• Hlavná
  • Herci
  • Kde je Roberta Shore dnes? Čistá hodnota. Je mŕtva alebo živá?

Kde je Roberta Shore dnes? Čistá hodnota. Je mŕtva alebo živá?

Roberta Shore je bývalá americká herečka a speváčka, ktorej hlavným nárokom na slávu bola jej práca v populárnom americkom západnom televíznom seriáli The Virginian, ktorý vysielala NBC.

ObsahRaný život a rodina

Roberta Shore sa narodila ako Roberta Jymme Schourop 7. apríla 1943 v Monterey Park, Kalifornia, USA. Jej rodičia ju vychovávali spolu so staršou sestrou Dorothy Madeline Schouropovou a mladším bratom Stanleym Wilfordom Schorurpom v neďalekom meste San Gabriel v okrese Los Angeles s výchovou Cirkvi Ježiša Krista Svätých neskorších dní. Bola obdarená spevom – niečo, čo zdedila po svojom otcovi, ktorý bol spolu so svojimi strýkami členom western-country kapely.

https://www.instagram.com/p/BnzDWeuhstl/

Keď mala osem rokov, spievala svojim starým rodičom 50thvýročie svadby a jej rodičia si uvedomili, že má toľko potenciálu. Vzali ju na niekoľko speváckych súťaží v meste aj mimo neho. O jej rodine sa vie len málo.

Vzdelanie

Neexistujú žiadne informácie o jej vzdelaní.

Kariéra

Prvý krok

Roberta sa zoznámila so zábavným biznisom už ako 10-ročná – na jednej zo speváckych súťaží, ktoré boli vtedy väčšinou vo veľkých supermarketoch, sa zoznámila s populárnym spevákom westernového swingu Texom Williamsom. Ponúkol jej šancu stať sa súčasťou jeho týždennej televíznej show, ktorá sa natáčala na Knotts Berry Farm v Kalifornii, a ona zaspievala Smoke That Cigarette, satirickú pieseň proti fajčeniu, a označila ju za svoj televízny debut.

Bola tiež súčasťou Pinky Lee Show, detskej varietnej show s bursleque komickými antics a vaudevillians na začiatku 50. rokov. V tých časoch stále používala meno Jymme Schourup.

Ďalší úspech

Vo veku 12 rokov ju zamestnal Walt Disney, aby sa stala súčasťou Annette, jedného z dramatických segmentov v detskej varietnej televíznej šou The Mickey Mouse Club. Hlavné herecké obsadenie bolo označované ako Mouseketeers, skladali najrôznejšie talenty. Bola jeho pravidelnou súčasťou, ale bola nikdy myšiar , pretože bola príliš vysoká na požadovaný vzhľad, v tom čase 5 stôp 3-1/2 palca.

Prostredníctvom show si získala trochu popularity tým, že hrala úlohu Laury Roganovej, namyslenej bohatej rivalky hviezdy show, ktorá bola postavou Annette Funicello.

Celé roky dostávala nenávistné e-maily kvôli jej realistickému zobrazeniu v tých 15 epizódach minisérie Annette, ktorá bola odvysielaná v roku 1958 – zhodou okolností práve v tejto relácii zmenila svoje profesionálne meno, hoci Walt Disney jej povedal, aby sa zmenila tak, ako to urobia diváci. neustále si ju pletú ako muža s menom Jymme, takže potom použila svoje skutočné krstné meno Roberta a skrátila si priezvisko zo Schourop na Shore.

Ďalej hrala náročnú úlohu francúzsky hovoriaceho dievčaťa v celovečernom filme Walta Disneyho, The Shaggy Dog, v roku 1959. Keď sa blížila k tínedžerskému veku, bola súčasťou niekoľkých filmov, ale v niektorých z nich bohužiaľ nebola uvedená.

V tom istom roku sa objavila vo filme A Summer Place, adaptácii rovnomenného románu od Sloana Wilsona, so Sandrou Dee a Troyom Donahue, potom si zahrala rolu Rickyho Summersa vo filme Pretože sú mladí. Dick Clarke a Warren Berlinger v roku 1960.

Nasledovala séria televíznych hosťujúcich vystúpení a ako pravidelný člen obsadenia. Niektoré z najvýznamnejších boli v Dobrodružstvách Ozzieho a Harriet s Rickym Nelsonom, Maverick s Jamesom Garnerom, Otec vie najlepšie s Robertom Youngom a Elinor Donahue a The New Bob Cummings Show s Bobom Cummingsom, ktorá trvala jednu sezónu s 22 epizódami. v roku 1961.

Jej prísna mormonská výchova bola testovaná v roku 1961, keď nakrútila film The Young Savages s Burtom Lancasterom a Shelley Wintersovou, v ktorom hrala úlohu rebelujúcej tínedžerky – požiadali ju, aby fajčila, ale nerobila to, pretože to bolo v konflikte. s mormonským učením. Ďalším pozoruhodným neoceneným portrétom bola jej postava v kontroverznom filme Lolita, ktorý režíroval Stanley Kubrick v roku 1962. Jej rodičia to schválili, pokiaľ sa bude držať úlohy, ktorú dostala, a nič viac.

Vrchol jej kariéry

Neskôr v tom istom roku bola v hlavnom obsadení tretieho najdlhšie vysielaného západného televízneho seriálu The Virginian, voľne založeného na románe The Virginian: Horseman of the Plains, ktorý napísal Owen Wister v roku 1902.

Hlavnú úlohu si zahral Jim Drury, ktorý sa zhostil úlohy silného, ​​tvrdého predáka na ranči Shiloh, ktorý vlastní sudca Garth. Roberta dostala úlohu jeho dcéry Betsy Garth.

Séria bola taká úspešná, že trvala deväť sezón, avšak Roberta opustila show po štvrtej sezóne a vrátila sa len na natáčanie svadobnej epizódy. Mala zmluvu a hrozilo jej, že sa dostane na čiernu listinu z akéhokoľvek projektu v Hollywoode, ak odíde zo show, a potom bola pozastavená na tri roky – svoju hereckú kariéru ukončila vo veku 21 rokov.

Roberta bude pozvaná na každoročné festivaly s westernovou tematikou po celej krajine, kde sa oslavuje The Virginian, spolu s pôvodným hlavným obsadením.

Herečka, Roberta Shore

pridané BoomUnderground.com na Nedeľa 7. apríla 2019

Osobný život

Roberta je vydatá za svojho tretieho manžela Rona Fredericksona, herca-režiséra a profesora drámy na dôchodku – v súčasnosti bývajú v Salt Lake v Utahu. Má celkovo šesť detí, keďže s prvým manželom má dve dcéry a ďalšie štyri sú z Ronovho predchádzajúceho manželstva, má viac ako sto vnúčat. Ona teraz ide podľa mena Jymme Frederickson.

Iné vzťahy

Jej prvým manželom bol Kent K. Christensen z Ogdenu v Utahu a zosobášili sa v roku 1964. To bol dôvod, prečo odišla zo šoubiznisu, keďže Kent bol veľmi ovládateľný muž a nútil ju vybrať si – on a manželstvo alebo jej kariéra. .

Vtedy bola dosť naivná a zamilovaná, no svoje rozhodnutie neľutovala, chýba jej však spievanie na pódiu. Vzťah skončil rozvodom.

Roberta spoznala svojho druhého manžela Terryho C. Barbera, ktorý bol úplným opakom jej prvého manžela. Podporoval všetko, čomu sa chcela v živote venovať, ale rozhodla sa ho podporiť tým, že ho sprevádzala do rôznych miest, keďže bol výrobným zástupcom nábytkárskej firmy. V roku 1987 oň však prišla kvôli nádoru na mozgu. Pokračovala v Terryho podnikaní a stále cestovala tak, ako to milovala, ale po nehode počas jednej zo svojich ciest sa rozhodla prestať.

Zaujímavé fakty a fámy

  • Počas svojho pôsobenia v Pinky Lee Show bola raz vyhodená, pretože Pinky chcela pre svoju úlohu niekoho viac obdareného, ​​aj keď to bolo 12-ročné dievča. Nové dievča bolo vo svojej úlohe tak zlé, že Roberte bola opäť ponúknutá rola. Povedala, že Pinky bol špinavý starý muž a bolo to zábavné, pretože jeho žena a deti boli celý čas v natáčaní.
  • Bola jedným z pôvodných hlasov v piesni It’s a Small World a jej jódlovanie sa stále používa v populárnej jazde v zábavnom parku Walta Disneyho, keď sa dostane do švajčiarskej časti.
  • Jej obľúbené speváčky sú Doris Day a Teresa Brewer.
  • Všetky jej scény zahŕňajúce cválanie s koňom vo filme The Virginian robila jej kaskadérka. Bola to chudobná jazdkyňa a nedokázala ich ovládať.
  • Roberta bola veľmi presvedčivá ako francúzsky hovoriaca Franceska vo filme The Shaggy Dog, keď bola ďaleko od plynulosti nehovoriac o jazyku.

Vzhľad

Roberta je vysoká 5 stôp, 1,67 m a váži 120 libier (55 kg). Má svetlohnedé vlasy a tmavohnedé oči.

Čistý majetok

Zdroje odhaduje jej čistý majetok na 3 milióny dolárov v polovici roku 2020. Profesionálne začala pracovať vo veku 11 rokov a ako herečka odišla do dôchodku vo veku 21 rokov, ale naďalej je každoročne pozývaná na westernové kovbojské festivaly po celých USA.