Koľko rokov má Jaden Newman? Vek, výška, priateľ, brat

Jaden Newman je americký atlét, narodený 23. júna 2004 v Orlande na Floride v USA. V súčasnosti má 16 rokov a preslávila sa vďaka svojmu neuveriteľnému talentu hrať basketbal.

ObsahRodina a detstvo

Jaden je druhým dieťaťom Vivian a Jamieho Newmanových (rodená Gonzalez), portorického pôvodu. Jaden má o tri roky staršieho brata Juliana, ktorý bol vyhlásený za jedného z najvyhľadávanejších basketbalových zázrakov svojej generácie.

Jamie aj Vivian boli v mladosti vášnivými basketbalistami. Neskôr sa však vydali rôznymi kariérnymi cestami, pretože Vivian narukovala do amerického námorníctva a Julian študoval históriu a stal sa stredoškolským učiteľom.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Jadenom Newmanom (@jadennewman1)

Hoci Julian už má za sebou strednú školu, Jaden je momentálne v juniorskom ročníku na Downey Christian School, ktorú navštevuje ona aj jej brat od základnej školy. Jaden by mal imatrikulovať v roku 2023.

Kariéra

Prvé kroky

Jaden Newman začala svoju kariéru veľmi skoro, keď ešte navštevovala základnú školu. Vo veku ôsmich rokov začala Jaden hrať v univerzitnej divízii svojej školy, čo je v jej veku neuveriteľný úspech.

V roku 2014 Jaden Newman bol kontaktovaný od Derricka Gibbsa – asistenta trénera basketbalového programu na Univerzite v Miami – ktorý ju a jej rodinu informoval o záujme Národnej vysokoškolskej atletickej asociácie (NCAA) prijať ju ako súčasť prestížnej, ale náročnej divízie I so sídlom na Floride.

Okrem veľkorysého štipendia pre Jadena ponuka univerzity pozostávala z Jadenových asistenčných letných programov v ich zariadeniach, ktoré Jaden navštívil krátko po prijatí náborového listu: „Myslel som si, že som vo sne alebo čo, ale bolo to skutočné a potom sme išli do kampusu a urobili sme si prehliadku a tak a videli sme telocvičňu. Bola to zábava'.

Jej rodina bola nadšená z toho, že sa stala jedným z najmladších športovcov, ktorí boli prijatí do univerzitného basketbalového programu. Jaden však ponuku programu neprijala, keďže jej snom je navštevovať University of Connecticut a stať sa súčasťou jej basketbalového tímu UConn Huskies.

Záujem o Jadena, ktorý v tom čase dosahoval priemerne 14,8 bodu na zápas, bol spôsobený jej talentom. Jej neuveriteľné schopnosti boli prezentované médiami vo svetle slávy jej vlastného brata, ktorý už v ranom veku zaujal aj športové médiá.

Nasledujúce roky

Pokiaľ ide o basketbal, Jadenove tínedžeri boli pre ňu rovnako úspešné ako jej detstvo. Jej otec Jamie, ktorý je tiež trénerom jej a brata, sa veľmi sústredil na trénovanie svojich detí a mal na starosti pomáhať im rozvíjať ich prirodzené schopnosti.

Vďaka tomu sa basketbalové čísla Jadena Newmana postupom času zlepšovali. V poslednom ročníku základnej školy mala priemer 30 bodov na zápas a do ôsmeho ročníka dosiahla 45 bodov. V prípravke sa tiež stala najmladšou školskou basketbalistkou, ktorá vo svojej kariére nazbierala 1000 bodov, čo je rekord, ktorý krátko pred ňou stanovil jej vlastný brat.

Vo veku 14 rokov vytvorila Jaden ďalší rekord, keď zaznamenala 70 bodov v hre, čím ukázala svoju zdatnosť v 3-bodových streľbách.

O tomto míľniku v jej stále mladej kariére povedala Jaden ESPN o pocite „v zóne“ od začiatku hry: „Hneď na začiatku hry som dal 3. To bolo prvé hranie hry. To vybudovalo moje sebavedomie.'

Plány do budúcna

V rozhovore z roku 2019 s Vysoké príspevky obruče , Jaden Newman prezradila, že dostávala niekoľko náborových ponúk z univerzitných programov. Jej sny o hraní v Connecticute sú však stále živé a silné.

Okrem toho si chce Jaden užiť čas na strednej škole, ako sa len dá, napriek vysokým očakávaniam, ktoré sa na ňu kladú: „Konkurencia je každým rokom čoraz konkurencieschopnejšia. Je to pre mňa len zábava. Rád hrám stredoškolský basketbal.“

Hovorila aj o mediálnej pozornosti, ktorá sa jej venovala, čo na ňu v priebehu rokov vyvíjalo tlak kvôli skutočnosti, že ju fanúšikovia často spoznávajú v jej každodennom živote: „Teraz väčšinou ľudia vedia, kto som, niekedy si prajem, aby to nikto nevedel. kto som bol. Ale väčšinou sa mi to páči.“

Jaden a jej brat majú k sebe blízko, pretože obaja súrodenci si vždy prejavujú svoju bratskú lásku prostredníctvom svojich účtov na sociálnych sieťach. Avšak, keď príde na basketbalové ihrisko, vždy príde na rad ich konkurenčná stránka a nie je jasné, kto je z nich najlepším hráčom: ‚on vyhrá časť, ja časť. Povedal by som (je) párne“.

Vzhľad médií

Talent Jaden Newman hrať basketbal pritiahol pozornosť nielen športových fanúšikov, ale aj médií a niekoľkokrát sa objavila v televízii.

Keď mala iba deväť rokov, krátko sa objavila v The Queen Latifah Show, kde hrala moderátorku Queen Latifah a prekvapila divákov programu svojím výnimočným talentom.

Potom v roku 2015 nahrala televíznu reklamu pre Foot Locker spolu so Stephenom Currym z State Warriors. Vo videoreklame ľahko porazí profesionálneho basketbalistu v 3-bodovej streleckej súťaži.

Iné typy médií, ako sú noviny a online kanály, tiež vrhli oči na Jadena. V roku 2016 ju predstavil kanál YouTube Peacock Kids – vo videu zdieľanom online outletom Jaden ukázala svoju tréningovú rutinu: „Trénovala som asi 5 až 6 hodín denne. Vstávala som o 5:30 ráno a cvičila som driblovanie a streľbu,“ pokračovala s tým, že túto rutinu má každý deň už roky.

V roku 2019 sa Jaden a jej brat Julian objavili v online seriáli No Days Off, ktorý produkuje Whistle. V tom roku sa Jaden a jej rodina začali objavovať vo svojom vlastnom televíznom seriáli Hello Newmans, produkovanom spoločnosťou Overtime.

Osobný život

Informácie o osobnom živote a romantických partnerkách Jaden Newmanovej nie sú známe, keďže sa rozhodla tieto detaily držať mimo pozornosti.

Čistá hodnota

Jaden Newman má odhadovanú čistú hodnotu takmer 100 000 dolárov ku koncu roka 2020. Je to výsledok jej mediálnych vystúpení, keďže stále nepodpísala žiadnu profesionálnu basketbalovú zmluvu.

Fyzický vzhľad

Jaden Newman je mladá žena zmiešaného etnika. Má nádherné črty tváre a je športovo stavaná. Jej hmotnosť nie je známa a hoci je vysoká iba 5 stôp a 4 palcov (1,65 m), neovplyvnilo to jej schopnosť hrať basketbal.

Zaujímavosti

Údajne jej rodičia kontrolujú účty na sociálnych sieťach – jej matka Vivian je jej manažérkou.

Hoci jej priemerné body v basketbale sú pôsobivé, chce, aby sa ľudia zamerali na iné aspekty jej hry, ako je obrana a prihrávky.

Jej rodina má odevnú značku Prodigy, ktorá im pomohla dovoliť si pohodlný životný štýl a slúži ako odplata za peniaze, ktoré médiá údajne profitovali z rodiny, ako povedal Jamie Newman. Bleacher Report : „Keby sme mali 10 centov za každý dolár, ktorý ľudia zarobili na Julianovi a Jadenovi, boli by sme bohatí.

Nanešťastie, Jaden dostáva na svoj instagramový účet veľa nesprávne zamýšľaných správ a žiadostí: „Páči sa mi mať veľa sledovateľov, ale nevýhodou sú chlapci, ktorí hovoria čudné alebo hrubé veci. Väčšinou sa to snažím ignorovať.'