• Hlavná
  • Herci
  • Kde je teraz Pam Ferris? Mŕtvica, chudnutie – životopis

Kde je teraz Pam Ferris? Mŕtvica, chudnutie – životopis

ObsahÚvod

Ak ste sledovali filmovú sériu Harryho Pottera, pravdepodobne si pamätáte zlomyseľnú tetu Marge. Napriek tomu, že sa herec Pam Ferris v treťom diele objavil pomerne krátko, zanechal na mladých fanúšikov celkom dobrý dojem. Viete, že je známou herečkou už od 70. rokov?

Raný život a vzdelanie

Pamela E. Ferris sa narodila 11. mája 1948 v Hannoveri v Dolnom Sasku, vtedy spojencami okupovanom Nemecku. Jej rodičia boli Walesania – jej otec Fred Ferris bol v Royal Air Force, a preto sa narodila v Hannoveri. Jej rodičia sa vrátili do Walesu, keď bola ešte dieťa, takže väčšinu svojich raných rokov strávila neďaleko Bridgendu v Glamorgane.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Krčmy sa dnes znovu otvárajú (v Spojenom kráľovstve) Zostaňte v bezpečí, láska!!!! Trvalo to dlho, pre mňa ešte dlhšie, keďže mi zostáva MINIMÁLNE 11 týždňov do príchodu bábätka Táto fotka je mama, keď sedeli a plánovali krst 🥰 #thedarlingbudsofmayfanpage

Príspevok zdieľaný používateľom Miláčik máj (@thedarlingbudsofmayfanpage) 4. júla 2020 o 8:47 PDT

Po odchode z RAF sa jej otec stal policajtom, zatiaľ čo jej matka Ann Perkinsová pracovala v pekárni, ktorú vlastnila jej rodina. Ferris má sestru, ktorá sa volá Barbara.

Keď mala Ferris 13 rokov, jej rodina emigrovala na Nový Zéland, kde absolvovala strednú školu. O jej živote z tohto obdobia sa vie len málo, ale prezradila, že pracovala ako zástupkyňa. V tom čase videla film London Assurance s Judi Dench v hlavnej úlohe a vtedy sa rozhodla pre hereckú kariéru. Chvíľu vystupovala v divadle Mercury v Aucklande na Novom Zélande, ale keď mala 22 rokov, presťahovala sa späť do Veľkej Británie, aby si mohla nájsť viac pracovných príležitostí.

Kariéra

Ferris pokračovala vo svojej divadelnej kariére vo Veľkej Británii. Pracovala pre niekoľko regionálnych spoločností a napokon v roku 1972 debutovala v televízii v celovečernom filme To Love a Maori. Počas tohto obdobia si však dala pauzu od kariéry, aby sa mohla postarať o svoju chorú matku. To je dôvod, prečo nezískala žiadne nové úlohy až do roku 1983, keď sa objavila v televíznom filme Medzitým.

V roku 1985 získala Ferris svoju prvú opakujúcu sa úlohu v televíznom seriáli, keď bola obsadená ako Nesta v Connie, dramatickom seriáli z módneho priemyslu. Pred koncom 80. rokov ju bolo možné vidieť v niekoľkých ďalších tituloch, ako napríklad Dámy na starosti, Dramara, Hardwicke House a South of the Border.

V roku 1991 získala svoju prelomovú rolu ako Ma Larkin v seriáli ITV The Darling Buds of May, kde si udržala svoju úlohu materskej postavy až do konca show v roku 1993. V roku 1992 stvárnila Mrs White vo filme Cluedo av roku 1994 bola v Middlemarch. , po boku Juliet Aubrey a Roberta Hardyho. Počas tohto obdobia tiež hosťovala v mnohých televíznych seriáloch, vrátane Rektorova manželka, Svet králika Petra a priatelia a Obrazovka dva.

V roku 1996 stvárnila Ferris Trunchbull v slávnom filme rodinnej komédie Matilda, kde si zahrala so známymi hercami ako Danny DeVito, Rhea Perlman a Mara Wilson, a za svoj príspevok k tomuto filmu si dokonca vyslúžila nomináciu na Saturn Award.

Nasledujúci rok bola obsadená ako Peggy Snow v televíznom seriáli Where the Heart Is, v ktorej zotrvala tri roky a získala tri nominácie na National Television Awards v kategórii Najpopulárnejšia herečka.

Pred koncom tisícročia bol Ferris často videný v televízii v seriáloch ako The Tenant of Wildfell Hall, Our Mutual Friend a Wycliffe. Zahrala si aj v niekoľkých televíznych filmoch, vrátane Death of a Salesman, The Turn of the Screw a Cows.

V roku 2002 stvárnila Marion Eustace v dramatickom televíznom seriáli Paradise Heights, ale show bola zrušená už po jednej sezóne.

V roku 2003 hrala vo filmoch Clocking Off a Doc Martin and the Legend of the Clouty. Hrala ako Laura Thyme vo filme Rosemary and Thyme, kriminálnom seriáli o dvoch profesionálnych záhradkároch, ktorí sa stali kľúčom k riešeniu rôznych zločinov, show trvala tri sezóny, pričom jej najlepšiu kamarátku na obrazovke stvárnila Felicity Kendal.

Ferris dostal rolu dosť neobľúbenej tety Marge v tretej časti celosvetovo známej filmovej série Harry Potter a väzeň z Azkabanu v roku 2004. V tom istom roku hrala aj vo filmoch Gladiatress a Picadilly Jim. O dva roky neskôr, v roku 2006, hrala v sci-fi thrilleri Alfonsa Cuarona Children of Men spolu s Julianne Moore, Clive Owenom a Chiwetelom Ejioforom a v tom istom roku stvárnila Grace Poole v adaptácii minisérie Jane Eyre.

V roku 2008 sa Pam objavila po boku Liama ​​Neesona a Antonia Banderasa v thrilleri Richarda Eyra The Other Man a neskôr v tom istom roku bola obsadená ako pani generálová v dramatickom televíznom seriáli Little Dorrit. V roku 2009 si zahrala v niekoľkých celovečerných filmoch, najmä V rámci búrky a Malice v krajine zázrakov.

Ferris stvárnil sestru Evangelinu v hlavnom obsadení historickej série Heidi Thomasovej Call the Midwife, o skupine pôrodných asistentiek z východného Londýna, štyri sezóny predtým, ako opustila show v roku 2016.

V roku 2018 stvárnila kráľovnú Viktóriu v komediálnom filme Holmes a Watson. Od júna 2020 sa na filmovom plátne naposledy objavila v roku 2019, keď stvárnila pani Faulknerovú v životopisnom filme Tolkien.

Simon Cowell

Osobný život

Ferris sa stretol s Rogerom Frostom v roku 1983 počas práce v londýnskom Royal Court Theatre Frost je známy účinkovaním vo filmoch ako The Wolfman, Time Bandits a The Bourne Identity. Dvojica sa zosobášila v roku 1986 po dlhom vzťahu a mnoho rokov žila v Golders Greens v Londýne, ale v súčasnosti žije v Elhame, Kent, Anglicko. Nemajú deti, a keď sa ich na to spýtali, Ferris raz povedal: ‚V mladosti som bol posadnutý prácou. To je dôvod, prečo som sa nevydala, kým som mala 38 rokov, a dôvod, prečo som nemala deti.“ Dodala, že z toho nie je smutná, nie preto, že by si nemyslela, že by bola dobrou matkou. ale jednoducho preto, že sa to tak stalo a ona na tom nemôže nič zmeniť.

V roku 1985 s budúcim manželom prestali fajčiť.

Ferris je zanieteným podporovateľom rôznych charitatívnych organizácií, ktoré podporujú ľudí so zdravotným postihnutím.

Je známe, že je veľmi profesionálna. Počas natáčania posteľnej scény pre The Darling Buds of May jej predstaviteľ David Jason prepašoval uhorku a držal ju pod plachtou. Ferris vedela, že tam je, ale to jej nezabránilo dokončiť scénu dokonale.

Ferris miluje psov a od júna 2020 má dvoch – Jacka Russella Elsie a Lurchera Stanleyho.

Všetko najlepšie k narodeninám Pam Ferris [teta Marge]!

pridané Spoločenská miestnosť na Utorok 10. mája 2016

Počas rozhovoru pre online magazín Yours dokonca uviedla, že dôvodom, prečo opustila sériu Call the Midwife, bolo to, že nemohla vziať svojich psov na nové miesto natáčania v Surrey v Anglicku. Povrávalo sa, že zo šou odišla, pretože mala mozgovú príhodu, rovnako ako postava, ktorú stvárňovala, no pravda bola ďaleko od toho.

Čistá hodnota

Ferris má jednu z najdlhšie trvajúcich hereckých kariér v Anglicku. Od polovice roku 2020 jej úspešné úsilie prinieslo čistú hodnotu odhadnutý za približne 6 miliónov dolárov!

Fyzicka charakteristika

Ferris má výšku 5 stôp 6 palcov (1,68 cm) a váži okolo 137 libier (62 kg). Z pohľadu na jej obrázky môžeme usúdiť, že kedysi vážila viac, no podarilo sa jej zhodiť značný počet kíl. Keď bola mladšia, mala gaštanové vlasy, ktoré neskôr zošediveli, a má žiarivo modré oči.