Kto je Ben Abbott z filmu Forged in Fire? Manželka, čistá hodnota, Wiki

Aj keď už nebežíme ku kováčovi zakaždým, keď potrebujeme kuchynský nôž, ani nedávame do prevádzky každý kúsok kovového riadu v našich domácnostiach, umenie brúska nie je ani zďaleka preč. Existuje nehynúca fascinácia starými zbraňami, a to je niečo, čo kanál histórie si uvedomil, že môže byť prínosom pre ich sieť, a tak sa zrodil Forged in Fire. Ben Abbott začal súperením s ostatnými nožmi na prehliadke, ale vďaka uznaniu jeho zdatnosti sa dostal na pozíciu porotcu. Abbott, prevažne samouk, si svoju túžbu po kovaní čepelí zvyčajne musí ukojiť výrobou kuchynských nožov, no hoci je v tejto oblasti odborníkom, vychutnal si príležitosť vytvárať historicky významné zbrane.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Po dvoch dňoch výroby sekery môže byť človek menej čistý. #forgedinfire #ashgroveforge #turkeypatty #needashower

Príspevok zdieľaný používateľom Ben Abbott (@abbott_ben) 26. marca 2019 o 13:57 PDT

ObsahRaný život a rodina

Hoci jeho presný dátum narodenia nie je známy, predpokladá sa, že Ben má okolo 40 rokov. Abbott sa narodil v Anglicku, ale jeho rodina presunutý do Kalifornie v USA v roku 1975. Má brata Richa. Abbott rozprával, ako ho pravidelné návštevy rodiny v Spojenom kráľovstve vystavovali hradom a starodávnym zbraniam a podnietili jeho záujem o to, čo sa jedného dňa stane kariérou.

Keď mal 12 rokov, Abbott sa pokúsil vyrobiť vlastný meč s listovou pružinou (druh zjednodušenej pružiny používanej na zavesenie vo vozidlách), ktorú našiel povaľovať sa.

Neexistovala presne miestna vyhňa, v ktorej by sa mohol pokúsiť, a tak Ben vytvoril svoju vlastnú, pozostávajúcu z Kingsford Briquets, fénu a pozinkovanej ocele. Nie je prekvapením, že jeho pokusy boli neúspešné, ale našiel svoju vášeň.

Približne v rovnakom čase sa Abbott pokúsil vyrobiť nitovanú reťazovú poštu po tom, čo preskúmal všetko, čo mohol v miestnej knižnici. Opäť zápasil s obmedzenými zdrojmi a nakoniec sa stretol s kurátorom Metropolitného múzea umenia v New Yorku. Kurátor bol tiež bezradný, ale poskytol mu ďalšie materiály na výskum.

Vzdelávanie

Ben Abbot je prevažne nožiarsky samouk, ktorý trávi hodiny výskumom a štúdiom.

V dňoch pred internetom by musel dať dokopy všetky útržky informácií, ktoré by mohol získať. Keď bol internet dostupný, mohol využívať takmer nekonečné zdroje, kontaktovať majstrov, pozorovať ostatných pri práci a navštevovať kurzy. Ben tvrdil, že absolvoval niekoľko kurzov kováčstva, ale v skutočnosti nikdy neabsolvoval žiadny kurz kováčstva. Tvrdí, že mu to poskytlo výhodu v tejto oblasti, pretože ako kováč môže vyrábať nástroje, ktoré mu umožňujú vykonávať prácu nožiara s väčšou efektívnosťou.

Ben je tiež vysoko inteligentný a je kvalifikovaný ako elektrotechnik. On tiež študoval na Binghamton University v rokoch 1989 až 1993, kde vyštudoval antropológiu.

V rokoch 1997 až 2000 tiež študoval na Virginia Commonwealth University, kde získal titul bakalára vied v odbore elektrotechnika.

Kariéra

Pred Forged in Fire

Ben si nie vždy mohol krátiť čas dolaďovaním čepelí a nožov a dlhé roky si musel vystačiť s výrobou prakticky čohokoľvek, čo mu prišlo do cesty. Náradie, nábytok, okrasné kovanie, šperky – to je len niekoľko vecí, ktoré vyrobil, aby uspokojil svoju potrebu tvoriť.

Elektroinžinier

Ben Abbott pracoval ako elektroinžinier na Kalifornskom technologickom inštitúte (Caltech) od roku 2000. Ben bol tiež súčasťou skupiny vedcov pracujúcich na LIGO – vysoko technickom zariadení skonštruovanom na detekciu účinkov gravitácie a súvisiacich vĺn.

V roku 2012 začala skupina študentov lobovať za to, aby bola v priestoroch postavená kováčska dielňa po tom, čo študent Tom Harris dokončil svoj výskum prístroja za gréckym ohňom. Ben, ktorý má už dve desaťročia skúseností, sa po príchode kováča dobrovoľne prihlásil do výučby kovoobrábania, čo bolo prijaté – LIGO správa v roku 2018 odhaľuje, že opustil LIGO, aby pokračoval vo svojej kariére na Forged in Fire.

Kované v ohni

Kované v ohni je vyraďovacia súťaž, ktorá sa vysiela na History Channel. Štyria súťažiaci absolvujú sériu testov, aby sa zistilo, či sú nožmi. Finálové kolo vyvrcholí výrobou zbraní s historickou tematikou, ktoré sú následne testované na balistických figurínach. Prehliadka mala premiéru 22. júna 2015 a teraz je v siedmej sezóne.

Súťažiaci

Najprv Ben Abbot objavil v deviatej epizóde druhej sezóny 12. apríla 2016. Hoci to bolo jeho prvýkrát, čo vyrobil meč, dlho po tom túžil a vyhral túto epizódu so svojou rekonštrukciou meča Khanda a odišiel s 10 000 dolármi. Jeho výkon v šou bol taký pozoruhodný, že bol pozvaný do epizódy Champion of Champions dňa 23. augusta toho roku a opäť vyhral so svojím Scottish Claymore, pričom si vyžiadal ďalšiu finančnú odmenu.

sudca

Porotcovia si vzali voľno zo show, aby sa venovali iným vášňam a svojim životom, Ben Abbott bol pozvaný, aby zaplnil jedno z prázdnych miest na show.

Prvýkrát sa ako sudca objavil v 21svepizóde štvrtej série a pokračovala vo vystupovaní v nasledujúcich epizódach.

Ashgrove Forge

Ben teraz prevádzkuje svoje vlastné kováčske dielo na ktorom vytvára takmer čokoľvek, čo si chcete predstaviť. Forge nemusí nevyhnutne skladovať obrovské množstvo produktov, hlavne sa zameriava na zákazkové objednávky. Ben potopil svoje výhry zo show rovno späť do svojho podnikania, vylepšoval a napredoval, až kým nezískal fungujúcu vyhňu. Spája prácu s drevom a kováčstvo, čo mu umožňuje vytvárať aj nádherné rukoväte nožov, šperky a mnoho ďalšieho. Jeho manželka mu pripisuje všetky ich kuchynské prvky, od rezbárskych nožov až po hrnce a panvice. Jeho kreativita siaha aj do potravinárskeho priemyslu, kde kuchári chvália jeho nože pre ich efektivitu a funkčnosť.

Osobný život

Hoci je Ben momentálne vo vzťahu, raz bol ženatý. Hoci dĺžka a podrobnosti jeho manželstva s Mandy nie sú známe, stále o nej hovoril ako o svojej manželke v roku 2017. V roku 2019 sa v jeho živote objavila choreografka Heather Rabu a obaja sa neuveriteľne zblížili a sú zjavne v láskyplný vzťah. Títo dvaja čakajú dieťa, čo Ben oznámil na rozkošnom Instagrame príspevok 8. mája 2020 s popisom Už ma unavuje robiť veci úplne sám, a tak sme sa s Heather rozhodli, že to urobíme spolu! Bude však pripravený až 25. októbra. Sme nad mesiacom!.

Vzhľad

Ben Abbot má otvorenú a priateľskú tvár a tmavé vlasy.

pridané Ben Abbott na Streda 27. januára 2016

V súčasnosti nosí vlasy úhľadne učesané s mohutnou, ale dobre udržiavanou bradou. Má hnedé oči, trochu sivú bradu a silnú postavu – pravdepodobne kvôli hodinám stráveným v vyhni. Jeho telesné miery nie sú známe, ale na všetkých fotografiách určite zobrazuje upravenú postavu, nepochybne výsledok jeho práce nad kováčskou dielňou.

Čistá hodnota a plat

Ben má za sebou zaujímavú kariéru, keď prekročil hranicu medzi elektrotechnikom a čepeľom. Jeho príjem pozostáva z jeho platu zo show, jeho výhier a peňazí, ktoré zarobí za svoje výtvory. Jeho čisté imanie sa v súčasnosti odhaduje na viac ako 500 000 dolárov od polovice roku 2020, ktoré sa nazbieralo z jeho primárnej kariéry a z jeho účinkovania v televízii.