• Hlavná
  • Herci
  • Koľko rokov má Dennis Quaid? Čistá hodnota, plastická chirurgia, výška

Koľko rokov má Dennis Quaid? Čistá hodnota, plastická chirurgia, výška

ObsahDennis Quaid Wiki Bio

Dennis William Quaid sa narodil v Houstone v Texase v USA 9. apríla 1954 – jeho znamenie zverokruhu je Baran a má americkú národnosť. On je herec ktorý sa podieľal na účinkovaní vo viac ako 100 filmoch a televíznych seriáloch, pričom stále môže byť známy ako vedľajšia postava v romantickej dráme z roku 2003 Far From Heaven, ktorú napísal a režíroval Todd Haynes a v ktorej hrala Julianne. Moore a Dennis Haysbert. Príbeh sleduje ženu žijúcu v Connecticute v 50. rokoch minulého storočia, ktorá čelí manželským problémom, ako aj rasovému napätiu vo svete. Film bol hitom, získal 102 ocenení, pričom bol nominovaný na 96 ďalších, vrátane štyroch Oscarov – za herecký výkon v úlohe manžela získal Dennis Cenu filmových kritikov v New Yorku za najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Dennisom Quaidom (@dennisquaid)

Detstvo a vzdelanie

Dennis vyrastal po boku svojho staršieho brata Randyho Quaida, ktorý je tiež hercom, známym vďaka úlohe v komediálnom filme Posledný detail, za ktorý bol nominovaný na Zlatý glóbus, BAFTA a Oscara. Ich otec William Rudy Quaid bol elektrikár, zatiaľ čo ich matka Juanita B. ‚Nita‘ Quaid bola realitná maklérka.

Dennis študoval na základnej škole Paula W. Horna a potom prešiel na strednú školu v Pershingu nakoniec zistil, že navštevuje Bellaire High School , kde mal záujem o štúdium mandarínskeho jazyka a venoval sa aj tancu. Po imatrikulácii v roku 1972 sa zapísal na University of Houston, aby študoval drámu pod vedením Cecila Picketta, avšak Dennis sa čoskoro rozhodol odísť a presťahovať sa do Los Angeles v Kalifornii v snahe o hereckú kariéru.

Úlohy vo filmoch

Dennis debutoval vo filme (bez titulkov) v roku 1975, keď hral Bellhopa v akčnej komédii Crazy Mama, no uznanie si získal až v roku 1980, keď stvárnil Eda Millera vo westerne The Long Riders, ktorý napísal Bill Bryden a Steven Smith v réžii Waltera Hilla, v ktorej si zahrali aj David Carradine a Stacy Keach. Film sleduje gang bratov Jesseho Jamesa, ktorí vykrádali banky – získal jednu cenu a na druhú bol nominovaný.

Potom sa objavil vo filmoch, ako je hudobná dráma z roku 1981 The Night the Lights Wet Out in Georgia, epická historická dráma z roku 1983 The Right Stuff a temná sci-fi dráma z roku 1985 Enemy Mine.

V roku 1988 stvárnil hlavnú postavu Dextera Cornella v neo-noirovom mysterióznom thrilleri D.O.A., v ktorom si zahrali aj Meg Ryan a Charlotte Rampling, a sleduje univerzitného profesora, ktorý musí nájsť vraha dievčat navštevujúcich jeho vysokú školu – film bol zmiešaný. recenzie.

V roku 1993 hral po boku Kathleen Turner akčná komédia Undercover Blues a potom sa objavil vo filmoch, ako je dokumentárny film A Century of Cinema z roku 1994, britsko-americké fantasy akčné dobrodružstvo Dragonheart z roku 1996 a komediálna dráma Playing by Heart z roku 1998.

Nasledujúce roky videli Dennisa hrať hlavné postavy v niekoľkých veľmi populárnych a úspešných filmoch, vrátane športovej drámy The Rookie z roku 2002, ktorá sleduje skutočný príbeh muža, ktorý sa pripojil k Major League Baseball po dovŕšení 35 rokov, v apokalyptickom filme The Day After Tomorrow z roku 2005, v ktorom si zahrali aj Jake Gyllenhaal a Ian Holm a športový film The Express: The Ernie Davis Story z roku 2008, natočený podľa knihy Ernie Davis: The Elmira Express o prvom Afroameričanovi, ktorý hral v americkom futbale.

V roku 2017 hral v komediálnej dráme A Dog’s Purpose, ktorá sleduje niekoľko životov psa a jeho majiteľov, a bol nominovaný na tri ceny.

Dennisove posledné úlohy vo filmoch boli v psychologickom thrilleri The Intruder, komediálnej dráme A Dog's Journey a epickom vojnovom filme Midway, ktoré boli všetky vydané v roku 2019.

Dennis bol nedávno obsadený, aby sa objavil v piatich pripravovaných filmoch, z ktorých niektoré sú rodinný film The Tiger Rising, životopisná dráma On the Line a animovaný Saurus City, ktorý napísal a režíroval Nathan Smith (hlasová rola).

Úlohy v televíznych seriáloch

Dennis debutoval v televíznom seriáli v roku 1977, keď stvárnil Scotta Martina v epizóde The Sky Is Falling detektívnej drámy Baretta, ale jeho ďalšia rola v seriáli neprišla skôr ako v roku 2009, keď nahovoril starého otca Červenú Bradu epizóda Grandpappy the Pirate kritikmi uznávanej animovanej komédie SpongeBob SquarePants.

Dennis pokračoval v úlohe výkonného producenta a tiež v hlavnej úlohe šerifa Ralpha Lamba akčná kriminálna dráma Vegas , ktorý vytvorili Nicholas Pileggi a Greg Walker a v ktorom si zahrali aj Michael Chiklis a Carrie-Anne Moss – séria získala väčšinou pozitívne recenzie a bola nominovaná na dve ceny. V roku 2015 stvárnil Chiefa v komediálnom skeči Inside Amy Schumer a potom bol pozvaný, aby si zahral ako Lucky Luciano v epizóde Las Vegas vzdelávacej komédie Opitá história. V roku 2016 Dennis stvárnil Samuela Bruknera, jednu z hlavných postáv v dráme The Art of More, v ktorej si zahrali aj Christian Cooke a Kate Bosworth, a sleduje zločiny, ktoré zahŕňajú niekoľko aukčných domov v New Yorku.

Pošlite svoje prianie k narodeninám Dennisovi Quaidovi!

pridané Čo očakávať, keď ste v očakávaní na Sobota 9. apríla 2016

Tri z posledných Dennisových úloh v televíznych seriáloch boli v desiatich epizódach hororového psychologického thrilleru Fortitude z roku 2017, tretej sezóne legálnej webovej drámy Goliath v roku 2019 a komédii Merry Happy Whatever, v ktorej stvárnil hlavnú postavu Dona Quinna. v roku 2019.

Milujte život a vzťahy

Dennis je celkom otvorený, pokiaľ ide o rozprávanie o svojom milostnom živote – bol štyrikrát ženatý.

25. novembra 1978 sa oženil s nemecko-americkou herečkou Pamelou Jayne Soles, no v roku 1983 sa z neznámych dôvodov rozviedli. Dňa 14. februára 1991 sa Dennis oženil s americkou herečkou Meg Ryan, ktorá je možno najlepšie známa pre jej hlavné úlohy vo filmoch Sleepless in Seattle, When Harry Met Sally a You’ve Got Mail.

24. apríla 1992 Meg porodila ich syna Jacka Henryho, ktorý je teraz tiež hercom, ale Dennis a Meg sa 16. júla 2001 po ročnom odlúčení rozviedli. V roku 2001 Dennis randil s modelkou a herečkou Shanna Lynn Moakler na niekoľko mesiacov. 4. júla 2004 sa oženil s realitnou maklérkou Kimberly Buffingtonovou a 8. novembra 2007 obaja privítali svoje dvojčatá, ktoré sa narodili prostredníctvom náhrady. V marci 2012 Kimberly požiadala o rozvod, ale potom 26. apríla 2012 stiahla papiere, v novembri 2012 však Dennis podal žiadosť o rozvod, no v septembri 2013 aj jeho žiadosť zamietol. Obaja sa napokon 28. júna 2016 rozišli a ich rozvod bola oficiálna 27. apríla 2018.

Od roku 2016 do roku 2019 bol Dennis vo vzťahu s modelkou Santa Auzinou, ale 2. júna 2020 sa kvôli pandémii COVID-19 oženil s Laurou Savole na súkromnom obrade, ktorého sa zúčastnili len ich najbližší priatelia a rodina – Laura je o 39 rokov mladšia. než Dennis.

Od novembra 2020 je Dennis ženatý so svojou štvrtou manželkou Laurou Savole a so svojimi predchádzajúcimi manželkami má tri deti.

Plastická operácia

Dennis je dosť tajnostkársky, pokiaľ ide o plastickú operáciu, ktorú mohol podstúpiť, a nekomentoval fámy, ktoré kolujú internetom, že mal niečo urobené s tvárou keďže sa zdá byť veľmi hladký, príliš hladký na jeho vek.

Záľuby a iné záujmy

Dennis sa zaujíma o hudbu a je členom skupiny, ktorú spoluzakladal s názvom Sharks – spieval niekoľko piesní vo filmoch ako On My Way to Heaven v kresťanskej životopisnej dráme I Can Only Imagine a Closer to You v neo-noir romantický triler The Big Easy.

Má licenciu súkromného pilota, znd kedysi vlastnil prúdové lietadlo Cessna Citation.

Dennis rád hrá golf a je tak trochu profesionál, pretože ho časopis Golf Digest označil za najlepšieho golfistu v Hollywoode. Rád sleduje baseball a jeho obľúbený tím je Houston Astros – narozprával jedno z ich DVD vydaní.

Dennis sa nedávno začal zaujímať o podcasty a v júli 2020 vytvoril svoj vlastný – The Pet Show s Dennisom Quaidom a Jimmym Jellinekom.

Keď sa Dennis dozvedel, že v Lynchburgu vo Virgínii žije mačka menom Dennis Quaid, priletel si ju adoptovať a potom si ju priniesol do svojho nahrávacieho štúdia.

Kedysi bol závislý na kokaíne a v rozhovore so slávnym rozhlasovým moderátorom Larrym Kingom uviedol, že to bolo začiatkom 70. rokov, keď každý experimentoval s drogami – podľa Dennisa raz prišiel do bodu, keď ešte nebol dokázal sa baviť, pokiaľ nebral kokaín, ale keď si uvedomil, že o päť rokov môže byť mŕtvy, Dennis ho na mieste prestal užívať.

Vek, výška a čistý majetok

Dennis má 66 rokov. Má krátke hnedé vlasy a modré oči, jeho výška je 1,82 metra a váži okolo 74 kg.

Od novembra 2020 jeho čisté imanie sa odhaduje na viac ako 30 miliónov dolárov.