• Hlavná
  • Herci
  • Kto je Ed Speleers (známy ako Stephen Bonnet z filmu Outlander)? Wiki

Kto je Ed Speleers (známy ako Stephen Bonnet z filmu Outlander)? Wiki

ObsahKto je Ed Speleers alias Stephen Bonnet vo filme Outlander? Wiki Bio

Edward John ‚Ed‘ Speleers sa narodil v nemocnici St Richard’s Hospital v Chichesteri, West Sussex, Anglicko, dňa 7. apríla 1988 , jeho znamenie zverokruhu je Baran a má britskú národnosť. Je to herec a producent, ktorý získal uznanie po účinkovaní vo filme Eragon z roku 2006.

Raný život a vzdelanie

Ed bol vychovaný v Londýne väčšinou jeho otcom, ktorý je obchodník, keďže jeho rodičia sa rozviedli, keď mal tri roky, a jeho matka sa presťahovala do Španielska. Jeho otec sa oženil s Britkou, ktorá porodila Edových dvoch nevlastných bratov.

Ed sa začal zaujímať o herectvo počas štúdia na strednej škole a objavil sa vo väčšine školských hier vrátane Richarda III. a Sen noci svätojánskej, väčšinou stvárňoval hlavné postavy. Precvičil si aj svoje scenáristické schopnosti a v čase, keď sa zapísal na Eastbourne College, už dokončil svoju prvú hru – Odplata – ktorá sa potom hrala na vysokej škole, kde hra pokrýva pedofíliu, a Ed bol za svoju prácu chválený. Opustil vysokú školu len niekoľko mesiacov pred promóciou, aby sa venoval svojej hereckej kariére.

Vystúpenia vo filmoch

Vo filme debutoval v r akčný dobrodružný film Eragon v roku 2006, čo bola aj jeho prvá hlavná úloha, film sleduje farmára, ktorý nájde dračie vajce a pomocou draka mu pomôže bojovať proti zlému kráľovi, ktorý sa chce zmocniť jeho krajiny. Ed sa objavil v dvoch krátkych filmoch – Deathless a The Ride v roku 2010 a 2011, potom bol pozvaný, aby stvárnil Eda vo filme A Lonely Place to Die, ktorý režíroval Julian Gilbey. V roku 2012 sa objavil v krátkom filme Metamorphosis: Titian 2012 a potom bol obsadený ako Jamie vo filme Love Bite.

V roku 2014 stvárnil Sama vo filme Plastic, po ktorom nasledovalo účinkovanie vo filme Howl and Remainder v roku 2015. Uznanie získal po tom, čo stvárnil Jamesa Harcourta v dobrodružnom fantasy filme Alice Through the Looking Glass, v ktorom si zahrali Mia Wasikowska a Johnny Depp, a nasleduje Alice ktorý prichádza do Krajiny zázrakov, aby zachránil kráľovstvo pred zlou kráľovnou. Niektoré z Edových najnovších úloh vo filmoch boli v roku 2018 vo filmoch The House That Jack a Zoo a For Love or Money v roku 2019.

Úlohy v televíznych seriáloch a iných podnikoch

V roku 2008 debutoval v televíznom seriáli v Moving Wallpaper, kde stvárnil Eda Speelersa (nie seba) v štyroch epizódach, zatiaľ čo túto postavu si opäť zahral v epizóde Moving Wallpaper: The Mole v tom istom roku.

Ed potom stvárnil Jimmyho Penwardena v 12 epizódach romantickej dramatickej série Echo Beach, v ktorej hrali Martine McCutheon a Jason Donovan, a sleduje životy dvoch bývalých milencov.

Jeho ďalšia významná rola bola v Downton Abbey ako James 'Jimmy' Kent v rokoch 2012 až 2014, pričom hral aj Edwarda Seymora, prvého vojvodu zo Somersetu v štyroch epizódach Wolf Hall, a Carla Denhama v troch epizódach Agatha Christie's: Partners in Zločin v roku 2015. Niektoré z jeho najnovších úloh v televíznych seriáloch boli vo filme Beowulf: Návrat do Shieldlands v roku 2016 a v Outlander ako Stephen Bonnet, opakujúca sa postava, od roku 2018.

Eda môžete vidieť aj ako Eragona v rovnomennej videohre, ktorá vyšla v roku 2006, a ako Daniela Edwardsa vo videohre Battlefield 1, ktorá vyšla v roku 2016. Jeho posledné vystúpenie v divadelných hrách bolo v Rain Man v roku 2018.

Ocenenia a vyznamenania

Ed bol nominovaný na šesť cien, z ktorých tri boli za výkon v seriáli Downton Abbey, pričom získal podiel dvoch na Screen Actors Guild Awards za najlepšie herecké obsadenie (televízna dráma) v rokoch 2015 a 2016. Niektoré ďalšie nominácie na ocenenia patrí cena BAFTA za najlepší britský krátky film a Saturn za najlepší hosťujúci herecký výkon v televíznom seriáli v roku 2019.

Milujte život a vzťahy

Ed stretol svoju budúcu polovičku Asia Macey pri natáčaní televízneho seriálu v roku 2012 – Asia pracovala ako riaditeľka šatníka a asi o dva mesiace neskôr spolu začali chodiť. Zasnúbili sa v roku 2014 a hoci nič nenasvedčovalo tomu, že by si obaja vymenili svadobné sľuby, niektorí Edovi priatelia ich na párty v decembri 2014 označili za „manželský pár“. Neskôr sa ukázalo, že sa skutočne vzali v roku 2014. 2014, ale podrobnosti o udalosti zostali skryté.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Pózeri #otecanddcéra

Príspevok zdieľaný používateľom Ed Speleers (@edwardjspeleers) 20. júla 2019 o 18:06 PDT

Ázia dala narodenie ich syna niekedy v roku 2015, zatiaľ čo ich dcéra nasledovala v roku 2018 – svoje deti držali mimo pozornosti médií.

Asia je známa len prácou v oddelení kostýmov a šatníkov na dvoch filmoch, na životopisnom filme The Best of Men z roku 2012, v ktorom hrajú George MacKay a Bebe Sanders a sleduje Dr Ludwiga Guttmanna, ktorý prichádza do Buckinghamshire krátko pred koncom druhej svetovej vojny. a na dobrodružnom fantasy filme Jack the Giant Slayer z roku 2013, v ktorom hrá Nicholas Hoult a je o boji medzi obrami a ľuďmi.

Záľuby a iné záujmy

Ed má svojich favoritov, pokiaľ ide o slávnych hercov a herečky, z ktorých niektorí sú James Dean, Johnny Depp a Julia Roberts, zatiaľ čo medzi jeho obľúbené filmy patria East of Eden, Rebel bez príčiny a franšízoví Piráti z Karibiku. . Rád počúva rockovú hudbu, pričom jeho obľúbenou kapelou sú The Rolling Stones, je veľkým fanúšikom futbalu a už od tínedžerského veku podporuje Tottenham Hotspur. Má rád tetovania a má dve, to na pravom zápästí je venované piatim jeho najlepším priateľom, zatiaľ čo druhé má na boku a znie „Ramble On“, čo je jeho obľúbená pieseň pôvodne v podaní Led Zeppelin.

Ed Speleers relaxuje na scéne Downton Abbey.

pridané Ed Speleers na Sobota 20. augusta 2016

Je fyzicky aktívny, každý týždeň má niekoľko tréningov v posilňovni, pričom miluje beh a svoj prvý maratón zabehol v Londýne v roku 2011, pričom za tri hodiny a 40 minút zabehol 26,2 míle (42,1 km). Je filantropom a v súčasnosti pôsobí ako veľvyslanec YouthNet, britskej charitatívnej organizácie.

Ed hovorí plynule španielsky a francúzsky. Je ľavák.

Vzhľad a čistý majetok

Ed má 41 rokov. Má krátke hnedé vlasy a hnedé oči, meria 1,78 metra na výšku a váži okolo 74 kg. Od marca 2020 jeho čisté imanie sa odhaduje na 4 milióny dolárov.