý dostane výpoveď z práce, a potom začne pracovať samostatne a jeho jediný športovec mu zostal. Film bol obrovským hitom, pretože získal 26 ocenení vrátane Oscara a bol nominovaný na 41 ďalších.

V roku 1998 Samantha stvárnila hlavnú postavu Juliet v komédii Pravda o Julii, ktorá sleduje životy štyroch priateľov žijúcich v Los Angeles, a nasledujúci rok hrala vedľajšiu postavu v kriticky uznávanej sci-fi komédii What Planet Are You Od?

Všetko najlepšie k narodeninám Samantha Smith! Talentovaná herečka, ktorá je známa najmä úlohami vo filme Transformers a ako Mary Winchester vo filme Supernatural, má dnes 47 rokov!

pridané Hlad 10 na Piatok 4. novembra 2016

V roku 2002 pôsobila ako čašníčka v nadprirodzenom fantasy Vážka a v roku 2007 hrala ako Sarah Lennox v akčnom dobrodružnom sci-fi filme Stevena Spielberga Transformers, v ktorom si zahrali aj Shia LaBeouf a Megan Fox, a zožala obrovský úspech a získala 20 ocenení. a nominovaný na 44 ďalších vrátane troch Oscarov.

Tri z najnovších rolí Samanthy vo filmoch boli v roku 2010 v komédii Vyvolený, v ktorej hrala Christine, v horore Diabolské bábiky, v ktorom stvárnila Amy v roku 2016, a v roku 2017 v nadprirodzenom horore Stephanie s Frankom Grillo a Annou Torv v hlavných úlohách. .

Úlohy v televíznych seriáloch

Samantha debutovala v televíznom seriáli v roku 1996, keď bola pozvaná ako hosťujúca hviezda ako Hallie v kriticky uznávanej komédii Seinfeld s Jerrym Seinfeldom, Juliou Louis-Dreyfus a Michaelom Richardsom, ktorá je o stand-up komikovi a jeho najlepších priatelia, ktorí spolu žijú v New Yorku – séria bola hitom a získala 74 ocenení vrátane troch Zlatých glóbusov, pričom počas vysielania v rokoch 1989 až 1998 bola nominovaná na 185 ďalších.

Samantha sa objavuje v jednotlivých epizódach mnohých seriálov, ako je komédia Wings a akčná dráma The Pretender v roku 1997, ako aj kriminálna dráma Silk Stalkings v roku 1998.

Ďalej si zahrala Monicu v dvoch epizódach sitcomu Caroline in the City, ktorý je o Caroline Duffyovej, karikaturistke žijúcej na Manhattane, a v roku 1999 si zahrala ako Jen v epizóde The One with Rachel's Inadvertent Kiss, epizóde ceny. -víťazný sitcom Priatelia. Potom hrala v piatich epizódach komediálneho seriálu Two of a Kind o slobodnom otcovi, ktorý vychovával svoje dcéry dvojičky Ashley a Mary-Kate, a v nasledujúcich rokoch hosťovala Samantha iba v jednotlivých epizódach niekoľkých seriálov, ako je napríklad dráma pre dospievajúcich. Time of Your Life, sitcom The Weber Show z roku 2000 a sci-fi dráma Dark Angel.

Samantha stvárnila Karen Caulfieldovú v epizóde právnickej drámy Philly v roku 2002 a po tom, čo sa v tom roku objavila v troch ďalších sériách, si dala rok prestávky v hraní, kým sa v roku 2004 vrátila ako hosťujúca hviezda v dvoch policajných procedurálnych drámach – The Division a NYPD Blue. Naďalej sa objavovala v jednotlivých epizódach mnohých seriálov, pričom tri z jej najnovších úloh boli v akčnom dobrodružnom seriáli Intelligence s kybernetickou tematikou ako Susan Hawkins a v dráme The Mentalist, v ktorej hrala Sylviu Henniganovú, a to v roku 2014. kriminálna dráma Rizzoli & Isles, v ktorej v roku 2015 hosťovala ako Mary Hope.

Ženatý?

Samantha stretla svoju polovičku Cory začiatkom roku 2000, keď ich zoznámila spoločná kamarátka v kaviarni – Samantha išla okolo a zastavila sa, aby pozdravila svojho priateľa, ktorý tam sedel s Corym.

Dva v roku 2008 sa zosobášili na súkromnom obrade za účasti svojich najbližších priateľov a rodiny – presný dátum svadby bol utajený a nikto z médií naň nesmel prísť. Cory je muž bez celebrít, ktorý sa radšej drží ďaleko od svetla reflektorov, a preto o ňom nie je nič známe. Dva roky po tom, čo si vymenili sľuby, Samantha porodila ich syna a internetom kolujú klebety, že chlapec sa už zaujíma o herectvo a hral v niekoľkých školských predstaveniach.

Samantha nehovorila o žiadnych iných mužoch, s ktorými mohla byť predtým, ako sa vydala za Coryho, takže od septembra 2020 je vydatá a má jedného syna.

Záľuby a iné záujmy

Samantha má rada prírodu a svoj voľný čas zvyčajne trávi v parkoch, zatiaľ čo občas cestuje s manželom do národných parkov – venuje sa tiež záhradke a miluje kvety.

Je milovníčkou zvierat a mačky sú jej obľúbené, ale keďže jej manžel uprednostňuje psov, majú domáceho psa Tulipa, ktorého často vidno na obrázkoch, ktoré Samantha odovzdala. na jej instagramový účet – má veľký záujem o vedenie tohto účtu a sleduje ju viac ako 300 000 ľudí.

Je filantropkou, ktorá venovala peniaze na rôzne charitatívne účely a tiež sa zúčastnila niekoľkých charitatívnych akcií.

Samantha má svojich obľúbených hercov a herečky, z ktorých niektorí sú zosnulí Robin Williams, Channing Tatum a Amanda Seyfried, a medzi jej obľúbené filmy patrí Patch Adams, Chyť ma, ak to dokážeš a Listy Juliette.

Čistý majetok

Samantha má 50 rokov. Má dlhé blond vlasy a modré oči, jej výška je 5 stôp 8 palcov (1,73 m) a váži približne 61 kg.

Od septembra 2020 jej čistý majetok sa odhaduje na viac ako 19 miliónov dolárov.