Kde je teraz Lisa Ryder? čo robí dnes? Životopis

ObsahKto je Lisa Ryder?

Lisa Ryder je Kanaďanka herečka ktorá je svetu snáď najznámejšia ako Beka Valentine v televíznom sci-fi akčnom dramatickom seriáli Andromeda (2000-2005), zatiaľ čo naposledy bola uznaná ako agentka Hewesová v televíznom sci-fi akčnom-dobrodružnom seriáli Endlings ( 2020), okrem iných vystúpení.

Životopis Lisy Ryder - Vek, detstvo a vzdelanie

Lisa Ryder sa narodila 26. októbra 1970 v Edmontone, Alberta, Kanada, neprezradila nič o svojich rodičoch, ani o tom, či má nejakých súrodencov. Lisa sa začala zaujímať o divadelné umenie už v ranom veku, keď sa ako dieťa pripojila k Edmonton Studio of Ballet.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Lisa Ryder, narodená v Edmontone, Alberta, Kanada, 26. októbra 1970, je kanadská herečka, známejšia ako Beka Valentine v televíznom seriáli Andromeda od Gene Roddenberryho. #lisaryder #herecka #bekavalentine #andrómeda #seriedetv #undíacomohoy #nació26octubre1970 #birthday #borntoday #happybirthday

Príspevok zdieľaný používateľom GcastilloR (@efemerides_de_famosos) 26. októbra 2018 o 2:55 PDT

S pribúdajúcim vekom sa jej láska k tancu zväčšovala, no až keď sa zapísala na univerzitu, preorientovala sa na herectvo. Navštevovala University of Toronto a prihlásila sa na dramatické kurzy a vtedy sa zamilovala do herectva a pokračovala v jeho kariére.

Začiatky kariéry

Pred debutom na javisku založila Lisa s niekoľkými svojimi priateľmi a kolegami divadelnú skupinu Bald Ego Productions. Počas práce s nimi písala divadelné hry a predvádzala svoje tanečné nadanie, keďže bola hlavným tvorcom choreografií. Lisa debutovala v roku 1994 menšou úlohou v televíznom seriáli Kung Fu: Legenda pokračuje, pričom nasledujúci rok mala svoju prvú pravidelnú rolu Det.

Tracy Vetter v televíznom hororovom kriminálnom seriáli Forever Knight, ktorý sa pripája k už etablovanému obsadeniu v poslednej sezóne show. Potom Lisa pokračovala v niekoľkých pozoruhodných vystúpeniach, najprv ako Kim v mysterióznom sci-fi filme City of Dark (1997), kde si zahrali aj Carlo Rota a Beatriz Pizano, zatiaľ čo v roku 1998 hrala v komediálnom kriminálnom filme Stolen Heart. .

Vystúpte na výslnie

Na začiatku nového tisícročia si Lisa zabezpečila svoju doteraz najvýznamnejšiu rolu vo svojej kariére – vybrali si ju ako Beka Valentine, pilotka bojovníčky v sci-fi akčnom dobrodružnom seriáli Andromeda, kde si zahrali Kevin Sobo, Lexa Doig, a Laura Bertramová.

Ryder sa objavila vo všetkých 110 epizódach a za svoju prácu získala nomináciu na Gemini Award v kategórii najlepší herecký výkon v hlavnej úlohe v dramatickom seriáli. Počas natáčania seriálu nehľadala iné úlohy, ale objavila sa v akčnom sci-fi horore Jason X (2001), kde si zahrala so svojím kolegom z Andromedy, Lexom Doigom.

Pokles popularity

Nanešťastie, po skončení televízneho seriálu sa Lisa snažila získať akúkoľvek rolu až do roku 2009, hoci sa objavila v mysterióznom televíznom filme Tajné životy v roku 2005. Od roku 2009 sa jej však podarilo nájsť stabilné zapojenie.

Začala sa vracať s menšími úlohami, ako napríklad hosťovaním v televíznom seriáli Degrassi: The Next Generation, potom úlohou v televíznom filme Secrets of Eden (2012) a v tom istom roku mala aj reprezentatívnu úlohu v dramatickom filme. The Story of Luke, ktorý získal množstvo prestížnych ocenení na rôznych festivaloch a hrali v ňom Lou Taylor Pucci, Jayne Eastwood a Pam Hyatt.

Oživenie kariéry, kde je teraz Lisa Ryder?

V roku 2013 účinkovala v televíznom fantasy dramatickom filme The Good Witch’s Destiny (2013) a o rok neskôr sa objavila v niekoľkých epizódach televízneho rodinného seriálu Remedy.

O tri roky neskôr mala hosťujúcu rolu vo veľmi úspešnom hororovom dramatickom seriáli The Strain, zatiaľ čo naposledy sa začala objavovať v televíznom sci-fi akčnom dobrodružnom seriáli Endlings (2020). Okrem toho pracuje na romantickom komediálnom filme Hotel Limbo, ktorý je teraz v postprodukcii a jeho premiéra je naplánovaná na október 2020. Lisa bude hrať hlavnú postavu a budú ju sprevádzať Sophie Gendron a James McDougall.

Lisa Ryder Čistá hodnota, výška, hmotnosť a vzhľad

Lisa je úspešná herečka, ktorá sa doteraz objavila vo viac ako 30 filmoch a televíznych seriáloch, z ktorých všetky zvýšili jej bohatstvo. Podľa správ sa čistý majetok Lisy Ryder od polovice roku 2020 odhaduje na 1,5 milióna dolárov.

Lisa je vysoká 5 stôp 8 palcov (1,73 m), pričom váži približne 132 libier ~ 60 kg. Jej vitálne štatistiky sú 34-25-36 palcov, zatiaľ čo jej veľkosť podprsenky je 38B. Je známa pre jej krátke blond vlasy a modré oči.

Osobný život Lisy Ryder, manželstvo, manžel, deti

Lisa Ryder je o svojom osobnom živote veľmi tajná a o jej živote sú dostupné len nejasné informácie. Vieme však, že sa v roku 2005 vydala za kanadského divadelného a televízneho herca Ariho Cohena, no odvtedy sa rozviedla, hoci neexistujú žiadne oficiálne informácie o tom, kedy sa manželstvo páru rozpadlo. Pred rozchodom však privítali syna a dcéru.

Bývalý manžel Lisy Ryder, Ari Cohen

Ari Cohen je kanadský herec, narodený vo Winnipegu v Manitobe, neexistujú žiadne informácie o tom, kedy sa narodil, a vieme, že navštevoval univerzitu v Manitobe. Počas univerzitných rokov bol členom Divadelnej spoločnosti Čierna diera. Herecky debutoval v roku 1990 postavou Philbina v romantickej komediálnej dráme Archanjel a odvtedy odohral okolo 90 filmových a televíznych vystúpení. Známy je najmä vďaka vedľajším úlohám v televíznych seriáloch, ako sú The L Word (2004), The Tournament (2005-2006) a My Babysitter's Vampire (2011-2012). Naposledy mal významnú úlohu vo filme It (2017), v ktorom stvárnil rabína Urisa, a zopakoval si rolu v pokračovaní It Chapter Two (2019). V súčasnosti pracuje na televíznom dramatickom seriáli Rising Suns (2020).

Lisa Ryder News, fakty

Lisa zostala verná divadlu a počas svojej kariéry vystupovala v hrách. Napísala aj hru A Blow in the Face, ktorá mala premiéru v roku 2019 v Nightwood Theatre v Toronte, Ontario a bola uvedená aj v Bald Ego Theatre v Toronte. Hra je založená na jej živote a čase, keď po narodení prvého dieťaťa zažila popôrodnú depresiu.

Lisa je najlepšie známa svojou úlohou v Andromede a je súčasťou spomienkových videí a rozhovorov ako členka obsadenia jednej z najpopulárnejších sci-fi sérií zo začiatku 21. storočia. Jedno také video je vyrobené spoločnosťou Looper , ktorý vyšiel pred dvoma rokmi, keď sa okrem iných členov hereckého obsadenia rozprávali aj o Lise.

Často spolupracovala s tvorcom Andromedy, Gene Roddenberry, a objavila sa v niekoľkých ďalších seriáloch a filmoch, vrátane Earth: Final Conflict a Total Recall 2070, medzi inými.