Kto je Alex Becker? Shopify ninja alebo iný podvodník? Wiki

ObsahÚvod

Jedinečné myslenie a odvaha riskovať vás môže doviesť ďaleko. Multimilionár Alex Becker je toho dôkazom. Napriek tomu, že je tento muž mladý, dokázal si pre seba zarobiť skutočné bohatstvo. Ako sa Beckerovi podarilo dosiahnuť taký obrovský úspech? Alebo je to len ďalší online podvodník?

Raný život a vzdelanie

Alex Becker sa narodil 24. mája 1988 v Dallase, Texas, USA. Keďže väčšina jeho informácií je utajená, nie je známe, kto sú jeho rodičia alebo kam chodil do školy. Od mladého veku sa Becker zaujímal o programovanie a informatiku. Mal tiež dobrý zmysel pre tvorbu peniaze, keďže ešte ako tínedžer začal navrhovať webové stránky, aby si mohol zarobiť nejaké vreckové.

V roku 2007 sa Becker pripojil k americkému letectvu a pracoval na pozícii leteckého hasiča. Letectvo opustil v roku 2011, aby sa mohol sústrediť na inú kariéru.

Kariéra

Becker krátko pracoval ako zoznamovací kouč pre online magazíny, potom sa stal generálnym konzultantom spoločnosti so sídlom v Texase, ktorá sa špecializuje na poradenstvo ľuďom pri rozširovaní vlastného podnikania. Becker si rýchlo získal uznanie za svoju prácu a medzi jeho klientov patria dokonca aj plastickí chirurgovia, ktorí sa snažili získať viac pacientov a vodičov.

Po zarobení prvých niekoľko tisíc dolárov Becker spustil platformu na optimalizáciu pre vyhľadávače (SEO) s názvom Konker, pričom tento projekt spustil pod vedením First Wave, spoločnosti, ktorú v tom čase založil.

Konker slúžil ako online platforma pre reklamu na voľnej nohe, podobne ako Fiverr alebo Upwork, no najväčší rozdiel je v tom, že Konker bol miestom len pre odborníkov z oblasti online marketingu. Platforma dosiahla určitý úspech, ale Beckerovi to nestačilo, a tak ju neskôr predal za sumu, ktorá nebola nikdy verejne zverejnená.

Becker použil peniaze z predaja Konkera na otvorenie svojich budúcich projektov – predovšetkým spojil sily s odborníkmi na SEO Stephenom Floydom a Gregorym Ortizom. Trojica založila Source Wave, začínala ako malá vzdelávacia a tréningová spoločnosť, ktorá poskytovala kurzy pre ľudí, ktorí by mali záujem o kariéru v oblasti online marketingu.

Rýchlo zmenil smerovanie svojej značky a zameral sa viac na tvorbu SEO softvéru – hoci pobočka spoločnosti pod názvom Source Wave University si zachovala svoj pôvodný účel a slúži ako rozsiahly kurz, ktorý vás má naučiť zarábať peniaze online pomocou sieť súkromných blogov (PBN).

V roku 2015 sa Becker pripojil k platforme na streamovanie videa YouTube, kde začal uverejňovať videá, na ktorých dáva ľuďom rady, ako sa stať guru online marketingu – a pritom pózovať pred niektorými zo svojich mnohých aktív, ako sú jeho Ferrari alebo Lamborghini. To mu pomohlo priblížiť sa k všeobecnému publiku, ktoré ho buď milovalo, alebo nenávidelo kvôli jeho strohým komentárom a otvorenej osobnosti – čo je kombinácia, ktorá niektorých ľudí prinútila tvrdiť, že je arogantný.

Medzi jeho najpopulárnejšie videá patrí Does A Ferrari Attract Girls? Vyzdvihnutie dievčat vo Ferrari, Ako som sa dostal od zlomu k Lamborghini a Prečo (ako milionár) nič nevlastním. Od roku 2020 má jeho kanál viac ako 430 000 sledovateľov.

V roku 2016 založil Becker Hrdina trhu , spoločnosť zaoberajúca sa aplikáciou automatizácie a e-mailovej analýzy so sídlom v oblasti Fort Worth. Jeho cieľom je zmeniť spôsob, akým sa robí e-mailový marketing. Market Hero je obchodná spoločnosť „Softvér ako služba“ (SaaS), ktorá propaguje kurzy, ktoré učia ľudí, ako zarobiť peniaze nákupom alebo predajom produktov alebo služieb online, najmä na webových stránkach, ako je Shopify.

Od apríla 2020 má Market Hero viac ako 4 000 aktívnych používateľov.

Becker tiež investoval do výživového podniku, Spekter Labs, ktorý vytvára doplnky na zlepšenie celkového ľudského výkonu a zdravia. Rovnako ako Konker, aj Spekter Labs bol predaný v roku 2019 za nezverejnenú sumu.

Becker je zároveň generálnym riaditeľom spoločnosti Hyros, ktorá sa zameriava na získavanie obchodných údajov o predaji a používanie pokročilých marketingových nástrojov na zlepšenie výkonnosti digitálneho marketingu klienta.

Spolu so všetkými týmito spoločnosťami Becker stále vykonáva individuálnu konzultačnú prácu a zároveň predáva online kurzy na rôzne obchodné témy. Má svoj vlastný školiaci program Shopify s názvom H-Com 2020.

Becker je tiež úspešným autorom. Svoj bestseller USA Today, The 10 Pillars of Wealth: Mindsets of the World’s Richest People, uviedol na trh 17. mája 2016. Prostredníctvom tejto knihy sa snaží ľudí vzdelávať o podnikaní a dávať im rady, ako dosiahnuť úspech. Jedna z najobľúbenejších rád, ktoré napísal v knihe, je: ‚Neinvestujte svoj čas do ničoho, čo nezarába peniaze‘.

Osobný život

Becker drží väčšinu svojho života v súkromí, takže o tom, čo robí vo svojom voľnom čase, sa veľa nevie.

Je populárny na väčšine sociálnych médií vrátane Instagramu a Twitteru.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Oslavujeme, že sme starý muž s Rachel. Mám šípkové balóny Vader

Príspevok zdieľaný používateľom Alex Becker (@alexbeckertech1) 27. mája 2020 o 16:26 PDT

V roku 2017 začal chodiť s dievčaťom menom Rachel, avšak okrem jej mena a niekoľkých obrázkov, ktoré možno nájsť na Beckerovom profile na Instagrame, nie sú známe žiadne podrobnosti o jeho priateľke.

Priatelí sa s hollywoodskou hviezdou Harrisonom Fordom, ktorý je známy úlohami v celovečerných filmoch ako Hviezdne vojny, Indiana Jones či Utečenec.

Neexistuje žiadny dôkaz, že je príbuzný so slávnym nemeckým botanikom Alexandrom K. Beckerom, napriek rovnakému priezvisku a podobnosti ich krstných mien.

Kontroverzie

Becker je často obviňovaný z toho, že je podvodník, a to najmä pre jeho neomalený postoj. Nikdy nekomentoval tieto obvinenia priamo, ale namiesto toho využíva svoj celkový úspech, aby sa pokúsil dokázať opak.

Čistá hodnota

Podľa informácií na ich oficiálnej stránke zarobí Market Hero ročne okolo 5 miliónov dolárov. Členstvo v Source Wave University (SWU) stojí až 67 USD mesačne. V priemere má SWU okolo 100 študentov, čo znamená, že mesačný príjem, ktorý zarobí, je okolo 6000 $. Jeho kurz H-Com 2020 stojí takmer 2 000 dolárov!

Ak vezmeme do úvahy všetko, čistý majetok spoločnosti Becker sa od apríla 2020 odhaduje na približne 15 miliónov dolárov.

Fyzicka charakteristika

Alex Becker má výšku 5 stôp 7 palcov (1,70 m) a váži okolo 154 libier (70 kg). Má krátke, svetlohnedé vlasy a modré oči. Veľa ľudí si mýli Beckera s hollywoodskym hercom Bradleym Cooperom, keďže títo dvaja majú podobné črty tváre.