• Hlavná
  • Herci
  • Kto je Ebon Moss-Bachrach? Výška, Obočie, Partner, Wiki

Kto je Ebon Moss-Bachrach? Výška, Obočie, Partner, Wiki

Ebon Moss-Bachrach je americký herec, ktorého si pravdepodobne najviac pamätáme vďaka úlohám v televíznom seriáli Girls ako Desi Harperin a The Punisher ako David Lieberman.

ObsahRaný život a rodina

Ebon Moss-Bachrach sa narodil 19. marca 1977 v New Yorku v USA rodičom Ericovi Bachrachovi a Renee Moss. Má mladšieho brata menom Elan Moss-Bachrach, ktorý sa narodil 4. januára 1983. Jeho otec sa narodil v Heidelbergu v západnom Nemecku americkým rodičom a bol vychovaný sekulárne v židovskej štvrti v Bronxe, neskôr prišiel do baru. micva. Vyštudoval Manhattan's High School of Music and Art a absolvoval Hunter College so zameraním na angličtinu a vedľajšiu hudobnú výchovu. „Pracoval“ už počas vysokoškolských rokov koncom 60. rokov, keď sa zúčastnil protestov proti nerovnosti a útlaku v spoločnosti.

Eric a Renee boli hneď po vysokej škole pedagógmi na verejných školách v New Yorku, potom sa presťahovali do Amherstu v štáte Massachusetts, keď sa Ebon chystal začať študovať, kde Renee viedla obchod s použitým oblečením pre deti. Eric založená nezisková Community Music School of Springfield (CMSS) pre znevýhodnené deti v decembri 1983 a stal sa jej výkonným riaditeľom. Po 26 rokoch v škole odišiel do dôchodku v októbri 2010, neskôr však vyučoval na University of Massachusetts, hral na husliach v amatérskych orchestroch a pokračoval vo vyučovaní hry na husle. V rozhovore Eric povedal: ‚Cítil som sa veľmi šťastný a privilegovaný, že som mohol robiť túto prácu, a veľmi šťastný a privilegovaný, že som prácu opustil.

Elan je herec, ktorý sa objavil ako Pete Fairman v epizóde Woman on the Verge zo série Gossip Girl v roku 2008 a ako Rick Siebert v epizóde Playing Dead zo série Law and Order: Criminal Intent v roku 2009.

Bol tiež obsadený vo filme American Virgin (2009) a krátkej komédii The Best Man (2010).

Ebonovi starí rodičia z otcovej strany boli učitelia v škole a po druhej svetovej vojne jeho starý otec pracoval ako tlmočník v neziskovej organizácii, ktorá poskytovala pomoc pri vrátení umeleckých diel a iných predmetov pôvodným majiteľom, ktoré zabavili nacisti.

Vzdelanie

Ebon vyštudoval Amherst Regional High School v Massachusetts a absolvoval Kolumbijskú univerzitu v New Yorku.

Kariéra

Prvé kroky

Jeho prvá herecká skúsenosť bola v stredoškolskej produkcii trojaktovej hry Thorntona Wildera Naše mesto a po nej nasledovala vysokoškolská inscenácia Búrka Williama Shakespeara po boku Maggie Gyllenhaalovej.

Ebon urobil jeho televízny debut s menšou úlohou Billyho v televíznom kriminálnom thrilleri Vražda v malom meste (1999) s Geneom Wilderom v hlavnej úlohe. Od mája do augusta 2000 hral úlohu 19-ročného Jimmyho, ktorý utiekol so znudenou mamou svojho priateľa Ritou v mimobroadwayskej hre When They Speak of Rita od Daisy Foote, ktorá mala premiéru. v Primárnych fázach. Na filmovom plátne debutoval ako prvý čašník vo filme The Believer s Ryanom Goslingom v hlavnej úlohe, ktorý si v roku 2001 odniesol hlavnú cenu poroty na filmovom festivale v Sundance.

Ďalší úspech

Filmy

Hral vo viac ako 30 filmoch, väčšinou v menších alebo vedľajších úlohách, boli časy, keď robil aj tri-štyri za rok a časy, keď vôbec. Väčšina filmov, v ktorých bol súčasťou, sa nezlomila a len niekoľko z nich bolo považovaných za kasové trháky. Niektoré boli prihlášky na medzinárodné filmové festivaly.

Bachrach bol poslíčkom Fredrickom v komediálnej dráme The Royal Tenenbaums (2001), v ktorej si zahrali Gene Hackman, Anjelica Huston, Ben Stiller a Gwyneth Paltrow, a mala hrubý príjem vyše 70 miliónov dolárov pri rozpočte 21 miliónov dolárov. Bol Charlie Stewart v dráme Mona Lisa Smile (2003), v hlavnej úlohe s Juliou Roberts, Juliou Stiles, Kirsten Dunst a Maggie Gyllenhaal, ktorá zarobila viac ako 140 miliónov dolárov oproti produkčnému rozpočtu 72 miliónov dolárov. Hral rolu Henryho Wylera v romantickej dráme The Lakehouse (2006) so Sandrou Bullock a Keanu Reevesom a mala celosvetový hrubý zárobok 115 miliónov dolárov pri produkčnom rozpočte 40 miliónov dolárov.

Medzi novšie filmy, v ktorých sa objavil, patrí Good Posture a Blow the Man Down, ktoré mali premiéru na filmovom festivale Tribeca v roku 2019 a boli veľmi chválené kritikmi.

Bol tiež v Tesle, životopisnom filme, ktorý bol prvýkrát premietnutý na filmovom festivale Sundance v januári 2020 a premiéra bola naplánovaná na august 2020.

Televízia

Keď len začínal ako herec v televízii, hosťoval v policajnom procedurálnom seriáli Zákon a poriadok, ako napríklad v pilotnej epizóde Kriminálneho úmyslu (2001), epizóde Pravda alebo dôsledky v Trial by Jury (2005). a Informovaná epizóda v Jednotke pre špeciálne obete (2006). Bol tiež obsadený v epizóde seriálu o nadprirodzených drámach ako Fringe (2008) a Medium (2009).

V kriticky uznávanom psychologickom trileri Damages s Glenn Close a Rose Byrne v hlavných úlohách hrala Ebon rolu Nicka Salengera a v roku 2010 sa objavila v ôsmich epizódach.

Mal opakujúcu sa úlohu v tretej sérii komediálnej drámy Dievčatá, v ktorej stvárnil nezvyčajnú postavu Desi Harperin, potom sa stal súčasťou hlavného obsadenia v sérii štyri až šesť a objavil sa celkovo v 25 epizódach (2014-2017 ). Seriál získal počas svojho trvania pozitívne ohlasy od kritikov a v rôznych kategóriách bol nominovaný niekoľkými ocenenými subjektmi a niekoľko z nich dokonca vyhral, ​​vrátane najlepšieho televízneho seriálu – komédia alebo muzikál na 70.thCeny Zlatý glóbus v roku 2012.

Jeho veľký zlom v televízii nastal v roku 2016, keď bol obsadený ako pravidelný seriál The Punisher, ktorý bol založený na postave Punishera/Franka Castlea z Marvel Comics, ktorú hrá Jon Bernthal. Ebonovou postavou bol bývalý analytik NSA (Národná bezpečnostná agentúra) menom David Micro Lieberman.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Chýba tento chlap! #micro #ebonmossbachrach #frankcastle #jonbernthal #punisher #thepunisher #marvel #netflix

Príspevok zdieľaný používateľom Punisher (@marvelspunisherfans) 2. februára 2020 o 13:58 PST

Prvá sezóna tohto webového televízneho seriálu z Marvel Cinematic Universe bola vydaná na Netflixe 17. novembra 2017 a druhá sezóna 18. januára 2019 a potom bola séria zrušená.

V roku 2018 bol obsadený ako stálica seriálu pre rolu Christophera McQueena v nadprirodzenom horore Nos4A2, ktorý je príbehom o Victorii McQueenovej, ktorú hrá Ashleigh Cummings, mladá umelkyňa s nadprirodzenou schopnosťou vystopovať zlého nesmrteľného. , Charlie Manx, ktorého hrá Zachary Quinto. Táto séria od AMC mala premiéru v júni 2019 a druhá sezóna sa začala vysielať v júni 2020.

Divadlo

Okrem toho, že bol zaneprázdnený filmovou a televíznou prácou, našiel si čas aj na účinkovanie v hrách mimo Broadway ako 36 pohľadov (2002), Piaty júl (2003), Na hore (2005) a Tri sestry (2011).

Osobný život

Ebon sa zoznámil s ukrajinskou fotografkou, filmovou režisérkou a maliarkou Jelenou Yemchuk prostredníctvom spoločného priateľa v roku 2004.

Má s ňou dve dcéry, konkrétne Sashu, ktorá sa narodila v roku 2007, a Mirabelle, ktorá sa narodila v roku 2009. Všetky momentálne bývajú v lofte v Brooklyne.

Kto je Yelena Yemchuk?

Yelena Yemchuk sa narodila 22. apríla 1970 v Kyjeve, vtedajšej Ukrajinskej sovietskej socialistickej republike, a mala 11 rokov, keď sa jej rodina prisťahovala do USA a usadila sa v Brooklyne v New Yorku. Jej záujem o fotografovanie začal, keď jej otec dal 35 mm fotoaparát Minolta v jej 14 rokochthnarodeniny. Išla študovať na Parsons, súkromnú školu umenia a dizajnu v Greenwich Village, a na neziskovú Art Center College of Design v Pasadene v Kalifornii.

Ako profesionál fotograf špecializovala sa na portrétovanie a módu, pracovala na reklamných kampaniach značiek luxusného oblečenia a konfekcie, ako aj prispievala do rôznych módnych časopisov vrátane The New Yorker, W, Italian Vogue a Japanese Vogue.

Pracovala aj na albumoch austrálskeho popového dua Savage Garden, americko-kanadského speváka a skladateľa Rufusa Wainwrighta a alternatívnej rockovej skupiny The Smashing Pumpkins, pričom poskytla obaly pre singly a albumy. Tiež sa podieľala na réžii hudobného videa Thirty-Three a režírovala Zero MV. Mimochodom, v rokoch 1995 až 2004 chodila s frontmanom kapely Billym Corganom.

Jej obrazy boli vystavené v nadácii Dactyl Foundation. V roku 2011 vyšla jej prvá kniha Gidropark s fotografiami rekreačného parku, ktorý v mladosti často navštevovala, najmä v letnom období, pretože sa z neho stalo ihrisko, kde si ľudia všetkých vekových kategórií len tak oddýchli a užili si jeho nábrežia. Nazvala to „sovietska verzia Coney Island“ a dokázala to všetko zachytiť na fotografiách, ktoré urobila počas troch letných rokov 2005-2008.

Ebon Moss-Bachrach ako Desi Harperin na HBO Girls.

pridané Convention All Stars na štvrtok 30. novembra 2017

Záľuby, obľúbené veci a zaujímavé fakty

  • Bol v tínedžerskom veku, keď hral na klavíri ako člen jazzového kvarteta.
  • Ebon povedal, že jeho varenie mu prinieslo rolu v Girls. Jeho rodina bola na víkendovom úteku a bývala v dome na pláži Jesseho Peretza, starého priateľa a tiež režiséra a producenta Girls. Stretol sa s Jenni Konner, jednou z výkonných producentiek seriálu, ktorá tam bola aj so svojou rodinou a spojili sa s jeho varením španielskej tortilly, a ktorá neskôr povedala, že mu napíše časť. Povedal, že to často počúva, ale nikdy sa to nestane, ale o rok neskôr dostal jeho agent výzvu, aby hral rolu Desi.

Vzhľad

Je vysoký 5 stôp 10 palcov (1,78 m), váži 160 libier (73 kg) a má štíhlu postavu s hrudníkom merajúcim 41 palcov a pásom 32 palcov. Má hnedé vlasy a modré oči.

Čistý majetok

Od júla 2020 má Ebon Moss-Bachrach odhadovanú čistú hodnotu viac ako 2 milióny dolárov podľa zdrojov .