• Hlavná
  • Herci
  • Kto je Chad McQueen (Karate Kid)? Čistá hodnota, manželka, zranenie

Kto je Chad McQueen (Karate Kid)? Čistá hodnota, manželka, zranenie

Chad McQueen je pomerne multitalentovaná osobnosť – je hercom a filmovým producentom, ako aj pretekárskym autom a bojovým umelcom. Okrem toho, že je známy ako syn „ Kráľ cool “ – hollywoodska hviezda zlatého veku Steve McQueen – Chad je stále najviac uznávaný za stvárnenie Dutcha vo filmoch The Karate Kid (1984) a The Karate Kid Part II (1986), ktoré boli nominované na Oscara.

ObsahDetstvo a rodina

Chadwick Steven ‘Chad’ McQueen sa narodil v astrologickom znamení Kozorožca 28.thdecembra 1960, v Los Angeles v Kalifornii, mladšie dieťa z manželstva Steva McQueena s herečkou Neile Adamsovou.

pridané Chad MCqueen na Nedeľa 21. júna 2015

Je americkej národnosti a bieleho etnika. Mal staršiu sestru Terry Leslie, narodenú v roku 1959, ale kto umrel v roku 1998.

Otec Steve McQueen

Terrence Stephen ‚Steve‘ McQueen sa narodil 24thmarca 1930 v Indianapolise, Indiana, Williamovi a Julii Ann McQueenovým. V rokoch 1947 až 1950 bol členom americkej námornej pechoty a potom začal svoju hereckú kariéru začiatkom 50. rokov 20. storočia. Vďaka svojej „antihrdinovi“ a „uvoľnenej a charizmatickej“ osobnosti sa rýchlo dostal do centra pozornosti a stal sa jedným z najžiadanejších a najlepšie hodnotených hercov 60. a 70. rokov.

McQueen sa ikonicky objavil vo filmoch ako Sedem statočných (1960), Veľký útek (1963) a Cincinnati Kid (1965). Za hlavnú úlohu vo filme The Sand Pebbles z roku 1966 Steve zarobil nominácií nielen na cenu Zlatý glóbus, ale aj na Oscara. Okrem toho sa naňho dobre spomína pozoruhodné vzhľady vo filmoch vrátane Aféra Thomasa Crowna (1968), Bullitt (1968), Le Mans (1971), ako aj The Getaway (1972) a Papillon (1973). Okrem herectva Steve bol tiež známy ako nadšenec automobilových pretekov a vášnivý zberateľ klasických áut.

McQueen zomrel vo veku 50 rokov 7thnovembra 1980 v Ciudad Juárez, Chihuahua, Mexiko, v dôsledku zlyhania srdca po operácii na odstránenie nádorov vedúcich k rakovine, spôsobenej tým, čo je dnes známe ako azbestóza. Jeho popol bol rozptýlený v Tichom oceáne.

Matka Neil Adams

Ruby Neilam 'Neile' Salvador Adams je an herečka , tanečník a spevák, ktorý sa narodil v roku 1932 v Manile na Filipínach Josemu Arristovi a Carmen ‚Miami‘ Salvadorovi. Počas druhej svetovej vojny slúžila ako špiónka filipínskeho odboja a dokonca prežila aj rany od šrapnelov. V roku 1948 sa presťahovala do Štátov, kde neskôr navštevovala školu tanca Katherine Dunham.

K nim začala svoju hereckú kariéru na Broadwayi a účinkovala v divadelných hrách ako Kismet, The Pyjama Game a At The Grand. Po svojom debute na obrazovke v roku 1952 sa Neile v 60. a 70. rokoch dostala do popredia vďaka účinkovaniu v televíznych seriáloch ako Alfred Hitchcock Presents a The Man from U.N.C.L.E. ako aj vo filmoch vrátane Women in Chains a Fuzz.

Závodná kariéra

Nasledovanie jeho vášeň pre automobilový šport, ktorý on zdedil po svojom otcovi Ako zanietený pretekársky nadšenec sa vo veku deviatich rokov Chad ponoril do sveta pretekov na špinavých bicykloch.

Okrem toho, vo veku 10 rokov, krátko po tom, čo sa presunul k automobilovým pretekom, vyhral podujatie Mini Le Mans určené len pre deti, ktoré sa zopakovalo na scéne filmu Le Mans v roku 1971, nominovaného na Zlatý glóbus, v hlavnej úlohe so Stevom McQueenom. Vo veku 12 rokov už bol majstrom sveta Mini Grand Prix vo svojej triede.

Svoju profesionálnu pretekársku kariéru začal ako člen Sports Car Club of America (bežne označovaný ako SCCA). Po zdokonaľovaní svojich schopností prostredníctvom série podujatí, súťažiacich v rôznych kategóriách od motokrosu po Baja 1000, v roku 2004 Čad sa spojili s Jackym a Vaninou Ickxovými a viedli trio Porsche 959 na podujatí Goodwood Festival of Speed ​​v anglickom západnom Sussexe.

Neskôr v tom istom roku jazdil za Westernesse Racing a skončil štvrtý v SCCA Runoffs.

Začiatkom roku 2006 Čad prežil ťažký autonehoda počas tréningu na podujatie 24 hodín Daytona na Daytona International Speedway. Skončil s viacnásobnými zlomeninami rebier, zlomenou nohou a niekoľkými zlomeninami stavcov. Úplne sa zotavil a v novembri 2007 na podujatí Porsche Rennsport Reunion III na Daytona International Speedway sa objavil za volantom Porsche 911 Brumos Ecurie Escargot RSR z roku 1975. Začiatkom roka 2010 založil Chad svoju vlastnú závodnú spoločnosť McQueen Racing, LLC .

Herecká kariéra

Čadu hereckú kariéru začal v roku 1978, keď sa objavil vo filme Skateboard.

Po päťročnej prestávke sa v roku 1983 objavil v dramatickom filme Hadley’s Rebellion. Do väčšieho povedomia sa dostal o rok neskôr, keď ho obsadili do úlohy Dutcha v dráme o bojových umeniach The Karate Kid v roku 1974, nominovanej na Oscara. Čad stvárnil jedného z najbrutálnejších študentov dojo Cobra Kai s možnou poruchou osobnosti a neľútostného rivala titulnej postavy. Rovnakú úlohu si zopakoval aj v pokračovaní filmu – vo filme nominovanom na Oscara z roku 1986 s názvom The Karate Kid Part II. S jeho rastúcou popularitou bol Chad v roku 1990 obsadený do hlavnej úlohy v akčnom kriminálnom filme Martial Law, po ktorom nasledovala hlavná úloha v akčnom filme Death Ring z roku 1992.

V roku 1993 Čad hral v akčnej kriminálnej dráme New York Cop, po ktorej neskôr v tom roku nasledoval akčný sci-fi kriminálny film Firepower. V priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov si Chad zahral vo filmoch ako Number One Fan (1995), Red Line (1995), Squanderers (1996) a Surface to Air (1998). Jeho posledný herecký angažmán na obrazovke nastal v roku 2001, keď sa objavil v akčnom filme Fall: The Price of Silence.

Čad vystupoval aj v niekoľkých dokumentárnych filmoch o svojom otcovi, vrátane Steve McQueen: The King of Cool, Steve McQueen: The Essence of Cool, ako aj I Am Steve McQueen a Steve McQueen: The Man & Le Mans – za posledné dva roky tiež slúžil. ako výkonný producent.

Osobný život

Chad McQueen sa oženil dvakrát – v rokoch 1987 až 1990 bol ženatý s americkou herečkou. Stacey je mŕtva , ktorý sa najviac preslávil filmami z 80. rokov ako Lovelines a Back to School. Pár privítal jedno dieťa spolu, syna menom Steven R. McQueen, ktorý je tiež herec a v súčasnosti je najobľúbenejší pre účinkovanie v televíznych seriáloch Chicago P.D. , Chicago Fire a The Vampire Diaries.

Od decembra 1993 je Chad ženatý s Jeanie Galbraith, s ktorou má syna Chasea, narodeného v roku 1995, a dcéru Madison McQueen, narodenú v roku 1996.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Chad McQueen, syn zosnulého Steva McQueena, ktorý bol najúžasnejším chlapíkom, aký kedy kráčal po povrchu Zeme. Chad je tiež veľmi cool chlapík a má veľmi rád autá a pretekanie, rovnako ako jeho otec. @virnow #chadmcqueen #stevemcqueen @officialmcqueenracing #thegreatescapemovie #lemans #24heuresdumans #bullitt #bullittmovie #porsche917 #porsche #lemans24h #imsa #imsaweathertechsportscarchampionship #tagheueracotagheuer

Príspevok zdieľaný používateľom Bob Hebert‍♂️ (@bobhebertphoto) 25. augusta 2019 o 9:42 PDT

Čistá hodnota

Autoritatívne zdroje odhadli, že celkový čistý majetok Chada McQueena v polovici roku 2020 predstavuje celkom pôsobivú sumu 45 miliónov dolárov . Získal ho vďaka svojej prosperujúcej kariére v automobilovom priemysle a motoršporte, ako aj vďaka svojej hereckej kariére na obrazovke, ktorá bola aktívna najmä v rokoch 1978 až 2001. Čadovo bohatstvo zahŕňa aj vlastníctvo zákazkovej automobilky a motocyklovej spoločnosti McQueen Racing, LLC, ako aj cenné aktíva ako sú dva z športové autá jeho otca – Porsche 356 Speedster z roku 1958 a Porsche 911 z roku 1969. Okrem mnohých iných vlastní aj repliku Mustang 390GT Fastback z roku 1968, ktorá bola použitá v oscarovom thrilleri Bullitt.