Kde je teraz Tom Platz? Koľko má rokov? Vek, manželka, čistá hodnota

ObsahKto je Tom Platz?

Thomas Steven Platz sa narodil 26. júna 1955 vo Fort Sill, Oklahoma, USA. Je motivačným rečníkom, odborníkom na kulturistiku a profesionálnym kulturistom na dôchodku, najlepšie známy tým, že počas svojej mladosti mnohokrát súťažil v Mr. Olympia. Na vrchole svojej kariéry bol považovaný za muža, ktorý mal najlepšie nohy v kulturistike, pričom niektorí ľudia ho volali Quadfather alebo Golden Eagle.

Čistá hodnota Toma Platza

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Toma Platza odhaduje na viac ako 14 miliónov dolárov, ktoré zarobil počas celoživotnej oddanosti svojej vášni pre kulturistiku. Okrem víťazstiev v súťažiach sa dal aj na učiteľskú dráhu a napísal množstvo kníh o kulturistike.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Mnoho ľudí sa v tento deň obmedzí na určitý počet sérií alebo určitý počet opakovaní v ten deň s uvedenou špecifickou intenzitou. Tento vypočítaný prístup prináša výsledky, ale do určitej miery. Keď začnete trénovať inštinktívne a vnútorne sa spojíte so svojím telom, odkiaľ môžete mentálne namaľovať množstvo sérií a opakovaní pri uvedenej intenzite, vtedy ste umelcom! Vtedy sa váš potenciál stane neobmedzeným, štetec je vo vašich rukách!!! #DaretoDream #Platzinum #TomPlatz #TheGoldenEagle #quadfather #zlatá estetika #GoldenEra #Kulturistika #Kulturista

Príspevok zdieľaný používateľom tom miesto (@tomplatz) dňa 6. júna 2016 o 21:45 PDT

Počas svojej kariéry absolvoval aj niekoľko televíznych a filmových vystúpení.

Kulturistické začiatky

Tom bol inšpirovaný k vyrezávaniu svojho tela v mladom veku, čo vyvolalo záujem po zhliadnutí plagátu Davea Drapera s veľkou postavou. V tom čase si nemyslel, že by bol takýto výkon možný, ale zasiahla ho inšpirácia a vedel, čo chce vo svojej kariére robiť. Jeho záujem sa ďalej potvrdil, keď videl úspechy Arnolda Schwarzeneggera.

Oslovil svojho otca, aby sa stal kulturistom, a jeho otec súhlasil, často ho brával spolu so svojimi súrodencami trénovať do pivnice.

Otec ho učil o rôznych tréningoch a opakovaniach a zároveň im čítal knihy o kulturistike. Nezameriaval sa však na tréning nôh, pretože mal chrbticu, čo znamenalo, že spodná časť jeho chrbtice sa nevyvíjala správne, a preto bol náchylnejší na zranenia. Jeho priatelia mu tiež neustále dávali mylné predstavy o drepoch, pri ktorých sa vyvíja zlé držanie tela a väčší zadok.

Fitness Kariéra

Vo veku 15 rokov sa Platz v snahe o kariéru kulturistu presťahoval do Kansas City a zamestnal sa v miestnych kúpeľoch. Chcel trénovať ľudí a naučiť ich viac o výhodách vzpierania.

Majiteľovi kúpeľov sa jeho nadšenie páčilo a zamestnal ho, aj keď bol neplnoletý – nastúpiť do zamestnania bolo protizákonné. Jeho vek držali v tajnosti a čoskoro jeho nadšenie prinieslo množstvo zákazníkov. Zostal tam dva roky a naučil sa viac o drepoch a začal viac trénovať nohy.

Presťahoval sa do Detroitu, kde chodil do miestnej posilňovne a zoznámil sa so súťažnou kulturistikou a vzpieraním. Trénovalo ho niekoľko olympijských vzpieračov vrátane Norba Schemanského, čo ďalej zlepšilo jeho techniku. Nakoniec sa rozhodol, že chce pokračovať v kariére v kulturistike a presťahoval sa do Los Angeles napriek tomu, že nemal veľa peňazí.

Začal súťažiť v amatérskych kulturistických súťažiach, pričom prvou z nich bol v roku 1973 Mr. Adonis, súťaž, ktorú vyhral. Pokračoval vo vyhrávaní a vysokom umiestnení v amatérskych súťažiach, pričom dokončil štúdium fyziológie a výživy na Wayne State University.

Amatér až profesionál

Tomovým hlavným cieľom bolo súťažiť a vyhrať Mr. Olympia, ktorý je považovaný za jeden z najprestížnejších titulov, ktorý sa dá vyhrať ako profesionálny kulturista. Po ukončení štúdia pokračoval v súťaži počas nasledujúcich deviatich rokov. Nikdy nevyhral súťaž, ale vždy sa umiestnil vysoko, zvyčajne v top 10.

Jedným z dôvodov, prečo sa nedokázal prebojovať na vyššie umiestnenia, boli chýbajúce ostatné časti tela v porovnaní s nohami, ktoré boli na druhej strane špičkové a porazili takmer každého konkurenta, ktorému čelil. . Jeho najvyšším umiestnením v Mr. Olympia bolo tretie miesto v roku 1981.

Využil popularitu svojho rozvoja nôh na propagáciu svojej tréningovej metódy nôh, ktorá v tom čase nemala obdobu a bola považovaná za najlepšie nohy v kulturistike. Tým, že jeho telo starne a už to nedokáže dobehnúť, on na dôchodku z profesionálnej kulturistiky v roku 1987. Na krátky čas sa vrátil v roku 1995, keď mu bol udelený čestný titul Mr. America.

Neskoršie životné snahy

V druhej časti svojej kariéry sa zameral na iné aspekty. Pokračoval vo vzdelávaní a ukončil magisterský titul v odbore Fitness Science na Michiganskej univerzite. Začal sa tiež zaujímať o podnikanie a na Kalifornskej univerzite absolvoval magisterský kurz Business Administration. V roku 1990 sa prvýkrát objavil vo filmoch s Kniha lásky , ktorý je založený na autobiografickej knihe Williama Kotzwinkla Jack in the Box. Medzi ďalšie filmy, na ktorých pracoval v 90. rokoch, patrili Who Killed Johnny Love?, Flex...Body Love, Twins a 8 Heads in a Duffel Bag.

Spolu s autorom Billom Reynoldsom napísal aj knihu zameranú na kulturistiku – Pro-Style Bodybuilding vyšla v roku 1985 a odvtedy nenapísal nič také rozsiahle. Po odchode do dôchodku sa viac sústredil na hosťovanie, dostával pozvánky na podujatia, aby hovoril o fitness, výžive a kulturistike. Naďalej bezvýhradne podporuje kulturistiku ako šport a zúčastňuje sa rôznych projektov, aby naďalej pomáhal komunite, ako aj súťažným orgánom, ktoré tvoria profesionálnu kulturistiku. Stavbu nôh s ním často konzultujú mnohí profesionáli a je známy aj tým, že využíva optické ilúzie, ktoré mu pomáhajú optimálnejšie trénovať.

Osobný život

Tom Platz sa oženil s Cha Nikitom v roku 2000 - nie je známe, či majú nejaké deti, pár je kresťanský. Bývajú v Scottsdale v Arizone, kde sa viac zameriavajú na odchod do dôchodku a na iné projekty v oblasti vzdelávania a charity. Pár často cestuje a je známe, že ju rozmaznáva bohatým životným štýlom, ktorý priniesol bohatstvo, ktoré počas svojho života dosiahol. Naďalej chodí do posilňovne, hoci to berie na ľahkú váhu, na rozdiel od toho, ako kedysi. Jeho manželka tiež miluje udržiavanie kondície častými návštevami posilňovne.