• Hlavná
  • Herci
  • Kto je Amy Aquino na Amazon Prime ‚Bosch‘? Manžel, Bio

Kto je Amy Aquino na Amazon Prime ‚Bosch‘? Manžel, Bio

Amy Aquino McCoy sa narodila v Teaneck, New Jersey, USA, 20. marca 1957 – jej znamenie zverokruhu sú Ryby a má americkú národnosť. Amy je herečka ktorá je azda najznámejšia vďaka stvárneniu jednej z hlavných postáv – poručíčky Grace Billetsovej – v kriminálnom seriáli Bosch, ktorý sa vysiela od roku 2014 a v ktorom si zahrali aj Titus Welliver a Jamie Hector. Vytvoril ho Eric Ellis Overmyer a príbeh sleduje detektíva z oddelenia vrážd z losangeleskej polície, ktorý sa snaží nájsť vraha 13-ročného chlapca, zatiaľ čo on je pred súdom za zabitie iného sériového vraha – séria vyhrala sedem ceny a bol nominovaný na 10 ďalších, vrátane jednej Primetime Emmy.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Leto 2020. Nemám kam ísť glamovať a predviesť svoj nový vzhľad. Ide ešte niekto do karantény Cruella de Vil?

Príspevok zdieľaný používateľom Amy Aquino (@aquino_amy) 24. júla 2020 o 11:55 PDT

ObsahRaný život a vzdelanie

Amy vychovával ako jediné dieťa v Teaneck jej otec Salvatore Aquino, ktorý bol záhradníkom, a jej matka Adele Mesiti, ktorá bola kaderníčkou.

Amy sa začala zaujímať o herectvo počas prvého ročníka na strednej škole a bola aj fyzicky veľmi aktívna, keďže hrala volejbal za školský tím. Po imatrikulácii v roku 1975 sa Amy zapísala na prestížnej Harvardskej univerzite , ktorú v roku 1979 ukončila s titulom bakalár umenia v odbore biológia, no keďže si uvedomila, že sa viac zameriava na herectvo ako na biológiu, zapísala sa Amy na Yale School of Drama, ktorú absolvovala s titulom Master titul výtvarných umení v roku 1982.

Úlohy vo filmoch

Amy sa objavila v približne 90 filmoch a televíznych seriáloch a v tomto článku spomenieme niektoré z jej najvýznamnejších výkonov.

Amy debutovala vo filme v roku 1987, keď bola obsadená, aby stvárnila vedľajšiu postavu Bonnie v romantickej komédii Moonstruck. v ktorom si zahrali Cher, Nicholas Cage a Olympia Dukakis a je o účtovníčke žijúcej v Brooklyne, ktorá sa zamiluje do brata svojho snúbenca – film zožal obrovský úspech, získal 18 ocenení vrátane troch Oscarov, pričom 19 ďalších bolo nominovaných.

V roku 1988 sa Amy objavila ako Alice Baxter v ďalšej romantickej komédii – Working Girl –, v ktorej hrali Harrison Ford a Melanie Griffith, a v roku 1990 stvárnila Catherine vo filme Descending Angel, ktorý však nedokázal pritiahnuť veľkú pozornosť.

Amy Aquino

V roku 1992 stvárnila Ruth Silvermanovú, jednu z hlavných postáv rodinná dráma Alan & Naomi , v ktorej si zahrali aj Lukas Haas, Vanessa Zaoui a Michael Gross a je o mladom židovskom chlapcovi, ktorý pomáha mladému dievčaťu stať sa menej plachým, keď sa muselo pozerať, ako nacisti zabili jej otca. V roku 1995 sa Amy objavila v komediálnom filme Boys on the Side, v ktorom hrali Whoopi Goldberg a Drew Barrymore, a o sedem rokov neskôr bola ocenená za stvárnenie slečny Martinezovej v kriticky uznávanom filme White Oleander. V roku 2004 hrala Aliciu v populárnom komediálnom filme V dobrej spoločnosti, v ktorom hrali niektorí veľmi slávni herci ako Dennis Quaid, Topher Grace a Scarlett Johansson, a nasledujúci rok si zahrala po boku Ashtona Kutchera v romantickej komédii A Lot Like. Láska.

Tri z najnovších úloh Amy vo filmoch boli v napínavom trileri In My Sleep v roku 2009, v nadprirodzenom horore The Lazarus Effect z roku 2015 a v romantickej komédii Ctrl Alt Del v roku 2017.

Úlohy v televíznych seriáloch

Amy debutovala v televíznom seriáli v roku 1991, keď hosťovala ako Linda Wagner v epizóde Tanec s Darlene zo sitcomu Roseanne a v tom istom roku začala stvárňovať hlavnú postavu Phyllis Berger Silver v dramatickom seriáli Brooklyn Bridge. s Marion Rossovou, Dannym Gerardom a Louisom Zorichom v hlavných úlohách a ktorá je o 14-ročnom chlapcovi Alanovi Silverovi a jeho rodine – séria získala 13 ocenení vrátane Zlatého glóbusu a bola nominovaná na 26 ďalších.

V roku 1995 bola pozvaná hrať vedľajšiu postavu Sashu Danziger v sitcome Madman of the People a Amy potom stvárnila Dr. Joannu ‚Joey‘ Diamond v rodinná dráma Picket Fences a za svoj výkon bola ocenená kvalitnou televíznou cenou za najlepšiu opakujúcu sa hráčku. Spolu so svojimi kolegami hercami a herečkami bola tiež nominovaná na cenu Screen Actors Guild Award za vynikajúci výkon súboru v dramatickom seriáli. V roku 1996 začala stvárňovať vedľajšiu postavu Dr. Janet Coburn v kriticky uznávanej lekárskej dráme ER a v nasledujúcich rokoch sa objavila v jednej alebo dvoch epizódach niekoľkých seriálov, ako je sitcom The Larry Sanders Show, ďalší sitcom Becker, a tínedžerská komédia Freaks and Geeks.

V roku 2000 stvárnila Dr. Toni Pavone v desiatich epizódach drámy Felicity a potom hrala vedľajšiu úlohu ako detektívka Lois Carverová v kriminálnej dráme Crossing Jordan v roku 2001. Amy bola pozvaná ako hosťujúca hviezda v populárnom komediálnom seriáli Curb Your Enthusiasm v roku 2002, ako aj v ďalšej populárnej komédii Everybody Loves Raymond v roku 2003. V nasledujúcich rokoch sa objavila v jednotlivých epizódach niekoľkých seriálov, ako je mydlová mysteriózna komédia Zúfalé manželky v roku 2007, komediálny detektívny mysteriózny seriál Monk v roku 2009, a kriminálna komédia Castle v roku 2010.

Tri z novších úloh Amy v televíznych seriáloch boli v hudobnej komédii Glee, v ktorej hrala The Funny Girl Producer v dvoch epizódach v roku 2013, v kanadskej nadprirodzenej hororovej komédii Being Human, v ktorej stvárnila Donnu Gilchrist v deviatich epizódach v roku 2014, a webový komediálny seriál Grace a Frankie, v ktorom hosťovala ako Dana Marino v jedinej epizóde v roku 2020.

Miluj život a manžela

Amy sa zoznámila so svojou budúcou polovičkou Drew McCoy, filmovým producentom (produkoval len jeden film – krátky The Confessional v roku 2009) a finančným poradcom v roku 1992, keď bola Amy v kaviarni so svojou najlepšou kamarátkou, zatiaľ čo Drew prechádzal okolo – Amyina kamarátka vedela. Drew a predstavila tých dvoch.

Vzali sa 27. mája 1995 po troch rokoch chodenia. na súkromnom obrade, ktorého sa zúčastnilo len pár ich najbližších priateľov a rodiny, a vyzerá to tak, že Amy a Drew sa dohodli, že nebudú mať deti, ale budú sa venovať svojej kariére. Amy nehovorila o žiadnych iných mužoch, s ktorými mohla chodiť predtým, ako spoznala Drewa.

Títo dvaja majú záujem o renováciu domov a dnes žijú v Hollywoode v bungalove v štýle pagody z roku 1915, ktorý sami zrekonštruovali.

Od septembra 2020 je Amy vydatá za Drewa McCoya a nemajú deti.

Záľuby a iné záujmy

Amyinou hlavnou záľubou je záhradníctvo už od svojich siedmich rokov – trávila hodiny a hodiny so svojím otcom v jeho záhrade, kým ju učil o rastlinách a o tom, ako ich udržiavať.

Amy je aktivistka, ktorá je viac ako 20 rokov dôstojníčkou Screen Actors Guild (SAG) a pomohla zlúčiť SAG s Americkou federáciou televíznych a rozhlasových umelcov (AFTRA), pričom ju potom vybrali, aby sa stala spolutajomníčkou pokladníčkou SAG. -AFTRA - Amy tiež pomáhala chrániť štvrť Sunset Square a stala sa starostkou historickej rady pre prekrytie zón.

Sakra hrdý na to, že sme pikantnej Margarite predstavili Devil's Thumb Ranch v Colorade. Volajte ma Juanita Appleseed. #spicymargarita

pridané Amy Aquino na Nedeľa 28. augusta 2016

Je obrovskou milovníčkou zvierat a bojuje za zachovanie ohrozených druhov.

Vo svojom voľnom čase a väčšinou neskoro v noci Amy rada pozerá filmy a televízne seriály a niektorí z jej obľúbených hercov a herečiek sú Al Pacino, Robert De Niro a Meryl Streep a niektoré z jej obľúbených filmov sú Taxi Driver, trilógia. Krstný otec a Kramer verzus Kramer.

Vek a výška

Amy má 63 rokov. Má dlhé hnedé vlasy a hnedé oči, jej výška je 5 stôp 8 palcov (1,73 metra) a váži okolo 130 libier (60 kg).

Od septembra 2020 Amyin čistý majetok sa odhaduje na viac ako 1,7 milióna dolárov.