• Hlavná
  • Herci
  • Kto je Helen Baxendale (aka Emily Waltham v seriáli „Priatelia“)? Bio

Kto je Helen Baxendale (aka Emily Waltham v seriáli „Priatelia“)? Bio

Obsah

Kto je Helen Baxendale? Wiki Bio

Helen Victoria Baxendale sa narodila v Pontefract, West Riding of Yorkshire, Anglicko, 7. júna 1970, takže jej znamenie zverokruhu sú Blíženci a má britskú národnosť. Ona je herečka , najlepšie známa pre stvárnenie Emily v sitcome Priatelia, v ktorom si zahrali okrem iných aj Jennifer Aniston, Courteney Cox a Lisa Kudrow, a ktorý sleduje šesť priateľov a susedov, ktorí trávia väčšinu času v kaviarni Central Perk. Prehliadka sa vysielala od 22. septembra 1994 do 6. mája 2004 a bola nominovaná na 62 cien Primetime Emmy, pričom šesť získala, Kudrow a Aniston získali individuálne ceny.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Emily Waltham 🤩 Swipe ➵ ~ ~ ~ ~ ~ #friends #friendstvshow #emilywaltham #helenbaxendale #centralperk #dollify

Príspevok zdieľaný používateľom Priatelia (@_paper.snow.a.ghost_) 2. mája 2020 o 3:27 PDT

Raný život a vzdelanie

Helen bola vychovávaná spolu so svojou sestrou Katie Baxendale v Shenstone, Staffordshire, ich otcom, ktorý bol divadelným hercom, a ich matkou, ktorá učila na miestnej strednej škole. Helen vyrastala s túžbou stať sa baletkou a študovala na King Edward VI School, Lichfield. Pokračovala vo vzdelávaní na Elmhurst School for Dance, kde sa zamerala na zlepšenie svojich baletných zručností, ale po začatí kariéry herečky vo veku 17 rokov s tancom skončila a prestúpila do Bristol Old Vic Theatre School. Potom v roku 1992 nastúpila do Glasgow Citizen’s Theatre a bola s nimi až do roku 1995.

Úlohy vo filmoch

Helen sa objavila vo filmoch a televíznych seriáloch, kde sa objavila v roku 1993, vo filme a televíznych seriáloch, kde debutovala vo filme The Marshal v roku 1993, po ktorom nasledovalo stvárnenie hlavnej postavy v krátkom filme Euphoric Scale. V roku 1995 hrala Hilary v krátkom filme Love’s Lost Hour, po ktorom nasledovala rola vo filme Crossing the Floor v roku 1996.

V tom istom roku hrala ako Lorna Johnston vo filme komédia kriminálny film Truth or Dare v ktorej si zahrali aj John Hannah a Susan Lynch a ktorá je o troch univerzitných študentoch, ktorí tlačia právničku Lornu Johnston do zlého sveta.

Za svoj výkon bola Helen nominovaná na škótsku cenu Britskej akadémie filmových a televíznych umení (BAFTA) za najlepšiu herečku v televíznom filme.

Pokračovala stvárnením Maggie vo filme Bolse Vita, Sgt. Caroline Meagher vo filme Vyšetrovateľ a Joan vo filme I'd Like a Word With You v roku 1997. Nasledovali mnohé úlohy, ako napríklad v Macbethovi, Sluhovi a Obyčajnom slušnom zločincovi v roku 2000 predtým, ako bola pozvaná, aby stvárnila hlavnú postavu Julie. Matthews v komediálnom filme Dead by Monday, v ktorom si zahrali aj Tim Dutton a Guylaine St-Onge a je o vzťahu mladej ženy a nahnevaného spisovateľa. V roku 2002 hrala Sam vo filme Flyfishing a potom vyjadrila svoj hlas Lily v animovanom filme Lost in the Snow.

V roku 2003 hrala hlavnú postavu Stelly v dánskom dramatickom filme Skagerrak a potom bola pozvaná hrať vo filmoch Jediný chlapec pre mňa v roku 2006 a Dead Clever v roku 2007. Helen stvárnila Becky v mockumentárnom filme Beyond the Pole, zatiaľ čo jej posledné vystúpenia v filmy boli v krátkom filme Big Mouth v roku 2010 a v dobovom dramatickom filme Anonymous v roku 2011.

Vystúpenia v televíznych seriáloch

Helen debutovala v televíznom seriáli, keď stvárnila Emmu v epizóde Give Us This Day lekárskeho dramatického seriálu Casualty v roku 1993. Pokračovala v hlavnej úlohe Dr. nominovaná na cenu BAFTA Scotland za najlepšiu herečku v televízii.

Niektoré z jej nasledujúcich úloh boli vo filmoch Dangerfield v roku 1995 a In Suspicious Circumstances v roku 1996.

V roku 1997 sa objavila v 10 epizódach seriálu Nevhodná práca pre ženu a potom hrala ako Rachel Bradleyová. komediálny dramatický seriál Studené nohy , v ktorej si zahrali aj James Nesbitt a Robert Bathurst a ktorá sleduje tri páry žijúce v Manchestri. Za svoj výkon bola Helen nominovaná na British Comedy Award za najlepšiu herečku v televíznej komédii a vyhrala cenu Broadcasting Press Guild Award za najlepšiu herečku. Helen sa objavila v šiestich epizódach Adrian Mole: The Cappuccino Years v roku 2001, epizóde Murder in Mind v roku 2003 a jedinej epizóde Agathy Christie’s Marple v roku 2008.

Ďalšou pozoruhodnou úlohou Helen bola v situačnej komédii Kukučka, v ktorej v rokoch 2012 až 2019 stvárnila hlavnú postavu Lorny Thompson, a niektoré z jej ďalších nedávnych účinkovaní v televíznych seriáloch boli v roku 2014 vo filmoch Tajomstvá v roku 2014, Vraždy v Midsomeri v roku 2016 a Noughts + Crosses. v roku 2020.

Úlohy v divadelných hrách

Helen hrala hlavnú postavu v hre Soldiers, ktorá sa hrala v Glasgow Citizens Theatre v roku 1993, a za svoj výkon bola nominovaná na cenu Iana Charlesona. Hrala Christine v inscenácii After Miss Julie a potom stvárnila Romy v The Woman Before v roku 2005. Bola obsadená do úlohy Ofélie v Hamletovi a v roku 2009 stvárnila Laru v hre Amongst Friends v Hampstead Theatre.

Celkovo má Helen vo svojom hereckom portfóliu viac ako 50 kreditov.

Milujte život a vzťahy

Helen sa zoznámila so svojím manželom Davidom L Williamsom niekedy v roku 1990 a po troch rokoch randenia sa obaja vzali v roku 1993 na malej ceremónii, na ktorej sa zúčastnili len ich najbližší priatelia a rodina. Otehotnela počas nakrúcania sitkomu Priatelia v roku 1998 a hoci sa v ňom mala objaviť počas celej jeho piatej sezóny, keďže bola vydatá za jedného z hlavných hrdinov Rossa Gellera, režiséri ju museli vypísať. Helen a Davidova dcéra Nell Marmalade Williams sa narodila 13. septembra 1998 a ich syn Eric Mustard Williams nasledoval v októbri 2001.

Vo veku 36 rokov Helen porodila ich druhého syna Vincenta Elliota Masha Williamsa 20. júna 2006.

David L. Williams má britské aj americké občianstvo a je známym filmovým režisérom a producentom, ktorý v súčasnosti žije v Londýne v Anglicku. Jeho prvým pozoruhodným dielom bola komédia Beyond the Pole v roku 2009, ktorý získal deväť ocenení na festivaloch v USA a Európe.

Záľuby a iné záujmy

Helen sa stále zaujíma o tanec a ovláda rôzne štýly, ako je balet, tango a súčasný. Nevie šoférovať auto, a preto autá, ktoré možno vidieť šoférovať vo filmoch a televíznych seriáloch, sú falošné a zvyčajne sú na podvalníku.

^–^

pridané Helen Baxendale na Piatok 10. augusta 2012

Helena sa bojí aj lietania a často si nájde iné dopravné prostriedky okrem veľmi veľkých vzdialeností. Voľný čas rada trávi vonku, väčšinou v prírode vrátane parkov a v horách, a je zástankyňou znižovania znečistenia ovzdušia cestovaním na bicykli, využívaním slnečnej energie a podobne. Je milovníčkou zvierat a má dvoch domácich miláčikov.

Helen má svojich obľúbených hercov a herečky, z ktorých niektorí sú Tom Hardy, Benedict Cumberbatch a Kate Winslet, zatiaľ čo niektoré z jej obľúbených filmov sú The Dark Night Rises, Doctor Strange a The Eternal Sunshine of the Spotless Mind.

Vzhľad a čistý majetok

Helena má 49 rokov. Má dlhé hnedé vlasy a hnedé oči, meria 1,68 metra a váži okolo 58 kg. Od mája 2020 jej čistý majetok sa odhaduje na viac ako 3 milióny dolárov.