Kto je bývalá snúbenica Ruby Rose? Životopis Phoebe Dahlovej

ObsahKto je Phoebe Dahl?

Phoebe Patricia Faircloth, známejšia ako Phoebe Dahl , je britsko-americký filantrop, módny návrhár a aktivista. Pochádza zo známej rodiny spisovateľov, umelcov, hercov, scenáristov a právnikov, okrem iných uznávaných profesií.

Phoebe Dahl Raný život, vzdelanie a rodina

Phoebe narodil sa 4. novembra 1988 v Los Angeles v Kalifornii je vnučkou britského autora Roalda Dahla a americkej herečky Patricie Neal. Jej starý otec sa narodil vo Walese rodičom nórskych prisťahovalcov a počas druhej svetovej vojny slúžil v Royal Air Force ako pilot a spravodajský dôstojník.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

❤️

Príspevok zdieľaný používateľom Phoebe Dahl (@phoebe) 17. februára 2020 o 15:00 PST

Koncom štyridsiatych rokov sa stal jedným z najpredávanejších autorov kníh pre dospelých aj deti a nakoniec v roku 1983 bol odmenený cenou World Fantasy Award za celoživotné dielo a v roku 1990 British Book Awards 's Children's Author of the Year. . Medzi jeho diela pre deti patria Matilda, James a obrovská broskyňa, Charlie a továreň na čokoládu a Fantastický pán Fox. Roald napísal aj kúsky ako Tales of the Unexpected, The Gremlins, The Smoker – známy aj ako Muž z juhu a scenár k filmu James Bond Žiješ len dvakrát a k Chitty Chitty Bang Bang a ďalším.

Patricia Neil sa narodila v USA a je známa najmä úlohami Helen Bensonovej vo filmoch Deň, keď sa zastavila Zem v roku 1951, Raňajky u Tiffanyho v roku 1961 a opotrebovanej gazdinej Almy Brownovej v Hude, za ktorú získala cenu Oscara za najlepšiu herečku. Počas 30-ročného manželstva, ktoré sa skončilo rozvodom v roku 1983, porodila päť detí s Roaldom Dahlom, vrátane Phoebeinej matky Lucy Dahlovej.

Lucy Neal Dahl sa narodila 4. augusta 1965 a je britskou scenáristkou. V roku 1987 sa vydala za Michaela Fairclotha, inštruktora vodného lyžovania, s ktorým má dve dcéry, Phoebe a Chloe Michaela. Pár sa rozviedol v roku 1991 a druhé manželstvo Lucy bolo v roku 2002 s Johnom LaViolettem.

pridané Phoebe Dahl na Utorok 18. decembra 2018

Phoebe má slávne tety Tessu Dahlovú, ktorá je anglickou autorkou a bývalou herečkou, a Opheliu, ktorá je zástankyňou sociálnej spravodlivosti a zdravotnej starostlivosti. Phoebina sesternica, Sophie Dahl, je anglická spisovateľka a spisovateľka a bývalá modelka. Svoju prvú novelu vydala v roku 2003 s názvom Muž s tancujúcimi očami a bola modelkou pre Versaceho, Alexandra McQueena, Patricka Coxa, DKNY, Boucherona a Pringle. Sophie je vydatá za speváka Jamieho Culluma.

Phoebe Dahl vyrastala v Martha’s Vineyard v štáte Massachusetts a potom sa ako sedemročná usadila so svojou matkou v Los Angeles. Navštevovala Fashion Institute of Design and Merchandising v San Franciscu a v roku 2010 absolvovala titul Associate of Arts v odbore módny dizajn.

Phoebe potom v roku 2012 vyštudovala módnu fotografiu na London College of Fashion.

Kariéra Phoebe Dahlovej

Kariéra Phoebe Dahl sa začala v Amsterdame, kde pracovala ako asistentka holandskej módnej návrhárky Jackie Villevoye, potom sa v roku 2013 po ceste do Japonska a Indie vrátila do Los Angeles a spustila spoločnosť Faircloth & Supply, ktorú založila koncom roka 2012. Phoebe spolupracovala s Austrálska televízna moderátorka a modelka Ruby Rose, ktorá bude v roku 2014 navrhovať streetwear pre rad etického oblečenia Dahl, vytvorí návrhy tričiek Verve Coffee Roasters a v roku 2015 bude zaradená do rebríčka Racked's 30 Under 30 Rising Designers.

Bola návrhárkou kostýmov pre krátky dokumentárny film Break Free, ktorý napísala a režírovala Ruby Rose, jej vtedajšia priateľka. V roku 2016 spustila spoločnosť Cardinahl + Dahl v spolupráci s Ruby Cardinal a bola vymenovaná za kreatívnu riaditeľku v inkubátore pre vznikajúce značky v Kartel.

Phoebe je známa aj svojou charitatívnou prácou – jej módna značka spolupracuje s neziskovou organizáciou General Welfare Pratisthan. Za každý predaný predmet daruje organizácia dve školské uniformy, školské potreby a jednoročné štipendium dievčaťu v Nepále. Zaujíma sa tiež o problémy komunity LGBT, posilnenie postavenia žien, zdravotnú starostlivosť o ženy a ďalšie.

Osobný život

Phoebe Dahl sa snaží udržať svoj osobný a milostný život v súkromí, ako väčšina celebrít. V roku 2014 bola zasnúbená s austrálskou modelkou a herečkou Ruby Rose, no pár sa o rok neskôr rozišiel, hoci zostal dobrými priateľmi. Ona a Ruby sa zúčastnili premiéry tretej série Orange Is the New Black. V roku 2017 začala Phoebe chodiť s DJkou a bývalou modelkou Tatianou de Leon.

Phoebe Dahl Čistá hodnota a vzhľad

Phoebe nezverejnila veľa podrobností o svojich príjmoch, ale niektoré zdroje odhadujú, že čistý majetok Phoebe Dahlovej je začiatkom roku 2020 až 5 miliónov dolárov. Phoebeine telesné miery nie sú známe – má modré oči a prirodzene blond vlasy, no má tendenciu meniť farbu vlasov veľmi často.

Bývalá snúbenica Phoebe Dahl, Ruby Rose

Ruby Rose Langenheim sa narodila 20. marca 1986 v Melbourne, Victoria, Austrália. Je televízna moderátorka, DJka, herečka, modelka a VJ. Čoskoro si uvedomila, že je lesba, a oznámila to. Ako dieťa bola sexuálne zneužívaná a má klinickú depresiu, ako aj bipolárnu poruchu. Rose utrpela slovné posmešky a fyzické násilie od svojich spolužiakov, a preto sa pokúsila zabiť. Veľmi mladá začala s modelingom a tu si uvedomila, že androgýnia jej umožňuje modelovať s rôznymi rodovými prejavmi.

V roku 2002 sa zapojila do vyhľadávania modeliek Girlfriend. Spolupracovala s austrálskou módnou značkou Milk and Honey na návrhu kapsulovej módnej línie a vystupovala najmä v hlavných módnych tituloch vrátane Maxim, Vogue Australia, InStyle Magazine, Cleo a Marie Claire Magazine a ďalej s Cosmopolitan, Nylon, New York's Inked Magazine a Nike.

Rose bola VJ na MTV Australia, potom ako spolumoderátorka TRL a spolu s Edom Sheeranom hostila aj udeľovanie hudobných cien MTV Europe Music Awards 2015 v Miláne. Aby sme mohli hovoriť o svojich úspechoch ďalej, bola hosťujúcou porotkyňou austrálskej ďalšej topmodelky a bola oficiálnou korešpondentkou spoločnosti Foxtel pre zimné olympijské hry vo Vancouveri v roku 2010.

Mala pozoruhodné úlohy v seriáli Mr & Mrs. Murder (2013), potom Orange Is the New Black, v ktorom v rokoch 2015 až 2016 stvárnila Stellu Carlin, pričom naposledy bola vybraná do hlavnej úlohy Kate Kane/ Batwoman. v televíznom seriáli Batwoman (2019-2020). Ruby preukázala svoj talent aj vo filmoch a účinkovala v takých významných filmoch ako John Wick: Chapter 2 a xXx: Return of Xander Cage v roku 2017, zatiaľ čo v roku 2018 hrala vo filme The Meg.