• Hlavná
  • Herci
  • Kto je herec Eric Close? Manželka Keri Close, čistá hodnota, rodina

Kto je herec Eric Close? Manželka Keri Close, čistá hodnota, rodina

Eric Close je americký herec, ktorý je najviac uznávaný za účinkovanie v úlohe Martina Fitzgeralda v televíznom mysterióznom kriminálnom seriáli Bez stopy, ktorý získal Zlatý glóbus. Okrem toho je populárny pre stvárnenie opakujúcej sa postavy Travisa Tannera v televíznom komediálnom dramatickom seriáli Suits, ako aj pre účinkovanie ako Teddy Conrad v hudobnom dramatickom seriáli Nashville.

ObsahRaný život, detstvo a vzdelávanie

Bol ním Eric Randolph Close narodený v znamení zverokruhu Blíženci dňa 24thmája 1967, v mestskej časti Staten Island v New Yorku, najstarší z troch synov ortopedického chirurga Frederica Closea a jeho manželky Evy, americkej národnosti a bieleho etnika.

Eric Close ako Teddy.

pridané Nashville na Pondelok 14. mája 2012

Má dvoch mladších bratov menom Christopher a Randy Close. Eric strávil svoje rané detstvo pohybom medzi štátmi Indiana a Michigan, kým sa rodina nakoniec usadila v San Diegu v Kalifornii, keď mal sedem rokov.

V roku 1985 Close maturoval na strednej škole vo Valhalle, po ktorej navštevoval Univerzitu v južnej Kalifornii, ktorú v roku 1989 ukončil s titulom bakalár umenia v odbore komunikácie.

Herecká kariéra

O herectvo sa zaujímal už od útleho veku, keď sa objavil v niekoľkých školských hrách, po ukončení štúdia Eric sa rozhodol skúsiť šťastie vo filmovom priemysle.

Debutoval v divadelnej hre Rat Songs koncom osemdesiatych rokov a na obrazovke sa prvýkrát objavil v roku 1991 vo vedľajšej úlohe v televíznom filme Keeping Secrets, ktorý ho priviedol k tomu, že sa objavil v epizóde TV. séria MacGyver neskôr toho roku. Jeho prvé veľké plátno sa objavilo v roku 1992, s ďalšou podpornou úlohou v kritikmi chválenej kriminálnej dráme American Me.

Do väčšej povedomia sa dostal neskôr v roku 1992, keď bol obsadený do opakujúcej sa úlohy Sawyera Walkera v romantickej dramatickej dennej telenovele Santa Barbara televízie NBC, ktorá sa v priebehu budúceho roka objavila vo viac ako 90 epizódach seriálu.

Za tento výkon, Eric bol poctený nomináciou na cenu Soap Opera Digest Award v kategórii Vynikajúci mužský nováčik. Potom sa objavil v dramatickom filme Taking Liberty a potom sa objavil v dvoch televíznych filmoch z roku 1994 – Hercules: The Legendary Journeys – Hercules and the Lost Kingdom a Without Consent.

V rokoch 1994 a 1995 Zavrieť hral ako Brick McKenna v televíznom dobrodružnom dramatickom seriáli McKenna, zatiaľ čo v rokoch 95 až 1996 stvárňoval opakujúcu sa úlohu Williama ‚Billyho‘ Griffina v televíznom seriáli Sisters, ktorý bol dvakrát nominovaný na Zlatý glóbus.

Okrem toho bol v roku 1995 obsadený do hlavnej úlohy v televíznom dramatickom filme The Stranger Beside Me. V rokoch 1996 a 1997 hral postavu Johna Loengarda v sci-fi seriáli Dark Skies TV NBC, ktorý získal cenu Primetime Emmy, a na konci 90. rokov 20. storočia Eric Close pridal do svojho portfólia ďalšie dve pozoruhodné angažmán – medzi rokmi 1998 a 2000 opakujúcu sa postavu Vin Tannera vo westernovom seriáli The Magnificent Seven TV CBS, ktorý získal cenu Primetime Emmy, zatiaľ čo v rokoch 1999 až 2000 hral ako Michael Wiseman vo viac ako 20 epizódach seriálu. televízny sci-fi komediálny dramatický seriál Teraz a znovu nominovaný na Primetime Emmy Award, tento posledný angažmán mu vyniesol nomináciu na Cena Saturn dáva Akadémia sci-fi, fantasy a hororu.

Na začiatku roku 2000, Zavrieť získal hlavné úlohy v televíznom filme Follow the Stars Home, ako aj v romantickom filme Liberty, Maine a potom bol obsadený do pravidelnej úlohy Johna v mini televíznom sci-fi seriáli Taken v roku 2002, nominovanom na Zlatý glóbus. význačnosť prišiel neskôr toho roku, keď ho obsadili do opakujúcej sa úlohy Martina Fitzgeralda v mysterióznom dramatickom seriáli televízie CBS Bez stopy, ktorý získal Zlatý glóbus – v priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov, Eric objavil sa vo viac ako 160 epizódach show, než bola nakoniec v roku 2009 odvolaná. Za svoj výkon si vyslúžil nomináciu na Screen Actors Guild Award.

V roku 2010 sa Eric niekoľkokrát krátko objavil v televíznych seriáloch ako Sedem smrteľných hriechov a Myšlienky zločinca , než získal vedľajšiu úlohu Michaela Dorseta v televíznom dramatickom seriáli Chaos. Skutočný prielom v jeho hereckej kariére však nastal v roku 2011, keď bol obsadený do nezabudnuteľnej úlohy Travisa Tannera v kriticky oceňovanom televíznom právnom dramatickom seriáli Suits, ktorý príležitostne stvárňoval počas nasledujúcich piatich sezón.

V rokoch 2012 až 2015 Close hral v opakovanej úlohe Teddyho Conrada v seriáli hudobnej drámy televízie ABC. Nashville , predtým, ako sa objavil v televíznom trileri Vianočná kriminálka v roku 2017. V roku 2018 bol obsadený do vojnovej drámy Nedeliteľný, ako aj do westernu Legal Action. Niektoré z jeho najnovších vystúpení na obrazovke zahŕňajú televízny seriál Hooked a v televíznych filmoch A Christmas Love Story a Angel Falls: A Novel Holiday, to všetko v roku 2019.

Osobný život

Napriek svojej popularite a prosperujúcej kariére vo filmovom priemysle, 53-ročný herec nejakým spôsobom udržiaval svoj súkromný život ďaleko od pozornosti médií, pretože k dispozícii nie je veľa relevantných podrobností. Avšak už od 25thV júni 1995 sa oženil s Keri Close, s ktorou sa mu narodili dve dcéry, Katie a Ella narodené v roku 1998 a 2001.

Čistá hodnota

Celkový počet Erica Closea čistý majetok , k polovici roku 2020 podľa odhadov dôveryhodných zdrojov presiahne súčet 4 milióny dolárov . Úplne ho získal vďaka svojej hereckej kariére na obrazovke trvajúcej takmer tri desaťročia od roku 1991.