Kto je BigDawsTv? Vek, manželka, čistá hodnota, výška – životopis

ObsahKto je BigDawsTv?

Dawson Gurley sa narodil 19. mája 1993 v Kansase v USA a je osobnosťou YouTube, ktorá je známa najmä vďaka svojmu žartovnému kanálu s názvom BigDawsTv. Nahráva množstvo videí žartov, v ktorých komunikuje s neznámymi ľuďmi nezvyčajným alebo nepríjemným spôsobom. Stal sa virálnou senzáciou po tom, čo sa začal vydávať za hviezdu Národnej basketbalovej asociácie (NBA), Klaya Thompsona.

Čistá hodnota BigDawsTV

Začiatkom roku 2020 má Big Daws TV čisté imanie odhadované na viac ako 2,6 milióna dolárov, ktoré zarobila najmä úspešná kariéra na YouTube.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

7 MILIÓNOV ODBERATEĽOV!! Na oslavu tiež nepotrebujete žiadne zlaté balóny

Príspevok zdieľaný používateľom Daws (@bigdawstv) 28. februára 2020 o 8:18 PST

Má jeden z najpopulárnejších žartových kanálov na stránke s približne siedmimi miliónmi predplatiteľov a zobrazeniami v rozmedzí od 200 000 do impozantných 68 miliónov na video. Vďaka príjmom z reklamy, ktoré stránka poskytuje prostredníctvom služby Google Ads, zarobil značné príjmy.

Raný život, vzdelávanie a začiatky kariéry

V mladom veku sa Dawson zamiloval do basketbalu a vyrastal v zbožňovaní niektorých z najväčších mien v NBA, vrátane Tracy McGrady, Allen Iverson a Vince Carter. Aj jeho rodina milovala šport, ktorému sa kedysi v 90. rokoch profesionálne venoval jeho strýko v Kansase. Dawson navštevoval Olathe East High School a hral za školský basketbalový tím.

Na svoje pôsobenie v tíme spomína ako na jeden z najlepších, keďže Olathe East Hawks patrí medzi celoštátnu špičku. Ponúkajú množstvo športových programov a súťažia v divízii 6A. Približne v rovnakom čase sa Seattle SuperSonics stal Oklahoma City Thunder a on sa stal fanúšikom tohto tímu, pretože to bolo najbližšie ku Kansas City. Sníval o tom, že bude hrať v NBA, no nemal na to taký potenciál ako ostatní športovci.

Začiatky YouTube

Po imatrikulácii zo strednej školy sa zapísal na Mesa Community College a hral za školský basketbalový tím.

Nikdy tam však reálne nevidel cestu, ktorá by mu otvorila šancu v NBA. Namiesto toho začal hľadať iné cesty a zaujala ho platforma na zdieľanie videí YouTube, ktorá sa v tom čase začínala presadzovať online.

O natáčanie videí sa začal zaujímať už od zhliadnutia filmu Jackass, v ktorom hviezdy natáčali žarty a kaskadérske kúsky. Šanca tak urobiť sa stala skôr možnosťou, pretože YouTube bola veľmi prístupná platforma. On začal vysielanie žartové videá v roku 2012, pričom jeho prvé video vzniklo počas cesty na Havaj.

Jeho prvé žartové video bolo, ako napadol priestor iných ľudí, ktorí sa poflakovali na pláži. Jedným z dôvodov, prečo jeho žarty fungovali, je to, že mal trápne a prapodivné správanie, ktoré okamžite odzbrojilo mnohých cudzincov, s ktorými sa stýkal. V priebehu rokov sa jeho kanál rozrástol, pretože uverejňoval žartové videá s textom I Love You neznámym ľuďom, robil nepríjemné telefonáty a hral basketbal. Veľa ľudí ocenilo jeho basketbalové schopnosti, ako aj schopnosť zvládať veľmi nepríjemné situácie.

Stať sa falošným Klayom

V roku 2015 so vzostupom tímu NBA Golden State Warriors veľa ľudí upriamilo pozornosť na jeho hviezdy, ako je Steph Curry.

Ďalším z ich najlepších hráčov je Klay Thompson, ktorý je spolu s Currym často označovaný ako splash brothers. Je synom bývalého hráča NBA Mychala Thompsona a bol kľúčovým pre úspech tímu. Spolu s Currym stanovili rekord v počte 484 kombinovaných trojok v sezóne len pred rokom.

Daws mal a veľmi blízka podobnosť Klayovi, a ak napodobňoval ochlpenie tváre hráčov NBA a nosil dres, ľudia si ho začali mýliť s hráčom. Ukázalo sa to, keď zverejnil svoje prvé žartové video ako falošný Klay, hrajúci basketbal s neznámymi ľuďmi, ktoré dosiahlo 18 miliónov videní.

Ešte väčšiu pozornosť si získal, keď predstieral, že Klay sleduje zápas Golden State a dokonca aj médiá si všimli jeho podobnosť s hviezdou. Objavil sa v mnohých online publikáciách a dokonca si ho začali všímať aj Klayovi spoluhráči. Kevin Durant mu údajne dal päťku a nazval ho Klay, zatiaľ čo tréner Steve Kerr žartoval o tom, ako Klay priberá – Daws mal oveľa väčšiu postavu, keďže necvičil ako športovec.

Nedávne projekty

Keďže Daws nechcel byť stereotypný ako falošný Klay, začal ďalej rozširovať svoj dosah premýšľaním nových nápadov pre žarty .

Hoci od jeho posledného videa napodobňujúceho Klaya ubehlo už niekoľko rokov, jeho nasledovníci stále žartujú o tom, ako Klay stldol a vo voľnom čase robí žarty. Mnoho z jeho najpopulárnejších videí v posledných rokoch interaguje so ženami pomocou nepohodlných línií alebo ich stavia do nepríjemných situácií.

Bohatstvo, ktoré získal, využíva aj ako spôsob, ako sa vrátiť iným, pričom robí žarty, ktoré zahŕňajú rozdávanie pomôcok alebo peňazí. Pomáhal aj cudzím ľuďom alebo ich dokonca žartoval tým, že ukázal veľa peňazí, aby zistil, ako budú reagovať. Jeho sláva a bohatstvo vzrástli tak, že cestoval po celom svete a robil žarty.

Bol vo väčšine USA a cestoval do iných krajín. Medzi jeho obľúbené miesta v USA patria Havaj a San Diego. On tiež predáva tovar prostredníctvom online stránky pre extra príjem.

Osobný život

Je známe, že Daws ženatý Kelly Cecil niekedy v roku 2017. Považuje ju za jednu zo svojich najväčších podporovateľov, hoci si udržiava veľmi súkromný život a nezapája sa do žiadneho z jeho videí. Niekedy po jeho popularite ako falošného Klaya ho jeden z jeho idolov, Tracy McGrady, distancoval slovami, že počas vysielania na ESPN nedostane žiadne ženy. Daws vtipne poznamenal, že zosadil Tracy McGradyovú zo svojho trónu idolov a bránil sa tým, že si so svojou manželkou užíva šťastné manželstvo.