• Hlavná
  • Herci
  • Kde je teraz Donald Gibb? Čistá hodnota, vzdelanie, výška, Wiki

Kde je teraz Donald Gibb? Čistá hodnota, vzdelanie, výška, Wiki

ObsahRaný život, rodina, vzdelanie

americký herec Donald Richard Gibb sa narodil 4. augusta 1954 v New Yorku v USA. Vyrastal v Sherman Oaks v Kalifornii, kde navštevoval strednú školu Notre Dame.

Po imatrikulácii na strednej škole získal basketbalové štipendium a navštevoval University of New Mexico, kde sa stal členom bratstva Phi Delta Theta. Prestúpil na univerzitu v San Diegu, kde hral v basketbalovom a futbalovom tíme. Krátky čas hral za San Diego Chargers, ale pri autonehode utrpel ťažké zranenie, po ktorom už nemohol športovať, a tak sa dal na herectvo.

Kariéra

Film

Donald hral Frederick Aloysius Ogre Palowaski vo filme Revenge of the Nerds z roku 1984 a svoju rolu si zopakoval v roku 1987 vo filme Revenge of the Nerds II: Nerds in Paradise a v Revenge of the Nerds IV: Nerds in Love, ktorý bol natočený v roku 1994 pre televíziu. Jeho postava je známa tým, že šikanuje hlupákov tým, že ich zhadzuje z budov bratstva, zúčastňuje sa súťaží v grganí a chlipkáva pivo z trofeje. Komédiu režíroval Jeff Kanew a hrali v nej Anthony Edwards a Robert Carradine a sleduje skupinu hlupákov navštevujúcich fiktívnu Adams College. Skupina sa snaží ukončiť zneužívanie, ktoré dostávajú od Alpha Betas – bratstvo džokov – a Pi Delta Pi – sesterský spolok Alpha Beta.

Donald sa pripojil k Andrewovi Cassesemu (ďalšiemu členovi obsadenia) a Robertovi Carradineovi v rozhovore na Comic-Con v Niagara Falls v roku 2018.

V roku 1986 hral Rippera, tenistu Wildmana v Jocks, a nasledujúci rok sa objavil ako Graceless Pirate v Amazon Women on the Moon.

V roku 1988 stvárnil Raya Jacksona vo filme Bloodsport v hlavnej úlohe po boku Jeana-Clauda Van Damma ako hlasného bojovníka bojových umení, v hlavnej úlohe s Leah Ayres a Bolo Yeungom a v réžii Newta Arnolda. Film je voľne založený na obvineniach Franka Duxa, bojového umelca, a darilo sa mu dobre – zarobil 50 miliónov dolárov z 2 miliónového rozpočtu.

Donald Gibb

Film bol jednou z prvých hlavných úloh Jeana-Clauda Van Damma a mal príležitosť predviesť svoje športové schopnosti. Donald si zopakoval svoju úlohu v pokračovaní Bloodsport II: The Next Kumite z roku 1996 – Jean-Claude Van Damme sa rozhodol nevrátiť.

V roku 2008 hral menšiu rolu vo filme Hancock ako trestanec, v ktorom hral Will Smith, a je to posledný film, v ktorom sa Donald objavil.

Televízia

V rokoch 1984 až 1991 hral linebackera Leslie Dr. Death Krunchner v 1.sv& Desať. Sitkom sa vysielal na HBO od decembra 1984 do januára 1991 a pravidelne v ňom vystupovali Reid Shelton a Delta Burke.

Bola to jedna z prvých sérií ako situačná komédia, ktorá využívala príležitostné zahrnutie scén obsahujúcich nahotu a nadávky. Séria sleduje California Bulls, fiktívny futbalový tím, na ihrisku aj mimo neho. Počas celej série tím menil majiteľov tak trochu pravidelne. Donald mal 80 epizód, čo znamená, že bol jedným z mála členov obsadenia, ktorí sa objavovali počas siedmich rokov vysielania seriálu.

V roku 1992 stvárnil negramotného motorkára menom Scab vo filme Stand By Your Man. V seriáli si zahrali Rosie O'Donnell a Melissa Gilbert na Fox, pričom Donald sa objavil iba v siedmich epizódach.

Prehliadku vytvorili Neil Thompson a Nancy Steen, ktorí tiež napísali niekoľko epizód. Melissa Gilbert sa prvýkrát objavila v televízii za deväť rokov po dokončení Little House on the Prairie a bol to prvý projekt, v ktorom bola Rosie O’Donnell obsadená ako hlavná postava. Séria bola adaptovaná z populárnej britskej situačnej komédie Birds of a Feather a obsahovala rozprávanie Joea Cipriana, hlavného hlásateľa v sieti Fox, v bezcitnom komickom štýle. Príbeh bol o dvoch sestrách Lorraine Popowski (Rosie O'Donnell). a Rochelle Dunphy (Melissa Gilbert) – Lorraine je necitlivá a hlasná a Rochelle je zemitá.

Presťahovali sa k sebe, aby si navzájom ponúkli podporu – emocionálnu aj morálnu – potom, čo boli ich manželia zatknutí a uväznení za lúpež.

V priebehu rokov sa Donald objavil v niekoľkých sériách – hral Dekea Billingsa v The A-Team v roku 1983, Nemca Hermana v MacGyverovi v roku 1991, Hog Adams Cletus v Renegade v rokoch 1992-1993, Worma v The Young and the Restless a viac.

Video hry

V roku 1995 Donald vyjadril obra v What's My Story a v roku 1997 Floyd the Bounder, vedľajšia postava v Zork: Grand Inquisitor.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#donaldgibb legenda

Príspevok zdieľaný používateľom Alberto Ivan Gilde Lamadrid (@gildelamadrid) 4. júla 2020 o 19:58 PDT

V roku 2003 nahovoril Gherrana v Alter Echo, v roku 2010 nahnevaného väzňa v Mafii II a postavu vo videohre z roku 2011, Rage.

Iné

Donald spoluvlastní Trader Todd’s, karaoke bar v Chicagu, ktorého je aj hovorcom. V bare predáva pivo Ogre, pomenované podľa jeho postavy z Pomsty Nerdov.

Osobný život

20. júna 1981 sa oženil s Jacqueline Bauerovou a majú spolu jedno dieťa. Žije v Chicagu v štáte Illinois so svojou manželkou.

Záľuby, obľúbené veci a zaujímavé fakty

Donald je zvyčajne pripisovaný ako ‚Don Gibb.‘ Často hrá drsných chlapíkov, ktorí v príbehoch pôsobia ako komická úľava.

Vzhľad

Má hnedé oči a prirodzene hnedé vlasy, ktoré sú teraz biele. Donald je vysoký 1,93 m a váži 270 libier (123 kg), je mohutný a svalnatý. Donald má strapaté fúzy a bradu a charakteristický vrčiaci hlas, ktorý ho zvyčajne typizuje ako príliš macho atlétov, chrapúňov a špinavých motorkárov.

Čistý majetok a plat

Donaldov čistý majetok sa od polovice roku 2020 odhaduje na 4 milióny dolárov.