• Hlavná
  • Herci
  • Kto je Chandler Kinney? Vek, výška, priateľ, čistá hodnota

Kto je Chandler Kinney? Vek, výška, priateľ, čistá hodnota

ObsahRaný život, rodina, vzdelanie

Chandler Kinney, americká tanečnica a herečka, sa narodila 3. augusta 2000 v Sacramente, Kalifornia, USA, jej prvé veľké vystúpenie bolo ako dieťa vo filme z roku 2012 s názvom Battlefield America. Jej matka Taryn Kinney je stratégka, spisovateľka a producentka. Chandler a jej rodina, ktorú tvoria aj jej dvaja starší bratia, sa presťahovala do Los Angeles, keď mala jeden rok.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Chandlerom Kinneym (@chandlerlkinney)

Chandler začala vo svete zábavy ako tanečnica a v rozhovore pre Refinery29 povedala, že snívala o profesionálnom tanci a v tom čase o hraní ani neuvažovala. Začala tancovať vo veku troch rokov a trénovala s Debbie Allen Dance Academy a Los Angeles Ballet Academy. Získala tiež štipendium na účasť na Kirov Academy of Ballet vo Washingtone, DC.

Od desiatich rokov trénovala aj bojové umenie Taekwondo a v trinástich získala čierny pás prvého stupňa.

Vzhľadom na plán natáčania filmu Smrtonosná zbraň Chandler väčšinu svojej stredoškolskej kariéry nenavštevovala „normálnu strednú školu“, ale skôr to, čo sa opisuje ako nezávislé rozšírenie strednej školy. Raz týždenne sa stretávala s učiteľom a potom dokončila svoje školské úlohy buď na nakrúcaní alebo doma.

V máji 2018 maturovala na Oak Park Independent School v Kalifornii a bola prijatá na štúdium na University of California, Los Angeles (UCLA). V súčasnosti študuje na hereckej škole Marine Cooper School of Acting, kde sa venuje herectvu aj tancu.

Kariéra

Herectvo

Chandler začal hrať od deviatich rokov v televíznych reklamách a niekoľkých hrách. Jej prvým profesionálnym počinom však bola spoločnosť Sony Pictures Studios v Culver City pre GAP, najväčšieho predajcu odevov v USA. Povedala, že svoje skúsenosti z natáčania reklamy tak milovala a uvedomila si, že by jej nevadilo robiť viac takýchto projektov, a tak sa rozhodla navštevovať hodiny herectva, aby zlepšila svoj výkon. Keď hovorila o svojom prechode od tanca k herectvu, povedala: „...proste som sa do toho zamilovala. Zamiloval som sa do hereckého remesla. Zvyšok je akousi históriou.“

V roku 2012 mala Chandler svoju prvú významnú úlohu ako Chantel v tanečnom filme Chrisa Stokesa Battlefield America. Nasledujúci rok hosťovala v televíznych reláciách 90210 ako Olivia a American Horror Story ako staršia Julia v epizóde s názvom Madness Ends. Objavila sa aj ako Vanessa v Disneyho seriáli Girl Meets World a v roku 2014 sa objavila v niekoľkých epizódach Nickelodeon's Haunted Hathaways, predtým, ako odišla zo show, aby hrala ako Catherine Dillman vo filme Gortimer Gibbon's Life on Normal Street v rokoch 2014 až 2016. Ashley Boettcher v pôvodnej sérii Amazon.

Svoju najvýznamnejšiu rolu získala v roku 2016 ako Riana v komediálnom a dramatickom televíznom seriáli Smrtonosná zbraň od spoločnosti Fox, jej postava je dospievajúca dcéra kapitána LAPD Rogera Murtaugha, ktorú stvárnil Damon Wayans, a hrala v šou od prvého vysielania. Odohráva sa v súčasnom Los Angeles a sleduje novoprijatých detektívov Rogera Murtaugha a Martina Riggsa (v podaní Clayne Crawforda), ktorí sú od seba úplne odlišní. Prehliadka je založená na rovnomennom filme z roku 1987 s Dannym Gloverom a v hlavnej úlohe. Mel Gibson, s mnohými postavami priamo alebo voľne založenými na postavách z filmu.

Prehliadka prebiehala od 21. septembra 2016 do 26. februára 2019, keď Damon Wayans oznámil svoj odchod zo show, čo prinútilo Fox, aby seriál zrušil.

Chandler povedala, že milovala prácu na seriáli a je jeho skutočným fanúšikom. „Spočiatku ma priťahovala Smrtonosná zbraň pre jej dokonalú rovnováhu komédie, akcie a drámy a skutočnosť, že každému niečo poskytne. Nie je príliš veľa vystúpení, ktoré by mali rovnakú zmes všetkých troch, takže to bolo určite niečo, čo vyniklo a pritiahlo ma k projektu.“ Dodala, že je nadšená z toho, že môže hrať sebavedomého, otvoreného a mierne rebelská postava ako Riana.

V roku 2020 sa objavila aj vo filme Disney ZOMBIES 2 ako Willa.

Iné

Chandler stále tancuje so zameraním na step, jazz, balet, hip-hop a súčasnosť. Zúčastnila sa niekoľkých tanečných reklám, ako aj súťaží, vrátane kvalifikácie so svojím tanečným tímom na finále Youth America Grand Prix (YAGP) v New Yorku v apríli 2015.

Je tiež modelkou pre niekoľko odevných spoločností, ako je Hollister Co., a objavila sa okrem iného aj na obálke časopisov Saturne, Glitter a v jarnom čísle 2018 American Teen.

Osobný život

Chandler udržiava svoj osobný život veľmi súkromný a neexistujú žiadne informácie o tom, či je v súčasnosti vo vzťahu, ani o akýchkoľvek predchádzajúcich vzťahoch.

So svojou mamou založila nadáciu s názvom Chandler's Friends, ktorej cieľom je pomáhať znevýhodneným mladým ľuďom s prístupom k vzdelaniu a povzbudzovať ich, aby dosiahli svoj vlastný úspech. Keď sa jej v rozhovore pre The Italian Rêve pýtali na nadáciu a jej budúce plány, odpovedala: „Dúfam, že vďaka práci, ktorú robím pre Chandler's Friends, dám znevýhodnenej mládeži väčšiu šancu na úspech a rodová rovnosť vo vzdelávaní.

A časom by som rád pracoval vo väčšom meradle a budoval vzťahy po celej krajine. Cieľom je zasiahnuť čo najviac životov.‘ V tom istom rozhovore sa podelila aj o svoje želanie, aby sa zábavný priemysel stal inkluzívnejším, aby sa každý mohol cítiť zastúpený pri sledovaní filmov alebo televíznych relácií.

Vzhľad

Chandler je vysoký 5 stôp 7 palcov (1,7 m) a váži okolo 120 libier (55 kg). Má čierne vlasy a tmavohnedé oči.

Čistý majetok a plat

Začiatkom roku 2021 má Chandler čistý majetok odhadovaný na viac ako 500 000 dolárov – jej príjem závisí od jej pracovného zaťaženia v ktoromkoľvek roku.