• Hlavná
  • Herci
  • Kto je Hannah Gross? aka Debbie vo filme „Mindhunter“ – Biografia

Kto je Hannah Gross? aka Debbie vo filme „Mindhunter“ – Biografia

Ako dieťa rodičov v hereckom a produkčnom priemysle by sa zdalo nevyhnutné, že skončí na obrazovke. Nebyť jej vytrvalosti a praxe, nezískala by si slávu, akú má dnes. Hannah Gross je kanadská herečka, ktorá sa objavila vo vedľajších, menších úlohách, ako aj v hlavných úlohách v rôznych filmoch a dokonca si zahrala aj na divadelných doskách. Napriek svojej pomerne plodnej práci v tomto odvetví si Grossová vyslúžila svoju povesť a prenikla do hlavného prúdu stvárnením Debbie Mitfordovej, vedľajšej roly zastavujúcej zločin, v hitovom kriminálnom seriáli Netflix Mindhunter.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

@nylonmag. . . #hannahgross #mindhunter #mindhunternetflix #joker #netflix #falling #fallingmovie #themountain #thesinner #theeducationoffrederickfitzell

Príspevok zdieľaný používateľom Fanúšikovia Hannah Grossovej (@hannahgross___) 19. októbra 2019 o 8:54 PDT

ObsahRaný život a rodina

Hannah Grossová sa narodila 25. septembra 1990 v kanadskom Ontáriu ako dcéra Paula Grossa a Marthy Burnsovej a mladšia sestra Jacka Grossa. Už pri pohľade na jej rodičov sa zdá, že o niečom z jej budúcnosti možno uhádnuť – Paul Gross je herec, producent a spisovateľ s rozsiahlymi zásluhami, naposledy sa objavil vo filme Tales of the City (2019). Jej matka je rovnako zakorenená v tomto odvetví a objavila sa vo filme Moon Dog (2018) a má dokonca aj niekoľko produkčných a režijných zásluh na jej menách, ako napríklad Robin a Mark a Richard III (2016). Nie vždy však bolo jasné, že Gross pôjde v šľapajach svojich rodičov, bola nezvyčajne plachým dieťaťom, ktoré sa vyhýbalo žiare reflektorov.

Gross mal mladosť ponorenú do dobrodružstva. Často ju navštevovala babička , ktorý vyrastal v Alberte v Kanade. Tí dvaja chodili na dlhé prechádzky a lovili kosti, čo u Grossa rozvinulo a živilo hlboký záujem o archeológiu. Hannah tiež rozvinula lásku k divadlu a filmu, keď ako deväťročná dostala VHS kópiu Matrixu. Film pozerala znova a znova a dodnes má v jej srdci špeciálne miesto. Ona a jeden priateľ dokonca pracovali v Hooters po získaní barmanských licencií – netreba dodávať, že Gross túto prácu nenávidel a uľavilo sa jej, keď sa jej konečne podarilo preraziť v zábavnom priemysle.

Vzdelávanie

Hannah Gross navštevovala Trisch School of the Arts, ktorá existuje pod záštitou New York University. Vyštudovala bakalára výtvarných umení v odbore divadlo a na znak jej výstrednosti vyštudovala religionistiku. Grossov titul z divadla jej pomohol, pretože neskôr začala hrať na javisku a dokonca režírovala vlastnú hru.

Kariéra

Scéna a film

Hannah získala svoju prvú filmovú rolu v roku 2002, keď si zahrala nepripísanú rolu vo filme Muži s metlami. V nasledujúcich rokoch si zahrala niekoľko ďalších menších úloh, no napokon v roku 2005 získala o niečo výraznejšiu rolu vo filme Drei Madchen.

Keďže jej hereckej kariére trvalo tak dlho, kým sa rozbehla, dala si dočasnú prestávku od obrazovky a venovala sa iným hereckým cestám.

Po ceste, ktorú si položila štúdiom divadlo , Grossová zamierila na pódium. Takmer okamžite bolo jej úsilie odmenené významnými úlohami a uznaním. V roku 2010 si zahrala Katie v dokumente Young Center for the Performing Arts v roku 2010 a potom hrala vytúžené úlohy vo filmoch Talk to me Like the Rain a A Streetcar Named Desire v roku 2012, ktoré aj režírovala, čo jej poskytlo okrúhly pohľad na hereckom priemysle.

Po krátkom účinkovaní na scéne sa Hannah Grossová vrátila na filmové plátno v roku 2013 a získala svoje prvé významné filmové úlohy. Zahrala si Abby, spolulíderku vo filme I Used to be Darker, a jej prvú hlavnú úlohu v hlavnej úlohe Lydie Hoffman, Lydia Hoffman. Gross, ktorý je teraz etablovaný v tomto odvetví a získava uznanie, sa v nasledujúcich rokoch objavil v čoraz väčšom počte úloh.

V roku 2017 získala Hannah Gross rolu, ktorá by raketovo zvýšila jej snahu o slávu, keď bola obsadená ako Debbie Mitford v Mindhunter, televíznom seriáli Netflix. Bola to rola, ktorá si vyžadovala vážnosť a vynikajúce schopnosti, ktoré Gross odovzdal s profesionalitou a sebavedomím.

Za túto úlohu získala rôzne ocenenia a ukázalo sa, že to bol kľúčový moment v jej kariére. Gross pokračoval v roku 2018 v uznávaných úlohách v populárnych seriáloch The Sinner a Deadwax a potom si zahral mladú Penny Fleck vo filme Joker.

Osobný život

Ak je Hannah Gross zapojená do romantického vzťahu, urobila skvelú prácu, aby udržala verejnosť v nevedomosti. Grossová vedie život, ktorý je taký súkromný, ako je len možné pre život celebrít, a vyhýba sa tomu, aby o svojom osobnom živote hovorila médiám.

Pokiaľ možno určiť, Gross nie je s nikým romanticky zapletený, dokonca ani rozprávanie Rozhovor časopisu v roku 2007, že „Ženy by sa nikdy nemali vážne zapájať do randenia vo veku okolo 20 rokov“. Keď Gross dosiahne niečo po dvadsiatke, možno ju teraz uvidíme, ako sa začne zapájať do zoznamovacieho života.

Vzhľad

Hannah Gross je vysoká 5 stôp 7 palcov (1,7 m) a váži 120 libier (55 kg). Zatiaľ čo dĺžka jej vlasov kolíše od bobov až po dlhšie ako po ramená, možno ich opísať ako stredný odtieň hnedej, aj keď občas môžu pôsobiť červenšie.

Má modré oči a štíhlu postavu. Hannah sa rada oblieka do štýlových šiat, čo je vedľajším produktom jej lásky k nakupovaniu, a svoj vzhľad využila na fušovanie do modelingového priemyslu – hoci to považuje len za hobby.

Čistá hodnota a plat

V tejto fáze sa Gross objavil vo viac ako 25 celovečerných filmoch, viacerých hrách a nedávno aj v televíznych seriáloch. Hoci jej plat za tieto práce nebol zverejnený, Grossová určite zarobila dosť peňazí na to, aby žila pohodlný a luxusný život. Hannah Gross má odhadovanú čistú hodnotu viac ako 1 milión dolárov od roku 2020.