• Hlavná
  • Herci
  • Kde je teraz Zack Ward? aka Scut Farkus vo vianočnom príbehu

Kde je teraz Zack Ward? aka Scut Farkus vo vianočnom príbehu

ObsahÚvod

Ak ste fanúšikom hororových filmov, určite ste si všimli ryšavého herca Zacka Warda, ktorý sa objavil vo viac ako 100 filmových tituloch. Vedeli ste, že jeho prvá rola bola v pozoruhodnom rodinnom filme zo začiatku 80. rokov a že ho fanúšikovia milovali už vo veku 13 rokov? Aký je teda príbeh jeho života a je ženatý?

Raný život a vzdelanie

Zach Ward sa narodil 31. augusta 1970 v Toronte v kanadskom Ontáriu. Jeho matkou je kanadská herečka Pam Hyatt, ktorá je známa tým, že poskytla hlas Kaede v anglickej dabovanej verzii animovaného seriálu InuYasha, ako aj hranie Noble Heart Horse vo filme The Care Bears Movie II: A New Generation z roku 1986.

Ward má tiež staršieho brata menom Carson T. Foster, ktorého otcom je John Foster – meno Wardovho otca nebolo verejnosti nikdy potvrdené, ale jeho matka bola vydatá za Johna Fostera od roku 1957 až do jeho smrti v roku 2012.

Ešte ako dieťa Ward vyjadril svoju záľubu v herectve, ale jeho matka bola proti, pretože chcela, aby jej synovia viedli „normálny“ život, mimo centra pozornosti. Keď sa však Carson prihovoril, zmenila názor a dovolila Wardovi venovať sa herectvu.

Vianočný príbeh

Ward skončil na začiatku 80. rokov v niekoľkých reklamách, než sa mu konečne podarilo prelomiť v roku 1983, keď bol obsadený do rodinného filmu Vianočný príbeh.

Objavil sa na konkurze na pomocného chlapca Grovera medzi 300 ďalšími deťmi – nakoniec bola voľba medzi ním a iným ryšavým chlapcom, ale rolu nakoniec vyhral Ward. Keď však prišiel do Clevelandu na natáčanie, režisér mu povedal, že namiesto toho stvárni miestneho tyrana Scuta Farcusa.

Film bol založený na románe Jeana Shepherda In God We Trust, All Other Pay Cash a získal pozitívne recenzie aj od tých najdrsnejších filmových kritikov. Hoci Peter Billingsley stvárnil hlavnú postavu Ralphieho, bolo to Wardovo stvárnenie Scuta, ktoré získalo najväčšiu pozornosť a raketovo naštartovalo jeho kariéru. V skutočnosti bola táto postava inšpiráciou pre Scotta Tenormana v animovanom seriáli South Park.

Herecká kariéra

Do konca osemdesiatych rokov sa Ward objavil v niekoľkých televíznych seriáloch, ako napríklad Anne of Green Gables, Anne of Avonlea a Friday the 13th: The Series. Tiež stvárnil Setha Sandruffa v komediálnom filme Taking Care of Terrific, ktorý sa vysielal v roku 1987.

Začiatkom 90. rokov sa väčšinou objavoval v televízii, vo filmoch ako Spenser: Ceremony a Harvest for the Heart, ako aj v rôznych seriáloch vrátane My Secret Identity, Maniac Mansion, Forever Knight a Neon Riders. Stvárnil Kylea v hororovom filme Brentona Spensera Klub, ako aj skinheada v komediálnom filme The Size of Watermelons o miestnom porazenom z vysokej školy, ktorý sa snaží získať náklonnosť svojej lásky.

V roku 1997 stvárnil D.C. v akčnom filme Divoká Amerika, ako aj A.J. v Lancelot: Guardian of Time. Nasledujúci rok mal menšiu rolu v How to Make the Cruelest Month. Žiadny z týchto filmov nezískal uznanie v Hollywoode.

Keďže ho to neodradilo, Ward pokračoval v hraní a v roku 2000 bol obsadený ako Billy v thrilleri Civilita, po boku Liama ​​Waitea, Toma Arnolda a Williama Forsythea. V tom istom roku sa objavil po boku Kate Hudson a Billyho Crudupa v dobrodružnom komediálnom filme Camerona Crowea Almost Famous.

Wade bol obsadený ako Dave Scouvel v televíznom komediálnom seriáli Titus o živote mechanika, ktorý sa snaží vysporiadať so svojím otcom, pričom v šou zostal tri sezóny, kým sa neskončila v roku 2002.

V roku 2001 si zahral vo filme Completely Totally Useless o dvoch spolubývajúcich na vysokej škole a o dva roky neskôr sa objavil v troch televíznych filmoch Ghost Dog: A Detective Tail, Monte Walsh a Chasing Alice. Ward bol v niekoľkých filmoch, ktoré sa vysielali v tom istom roku, ako napríklad April’s Shower, The Pink House a vo filme Freddy vs. Jason, ktorý kombinoval postavy z dvoch slávnych hororových filmov, Nočná mora z Elm Street a Piatok 13.

Wade pokračoval vo svojich vystúpeniach v hororových filmoch, keď v roku 2004 stvárnil Nicholaia Ginovaeffa vo filme Resident Evil: Apocalypse s Milou Jovovich v hlavnej úlohe. V tom istom roku hosťoval v Charmed, slávnom seriáli o sestrách čarodejniciach, a bol tiež hosťom v niekoľkých populárnych televíznych seriáloch, ako sú Significant Others, Lost a CSI: Crime Scene Investigation.

V roku 2007 hral v kriminálnom thrilleri Trade a objavil sa po boku Shia LaBeoufa, Megan Fox a Josha Duhamela v prvom filme zo ságy Transformers, v ktorom stvárnil prvého seržanta Donellyho. V tom istom roku sa menej objavil v Moving McAllister, romantickej komédii s Benjaminom Gourleym a Milou Kunis v hlavných úlohách, a hral v komediálnom filme Postal.

V roku 2009 stvárnil Wade Nickels v akčnom filme Diablov hrob a bol obsadený ako Zone v televíznom seriáli Dollhouse. V roku 2011 stvárnil Scotta Dunbara v televíznom romantickom filme Accidentally in Love. V tom istom roku sa objavil ako hosť v niekoľkých show, vrátane Drop Dead Diva, The Mentalist, Hawaii Five-0 a Breakout Kings.

Hral v dramatickom filme Davida Lisleho Johnssona In My Pocket spolu s Gregorym Smithom a Shantel VanSanten.

V nasledujúcich rokoch sa Wade objavil v niekoľkých populárnejších televíznych seriáloch, ako napríklad CSI: Miami, Save the Supers, Chicago Fire a The Exes. Svoj hlasový herecký debut debutoval v roku 2013, keď poskytol hlas Alfovi vo videohre Army of Two: The Devil’s Cartel. Medzi jeho ďalšie hlasové úlohy patria rôzne postavy z Murdered: Soul Suspect, Konstantin z Rise of the Tomb Raider a Thurston z Izzie's Way Home.

Wade stvárnil Nathana v hororovej adaptácii Sleeping Beauty z roku 2016 s názvom The Curse of Sleeping Beauty.

V tom istom roku si zahral ako Harold Stone v hororovom filme Zacka Warda Restoration a v roku 2017 hosťoval ako Roger v American Horror Story.

V roku 2018 bol Wade obsadený ako Lt. Dante v šiestich epizódach piatej a poslednej sezóny série Z Nation. Nasledujúci rok sa objavil vo filmoch Second Chance for Christmas a Beyond the Law a naposledy v júni 2020 sa jeho posledný film objavil v horore Piranha Blood Lake.

Osobný život

Spolu s Jamesom Cullenom Bressackom je Wade spoluzakladateľom spoločnosti Grit Film Works, filmovej produkčnej spoločnosti, ktorej produkcia zahŕňa hororové filmy Bethany a Restoration.

pridané Zack Ward na Pondelok 30. januára 2017

V roku 2017 sa stal generálnym riaditeľom Global Sports Financial Exchange.

Wadeov brat, Carson T, pracuje ako kľúčový grip vo filmovom priemysle a je známy svojou prácou na filmoch ako X-Men, The Incredible Hulk a Repo Men. Keď bol mladý, objavil sa aj v niekoľkých filmoch a seriáloch, vrátane Air Waves a Destiny to Order.

Ward sa oženil so svojou dlhoročnou priateľkou Jennifer McMahan 18. augusta 2018. Pár vedie súkromný život, takže o ich každodennom snažení nie je veľa známe.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Zajtrajšia úplne nová epizóda obsahuje návrat tohto chlapíka, @totalzackward – a tentoraz si priniesol priateľa! Nalaďte sa, aby ste sa dozvedeli, kto a kde všade nájdete podcasty už zajtra! #fueledbydeath #deathwishcoffee #zakerny

Príspevok zdieľaný používateľom Fueled By Death Cast (@fueledbydeathcast) 1. júla 2020 o 9:56 PDT

V jednom rozhovor Ward uviedol, že je skutočne vďačný za to, že prvý režisér, s ktorým spolupracoval, Bob Clark, bol profesionál, ktorý mu pomohol pokračovať v ďalšej hereckej kariére. „Bob Clark bol hlboký muž s veľkou trpezlivosťou a láskavosťou, takže má veľký vplyv, keď sa k ľuďom správate s rešpektom,“ povedal.

Čistá hodnota

Zack Ward je prominentný kanadský herec – jeden z filmov, v ktorých hral, ​​Transformers, zarobil v pokladni viac ako 710 miliónov dolárov. Nemalé sumy zarába aj zo svojich súkromných podnikov a produkčnej spoločnosti. Od júna 2020 je jeho čistý majetok odhadnutý okolo 5 miliónov dolárov.

Fyzicka charakteristika

Ward je známy svojou bledou pokožkou, zázvorovými vlasmi a zelenými očami. Je vysoký 5 stôp 10 palcov (1,78 m) a váži okolo 170 libier (77 kg).