Kde je Rick Petko teraz? čo robí dnes? Životopis

Rick Petko je americký dizajnér, staviteľ ocele a bývalá televízna osobnosť, narodený 11. septembra 1968 v Bath County, Virginia, USA. Je známy tým, že sa objavil v televíznom seriáli American Chopper.

ObsahSkorý život

O rodičoch Ricka Petka alebo o jeho ranom vzdelávaní je málo informácií. Jeho otec, ktorý maľoval bicykle, dovolil mladému Rickovi namaľovať svoj prvý tank, keď mal sedem rokov. Napriek tomu, že Rick pokazil toho Zundappa, neskôr v živote zistil, že jeho kariéra sa bude uberať týmto smerom.

Jeho vášeň pre bicykle sa začala v ranom veku a nie je prekvapením, že jeho obľúbené filmy boli tiež o motorkách, najmä ak boli staré. Ako dieťa vlastnil rôzne autíčka, mini bicykle a motokáry, ktoré lámal, aby ich pomocou fantázie opravoval.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Zväčšujem Billys @choppers.inc ‘37W pretekár, táto vec sa roztrhla na trati #🇺🇸usa🇺🇸 #harleydavidson #fastflatheads #sonsofspeed #trog

Príspevok zdieľaný používateľom Rick Peťko (@rickpetko) dňa 23. marca 2018 o 20:27 PDT

To ho viedlo k tomu, aby si ako tínedžer kúpil svoju prvú zváračku, ktorá mu pomohla precvičiť si svoje schopnosti opravovať veci a vytvárať si vlastné.

Po maturite na strednej škole pracoval ako žeriavnik a operátor studených píl v jednom zo servisných stredísk dnes už zmiznutej Bethlehem Steel, priekopníkov výroby ocele v USA: ‚Mal som obrovskú studenú pílu, pásovú pílu a bol som žeriavnikom. Ed (jeho priateľ) mal namontovaný multi-fakle, takže keď som videl časti, ktoré mohol vyrezať, bol som nadšený.“

Hoci po určitom čase opustil prácu v oceliarskej spoločnosti, bolo mu jasné, že našiel svoju skutočnú vášeň.

To ho viedlo k tomu, aby navštevoval komunitnú vysokú školu, kde strávil viac ako dva roky štúdiom a získavaním zručností, ktoré ukončil so zváračským titulom. Rick sa však stále domnieva, že mnohé z jeho schopností sú samouk.

Kariéra

Skoré kroky

V čase, keď Rick vyštudoval vysokú školu, prekonal začiatočnícku fázu a bol pripravený na nové výzvy. Jeho zručnosti v oblasti zvárania uľahčili proces učenia sa konštrukcie podvozku NASCAR. Jeho schopnosti v tejto konkrétnej oblasti ho priviedli k tomu, že si našiel prácu v autoškole Pocono Raceway, kde päť rokov pracoval po boku pretekárskeho tímu Hooters Pro Cup, dnes známeho ako The CARS Solid Rock Carriers Tour.

Pri hľadaní nových profesionálnych skúseností sa začal angažovať v priemyselnej oblasti, kde viac ako desať rokov pracoval na východnom pobreží s výrobnými spoločnosťami, ktoré sa venujú spracovaniu materiálov, peciam na tepelné spracovanie a reliningovým peciam. V tom čase pracoval aj v krematóriách a v zlievarňach hliníka.

Orange County Chopper

Po návrate k svojim začiatkom Rick začal pracovať na auto-reštauráciách, čo ho nakoniec priviedlo do Orange County Choppers (OOC), ikonického custom bike shopu založeného v New Yorku Paulom Teutulom starším v roku 1999.

Jeho schopnosti boli pre tím OOC viac než potrebné, keď nastúpil v roku 2003, pretože boli uznané jeho pôsobivé schopnosti a skúsenosti s tvorbou a správou ocele.

V čase, keď pôsobil v OOC, boli jeho špecialitou vrtuľníky zo starej školy – jeho prvým projektom bol bicykel POW/MIA, ktorý bol vytvorený na poctu POW (Prisoner of War) a MIA (Missing in Action). Tento projekt bol pre Ricka výnimočný, keďže jeho bratranec bojoval vo vojne vo Vietname a jeho meno je na jeho pamätnej stene vo Washingtone. Ako spôsob, ako si ho uctiť, bolo jeho meno uvedené na zadnú časť motocykla.

Napriek získaniu uznania za svoju prácu v OOC, doprava mu počas 13 rokov práce v obchode sťažila cestu. V priemere musel Rick Petko cestovať zo svojho domu v Pensylvánii do Newburghu, kde sa nachádza obchod s choppermi, 90 minút.

Americký chopper – debut v televízii

Počas svojho pôsobenia v Orange County Choppers sa Rick objavil aj v televíznom reality seriálu American Chopper, ktorý bol zameraný na obchod a najmä na jeho majiteľa Paula Teutula staršieho a jeho rodinu.

Americký chopper, ktorý mal premiéru v roku 2003 na Discovery Channel, sa stal v televízii široko známy ako priekopnícka reality show a vysielal sa osem sezón až do jeho zrušenia v roku 2010. Jedným z aspektov, ktorý však upútal pozornosť jeho divákov, bol Paul Sr. jeho vzťah s jeho synom Paulom Jr., ktorý sa skončil búrlivou diskusiou v epizóde seriálu odvysielanej v roku 2009 a tvrdou právnou bitkou v reálnom živote.

Rick Petko by sa tiež objavil v krátkodobom spin-offe American Chopper Senior vs. Junior. Peťkov uvoľnený postoj by však kontrastoval s celkovou napätou pracovnou atmosférou predstavení, ktorú ešte zhoršili hádky otca a syna.

Rick opustil obchod v roku 2016, dlho po skončení televízneho seriálu.

V rozhovore pre Pocono Record prezradil svoje myšlienky o čase strávenom v seriáli: ‚Bolo to skvelé, kým to trvalo, ale stále to nebolo jadro toho, o čo som bol alebo čo rád robím‘.

Projekt Harley

V roku 2016 Rick Petko vytvoril partnerstvo s Pocono Mountain Harley Davidson s cieľom vytvoriť motocykle tejto značky na mieru. Najprv Peťko bol prekvapený Majitelia obchodu Jim a Linda Schlierovci prijali jeho návrh, aby sa okamžite stali spolupracovníkmi: „Boli v tom od začiatku naplno. Bol som prekvapený. V krajine nie je veľa obchodných zastúpení, ktoré robia skvelú prácu priamo z obchodu.“

Hlavnou ambíciou dohody je ponúknuť miestnym zákazníkom značky viac, ako dokážu iné obchody: „Má naozaj všetko, čo potrebujeme na výrobu čohokoľvek pre Harleya pre kohokoľvek.

Ak si to dokážu vysnívať, môžeme to postaviť. To je hlavný cieľ.'

Kde je Rick Petko teraz? čo robí dnes?

V súčasnosti sa Rick zameriava na svoj vlastný podnik RPD & Co, kreatívne odbytisko pre jeho vlastné diela, pôvodne založené v roku 2006. Pôvodne slúžilo ako jeho osobná dielňa, aj keď čoskoro začal vyrábať pretekárske bicykle a iné kovové výrobky na predaj.

V súčasnosti RPD & Co exponenciálne rastie a má zákazníkov po celom svete. V jeho oficiálny web , je špecifikované, že každý výtvor značky je originálny a vyrobený na mieru. Ich hlavným produktom sú však kulinárske nože a svadobné obrúčky.

Kreatívne štúdio sa nachádza v Pocono Mountains v Pensylvánii.

Osobný život

V roku 2012 sa Rick Petko oženil s Brittany Cockeramovou, s ktorou má dve dcéry: jednu narodenú 24. októbra 2013 s názvom Everly Rose a mladšiu dcéru Lucy Mae, ktorá sa narodila 27. januára 2016.

Peťko zverejnil fotku na svojom oficiálny Instagram príbeh zobrazujúci jeho lásku k manželke s hrejivým popisom: „Šťastného Valentína, zlatko, si neuveriteľná manželka a matka, často si spomínam na prvý deň, keď sme sa stretli, a hovorím ti, že ty si tá pravá, milujem ťa na mesiac'.

Šťastné poďakovanie všetkým, užite si rodinu a sviatky!!

pridané Rick Petko, RPD & Co. na štvrtok 24. novembra 2016

Čistá hodnota

V dôsledku jeho práce pri vytváraní vlastných bicyklov a zvárania ocele a jeho zárobkov z vystúpenia v televízii má Rick Petko odhadovanú čistú hodnotu takmer 2 milióny dolárov.

Fyzický vzhľad

Rick Petko je muž bieleho etnika, ktorého vlasy a oči sú hnedé. Jeho výška a váha nie sú známe, no má štíhlu postavu.

Zaujímavosti

Jeho pretekárske číslo je 53.

Vlastní automobil Pontiac s motorom Firebird 67 GTO 400.

Rickov odkaz pre mladých ľudí je : ‚Vždy buďte otvorení novým nápadom a buďte ochotní každý deň sa niečo nové naučiť. Pokazením som sa veľa naučil.“