• Hlavná
  • Herci
  • Kto je detský herec Oakes Fegley vo filme Pete's Dragon? Životopis

Kto je detský herec Oakes Fegley vo filme Pete's Dragon? Životopis

ObsahKto je Oakes Fegley?

Oakes Fegley sa narodil 11. novembra 2004 v znamení Škorpióna v Allentowne v Pensylvánii USA a vo veku 15 rokov je stále detským hercom, pravdepodobne najlepšie známym ako Paul Swann v Fort Bliss , v hlavnej úlohe Petea vo filme Pete’s Drago a v úlohe Bena vo filme Wonderstruck.

Aký bohatý je teraz? Oakes Fegley Čistá hodnota

Čistý majetok Oakesa Fegleyho sa začiatkom roku 2020 odhaduje na viac ako 1 milión dolárov, ktorý získal vďaka svojej úspešnej kariére detského herca vo filme aj v televízii od svojho začiatku v roku 2009. Doteraz hral vo viac ako 15 televíznych a filmových tituloch. .

Oakes Fegley sa zúčastňuje na Journey Gala a britskej premiére filmu Wonderstruck Movie.© Chris J Ratcliffe

pridané Filmový festival BFI v Londýne na Piatok 6. októbra 2017

Raný život, národnosť, etnicita, vzdelanie

Oakes Fegley strávil svoje rané roky vo svojom rodnom meste Allentown, kde vyrastal prostredné dieťa narodil sa jeho otcovi Michaelovi Fegleymu a jeho matke Mercedes Tonne Fegleyovej – je mladším bratom Augusta Kissa Fegleyho a starším bratom Winslowa Fegleyho. Všetci členovia jeho rodiny sa tiež angažujú vo filmovom priemysle ako herci. Oakesova národnosť je americká a je kaukazského etnika a zmiešaného nemeckého a írskeho pôvodu.

Začiatky kariéry

Herecký talent Oakesa Fegleyho objavili jeho rodičia veľmi skoro, a tak začal navštevovať hodiny herectva vo veku dvoch rokov.

Svoju kariéru začal na javisku a v roku 2009 vystupoval ako Tiny Tim v javiskovej inscenácii Vianočná koleda v Civic Theatre of Allentown. V roku 2011 sa objavil v malej úlohe v krátkom dramatickom filme Glass, ktorý napísal a režíroval Courtney Hope Therond . O dva roky neskôr Oakes stvárnil Michaela v krátkej rodinnej dráme Children Of The Moon, kde si zahral po boku svojho otca Michaela Fegleyho, ktorý režíroval Daniel DiBella a napísal Joseph Pellegrino. V tom istom roku si zahral aj ako Slepačia polievka v inscenácii Really Rosie v Bucks County Playhouse, ktorý sa nachádza v New Hope v Pensylvánii, a hral Puda v inscenácii On Borrowed Time v divadle Two River Theatre, ktoré sa nachádza v Red Bank. , New Jersey.

png

Vzostup k sláve

V roku 2014 debutoval Oakes Fegley na veľkej obrazovke vo vedľajšej úlohe Paula Swanna vo vojenskom dramatickom filme Fort Bliss, ktorý napísal a režíroval claudia myers , v hlavnej úlohe po boku Rona Livingstona a Michelle Monaghan. Nasledovalo stvárnenie mladého Judda Altmana, mladšej verzie postavy Jasona Batemana, v komediálno-dramatickom filme This Is Where I Leave You (2014), ktorý režíroval Shawn Levy podľa rovnomennej knihy Jonathana Troppera. V tom istom roku sa Oakes objavil v opakujúcej sa úlohe mladého Eliasa ‘Eli’ Thompsona v piatej sezóne dobového kriminálneho seriálu Boardwalk Empire, ktorý vytvoril Terence Winter a ktorý sa vysielal na sieti HBO.

Pokračujúci úspech

V rokoch 2014 až 2016 Oakes hosťoval ako Gabriel Hayward v troch epizódach sci-fi kriminálnej drámy Jonathana Nolana Person Of Interest, vysielanej na sieti CBS. V roku 2015 získal úlohu mladého Bryana v rodinnej mysterióznej dráme Prism. Potom si Oakes získal medzinárodnú slávu titulnou úlohou Petea v Disneyho fantasy komediálnom dramatickom filme Pete's Dragon, v hlavnej úlohe po boku Bryce Dallas Howard, Oony Laurence a Roberta Redforda, ktorý režíroval David Lowery a ktorý bol vydaný v roku 2016.

Jeho ďalšia hlavná rola prišla v nasledujúcom roku, keď hral Bena v mysterióznom dramatickom filme Todda Haynesa Wonderstruck, kde si zahral po boku Julianne Moore a Michelle Williams a ktorý mal premiéru na filmovom festivale v Cannes v roku 2017. Sleduje príbeh dvoch detí, ktoré oddeľuje päťdesiat rokov, a vychádza z rovnomenného románu Briana Selznicka.

Nedávne projekty

V roku 2018 sa Oakes Fegley objavil ako chlapec v romantickej komédii The Truth About Lies, po ktorej nasledovalo jeho stvárnenie Lil’ Josha v dráme Billboard z roku 2019, ktorú režíroval Zeke Zelker.

Najnovšie získal Oakes rolu mladého Thea Deckera v dráme The Goldfinch spolu s Nicole Kidman. Film je založený na Román Donny Tartt s rovnakým názvom , ktorý v roku 2014 získal Pulitzerovu cenu za beletriu.

Pripravované názvy filmov

Bolo oznámené, že Oakes bude hrať ako Peter v pripravovanej rodinnej komédii Vojna s dedkom , po boku Roberta De Nira, Umy Thurman a Christophera Walkena, má vyjsť koncom roka 2020.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Poutine je zvláštne slovo. @goldfinchmovie na TIFF

Príspevok zdieľaný používateľom Oakes Fegley (@ofegley) 6. septembra 2019 o 10:43 PDT

Získal tiež rolu Jeffreyho v pripravovanej dobrodružnej dráme Billa Jacobsa When The Moon Was Twice As Big a titulnú rolu v dráme Harryho Kellermana Who Framed Tommy Callahan, obe sú momentálne v postprodukcii.

Vzhľad a vitálna štatistika

Obľúbený detský herec má krátke tmavohnedé vlasy a modré oči. Stále rastie a v súčasnosti je vo výške 4 stôp 11 palcov (1,50 m), pričom jeho hmotnosť je približne 50 kg – jeho telesný typ je mezomorf. Jeho veľkosť topánok je 5 (US).

Osobný život, koníčky, obľúbené

  • Aj keď môže byť do niekoho zamilovaný, Oakes je príliš mladý na to, aby sa zapojil do vzťahu.
  • Jeho obľúbeným filmom je Kniha džunglí.
  • Oakes vie hrať na husle.
  • Rád tancuje hip hop.
  • Je vášnivým fanúšikom videohier a jeho obľúbenou konzolou je Xbox One.
  • Oakes by chcel byť architektom alebo elektrotechnikom, keď dosiahne zrelosť.
  • Jeho súčasné bydlisko je v Los Angeles v Kalifornii.