• Hlavná
  • Herci
  • Kde je Patti D'Arbanville? Životopis bývalého partnera Dona Johnsona

Kde je Patti D'Arbanville? Životopis bývalého partnera Dona Johnsona

ObsahKto je Patti D'Arbanville?

Patricia D'Arbanville sa narodila 25. mája 1951 na Manhattane, New York City, USA, a je herečkou a bývalou modelkou, no možno lepšie uznávanou ako bývalá manželka herca Dona Johnsona, známeho svojou prácou na predstaveniach ako napr. ako Miami Vice a Nash Bridges. Počas svojej mladosti často spolupracovala s režisérom Andym Warholom.

Čistá hodnota Patti D'Arbanville

V polovici roku 2020 sa čistý majetok Patti D'Arbanville odhaduje na viac ako 2 milióny dolárov, ktoré zarobila úspešná kariéra v zábavnom priemysle, v hereckej profesii od 60. rokov minulého storočia. Jej skoršia modelingová práca tiež pomohla vybudovať jej bohatstvo.

pridané Patti D'Arbanville na Utorok 12. mája 2015

Raný život, vzdelávanie a začiatky kariéry

Patti vyrastala na Manhattane, kde jej otec pracoval ako barman, zatiaľ čo jej matka bola umelkyňa. V mladom veku sa začala zaujímať o divadelné umenie, čo ju priviedlo k tomu, že keď mala osem rokov, bola obsadená do svojho prvého filmového projektu, do seriálu Tuesday a Blue Silk. O vystúpenie ju požiadal študent na New York University (NYU) a filmový projekt ju presvedčil, aby nakoniec pokračovala v tejto profesii.

Najprv študovala na Quintanovej škole pre profesionálne deti a neskôr sa stretla s režisérom Andym Warholom, ktorý vtedy pracoval ako diskdžokej. Warhol je známy tým, že skúmal kultúru 60. rokov 20. storočia, čo je vidieť na niektorých jeho umeleckých dielach, keď v tomto období skúmal maľbu na sieťotlač.

Bol známy tým, že bol kontroverzným umelcom, čo sa prejavilo aj v niektorých jeho celovečerných filmoch. Je tiež autorom mnohých kníh a založil časopis Interview. Mnoho rokov po stretnutí ju kontaktoval, aby sa stala súčasťou filmu, na ktorom pracoval, s názvom Flesh.

Filmové projekty

Flesh hral Joe Dallesandro, ktorý hrá postavu, ktorá pracuje ako podvodník v New Yorku. Vo filme D'Arbanville hral milenca hlavnej postavy, aféru má napriek tomu, že je ženatý. Film režíroval Paul Morrissey a bol prvým z trilógie, ktorý si získal kult a je reprezentáciou ideológie tej doby.

Aj keď sa neobjavila v pokračovaniach, neskôr pracovala na inom Warholovom filme – L'Amour – ďalšej spolupráci medzi Warholom a Morrisseym, kde si zahrala po boku Donny Jordan a Karla Lagerfielda vo filme, ktorý rozpráva príbeh dvoch hippies. žije v Paríži, aby si snáď našla bohatých manželov.

Neskôr v 70. rokoch pracovala na filme Davida Hamiltona Bilitis, erotickej dráme, v ktorej hrá hlavnú úlohu. Rozpráva príbeh školáčky, ktorá sa romanticky pripúta k vydatej žene, s ktorou trávi leto, a ktorá potom obom hľadá romantických partnerov. Film je voľne založený na gréckej básni Pieseň o bilitíde. Počas svojej mladosti bola známa tým, že robila oveľa riskantnejšie vystúpenia, ktoré často zahŕňali nahotu.

Neskôr Kariéra

Zatiaľ čo jej popularita v priebehu rokov klesala, Patti si udržiavala konzistentné vystúpenia vo filmoch a televíznych projektoch, väčšinou medzi USA a Francúzskom. Viac ako desať rokov žila vo Francúzsku a naučila sa plynule hovoriť týmto jazykom, čo ju priviedlo k rôznym projektom v krajine. Zapojila sa aj do divadelných inscenácií a za prácu v hre Italian American Reconciliation, mimobroadwayskej hre, získala cenu Drama-Logue. Neskôr našla svoj krok v televízii, najprv si našla pravidelnú rolu v Another World na rok.

V roku 1994 sa stala hlavnou postavou seriálu New York Undercover odvysielaný na Fox, v ktorom hrala úlohu poručíka Virginie Cooperovej.

Patti D'Arbanville

Šou sledovala dvoch tajných detektívov, ktorí vyšetrujú rôzne zločiny súvisiace s gangmi a iné prípady. Prehliadka bola veľmi populárna počas deväťdesiatych rokov a bola jednou z najvýznamnejších relácií od NBC v tom čase. Neskôr niekoľko rokov pracovala v seriáli Guiding Light, než získala opakujúcu sa rolu v Tretej hliadke. Jedným z jej najnovších projektov bola ďalšia opakujúca sa rola v šou Rescue Me, v ktorej štyri roky stvárňovala postavu Ellie.

Bývalý partner – Don Johnson

Don Johnson si na strednej škole vypestoval lásku k herectvu a začal pracovať na miestnej divadelnej scéne. Po tom, čo opustil vysokú školu, aby sa venoval profesionálnym hereckým úlohám, bol počas prvej dekády svojej kariéry v 70. rokoch hlavne mimo centra pozornosti.

V 80. rokoch minulého storočia našiel svoj krok a vďaka seriálu sa stal známym Miami Vice v ktorom stvárnil Jamesa Sonnyho Crocketta. Prehliadka rozpráva príbeh dvoch detektívov pracujúcich v utajení v Miami a bola považovaná za ikonickú najmä pre svoje využitie kultúry a hudby novej vlny, ktorá bola počas tohto desaťročia veľmi populárna. Jeho výkon mu dokonca vyniesol ocenenie Zlatý glóbus.

Po skončení Miami Vice sa v 90. rokoch presadil v novej úlohe ako titulná postava v Nash Bridges. Policajná show sleduje dvoch inšpektorov, ktorí pracujú ako súčasť špeciálnej vyšetrovacej jednotky policajného oddelenia v San Franciscu.

Šou bežala šesť sezón, ktoré sa skončili v roku 2001. Od roku 2000 prijímal vedľajšie úlohy v televízii aj vo filme, pričom svoje úsilie zameral na druhú. Bol vedľajšou postavou vo filme Machete a objavil sa aj vo filme Quentina Tarantina Django Unchained. Jedným z jeho najnovších projektov je film Knives Out , ktorý bol v pokladniach veľmi úspešný.

Osobný život

Prvý pozoruhodný vzťah Patti bol so spevákom Cat Stevens koncom šesťdesiatych rokov. V tom čase pracovala ako modelka a hovorí sa o nej inšpiráciu z niekoľkých jeho hitov vrátane Wild World. Títo dvaja sa rozišli, keď pokračovala v modelingu v New Yorku.

V roku 1981 sa stretla a nadviazala vzťah s Donom Johnsonom a zostali spolu päť rokov, počas ktorých sa im narodil syn.

Neskôr, keď žila a pracovala vo Francúzsku, stretla herca Rogera Miremonta, za ktorého sa neskôr vydala. Vydržali spolu päť rokov a po rozchode nadviazala vzťah so Stevom Currym. Dvaja boli manželmi rok, potom sa po rozvode vrátila do USA. Jej posledné manželstvo bolo s hasičom Terrym Quinnom, ktoré trvalo deväť rokov a skončilo sa v roku 2002. Zo všetkých jej vzťahov a manželstiev má tri deti.