Kto je Greg Doucette? Vek, výška, čistá hodnota, manželka. Steroidy?

Greg Doucette je kanadský vzpierač, kondičný tréner, tvorca obsahu na YouTube a cyklista, ktorý sa narodil 17. septembra 1975 v Halifaxe v Novom Škótsku v Kanade, takže má 45 rokov. Je známy najmä svojimi videami o kulturistike a fitness, spolu s mnohými úspechmi ako športovec.

ObsahSkorý život

Aj keď nie je veľa informácií o rodine Grega Austina Doucette, je známe, že má dvojča. Podrobnosti o Gregovom základnom vzdelaní nie sú známe, ale prezradil, že vyštudoval kineziológiu na Univerzite Acadia a potom získal magisterský titul na St. Francis Xavier v Antigonish v Novom Škótsku.

8,5% telesného tuku. schudol som vďaka otvoreniu telocviční + bicyklovaniu a konzumácii nízkokalorických jedál z mojej kuchárskej knihy...

pridané Ifbb Pro Greg Doucette na štvrtok 18. júna 2020

Ako sedemročného chlapca Grega fascinovalo dvíhanie ťažkých predmetov a napodobňoval profesionálnych olympijských vzpieračov. Vtedy spolu s bratom-dvojčaťom začali trénovať pod vedením ich otca. Hoci ich nástroje neboli nič iné ako železné svrbenie a cementové bloky, stačilo to, aby sa Gregov koníček z detstva zmenil na vášeň. Čas strávený s rodinou bude vždy jeho najobľúbenejší, ako Greg niekoľkokrát povedal, že to bola „jedna z mojich najkrajších spomienok na vyrastanie“.

Keď Greg videl rôznych športovcov v televíznej šou, keď mal 13 rokov, zistil, že kulturistika je skutočná profesia, a vedel, že to je to, čo chce robiť.

Kariéra

Prvé kroky

Po trénovaní s podomácky vyrobenými ťažkými predmetmi od útleho veku sa Greg Doucette mohol začať zúčastňovať na profesionálnych podujatiach už počas dospievania. Prvé súťaže, do ktorých sa zapojil, keď mal iba 14 rokov, boli preteky v tlaku na lavičke, v ktorých ľahko prekonal svojho dospelého. konkurentov.

Ako 17-ročný Greg vyhral svoju prvú juniorskú súťaž v kulturistike a zúčastnil sa rôznych vzpieračských podujatí. Prvýkrát, keď vyhral jedno z týchto podujatí, prekonal národný rekord zdvihnutím 382 libier.

Ako nováčik vo svete powerliftingu Greg Doucette obdivoval Jeffa Beckera, hoci počas jeho súťaží v tlaku na lavičke bol hlboko inšpirovaný aj Johnom Fraserom. Kritická lavica : ‚mal skvelú lavičku a mal svalnatú postavu ako ja‘.

Úspechy

Do dnešného dňa Greg Doucette súťažil na niekoľkých medzinárodných súťažiach, pričom dosiahol rekordy v kulturistike a silovom trojboji v celosvetovom meradle.

Greg Doucette

V roku 2011 sa stal majstrom Svetového kongresu silového trojboja (WPC) v kategórii do 90 kg. Taktiež vytvoril rekord v tlaku na lavičke zdvihnutím 529 libier v kategórii Masters Raw.

Okrem účasti na viac ako 60 súťažiach v silovom trojboji sa Greg Doucette v roku 2015 zapísal do kategórie Sumo Deadlifting Guinessovej knihy svetových rekordov zdvihnutím. 182,6 kg päťdesiatkrát , konečne zaznamenal svoj rekord na celkovo zdvihnutých 9 130 kg.

Greg priznal, že stanovenie svetového rekordu v Guinnessovej knihe bolo cieľom, ktorý si stanovil, keď bol dieťa: „Mám 40 rokov a vážim iba 210 libier, ale s 30 rokmi tvrdej práce, odhodlania a oddanosti sa mi to podarilo dosiahnuť. môj sen'.

Gregova kariéra kulturistu mu priniesla aj medzinárodné uznanie, keďže mu Medzinárodná federácia kulturistiky a fitness (IFBB) v roku 2012 udelila Pro Card.

V tom roku vyhral národný šampionát na kanadských národných súťažiach v ľahkej ťažkej váhe.

Po týchto dôležitých míľnikoch svojej kariéry sa Greg umiestnil na deviatom mieste v súťaži kulturistiky v roku 2016 na ProShow v Toronte, ktorú organizovala IFBB. V roku 2019 sa umiestnil na deviatom mieste na IFBB v Nemecku a na štvrtom mieste na súťaži Classic Physique.

YouTube

Greg Doucette založil svoj vlastný kanál YouTube v roku 2007, keď na platformu začal nahrávať krátke videá svojich tréningových postupov. V roku 2013 sa však svojim obsahom začal uberať iným smerom, nahrával dlhšie videá, na ktorých zdieľal svoje myšlienky a poznatky o kulturistike a vzpieraní.

Greg v priebehu rokov vyvolal rôzne kontroverzie, keď verejne kritizoval iných vzpieračov a športovcov. Napriek tomu jeho publikum neustále rastie.

K dnešnému dňu má Greg viac ako 800 000 predplatiteľov, ktorí pozostávajú väčšinou z mladých mužov, ktorí sú inšpirovaní Gregovou vlastnou kariérou, alebo ktorí hľadajú informácie o cvičení a rozvoji svojej postavy.

Jazda na bicykli

Napriek tomu, že Greg Doucette je vo svete silového trojboja a fitness všeobecne uznávaný, kariéra profesionála Grega Doucetta bohužiaľ nebola taká úspešná. Greg začal profesionálne jazdiť na bicykli v roku 2017 a v nasledujúcom roku sa zúčastňoval na profesionálnych podujatiach. Jeho kariéra v tomto športe však mala krátke trvanie, pretože bol pozastavený po Tour of Keji, cyklistickej akcii v Novom Škótsku, v ktorej obsadil 11. miesto vo svojej kategórii. Po udalosti bol požiadaný, aby predložil test na antidopingové účely. Greg – ktorý údajne nevedel preteky boli pod drobnohľadom Kanadského antidopingového programu – neumožnili vykonanie testu, a preto boli pozastavené, pretože sa zistilo, že porušoval pravidlá.

V čase, keď sa zúčastnil pretekov, údajne Doucette dostával testosterónové injekcie kvôli nedostatku tohto hormónu v jeho tele, čo bolo spôsobené jeho dlhodobým užívaním PED (fyzicky posilňujúcich liekov) počas jeho kulturistických rokov. Bez ohľadu na to, že tieto injekcie boli podávané na odporúčanie lekára, preteky svojim účastníkom nedovolili takéto látky užívať.

Napriek tvrdeniam Grega Doucetta, že nevedel o existencii uvedených pravidiel, pozastavenie nebolo odstránené a má 10-ročný zákaz účasti na profesionálnych cyklistických pretekoch.

Steroidy?

Vylúčenie na Tour of Keji nebolo prvou jazdou Grega Doucetta s antidopingovými úradmi, ku ktorej došlo v roku 2009, keď mal pozitívny test na metabolit Boldenone Undecylenate.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Gregom Doucette (@gregdoucetteifbbpro)

Čo sa týka tohto minima vo svojej kariére, Doucette poprel, že áno konzumovali uvedenú látku : „Je to veľmi zdrvujúca správa, pretože veľa ľudí bude veriť, že všetky moje minulé liftingové výkony za posledných 11 rokov súťaže boli výsledkom zakázaných látok.

Greg tvrdil, že počas predchádzajúcich súťaží mal vždy negatívne testy na drogy, a tiež uviedol, že liek nájdený v jeho systéme nedáva zmysel, pretože by to odradilo od jeho zlepšenia namiesto toho, aby ho zlepšilo: „Diéta je dosť ťažká aj bez toho, aby ste niečo zvýšili. tvoja chuť do jedla,“ odkázal na vedľajšie účinky spomínaného anabolika. Gregova suspendácia sa začala v januári 2010 a trvala dva roky.

Zatknutie

V roku 2012 bol Greg Doucette zatknutý za držbu steroidov v hodnote viac ako 250 000 dolárov.

Obvinili ho aj z pašovania a obchodovania s uvedenými látkami. Drogy údajne pochádzali z Filipín, Thajska a Číny. Nález týchto látok bol považovaný za jeden z najväčších záchvatov steroidov, ktoré sa kedy v Kanade vyskytli. Doucette bol obvinený za tieto zločiny , s pokutou 50 000 dolárov a 20-mesačnou skúšobnou dobou.

Osobný život

Greg Doucette má priateľku menom Allyson Smith. Nie je známe, kedy pár začal svoj vzťah, aj keď sa údajne stretli prostredníctvom vzpierania, pretože Allyson sa nielen zúčastnila tohto typu súťaže, ale tiež drží svetový rekord v silovom trojboji.

Čistá hodnota

Ku koncu roka 2020 má Greg Doucette odhadovanú čistú hodnotu 1 milión dolárov, čo je výsledkom jeho dlhej kariéry vzpierača, kulturistu a tvorcu obsahu na YouTube.

Fyzický vzhľad

Greg Doucette je na pohľad dobre stavaný muž s tmavohnedými vlasmi a očami. Je vysoký 5 stôp 6 palcov (1,68 m) a váži približne 195 libier (88 kg).

Zaujímavosti

Gregova priateľka Allyson Smith je tiež youtuberka.

Hoci sa Greg na začiatku kariéry inšpiroval kolegami športovcami, dnes sa považuje za svoj vzor, ​​pretože cíti, že chce prekonať seba a nie iných ľudí.

V roku 2017 sa objavil v a VICE série a bol prezentovaný ako 40-ročný kulturista.

Greg na svojej webovej stránke ponúka trénerské služby ako vzpierač a napísal rôzne knihy. Bench press bol vždy jeho obľúbeným cvikom.

Nedávno sa rozišiel so značkou doplnkov RYSE, ktorá ho sponzorovala už niekoľko rokov. Oznámil tiež, že pracuje na vytvorení vlastnej značky doplnkov, hoci ďalšie podrobnosti o tomto biznise nie sú známe.