• Hlavná
  • Herci
  • Kto bol Jack Soo – detektív Nick Yemana vo filme „Barney Miller“?

Kto bol Jack Soo – detektív Nick Yemana vo filme „Barney Miller“?

ObsahRaný život a rodina

Goro Suzuki – umelecké meno Jack Soo – sa narodil 28. októbra 1917. George Suzuki a Haruko Shiozawaa Suzuki sa tešili na narodenie svojho prvého dieťaťa, dúfali v chlapca, a hoci žili v Oaklande v Kalifornii, chceli, aby ich prvé dieťa narodiť sa v Japonsku. Počas cesty cez Tichý oceán z USA do Japonska sa Soo narodil na lodi.

Jeho otec George Suzuki bol krajčír a jeho matka Haruko Shiozawaa Suzuki bola krajčírka .

Jack Soo vo filme Barney Miller.

pridané Popkultúra a nostalgia na Streda 28. novembra 2018

Vzdelanie

Soo navštevoval technickú strednú školu v susedstve Oakland. Následne vyštudoval angličtinu na Kalifornskej univerzite v Berkeley.

Kariéra

Prvé kroky

Po skončení školy Soo pracoval ako poľnohospodársky robotník. Neskôr kupoval a predával melóny v Turlocku, no Sooovým celoživotným snom bolo stať sa zabávačom. Napodiv to bola druhá svetová vojna, ktorá mu poskytla zajaté publikum, pretože všetci japonskí Američania boli internovaní v Utahu.

Jeho spev, tanec a herectvo povznášali ducha táboriacich ľudí a všetci ho obdivovali. Po vojne Soo pracoval v mäsiarstve, čo bola prekvapivá voľba pre zabávača, ale bolo ťažké získať prácu. Bola to jeho vášeň pre zábavu, ktorá ho našla ako komika v nočných kluboch, ktorý sa snažil presadiť a dúfal, že si ho všimnú vo väčších a lepších úlohách. Danny Arnold bol tiež na stope nočného klubu a stali sa priateľmi.

Javiskové predstavenia

Suzuki, ktorý po druhej svetovej vojne prijal umelecké meno Jack Soo, bol súčasťou celočínskej show, ktorá sa konala v Andy Wong's Sky Room v San Franciscu.

Kvôli svojim skúsenostiam počas vojny by neprijal prácu, kde boli ázijskí Američania zobrazovaní nedôstojným alebo ponižujúcim spôsobom, a hovoril o negatívnych etnických úsudkoch. V roku 1958 prišiel jeho veľký zlom v úlohe Frankieho Winga, hlavného ceremoniára v muzikálovom hite „Rodgers and Hammerstein“ na Broadwayi Flower Drum Song.

Filmy

Počas Sooovej filmovej kariéry medzi 60. a 70. rokmi 20. storočia bol obsadený do mnohých filmov. Jeho najznámejšou bola pieseň Flower Drum Song – pre filmovú verziu muzikálu na Broadwayi prijal meno Sammy Wong.

Medzi ďalšie filmy, v ktorých hral, ​​patria Kto spí v mojej posteli (1963), Oscar (1966), Dôkladne moderná Millie (1967) a Zelené barety (1968).

Televízne vystúpenia

Soo debutoval v televízii, keď bol vybraný do sitcomu televízie ABC – the Barney Miller séria. Stalo sa to, keď sa Danny Arnold, s ktorým sa stretol počas svojho pôsobenia v nočnom klube, stal scenáristom a producentom show. Pri rozhodovaní o tom, koho obsadiť ako detektíva seržanta Nicka Yemana, sa Danny rozhodol, že Soo je pre túto postavu ako stvorený, pretože má uvoľnené vystupovanie so zmyslom pre humor.

Soo hral v 101 epizódach – jeho postava detektíva Nicka Yemana bola opísaná ako detektív s tvrdou tvárou, ktorý varil príšernú kávu. V reálnom živote, keď bol Soo prijatý na operáciu na odstránenie rakovinového výrastku, jeho postava na obrazovke bola prijatá na apendektómiu. Bohužiaľ, rakovina bola v poslednom štádiu a Soo o chvíľu neskôr zomrel.

Počas mája 1979, aby si uctili Soov život, sa Hal Linden, Abe Vigoda a ďalší členovia hereckého obsadenia ťažko skúšaného dvanásteho okrsku newyorského policajného oddelenia zišli v zastúpení Barney Miller séria.

Vstúpili, aby zdôraznili niektoré z najčarovnejších momentov predstavení, a Sooovi fanúšikovia a nasledovníci sa dočkali nostalgického pohľadu, ktorý zahŕňal zopakovanie niektorých z vrcholov Sooovej skvelej hereckej kariéry. Čerešničkou bolo, že Soo bol privezený na operáciu a jeho posledné slová boli „to musela byť káva“.

Ďalšie televízne a hosťujúce vystúpenia

Keďže Soova úspešná kariéra trvala mnoho rokov, účinkoval a vystupoval ako hosť v mnohých televíznych reláciách. Je ich príliš veľa na to, aby sme ich spomenuli, ale medzi tie najpozoruhodnejšie patrili Valentín (1964), The Monk (1969), Hawaii Five-O (1970) a M*A*S*H v rokoch 1972 až 75.

Osobný život

V roku 1945 sa Soo vydala za Jana Zdelara, bývalého modela, ktorý pochádzal z Chorvátska. Pár mal tri deti menom Richard, James a Jayne Suzuki.

Vzhľad

Soo bol vysoký 5 stôp 11 palcov (1,8 m) a vážil okolo 148 libier (67 kg). Mal tmavohnedé oči a čierne vlasy .

Smrť

Soo po mnohých rokoch fajčenia vyvinul rakovinu pažeráka. Bol hospitalizovaný, aby podstúpil operáciu na odstránenie nádoru, ale nanešťastie bola rakovina príliš rozšírená a vo veku 61 rokov zomrel 1. januára 1971 v Los Angeles, Kalifornia, USA. Počas svojej kariéry sa Soo vďaka svojej všestrannosti bez námahy pohyboval medzi javiskom, filmami a televíziou.

Zomrel na najvyššom bode svojho úspechu počas piatej sezóny série Barney Miller.