• Hlavná
  • Herci
  • Kde je teraz Demond Wilson? Čistá hodnota, manželka – Biografia

Kde je teraz Demond Wilson? Čistá hodnota, manželka – Biografia

ObsahRaný život, rodina, vzdelanie

Americký herec, spisovateľ a kazateľ Grady Demond Wilson , sa narodil 13. októbra 1946 vo Valdosta, Georgia, USA. Navštevoval hodiny baletu a stepu v Harleme v New Yorku, kde vyrastal. Na Broadwayi debutoval, keď mal štyri roky, a keď mal 12 rokov, tancoval v harlemskom divadle Apollo.

Vyrastal v tradične katolíckom dome a vyrastal trávil leto u letničnej babičky v Gruzínsku a bol oltárom. Keď mal 13 rokov, takmer zomrel po tom, čo mu prasklo slepé črevo. Jeho skúsenosť ho povzbudila, aby v dospelosti zasvätil svoj život Bohu a nejakým spôsobom mu slúžil. Uvažoval o tom, že sa stane kňazom, ale namiesto toho sa rozhodol pre herectvo.

Ďalšie hlúpe promo zábery – 1971 pred odvysielaním pilota

pridané Demond Wilson na Streda 28. októbra 2009

Kariéra

V rokoch 1966 až 1968 slúžil v americkej armáde v 4thpešej divízie, a to aj vo Vietname, a keď tam slúžil, bol zranený. Po návrate domov koncom 60. rokov hral vo viacerých Broadway a off-Broadway produkciách, a tak sa rozhodol pre kariéru herectva a presťahoval sa do Hollywoodu v Kalifornii.

Televízia

V roku 1971 sa objavil ako lupič Horace v epizóde Edith píše pieseň zo série Všetci v rodine. V tom roku sa objavil aj ako Simmons v epizóde Mission: Impossible s názvom Underwater.

V rokoch 1972 až 1977 hral Demond Lamonta Sanforda v sitcome NBC Sanford and Son. Jeho postavou bol syn Freda Sanforda, ktorého stvárnil Redd Foxx.

Herec a komik Johnny Brown bol pôvodne zvažovaný pre rolu Lamonta, ale jeho oddanosť Laugh-In znamenala, že si namiesto toho úlohu zarezervoval Demond. V roku 1974 mal Redd nezhody s producentmi ohľadom jeho platu, čo viedlo k tomu, že opustil show a bol odpísaný na zvyšok sezóny. Po Reddovom odchode sa Lamont stal hlavnou postavou show, avšak Redd sa do show vrátil nasledujúci rok a obaja herci zostali až do jej zrušenia v roku 1977.

Od roku 1980 do roku 1981 chcel Redd oživiť show so Sanfordom - keď bol požiadaný, aby zopakoval svoju úlohu ako Lamont, Demond sa odmietol pripojiť k obnove, ale situačná komédia bola aj tak krátkodobá.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Lamont sa učí karate! ⠀ ⠀ Jedna z najzábavnejších epizód #DemondWilsona #SanfordAndSon — 23:30 ET na #getTV. #Klasická TV

Príspevok zdieľaný používateľom getTV (@gettv_official) 2. apríla 2020 o 18:59 PDT

V rozhovore pre BeachcomberDestin.com v roku 2014 sa Demonda opýtali, či zostal v kontakte s hercami, najmä s Reddom, ktorý zomrel 11. októbra 1991. Demond odpovedal, že naposledy videl Redda pred jeho smrťou, približne v roku 1983, „V tom čase som hral tenis v Malibu Racquet Club a niektorí producenti ma oslovili, aby som urobil špeciál k 50. výročiu Redda Foxxa.“ Povedal, že spolu nehovorili od roku 1977, a tak sa rozhodol „zavolať do klubu, kde Redd sa hral a dohodol si stretnutie vo svojej kancelárii. ‘A stretli sme sa v Reddovej kancelárii, ale bol menej než priateľský.‘ Demond vyjadril svoje obavy z prebudenia a uviedol, že to nepovažuje za dobrý nápad, ale ‚nikdy sa s ním neprehovoril‘.

Demond dodal, že ľudia ho často považujú za ochranného voči Reddovi, podľa jeho knihy Second Banana, ktorá je spomienkou na jeho roky v Sanforde. Zaoberal sa aj fámou, že bol nahnevaný na Redda za to, že opustil show v roku 1977, a preto odmietol oživenie. Demond toto tvrdenie spochybnil vysvetlením: ‚Nechoval som voči Foxxovi žiadnu nevraživosť... pretože som mal v CBS miliónovú zmluvu, že budem robiť Baby... Som späť!‘ Ďalej vysvetlil, že bol viac zranený ako nahnevaný. O Reddovom odchode sa dozvedel na chodbe od spravodajcu NBC a nie priamo od Redda. „Odpustil som mu a miloval som Redda, ale nikdy som na to nezabudol. Láska tam bola. Môžete si pozrieť ktorúkoľvek epizódu a uvidíte to.“

Hral Raymonda Ellisa v šou CBS Baby, I’m Back, pričom súhlasil s tým, že šou bude robiť, pretože jeho zmluva sľubovala veľkú sumu peňazí, no šou bola krátko po odvysielaní zrušená. Hral Isaacovho strýka Jesseho v epizóde The Love Boat z roku 1981 s názvom Black Sheep.

V rokoch 1982 až 1983 hral Oscara Madisona v seriáli ABC The New Odd Couple – Ron Glass bol obsadený po boku Demonda ako Felix Unger, v remaku originálu z roku 1970 s Jackom Klugmanom a Tonym Randallom v hlavných úlohách.

V roku 1999 bola postava Demonda v Sanford and Son spomenutá v epizóde Family Guy. V epizóde Peter Griffin a jeho otec predvádzali re-imagináciu série v epizóde s názvom Holy Crap – Peter bol Lamont a jeho otec Francis bol Fred. V One if by Clam, Two if by Sea, epizóde Family Guy z roku 2001, si Lois Griffin myslela, že Demond, ktorý sa skrýval za gaučom Nigela Pinchleyho, je v skutočnosti Loretta Brown.

Loretta sa mala skrývať v miestnosti počas Nigelovho priznania k zločinu, ale plán nevyšiel tak, ako zamýšľali. Od roku 2004 do roku 2005 sa Demond objavil ako Lynnin biologický otec Kenneth Miles v sitcome UPN Girlfriends.

Film

V roku 1971 Demond hral Charlie Blossom vo filme The Organization, potom Rupert v roku 1972 vo filme Dealing: Or the Berkeley-to-Boston štyridsať-Brick Lost-Bag Blues taxikár/autobusák v Full Moon High v roku 1981 a Agent Schamper vo filme Ja a dieťa z roku 1993.

Autor

Demond napísal niekoľko kresťanských kníh, z ktorých väčšina sa sústreďuje na hnutie New Age a jeho vieru v to, ako to ovplyvnilo spoločnosť.

1. decembra 1998 vydala CAP Publishing & Literary Co. LLC New Age Millennium, ktorá je momentálne v druhom vydaní. Knihu opísal ako „odhalenie symbolov a sloganov“ spojených s New Age. Predtým písal knihy pre deti.

31. augusta 2009 vydal Second Banana: The Bittersweet Memoirs of the Sanford & Son Years. Keď hovoril o knihe, povedal: „Je to len zdokumentovaná pravda... Redd (Foxx) a ja sme v tých dňoch tvorili históriu. Boli sme prví černosi, ktorí boli v televízii v tejto funkcii...“

Napísal sitcom Hawkins pre obranu a dva scenáre – Bay City Blues a Nat Tyler Freedom Fighter.

Iné

V roku 1984 bol Demond vysvätený za kazateľa – keď hovoril o kázaní, povedal, že je to skôr vznešené povolanie ako kariéra. Nasledujúci rok založil Demond Wilson Ministries a sídlo umiestnil v Laguna Hills v Kalifornii. V roku 1994 založil Restoration House of America, ktorý bývalým väzňom poskytuje odborné školenie a duchovné vedenie.

Je dobrými priateľmi s Cliftonom Davisom, s ktorým často vystupuje v relácii Praise the Lord na Trinity Broadcasting Network. V programe káže odkazom na skúsenosti zo svojho osobného života a vysvetľuje, ako mu Boh a Biblia pomohli v týchto časoch. Jeho kázne sú vnímané ako motivačné a inšpirujúce.

V roku 2010 začal Demond pracovať na melodramatickom filme, ktorý produkoval aj vystupoval. Film bol založený na vianočnej dráme Faith Ties od Dobkowského. V rozhovore pre christianfilmdatabase.com Demond povedal: „Hrám rozbitého starého opilca, ktorému zabili ženu a dcéru a on sa vzdal života. Hlavným hrdinom je pastor, ktorý je uprostred, zatiaľ čo sleduje životy ľudí, ktorí sa okolo neho rúcajú.‘ Hoci plánovanie sa začalo pred desiatimi rokmi, film ešte nebol uvedený. Oficiálna webová stránka filmu -faithties.com - spustila crowdfundingovú kampaň na údajne financovanie produkcie dňa 10. mája 2017, čím sa vyzbieralo 1 275 dolárov, avšak kampaň bola uzavretá a dary sa už neprijímajú.

Zdá sa, že neboli schopní získať dostatok peňazí, takže výroba bola nevyhnutne zastavená.

V roku 2011 sa objavil s americkou herečkou Ninou Nicole v zájazdovej inscenácii The Measure of a Man, hre napísanej Mattom Hardwickom, ktorá je opísaná ako „inscenácia založená na viere“ a odohráva sa v Južnej Georgii.

Demond je v súčasnosti skúseným kazateľom a svoju prácu má skutočne rád. Zdieľal, že už netúži pracovať v hereckom svete, pokiaľ nie je kresťansky založený.

Osobný život

3. mája 1974 sa Demond oženil s bývalou modelkou Cicely Loise Johnston – majú spolu štyri dcéry a šesť synov. Podrobnosti o svojom osobnom živote uchováva v súkromí, no podľa zdrojov okrem toho, že bol modelkou, jeho manželka bývala aj letuškou.

Posledný ročník série „Sanford & Son“ – 1977

pridané Demond Wilson na Streda 28. októbra 2009

Demond začal hovoriť o problémoch vo svojom manželstve v prvých rokoch. Keď mal tieto problémy, zneužíval aj látky a míňal veľa peňazí na ich dopĺňanie. Povedal, že spoločnosť, ktorú udržiaval, a jeho promiskuitný životný štýl ho priviedli k tomu, aby začal zneužívať drogy. Priznal sa aj k nevere v manželstve, čo spôsobilo nedôveru jeho manželky a naštrbilo vzťah. Demond povedal, že zasvätenie svojho života Bohu a služba pastora veľmi pomohli zachrániť jeho manželstvo. Ich vzťah je údajne šťastný a stabilný, odkedy sa stal kazateľom.

Vzhľad

Má čierne vlasy a tmavohnedé oči. Je vysoký 5 stôp 9 palcov (1,75 m) a váži 192 libier (87 kg).

Čistý majetok a plat

Čistý majetok spoločnosti Demond sa odhaduje na viac ako 1,5 milióna dolárov od polovice roku 2020.