• Hlavná
  • Herci
  • Kto je 14-ročná Lola Flanery (známa ako Madi Griffin z „The 100“)?

Kto je 14-ročná Lola Flanery (známa ako Madi Griffin z „The 100“)?

ObsahÚvod

Mladá Lola Flanery sa rýchlo stáva pojmom. Mladá herečka napreduje v hereckej kariére zo všetkých síl a rozhodne sa jej to vypláca.

Skorý život

Lola Flaneryová sa narodila 26. mája 2005 v Los Angeles, Kalifornia, USA, ale jej rodina sa presťahovala do kanadského Toronta, keď mala tri roky. Jej matka je Sacha Grierson, pekárka, ktorá vlastní Torontskú pekáreň Eat My Words a jej otcom je herec Sean Patrick Flanery.

Lolin otec Sean sa narodil 11. októbra 1965 v Lake Charles, Louisiana, USA, ale jeho rodina sa presťahovala do Houstonu, Texas, USA, keď bol veľmi mladý, kde vyrastal.

Jeho matka Genie bola realitná maklérka a jeho otec Paul Flanery bol predajcom zdravotníckych pomôcok.

Sean sa prihlásil do hereckej triedy na vysokej škole, len aby mohol tráviť viac času s dievčaťom, ku ktorému niečo cíti. Po vysokej škole sa v roku 1988 presťahoval do Los Angeles v Kalifornii, aby sa mohol venovať herectvu. Najviac ho preslávila rola v The Boondock Saints ako Connor MacManus. Troy Duffy režíroval a napísal film, ktorý sleduje dvoch bratov, ktorí v sebaobrane zabijú dvoch členov ruskej mafie na misii strážnej služby.

Spoločne s priateľom si bratia dali za úlohu zbaviť sa všetkého zločinu v ich rodnom meste Boston, kým boli na úteku pred špeciálnym agentom z FBI (Federal Bureau of Investigation), ktorého stvárnil Willem Dafoe.

Dodnes sa Sean Flanery objavil vo viac ako 50 filmoch, ako napríklad Indiana Jones: The Young Indiana Jones Chronicles, Masters of Horror, Saw 3D a Simply Irresistible. Objavil sa aj v niekoľkých televíznych seriáloch, ako napríklad The Young and the Restless a hudobnom videu k skladbe The Black Keys Howlin for You.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

neviem tancovať

Príspevok zdieľaný používateľom lola flanery (@lola_flanery) 10. marca 2020 o 12:46 PDT

Flaneryho rodičia chodili v rokoch 2004 – 2006, ale nikdy neboli zosobášení. Jej otec je teraz ženatý s Lauren Michele Hill, herečkou a modelkou pre Playboy. Sean a Lauren začali svoje dvorenie v roku 2008 a zosobášili sa v roku 2009. Pár má dve deti – Portera a Charlieho – ktorí sú následne Lolinými nevlastnými bratmi.

Vzdelávanie

Lola má len 16, takže je stále považovaná za detskú herečku a mala by navštevovať strednú školu, ale nie je známe, či sa vzdeláva doma alebo navštevuje bežnú strednú školu, čo by bolo veľmi náročné s rozvrhom mladej herečky.

Kariéra

Flaneryho prvé zamestnanie bolo ako modelka pre značky ako Roots, Target a Gap Lola, potom sa začala venovať herectvu, keď mala 10 rokov, keď sa zúčastnila konkurzu a získala hlavnú úlohu po boku Justina Longa a Dermota Mulroneyho vo filme Lavender, a. Thriller z roku 2016, ktorý bol prvýkrát uvedený na filmovom festivale Tribeca. Jej ďalšia rola bola po boku Tima Mathesona a Hillarie Burton vo filme Last Chance for Christmas

Ďalšími pozoruhodnými filmami, v ktorých sa Flanery objavila, sú The Indie Touched, Sadie’s Last day on Earth a Open Road’s Home again, v ktorých hrala najstaršiu dcéru hollywoodskej lásky Reese Witherspoon.

Lola sa rýchlo stávala viac všímavou a skórovala opakujúce sa úlohy v niekoľkých seriáloch, ako napríklad The Mist, Marry Kills People a Shadowhunter's – príbeh Clary Fray, obyčajnej tínedžerky, ktorá zistí, že je vlastne potomkom krížencov anjela a človeka, ktorí sa nazývajú tieňolovci a ktorí idú po démonoch. Keď je jej matka unesená, Clary sa rýchlo naučí, ako loviť démonov, a využíva pomoc kolegov lovcov tieňov, aby si našla cestu cez temný svet plný vlkolakov a upírov, pričom robí všetko, čo je v jej silách, aby našla svoju matku.

Flanery je najlepšie známa pre svoju rolu v The 100 ako Maddi Griffith. Film sa odohráva 97 rokov do budúcnosti po tom, čo nukleárna vojna zničila všetok pozemský život – pred vojnou žili ľudia na 12 vesmírnych staniciach obiehajúcich okolo Zeme a tieto jediné prežili. Po zničení Zeme sa všetky stanice spoja a vytvoria Archu. Zločiny, bez ohľadu na ich povahu, sa trestajú smrťou, jedinou výnimkou je, ak je zločinec mladší ako 18 rokov. Zdrojov je málo a keď systémy začnú zlyhávať, 100 tínedžerov na palube Archy, ktorí sú považovaní za jednorazových, je poslaných na zem, aby rozhodli, či tam bude život opäť možný.

Mnohí tínedžeri ešte nikdy nevideli Zem a planétu, ktorú doteraz videli len z Archy, považujú za očarujúco krásnu. Počas plavby po pustatine zistia, že nie sú jediné bytosti na planéte. Stretávajú sa s ľuďmi, ktorých vojna nezničila, a ktorých pomenujú Grounder. Skupina sa musí pokúsiť prežiť a žiť z pôdy, aby mohla poslať späť svojej materskej lodi správy o možnom znovuosídlení Zeme.

Vzťahy

Od roku 2020 má Lola stále 15 rokov a rovnako ako milióny tínedžerov na celom svete pomaly začína vstupovať do sveta dospelých, no ešte nenadväzuje intímne vzťahy.

Čistý majetok

Lola Flaneryová má odhadovanú čistú hodnotu 1 milión dolárov a uvádza sa, že za každú televíznu epizódu zarobí 10 000 dolárov.

Fyzicka charakteristika

Lola meria 1,5 metra a váži 38 kg – jej miery sú 28-21-28 a má hnedé vlasy s modrými očami.