• Hlavná
  • Herci
  • Kde je teraz Ilan Mitchell-Smith? Čistá hodnota, manželka, rodina, bio

Kde je teraz Ilan Mitchell-Smith? Čistá hodnota, manželka, rodina, bio

Ilan Mitchell-Smith je bývalý hollywoodsky herec, azda najlepšie známy pre rolu Wyatta Donnellyho z Weird Science, ktorý teraz pôsobí ako profesor stredovekej literatúry na California State University, Long Beach.

ObsahRaný život a rodina

Ilan M. Mitchell-Smith sa narodil 29. júna 1969 v Amherste, Hampshire County, Massachusetts, USA, takže má americkú národnosť a jeho znamenie zverokruhu je Rak. Má židovsko-ruský pôvod. Ilan je synom psychoterapeutky Clary Mitchell-Smith a učiteľom dejín umenia na univerzite v Massachusetts Lawrence Larry Smith. Jeho rodičia sa rozviedli v roku 1970, o opatrovníctvo sa delili o Ilana a jeho staršiu sestru Nataniu, ktorá je teraz umelkyňou a keramikárkou žijúcou v Anglicku, ktorá zastáva pozíciu vedúcej oddelenia vizuálnych a múzických umení na The Williston, Northampton School.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#ilanmitchellsmith #ilanmitchellsmithwassuchacutie #weirdscience #mcm #itsnotevenmonday

Príspevok zdieľaný používateľom ilan mitchell-smith ♋️ (@ilanmitchell.smith) 31. januára 2018 o 17:35 PST

Ich matka neskôr odišla na Havaj, aby sa vydala druhýkrát. Ilan bol vášnivý pre vystupovanie už od svojich raných rokov. Mal rád balet a dokonca navštevoval Školu amerického baletu so sídlom v New York City Ballet company v Lincolnovom centre múzických umení, kde získal štipendium na tanec.

Vzdelanie

Po imatrikulácii na regionálnej strednej škole Amherst, keď mal 17 rokov, získal stredoškolský titul, Ilan sa desať rokov sústredil na svoju hereckú kariéru, potom sa vrátil k svojmu vzdelávaniu a zapísal sa na Santa Monica College v Kalifornii. Jeho vzdelanie bolo neskôr obohatené o titul bakalára v stredovekých štúdiách na Kalifornskej univerzite v Davise a magisterský titul z Fordhamskej univerzity v New Yorku. Neskôr v roku 2005 získal doktorát na Texas A&M University.

Kariéra

Herecká kariéra: prvé kroky

Ilan si všimol kastingový riaditeľ vo veku 11 rokov, keď vystupoval v jednom zo svojich baletných predstavení. Bol pozvaný, aby sa pripojil k hereckému obsadeniu drámy Daniel (1983), kde získal rolu mladej verzie hlavnej postavy filmu. V tom istom roku sa objavil ako Milo Crimpley vo filme How to Be a Perfect Person in Just Three Days, televíznom filme režisérky Joan Micklin Silver. V roku 1984 hral Jima Conrada v komédii Divoký život, kde si zahrali Eric Stoltz a Chris Penn. V roku 1985 hral aj Anthonyho Ganucciho v epizóde The Confirmation Day populárneho televízneho seriálu The Equalizer.

V hlavnej úlohe vo filme Weird Science

V roku 1985 Ilan získal rolu, ktorú stále nazýva svojou najznámejšou, keď mal 15 rokov a prešiel konkurzom na rolu Wyatta Donnellyho, čím sa pripojil k obsadeniu filmu Weird Science, sci-fi filmu pre tínedžerov. Pri zdieľaní obrazovky s Robertom Downeym Jr., Billom Paxtonom a Anthonym Michaelom Hallom ho obdivovala aj hviezda filmu Kelly LeBrock – dokonca raz vrúcne pobozkaný ho na jednom z večierkov, ktorých sa spolu zúčastnili. Ilan bol vraj pri práci na scéne veľmi slušný, jeho kolegyňa, herečka Judie Aronson, ktorá hrala Ilaninu priateľku na obrazovke, sa podelila o svoje spomienky: „Hoci zdieľal obrazovku s budúcimi hviezdami, stále vyčnieval. Všetci ostatní chlapci na pľaci boli extrémne divokí, bezstarostní a blázniví.

Ilan bola veľmi dobre vychovaná, dobre vychovaná,“ povedala počas nej rozhovor do People v roku 2000. Weird Science mala veľký úspech, takže producenti neskôr vytvorili televízny seriál založený na zápletke filmu, ktorý mal rovnaký názov, s Johnom Mallory Asherom v úlohe Garyho Wallacea a Michaelom Manasserim v úlohe Wyatta Donnellyho. Úlohu ‚dokonalej priateľky‘ menom Lisa získala Vanessa Angel.

Ďalšia herecká kariéra a najnovšie diela na obrazovke

Po masívnom úspechu filmu Weird Science získal Ilan úlohu Bryana vo filme Cesta do stredu Zeme v roku 1988. V tom istom roku potom hral Jerryho Renaulta vo filme Čokoládová vojna a v roku 1989 Sebastiana vo filme Identity Crisis. Od roku 1989 do r. 1991 bol v opakujúcom sa obsadení Superboya v úlohe Andyho McAlistera.

V roku 1991 sa objavil aj ako Gabriel Evans v epizóde Men Seeking Women v televíznom seriáli Silk Stalkings, ale v tom istom roku konečne pochopil, že už nechce hrať a rozhodol sa zamerať na svoju akademickú kariéru: „Pocit Mal som, že sa mi toto [herectvo] veľmi nepáči, prekáža mi v tom, čo naozaj chcem robiť, a to je byť na akademickej pôde,“ povedal vo svojom rozhovore pre People v roku 2000.

V roku 2015 sa však vrátil k herectvu, aby predniesol niekoľko postáv v epizóde Heads Will Roll z animovaného seriálu Axe Cop. V roku 2017 sa objavil aj ako pán Connelly v epizóde Weird Science komediálneho seriálu The Goldbergs.

Akademická kariéra

Ilan raz povedal, že ho vždy fascinovalo všetko, čo sa týkalo stredoveku: „Od prvej spomienky, keď som sa pri otcovej posteli pozeral na malého jazdeckého rytiera, som si pomyslel: „To je ono, to je vec, ktorú milujem,“ povedal. zdieľal svoje myšlienky v jednom zo svojich rozhovory . Takže, sklamaný z hollywoodskeho životného štýlu, Ilan sa vrátil k štúdiu, ako už bolo opísané. Počas pobytu v San Angelo v Texase, kam sa presťahoval v roku 1998, Ilan niekoľko rokov pôsobil ako profesor anglickej stredovekej literatúry na Angelo State University. Potom sa presťahoval do Long Beach v Kalifornii, aby pracoval ako docent na katedre angličtiny Kalifornskej štátnej univerzity (CSU Long Beach).

Ilan vydáva množstvo publikácií o rytierstve a rytieroch z obdobia stredoveku, publikuje aj o videohrách, televíznych seriáloch a filmoch, ktoré odkazujú na stredovekú kultúru.

Ilan Mitchell-Smith

pridané tínedžerské filmy z 80. rokov na Pondelok 29. júna 2015

Ak sa ho spýtate na to, či je jeho voľba v prospech štúdia stredoveku platná, Ilan vždy odpovede bola to správna voľba, pretože mu urobilo radosť robiť niečo, čo miloval, „aj keď je to o rytieroch a rytierstve“.

Osobný život, manželka Susannah Demaree

Ilan spoznal svoju budúcu manželku Susannah Demaree v roku 1992, keď študoval na Santa Monica Junior College, keďže tam bola tiež študentkou. Susannah nevedela nič o Ilanovej minulej hereckej kariére a vo svojom novom priateľovi nedokázala rozpoznať tínedžerského herca. Pravdu o jeho predchádzajúcej kariére sa dozvedela až vtedy, keď sa rozprávali o svojich obľúbených filmoch: Susannah zdieľala, že jej obľúbeným filmom je The Chocolate War, v ktorom Ilan hral. Nemohol sa prestať smiať, keďže ho Susannah ani vtedy nespoznávala, a tak jej konečne vysvetlil, prečo sa tak smial.

Po pár rokoch chodenia sa Ilan a Susannah vzali v roku 1995. Porodila im prvé dieťa, dcéru, ktorej dali meno Eloise v roku 1998. V roku 2000 pár privítal ďalšie dieťa, syna menom Asher. Po imatrikulácii na strednej škole Ernesta S. McBridea v roku 2018 teraz Asher študuje film a elektronické umenie na Kalifornskej štátnej univerzite v Long Beach a v roku 2022 promuje s titulom BA. Asher sa nazýva ctižiadostivý scenárista.

Pokiaľ ide o Susannah, pracovala ako pomocná inštruktorka špeciálneho vzdelávania, ale prestala sa starať o ich deti. Jej súčasné povolanie nie je známe.

Záľuby, obľúbené veci a zaujímavé fakty

Ilan má rád stolné hry. Publikoval veľa článkov o Dungeons and Dragons a tiež pracoval ako spisovateľ na voľnej nohe pre Talk Wargaming, Forces of Geek (kde má stĺpec s názvom Playing the Nerd) a mnoho ďalších zdrojov online hier.

Ilan niekedy dobrovoľne pracuje ako technický spisovateľ a redaktor, pracuje pre niektoré malé nezávislé herné štúdiá vyvíjajúce stolné hry a tiež pomáha organizovať každoročné podujatia pre stolných hráčov v južnej Kalifornii. Ilan je zanieteným zástancom manifestácií a protestov Black Lives Matter.

Ilan nemá rád, keď ho jeho študenti spoznávajú, takže keď sa o ňom hovorí, že vyzerá ako hlavná postava filmu Weird Science, odpovede : ‚Áno, to mi hovorí každý‘.

Vzhľad, štýl oblečenia

Ilan má krátke tmavohnedé vlasy a modré oči. Je vysoký 5 stôp 10 palcov (1,78 m) a váži okolo 167 libier (76 kg). Keď nie je v práci, rád nosí pohodlné mikiny s kapucňou s potlačou súvisiacou s hrami, bermudy a iné neformálne oblečenie.

Čistý majetok a plat

Je známe, že Ilan dostal 150 000 dolárov za hlavnú úlohu vo filme Weird Science v roku 1985. Od roku 2020 sa uvádza, že Ilanova čistá hodnota prekročila 300 000 dolárov .