• Hlavná
  • Hudobníci
  • Koľko rokov má Calum Hood? Výška, Priateľka, Tetovanie, Čistá hodnota

Koľko rokov má Calum Hood? Výška, Priateľka, Tetovanie, Čistá hodnota

ObsahKto je Calum Hood?

Calum Thomas Hood sa narodil v Sydney, Nový Južný Wales, Austrália, 25. januára 1996 – jeho znamenie zverokruhu je Vodnár a má austrálsku národnosť. Je basgitarista, spevák a skladateľ , ktorý je známy najmä tým, že je členom poprockovej skupiny 5 Seconds of Summer.

Detstvo a vzdelanie

Calum bol vychovaný v Mount Druitt v Novom Južnom Walese spolu so svojou staršou sestrou Mali-Koa ich matkou Joy Hood, ktorá donedávna pracovala v oblasti starobného dôchodku, a ich otcom Davidom Hoodom, ktorý bol zamestnaný v Amatil Coca-Cola.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Calumom Hoodom (@calumhood)

Mali-Koa je speváčka a skladateľka, ktorá momentálne žije v Londýne v Anglicku a je známa svojimi singlami Pretend a Dancer.

Calum študoval na Norwest Primary School, na ktorej stretol Michaela Clifforda, budúceho člena jeho kapely. Navštevoval Norwest Christian College, kde sa stretol s Lukom Hemmingsom a na školskom predstavení spolu predviedli pieseň Secondhand Serenade. V tom čase Calum zvažoval, že sa stane futbalistom a bol poslaný na sústredenie do Brazílie , však založil svoju kapelu a rozhodol sa venovať výlučne hudbe (mal 16 rokov) a tak sa presťahoval do Londýna.

Jeho rodičia jeho rozhodnutie nepodporili a matka vyhodila všetko oblečenie zo skrine, no Calum to neprinútilo zmeniť názor, pretože pred imatrikuláciou opustil strednú školu a prakticky všetok svoj čas venoval svojej kapele.

Kariéra hudobníka

Calum, Luke a Michael začali nahrávať svoje cover verzie skladieb na Lukov kanál YouTube. Čoskoro sa k nim pridal Ashton Fletcher Irwin a chlapci založili kapelu 5 Seconds of Summer. Čoskoro ich kontaktovalo niekoľko veľkých hudobných vydavateľstiev a nakoniec podpísali zmluvu so Sony/ATV Music Publishing.

Chlapci vydali svoj debutový singel 5. februára 2014 s názvom She Looks So Perfect a umiestnil sa na vrchole rebríčkov v štyroch krajinách vrátane britského Singles Chart, prvej austrálskej kapely, ktorá sa dostala na vrchol britského rebríčka za 14 rokov. Ich eponymný debutový album vyšiel 22. júla 2014 a umiestnil sa na prvom mieste v austrálskom aj americkom rebríčku albumov a ich druhý album – Sounds Good Feels Good – nasledoval 23. októbra 2015 a opäť sa dostal na prvé miesto rebríčkov, ale tentoraz v 10 krajinách. Hlavný singel Want You Back z ich tretieho albumu vyšiel 22. februára 2018 a po ňom nasledovala skladba Youngblood, ktorá je dodnes medzi chlapcami najobľúbenejšia – ich tretí album Youngblood vyšiel 15. júna 2018 na vrchole opäť v austrálskom a americkom rebríčku albumov.

Ich štvrtý album Calm bol vydaný 27. marca 2020, dostal sa na prvé miesto v Škótsku, Spojenom kráľovstve a Austrálii a objavil sa v rebríčkoch v 25 ďalších krajinách – navyše každý singel, ktorý chlapci doteraz vydali, sa objavil aspoň v jednom rebríčku.

Calum napísal piesne aj pre iných umelcov, vrátane Teenage Queen pre Donghae a Eunhyuka, Ride It Out pre Makeout a Wake Up pre Black Veil Brides.

Milovať život a priateľku

Calum otvorene randil s tromi dievčatami, so svojou prvou priateľkou, o ktorej verejnosť vie, že je Caitlin Davis, herečka a producentka známa svojimi úlohami vo filmoch The Cobblestone Corridor a The Plug.

Chodili spolu len niekoľko mesiacov, kým to Calum prerušil a začal vidieť Lucy Kaufmannovú , neslávna dievčina – obe boli často videné spolu stolovať a kráčať ruka v ruke v uliciach Londýna, no vzťah vydržal len asi pol roka. V roku 2016 chodil Calum s Niou Lovelis, bubeníčkou a speváčkou, ktorá je snáď najznámejšia ako členka kapely Hey Violet, no v decembri toho istého roku sa rozišli.

Internetom kolujú aj zvesti, že Calum bol kedysi vo vzťahu so Samanthou Alaimo, ktorá je hviezdou sociálnych sietí.

Od októbra 2020 je Calum slobodný, neoženil sa a nemá deti.

Záľuby a iné záujmy

Calum je veľkým milovníkom zvierat a má psieho miláčika, Dukea, ktorého občas môžete vidieť na jeho obrázkoch na Instagrame. Jedným z jeho hlavných koníčkov je cestovanie a Calum bol po celej Európe, pričom jednou z jeho obľúbených krajín je Belgicko. V USA bol tiež pri mnohých príležitostiach za prácou aj zábavou.

Je fyzicky aktívny, pretože má každý týždeň niekoľko tréningov v posilňovni, teda jeho svalnatý chlapec, a Calum tiež jazdí na skateboarde, rád bicykluje a s kamarátmi hrá futbal.

Vo voľnom čase si rád pozrie filmy, v ktorých hrajú jeho obľúbení herci Brad Pitt, Leonardo DiCaprio a Al Pacino, ako napríklad Podivuhodný prípad Benjamina Buttona, Revenant a Scarface.

Výška, tetovanie a čistá hodnota

Calum má 17 tetovaní vrátane podkovy na ruke, ktorá mu prináša šťastie, iniciály jeho rodičov na rukách a na zápästí vytetované „ALIVE“.

Má strieborný papraďový list ktorý predstavuje Nový Zéland, ale keďže bol zle urobený, vyzerá ako pierko. Niektoré z jeho ďalších tetovaní zahŕňajú dátum stvorenia 5. sekundy leta v rímskych čísliciach, dýku na zadnej strane paže a vtáka s menom jeho sestry.

Calum má 24 rokov. Má krátke hnedé vlasy, ktoré si prefarbil na blond a čierno, oči má hnedé a jeho výška je 1,85 m, pričom váži približne 79 kg.

Od októbra 2020 sa jeho čisté imanie odhadovalo na už pôsobivých 25 miliónov dolárov.