• Hlavná
  • Herci
  • Kde je teraz Dana Wheeler-Nicholson? Čistá hodnota, manžel

Kde je teraz Dana Wheeler-Nicholson? Čistá hodnota, manžel

ObsahKto je Dana Wheeler-Nicholson?

Dana je americká speváčka a herečka, ktorá je známa najmä svojimi úlohami vo filmoch Fletch, Fast Food Nation a Tombstone, ako aj v televíznych seriáloch Nashville a Friday Night Lights.

Dana Wheeler – Nicholsonov vek, raný život, rodina a vzdelanie

Dni bol narodený v znamení zverokruhu Váhy 9. októbra 1960 v New Yorku, USA, Douglasovi Wheelerovi-Nicholsonovi a Joan (rodenej Weitemeyer). Vďaka tomu má v októbri 2020 60 rokov. Dana je Američanka podľa národnosti a patrí k bielemu etniku.

Sme veľmi poctení, že veľmi talentovaná herečka Dana Wheeler-Nicholson bude súčasťou nášho sobotného slávnostného odovzdávania cien…

pridané Filmový festival Tonkawa na Streda 4. marca 2020

Je vnučkou Malcolma Wheelera-Nicholsona, priekopníckeho amerického vydavateľa komiksov a zakladateľa DC Comics. Bohužiaľ, „major“, ako bol známy svojou vojenskou kariérou, bol neskôr finančne vylúčený z korporácie, a preto rodina nemá žiadne finančné spojenie s DC Comics.

Nie je známe, či má Wheeler nejakých súrodencov, pretože takéto podrobnosti nezdieľala online. Dana navštevovala Friends Seminary High School v New Yorku, odkiaľ maturovala v roku 1978. Neexistujú žiadne podrobnosti o tom, na akú vysokú školu, ak vôbec nejakú, sa zapísala.

Profesionálna kariéra Dany Wheeler-Nicholsonovej

Dni začala Profesionálne pracovala pred kamerou, keď mala dvadsať. Mala len 23 rokov, keď sa zúčastnila konkurzu na Fletcha, ktorý patrí medzi rôzne úlohy, ktorými je najznámejšia. Vo filme sa Dana objavila ako Gail Stanwyk, manželka darebáka a láska Chevyho Chasea.

Dana je tiež známa svojím výkonom ako Mattie Blaylock, manželka Wyatta Earpa v Tombstone. Účinkovala aj v ďalších filmoch, vrátane Bye Bye Love, Fast Food Nation, Denise Calls Up a Parkland.

Dana Wheelerová

Wheeler sa objavil aj v mnohých televíznych reláciách, hosťoval vo filmoch Sex v meste, Zákon a poriadok, Seinfeld, Boston Legal a Zákon a poriadok: Zločinecký zámer. V rokoch 1987 až 1988 hrala Dana v 13 epizódach Beverly Hills Buntz, krátko trvajúcej komediálnej sérii NBC.

V roku 2001 bola obsadená do dennej telenovely All My Children na kanáli ABC. V rokoch 2007 až 2011 získala opakujúcu sa rolu v Friday Night Lights, dráme NBC ako Angela Collette.

V roku 2014 sa Dana objavila v seriáli o Nashville ako násilná matka Scarlett O'Connor. Nasledujúci rok získala vedľajšiu úlohu matky Bena Rosenfielda vo filme 6 Years, nezávislom dráme Hannah Fidell.

Hrala tiež ako osamelý rodič vo filme Five Time Champion, film Berndta Madera. Príbeh sleduje rodinu v malom meste s tromi nedokonalými generáciami, ako sa ich životy zmietajú a vymykajú kontrole – Dana považovala tento film za pôsobivý so skvelým scenárom.

Do dnešného dňa Dana posúvala svoje hranice a dokázala držať krok s neustále sa vyvíjajúcou krajinou, pretože Hollywood sa rýchlo menil, aby si vytvoril novú identitu.

Tento krok jej pomohol udržať jej kariéru v napredovaní tak, aby zapadla medzi ostatných budúcich hercov. Dana's najnovšie filmové úlohy sú Miss Arizona v roku 2019 ako Maybelle a On the Line ako Tricia Bisbee v roku 2020. Objavila sa aj v televíznych reláciách, pričom jej najnovšie úlohy boli v seriáloch Emergence ako Vanessa Cox, Chicago Med a Grey’s Anatomy ako Dana Hamiltonová.

Osobný život, manžel a deti Dany Wheelerovej

Dni mal päť vzťahov a teraz je ženatý. V roku 1985 chodila s hercom a režisérom Timothym Huttonom, no v tom istom roku sa rozišli a ona začala chodiť s Erickom Robertsom – to tiež trvalo len rok.

Potom randila s Davidom Duchovnym v roku 1995, opäť asi rok. Nejaký čas zostala slobodná, potom sa vrátila do zoznamovacej arény v roku 2002, keď začala vzťah s Nickom Chinlundom.

Dana sa v roku 2011 vydala za Alexa Smitha, kolegu filmového herca. Alex je tiež spisovateľ, filmový režisér a producent a obaja spolupracovali v rôznych filmoch, vrátane Dance with One a Blood in the Blood. Jej manžel získal viacero ocenení za najlepšiu réžiu na filmových festivaloch, okrem iného režíroval rôzne filmy ako Slaughter Rule, Blood in the Blood, The Canning a Walks Out.

Mnohé z jeho filmov boli nominované na najlepší film a získal aj cenu autora a najlepšiu réžiu. Medzi filmy, na ktorých produkcii pomáhal, patria okrem iného Dance with the One, Winter in the Blood a Walking Out. Alex je považovaný za jedného z najobľúbenejších režisérov v Hollywoode.

Nie je známe, kedy začali spolu chodiť – Dana možno začala chodiť s Alexom po rozchode s Nickom. Pár zatiaľ nemá žiadne deti.

Keď Dana nehrá, často ju nájdete učiť iných hercov, spievať alebo si užívať hudbu – s jazzovou hudbou to myslí vážne. Dana si tiež želá, aby Austin pokračovala v hereckej kariére, pretože je presvedčená, že v tejto oblasti by mala existovať primeraná produkcia.

Dana Wheeler-Nicholson Telesné miery a vlastnosti

Dni je 5 stôp 9 palcov (175 cm) vysoká, údajne váži 143 libier (65 kg) a jej vitálne štatistiky sú 34-25-35. Mala blond vlasy s modrými očami.

Dana Wheeler-Nicholson Čistá hodnota

Dana za tie roky nahromadila väčšinu svojho bohatstva zo svojej hereckej kariéry. Podľa renomovaných zdrojov Dana Wheeler-Nicholson čisté imanie sa odhaduje na približne 500 000 USD začiatkom roku 2020.