• Hlavná
  • Herci
  • Kto je Carolyn Lawrence? Hlas Sandy Cheeks (SpongeBob).

Kto je Carolyn Lawrence? Hlas Sandy Cheeks (SpongeBob).

ObsahKto je hlas Sandy Cheeks (SpongeBob) Carolyn Lawrence?

Carolyn Lawrence sa narodila v Baltimore, Maryland USA, 13. februára 1967 – jej znamenie zverokruhu je Vodnár a má americkú národnosť. Je herečka a hlasová herečka , možno najlepšie známy pre vyjadrenie Sandy Cheeks v animovanom komediálnom seriáli SpongeBob SquarePants, ktorý funguje od roku 1999 a vytvorili ho Stephen Hillenburg, Tim Nill a Nick Jennings. V seriáli hrajú Tom Kenny, Bill Fagerbakke a Rodger Bumpass a sleduje morskú hubu žijúcu vo svojom ananásovom dome pod vodou, ktorý pracuje v reštaurácii rýchleho občerstvenia a väčšinu svojho voľného času trávi so svojím najlepším priateľom Patrickom. Séria je celosvetovo populárna a získala 51 ocenení, pričom bola nominovaná na 59 ďalších vrátane desiatich cien Primetime Emmy.

Sponge Bob: Carolyn Lawrence – Sandy Cheeks

pridané Paula Martinezová na Štvrtok 5. februára 2015

Raný život a vzdelanie

Carolyn bola vychovávaná v Baltimore ako jediné dieťa jej matkou, ktorá bola knihovníčka, a jej otcom, ktorý bol stavebným robotníkom. Vyrastala so záujmom o tanec a začala sa venovať už na základnej škole a tiež hereckým schopnostiam, keďže sa tam objavila v niekoľkých hrách.

Carolyn bola počas štúdia na strednej škole fyzicky veľmi aktívna, keďže sa venovala rôznym športom. Pred imatrikuláciou sa presťahovala do Chicaga v Illinois, kde sa zapísala do tanečnej školy a pracovala v niekoľkých zamestnaniach, aby sa finančne uživila, kým v roku 1987 vo veku 20 rokov začala svoju hereckú kariéru.

Úlohy v televíznych seriáloch

Carolyn debutovala v televíznom seriáli v roku 1987, keď vyjadrila svoj hlas Amy March v japonskom animovanom seriáli Tales of Little Women, v ktorom hrali Keiko Han a Eiko Yamada a ktorý sleduje život Louisy May Alcott a jej troch sestier.

O sedem rokov neskôr v roku 1994 hosťovala ako Dasha v epizóde Future Bride komediálneho seriálu Weird Science a ako Michelle Baby v epizóde Person To Insect of ďalší komediálny seriál Mike & Spike predtým, ako bola pozvaná hrať Karen Anders, jednu z hlavných postáv v komediálnom seriáli Muscle v roku 1995, v ktorom hrali Shannon Kenny, Dan Gauthier a Amy Pietz, bola však po 13 epizódach zrušená. V roku 1996 sa Carolyn objavila v epizóde Grouses, Houses and Hackering Spouses komediálneho seriálu Wings vytvoreného Davidom Angellom a Petrom Caseym, v ktorom hrali Tim Daly, Steven Weber a Crystal Bernard, išlo o dvoch bratov, ktorí riadia vlastnú leteckú spoločnosť a získal dve ceny a bol nominovaný na šesť ďalších, vrátane troch cien Primetime Emmy. V tom istom roku si zahrala Operátora v jedinej epizóde rodinnej série 7th Heaven.

Carolyn Lawrence

V roku 1997 bola jej hosťujúcou hviezdou Michelle v epizóde Enjoy Your Haddock komediálneho seriálu Union Square, ktorý vytvorili Fred Barron a Marco Pennette a v ktorom si zahrali Harriet Sansom Harris, Jim Pirri a Jonathan Slavin. Séria získala jednu cenu a bola nominovaná na ďalšie štyri, vrátane Primetime Emmy.

Po jej úspešnej hlasovej úlohe v SpongeBob SquarePants bola Carolyn pozvaná, aby nahovorila Betinu v dvoch epizódach francúzsko-britsko-kanadského Rayman: The Animated Series, a potom pokračovala, aby nahovorila Cindy Vortex, Tinu Sue a Rose v počítačovo animovanom séria The Adventures of Jimmy Neutron: Boy Genius, ktorá sa vysielala v rokoch 2002 až 2006, vytvorili Keith Alcorn a John A. Davis.

Hrali v ňom Debi Derryberry, Jeffrey Garcia a Rob Paulsen a sleduje chlapčenského génia, ktorý často vymýšľa úžasné pomôcky – získal osem ocenení a osem ďalších bol nominovaný. Nasledujúca rola Carolyn bola v roku 2003, keď stvárnila Marjorie v epizódach Pilot a Snow Job komediálneho seriálu A Minute with Stan Hooper, v ktorom hral Norm Macdonald, ale bola zrušená po odvysielaní iba troch epizód. V roku 2004 hosťovala ako tridsaťročná porotkyňa v epizóde Shock and Oww! kritikou uznávanej právnickej komediálnej série Boston Legal, zatiaľ čo v roku 2005 sa jej hlas Orel Puppington objavil v stop-motion animovanom seriáli pre dospelých Moral Orel o malom chlapcovi Orelovi, ktorý sa bojí Boha, zatiaľ čo žije vo svete plnom cynizmu. Séria získala dve ceny Primetime Emmy a bola nominovaná na šesť ďalších cien.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Všetko najlepšie k narodeninám #carolynlawrence @tsunderica a @brinakins

Príspevok zdieľaný používateľom Kreslený fanboy (@cartoon_fanboy) 13. februára 2020 o 18:19 PST

Jedna z jej najnovších úloh v televíznom seriáli bola v animovanom filme The Fairly Odd Parents, kde vyjadrila Mrs Sunshine v epizóde No Substitute for Crazy v roku 2006.

Úlohy vo filmoch

Carolyn debutovala vo filme v roku 1991, keď stvárnila Sorority Girl v rodinnom filme Little Man Tate, v ktorom hrali Jodie Foster, Dianne Wiest a Adam Hann-Byrd, a bol o malom chlapcovi, ktorého vychováva iba jeho matka. a ktorý ako sedemročný študuje kvantovú fyziku.

V roku 2001 dala hlas Cindy Vortex v počítačovo animovanom sci-fi komediálnom filme Jimmy Neutron: Boy Genius, ktorý sa neskôr zmenil na televízny seriál, potom v roku 2003 Carolyn stvárnila Penelope v komediálny film Anonymní upíri , scenár a réžiu Michaela Kellera, v ktorom si zahrali Paul Popowich, Michael Madsen a Judith Scott.

Sleduje upíra, ktorý sa snaží prestať piť krv, a tak vstupuje do rehabilitačného programu. V roku 2004 prehovorila tri postavy v animovanom filme Wagon Party, ktorý režíroval a napísal Craig Bartlett a ktorý sleduje niekoľko nezhôd pri skúmaní mapy pokladu – Joey Paul Jensen získal nomináciu na Artios Award za najlepší casting za animovaný Voice Over. , Televízia. Carolyn nahovorila Cindy Vortex v crossoverovej filmovej trilógii The Jimmy Timmy Power Hour, ktorá je o vyššie spomínanej postave Jimmyho Neutrona, a nahovorila Snowflake v krátkom animovanom komediálnom filme Catching Kringle, v ktorom hrali Tricia Clark a Danny DeVitto. o zlom generálovi, ktorý zo Santa Clausa urobil hrozbu národnej bezpečnosti – film získal Jeffa Wadlowa Cenu poroty za najlepší krátky film – animovaný.

Carolyn si zopakovala svoju úlohu Sandry Cheeks v animovanom komediálnom filme The SpongeBob SquarePants Movie a v roku 2008 bola obsadená ako hlas Shizuka Minamoto v anglickej verzii japonského animovaného filmu Doraemon: Nobit and the Green Giant Legend. Dve z najnovších rolí Carolyn vo filmoch boli v komediálnom filme Stan v roku 2011, ktorý režíroval a napísal Evald Johnson, a v animovanom filme The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water v roku 2015. Nedávno bola raz obsadená ako hlas Sandry Cheeks. opäť vo filme SpongeBob: Sponge on the Run, ktorý by mal vyjsť začiatkom roka 2021.

Vyjadrujúce postavy z videohier

Carolyn nahovorila štyri postavy v kriticky uznávanej platformovej videohre Spyro: Year of the Dragon v roku 2000, zatiaľ čo v roku 2001 sa jej hlas Sandry objavil v SpongeBob SquarePants: SuperSponge a SpongeBob SquarePants: Operation Krabby Patty.

V roku 2002 vyjadrila hlas niekoľkým postavám v pokračovaní hry Spyro: Enter the Dragonfly, predtým ako vyjadrila Sandru v troch nových videohrách SpongeBob SquarePants.

V roku 2003 vyjadrila svoj hlas matke a jej dieťaťu v 3D platformovej hre Ratchet & Clank: Going Commando, vyvinutej pre PlayStation 2, a nasledujúci rok siedmim postavám v 3D fantasy online hre EverQuest II, ktorá je masívna pre viacerých hráčov. Cindy Vortex vo filme The Adventures of Jimmy Neutron Boy Genius: Attack of the Twonkies. V roku 2005 pracovala na hrách ako Resident Evil 4, SpongeBob SquarePants: Lights, Camera, Pants!, a Nicktoons Unite!, a pokračovala v hlasovaní postáv v dvoch ďalších videohrách Nicktoons, ako aj na troch nových hrách SpongeBob SquarePants.

Jej najnovšou úlohou vo videohre bola hra SpongeBob HeroPants, v ktorej v roku 2015 vyjadrila hlas Sandre Cheeks aj The Rodent.

Milujte život a vzťahy

Carolyn nerada hovorí o svojich súkromných záležitostiach, ale je známe, že bola vydatá za Michaela Stoyanova, americký spisovateľ a herec bulharského a ukrajinského pôvodu.

Carolyn Lawrence

Možno je najznámejší vďaka úlohám v akčnom kriminálnom filme Temný rytier z roku 2008 a v dramatickom seriáli Billions, ktorý sa vysiela od roku 2016. S Carolyn sa stretli v 90. rokoch, keď pracovali na rovnakom televíznom seriáli. zosobášili sa na súkromnom obrade, na ktorom boli len dvaja ich najlepší priatelia – o manželstve ďalšie dva mesiace nikto nevedel, no rozviedli sa po necelom roku spolužitia a nemajú deti.

Od rozvodu s Michaelom, o ktorom sa hovorí, že to bolo okolo roku 2001, bola Carolyn slobodná alebo jednoducho veľmi dobre udržiavala svoje vzťahy mimo pozornosti médií. Momentálne je slobodná.

Záľuby a iné záujmy

Carolyn rada trávi svoj voľný čas so svojou rodinou a ako uviedla počas rozhovoru pre Nickelodeon Magazine v decembri 2006 – „je to trochu nudné, ale je to tak!“

Svetová premiéra filmu „The Spongebob Movie: Sponge Out of Water“ NEW YORK, NY – 31. JANUÁRA: Carolyn Lawrence, hlas…

pridané Tozzophoto – fotograf mesta New York na Nedeľa 1. februára 2015

Jej hlavným koníčkom je cestovanie a bola všade v USA, aby nakrúcala pre svoje televízne seriály a filmy, pričom bola aj v niekoľkých európskych krajinách, medzi inými vo Francúzsku a Švajčiarsku. Keď sa dozvedela, že jej postava Sandy Cheeks sa zaujíma o karate, Carolyn začala chodiť na hodiny karate v reálnom živote a teraz je držiteľom zeleného pásu.

Vo svojom voľnom čase rada sleduje animované televízne seriály a dva z jej obľúbených sú Rick & Morty a Simpsonovci, pričom rada sleduje aj hrané filmy. Jej obľúbený herec a herečka sú Nicolas Cage a Sandra Bullock, zatiaľ čo niektoré z jej obľúbených filmov sú Gone in 60 Seconds, National Treasure a The Rock.

Carolynovo čisté imanie

Carolynovo čisté imanie sa odhaduje na viac ako 1 milión dolárov od júna 2020. Má dlhé blond vlasy a modré oči a jej výška je 5 stôp 4 palce (1,63 m). Jej vek je 53.