• Hlavná
  • Herci
  • Kde je Peter DeLuise teraz? Čistá hodnota, Chudnutie, Manželka

Kde je Peter DeLuise teraz? Čistá hodnota, Chudnutie, Manželka

Peter Josh DeLuise je americký herec, producent, scenárista a režisér, narodený 6. novembra 1966 v New Yorku, USA. Je známy tým, že je režisérom a scenáristom niekoľkých epizód franšízy Stargate, ako aj svojou hereckou úlohou v 21 Jump Street.

ObsahSkorý život

Peter John DeLuise je prvým z troch synov Carol Arthur a Dom DeLuise, talianskeho pôvodu. Krátko po Petrovom narodení sa rodina presťahovala do domu v Pacific Palisades v Los Angeles. Napriek tomu, že obaja jeho rodičia boli herci, Peter a jeho mladší bratia Michael a David neprežili okázalé detstvo – v tínedžerskom veku Peter pracoval v zmrzlinárni, aby si privyrobil, a musel si požičať matkinu Chevette.

pridané FliXposed – Klasická filmová komunita na Utorok 28. februára 2017

Jeho nediagnostikovaná dyslexia a ťažkosti so socializáciou mu priniesli problémy, najmä v škole. Bol tiež prejedajúcim sa chlapcom, vďaka čomu bol dosť zábavný správanie so svojimi rovesníkmi : ‚Bol som tučné dieťa, takže ako obranný mechanizmus som bol vtipkár‘.

Pre dospievajúceho Petra však nebolo všetko ťažké. Bol kapitánom futbalového tímu svojej strednej školy, vďaka čomu sa stal veľmi populárnym. Odmietal sa oddávať drogám a alkoholu ako niektorí jeho spolužiaci: ‚Viac ma zaujímali dievčatá. Ale ak by som mal dievča, mala by väčší záujem o kokaín.

Po imatrikulácii z Palisades High sa Peter odsťahoval z domu a začal si hľadať prácu v herectve, aby sa živil prácou v kvetinárstve.

Kariéra

Herecká kariéra

Peter debutoval už v ranom veku vo filme svojho otca Hot Stuff v roku 1979. V roku 1983 získal ďalšiu úlohu vo filme Happy ao dva roky neskôr v seriáli The Facts of Life. Hoci mal v týchto inscenáciách malé úlohy, povzbudilo ho to pokračovať v hereckej kariére.

Od roku 1985 bol Peter súčasťou hlavného obsadenia rôznych filmov ako Free Ride, The Midnight Hour a Listen to Me. V televízii však dostával len menšie úlohy až do roku 1989, kedy ho obsadili 21 Jump Street ako hlavná postava, dôstojník Doug Penhall, rola, na ktorú si dodnes najviac spomína.

Táto séria FOX s Johnnym Deppom v hlavnej úlohe sa sústredila na skupinu mladých tajných detektívov, ktorí vyšetrovali mladých ľudí a zločiny s nimi súvisiace. Prehliadka skončila v roku 1991 a získala cenu Imagen Foundation Award ako najlepší dramatický seriál.

Keď 21 Jump Street skončil, Peter hral v rôznych filmoch a krátko sa objavil v slávnom televíznom seriáli Priatelia ako Carl. Až v roku 1994 získal ďalšiu hlavnú úlohu v televízii, keď bol obsadený ako námorník Dagwood v Seaquest DSV.

Od roku 1999 do roku 2006 sa Peter niekoľkokrát objavil v Stargate SG-1, kde hral rôzne neakreditované úlohy.

Jeho herecká kariéra sa však neskončila, pretože v roku 2007 stvárnil Wayna Rossa, opakujúcu sa postavu v seriáli Robson Arms. Hoci v nasledujúcich rokoch Peter stvárňoval prevažne vedľajšie postavy v televízii a vo filmoch, v roku 2016 získal ďalšiu hlavnú úlohu vo filme Mostly Ghostly: One Night in Doom House a potom vo filme Celé leto, ktorý sám režíroval v roku 2019.

Režisér a producent

V čase, keď Peter nebol aktívny ako herec, sa venoval vedľajšej kariére režiséra. Jeho prvá pripísaná práca bola v troch epizódach 21 Jump Street, potom v rôznych televíznych seriáloch, ako napríklad Higher Ground, Andromeda, Stargate SG-1 a ďalších projektoch.

Bol tiež súčasťou produkčného štábu rôznych televíznych projektov. Začínal ako konzultačný producent v seriáli Jeremiah s apokalyptickou tematikou a potom pracoval ako dohliadajúci producent vo filmoch Level Up a When Calls the Heart. Okrem toho produkoval niekoľko televíznych filmov pre Cartoon Network, Hallmark Channel a ďalšie siete.

Scenárista

Peter bol hlavným scenáristom celkovo 12 epizód sci-fi série Stargate a je považovaný za hlavného scenáristu filmu Between the Sheets v roku 2003.

Osobný život

Prvé manželstvo

Peter DeLuise sa stretol s Ginou Nemo na strednej škole a začal s ňou dlhodobý vzťah až do roku 1996, kedy sa pár definitívne rozišiel. Peter sa v roku 1987 presťahoval do Kanady z pracovných dôvodov, ale o pár mesiacov neskôr sa vrátil do Los Angeles a nechal na Gininom záznamníku odkaz so žiadosťou, aby sa stala jeho manželkou. Peter sa v rozhovore podelil o svoje myšlienky: „Po siedmich rokoch sa buď vydáte, alebo sa rozídete (...) Skúšali sme sa rozísť a nefungovalo to.

V roku 1992 však manželia požiadali o rozvod z neznámych dôvodov.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Dobré časy v zámku Schönbrunn ❤️

Príspevok zdieľaný používateľom Peter DeLuise (@peterdeluise) 28. septembra 2019 o 8:23 PDT

Druhé manželstvo

Peter sa stretol s herečkou Anne Marie Loder v roku 1999 na natáčaní seriálu Higher Ground režiséra DeLuise, v ktorom mal Loder hlavnú úlohu. „Obaja sme boli slobodní a dosť rýchlo sme padali hlava-nehlava,“ spomína Anne Marie v an rozhovor z roku 2019 . Veci boli na začiatku pre pár trochu komplikované, pretože spolupracovali: „Bol to môj šéf, ale nechcel ma dostať do nepríjemnej pozície. Bol taký láskavý a veľkorysý, že som ho nakoniec pozvala na rande. Bol to celkom gentleman.'

Dvojica spolu začala chodiť 30. septembra 1999 a zosobášili sa 7. júna 2002. V apríli 2004 sa im narodil prvý syn Jake a odvtedy zostali manželmi.

Slávna rodina

Peter pochádza z hereckej rodiny, keďže jeho rodičia aj mladší bratia si zvolili túto profesijnú dráhu.

Peterov otec Dom DeLuise bol americký herec a komik narodený 1. augusta 1933 v New Yorku, známy svojimi úlohami v niekoľkých filmoch ako The Cannonball Run, The Secret of NIMH a Blazing Saddles. Počas svojej dlhej kariéry bol odmenený hviezdou na chodníku slávy v Hollywoode, cenou na Medzinárodnom filmovom festivale v Taormine za film Fatso a nomináciou na Zlatý glóbus ako najlepší televízny herec.

Matičiarka rodiny Carol je tiež herečka, ktorej najslávnejšia rola bola vo filme Blazing Saddles ako Harriett Johnson a bola hovorkyňou americkej komisie pre bezpečnosť spotrebiteľských výrobkov. Petrov brat Michael je známy svojimi opakovanými vystúpeniami v Gilmore Girls a CSI: NY, zatiaľ čo David, najmladší brat zo súrodeneckého tria, je známy svojou hlavnou úlohou v Disneyho seriáli Wizards of Waverly Place.

Čistá hodnota

Čistý majetok Petra DeLuise sa odhaduje na 10 miliónov dolárov, čo je výsledkom jeho kariéry herca, režiséra a producenta.

Vzhľad

Je to muž bieleho etnika, ktorý je vysoký 1,88 m. Má pekné črty tváre a prirodzené hnedé oči.

Zaujímavosti

Peter je veľmi aktívny Instagramový účet , v ktorej zdieľa fotografie zo svojich ciest a každodenného života. Vo svojej dobe ako spisovateľ Hviezdnej brány SG-1 pomenoval jednu z postáv priezviskom svojej manželky: Loder.

Peter pri rôznych príležitostiach zdieľal čas pred obrazovkou so svojou rodinou – prvýkrát to bolo v roku 1979, keď sa so svojimi dvoma bratmi objavil vo filme ich otca Hot Stuff. Druhýkrát to bolo, keď sa jeho brat Michael stal opakujúcou sa postavou v 21 Jump Street.

Inokedy pracoval po boku svojej rodiny, keď sa jeho mladší brat David stal opakujúcou sa postavou v Stargate SG-1, sérii, v ktorej účinkovala aj Petrova manželka Anne Marie.