• Hlavná
  • Herci
  • Kde je dnes Veronika Hamel? Čistá hodnota, manžel, rodina

Kde je dnes Veronika Hamel? Čistá hodnota, manžel, rodina

Veronica Hamel je bývalá modelka a hollywoodska herečka, ktorá je známa najmä vďaka úlohe Joyce Davenportovej, verejnej obhajkyne v televíznom seriáli Hill Street Blues.

ObsahRaný život a rodina

Veronica Hamel sa narodila 20. novembra 1943 vo Philadelphii v Pensylvánii USA, takže má americkú národnosť a jej znamenie zverokruhu je Škorpión. Veronikin otec bol tesár, zatiaľ čo jej matka bola v domácnosti a starala sa o svoje deti. Je známe, že Veronica nebola jedináčik v rodine, no o počte jej súrodencov nie sú žiadne informácie, keďže svoj súkromný život rada tají. Veronica od svojich raných rokov vedela, že je dostatočne krásna na to, aby začala modelingovú kariéru, a tak o tom snívala už od dospievania.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Veronica Hamel v #therockfordfiles #yellowtv72 #veronicahamel

Príspevok zdieľaný používateľom Vintagekaliforniatv (@yellowtv72) 19. júla 2020 o 8:31 PDT

Musela však pracovať ako sekretárka v továrni, ktorá vyrábala poťahy na žehliace dosky, aby ušetrila nejaké peniaze a pocítila nezávislosť od rodičov.

Vzdelanie

Veronica absolvovala miestnu strednú školu vo Philadelphii vo veku 17 rokov v roku 1960 a okamžite začala pracovať ako modelka. Pokúsila sa študovať na Temple University, no jej napätý pracovný rozvrh jej nedal inú možnosť, ako opustiť vysokú školu a venovať sa modelingovej kariére, ktorá jej napriek nízkemu veku priniesla veľa peňazí.

Kariéra

Kariéra modelky

Veronica vo svojom rozhovore pre časopis People v roku 1982 zdieľané že začala pracovať ako modelka anonymne a tešila sa z toho, že môže skrývať svoje skutočné meno.

17-ročná Veronica, ktorú objavila Eileen Cecile Ford, spoluzakladateľka Ford Models, začala s modelingom pre Vogue, zúčastnila sa viacerých fotení a predvádzala na móle svoje fotografie v haute couture šatách, ktoré mnohé zdroje a časopisy teraz nazývajú „ikonické“. Mala možnosť obliecť si legendárne šaty Mondrian, ktoré vytvoril Yves Saint Laurent, ktoré v septembri 1965 zachytil jeden z najznámejších fotografov tých čias Helmut Newton.

Veronica pracovala ako modelka viac ako desať rokov, zarábala šesťciferné platy a často mala možnosť cestovať po celom svete. Je tiež známa tým, že sa objavila v poslednej reklame na cigarety, ktorá sa vysielala v USA, keďže Richard Nixon, ktorý bol v tých rokoch prezidentom USA, podpísal zákon, ktorý zakázal reklamu na cigarety v televízii a rádiu.

jpeg

Posledná reklama na cigarety sa objavila v televízii presne o polnoci medzi 31. decembrom 1970 a 1. januárom 1971 počas reklamného bloku Tonight Show Johnnyho Carsona Veronica bolo možné vidieť v krátkej epizóde reklamu .

Vo veku 30 rokov sa však Veronica začala nudiť (trvá na tom, že to bolo jej vlastné rozhodnutie a nie nedostatok pracovných ponúk) a rozhodla sa dobyť Hollywood ako herečka. V roku 1971 sa objavila ako modelka vo filme Klute s Jane Fondovou a Charlesom Cioffim v hlavnej úlohe, vďaka čomu si myslela, že urobila správnu voľbu, a tak uzavrela všetky svoje modelingové zmluvy a pripravila sa na presťahovanie do Los Angeles.

Začiatok hereckej kariéry

V roku 1975 získala Veronica svoju prvú rolu v Hollywoode, kde stvárnila Elenoru v epizóde How Cruel the Frost, How Bright the Stars z televízneho seriálu Kojak.

V roku 1976 sa objavila v seriáloch ako The Bob Newhart Show, Starsky & Hutch, Switch a The Rockford Files. Potom hrala Vicki Webber v jednej z epizód Family a Lauru Koshko v televíznom miniseriáli 79 Park Avenue. Veronica sa počas prvých rokov v Hollywoode veľmi trápila, pretože jej vždy ponúkali podobné úlohy krásnych žien, ktoré príliš veľa nerozprávajú a väčšinou sa pri natáčaní usmievajú: „Na modelkách je stigma – že nemôžete chodiť a zároveň hovoriť, nieto konať. Takže musíte pracovať dvakrát toľko,“ spomína na svoje prvé roky herectva v jednom z nich rozhovory ľuďom. V tejto súvislosti odmietla ponuku stať sa anjelom pre sériu Charlieho anjeli, uvažovali o nej pre rolu Kelly Garrett, ale keď sa producenti dozvedeli o jej rozhodnutí odmietnuť rolu, vybrali si namiesto nej Jaclyn Smith.

Veronica si pamätá, že jej agenti boli „v slzách, mali zápaly, kŕče“, keď sa dozvedeli správy o tom, že odmietla ponuku, ale Veronica cítil urobila správnu voľbu a nakoniec prestala s nudným vzorom života zo svojho vzhľadu. „Povedali, že zo mňa urobí hviezdu. Ale povedala som: ‚Hovoríš o mojom živote, o mojej práci – a budem mizerne‘, spomenula si na situáciu.

V hlavnej úlohe Hill Street Blues

Po niekoľkých rokoch získania epizodických úloh v seriáloch ako The Eddie Capra Mysteries, The Hustler of Muscle Beach a Eischied bola Veronica v roku 1981 obsadená do seriálu Hill Street Blues. Získala úlohu Joyce Davenportovej, nezávislej, oddanej a inteligentnej obhajkyňa a táto rola ju skutočne preslávila. Veronica sa podelila o to, že sa jej táto rola páčila, pretože Joyce aj samotná Veronica neboli „prídavky“ a žili sami, nikdy nežili cez nikoho iného.

Avšak po niekoľkých rokoch, keď stvárňovala verejného obhajcu, sa Veronica cítila pri nakrúcaní v šiestej sezóne seriálu trochu nepríjemne: „Samozrejme cítime zmeny – nebol som z toho šťastný a nemyslím si, že by bol šťastný nikto. o tom – ale každý sa snažil byť profesionálny a podporný a znova to rozbehnúť,“ povedala vo svojom rozhovore pre The Morning Call v roku 1985. Hovorilo sa, že show bude zatvorená po šiestej sérii, no nikto z obsadenia nechcel hovor o tom. V roku 1986 bola odvysielaná siedma sezóna, po ktorej sa séria nakoniec skončila. Veronica chcela hrať viac komediálnych úloh, pretože obdivovala Kay Kendall, zosnulú britskú komičku, takže po zrušení Hill Street Blues bola Veronica pripravená skočiť do iných seriálov.

Ďalšia kariéra

Miniséria Hotovo s Kane & Abel (1985), v ktorej si Veronica zahrala Kate Kane, sa herečka väčšinou objavovala v televíznych filmoch, ako keby mala seriálov dosť.

Bolo ju možné vidieť v takých televíznych filmoch ako Nový život (1988), Povedala nie (1990) a Zastav sa pred ničím (1991). Hrala tiež hlavné úlohy vo filmoch Zmiznutie Nory (1993), Odsúdenie Kitty Doddsovej (1993) a Detský plač o pomoc (1994). Veronica získala rolu Lily Munster vo filme Here Come the Munsters (1995), Sadie vo filme Talk to Me (1996) a rolu Jennifer v Stranger in My Home (1997).

Medzi jej najnovšie diela patria epizódy seriálov ako Touched by an Angel, The Division, The Fugitive a Philly. V rokoch 2002 až 2003 sa Veronica objavila v niekoľkých epizódach seriálu Tretia hliadka, potom hrala Margo Shephardovú v epizódach populárneho seriálu Stratení v rokoch 2004 až 2010. V roku 2008 hrala aj komisárku Hayesovú vo filme Bone Eater.

Osobný život, bývalý manžel herca Michaela Irvinga

V roku 1971 sa Veronica vydala za svojho hereckého kolegu Michaela Irvinga, pár žil spolu viac ako 10 rokov, rozviedli sa v roku 1981. V roku 1982 Veronica povedala, že vôbec neľutuje, že je sama: „Mám veľa priateľov. V nedeľu organizujeme tenisové turnaje. Mám niekoľko blízkych kamarátok, bez ktorých by som asi nedokázala žiť – to všetko drží pohromade,“ prezradila. rozhovor s ľuďmi. Michael Irving bol jedným zo spoluzakladateľov Half Moon Theatre, ktoré sa v roku 1990 zmenilo na Half Moon Young People’s Theatre. Michael je skúsený javiskový a filmový herec, ktorý hral v inscenáciách ako Rough Music a Okrem Georgea a vo filmoch a seriáloch vrátane Lou Granta (1977 – 1981), Osobných služieb (1987) a How To Be (2008), v hlavnej úlohe Robert Pattinson a napísal a režíroval ho jeho syn z druhého manželstva Oliver Irving.

Záľuby, obľúbené veci a zaujímavé fakty

Veronica bola vášnivou jazdkyňou, musela sa však vzdať skákania, keďže hrala v Hill Street Blues, takže akékoľvek zranenia mohli ohroziť celú show.

V roku 1972 Veronica a Michael Irving kúpili dom v Brentwoode, ktorý predtým vlastnila Marilyn Monroe. Keď manželia začali s výmenou strechy, objavili telefónny odpočúvací systém a odpočúvacie zariadenia, ktoré pokrývali každú jednu miestnosť domu. Najzaujímavejším faktom bolo, že všetky tieto zariadenia neboli komerčne dostupné v rokoch, keď Marilyn žila v dome, ale niektorí experti ich uznali za „štandardný problém FBI“.

Veronica a Michael museli minúť viac ako 100 000 dolárov, aby vyčistili svoj dom od systému.

Po rozvode s Michaelom si Veronica prenajala ďalší dom v Brentwoode, nechcela opustiť oblasť, ktorá sa jej tak páčila. Priznala, že si nemohla dovoliť kúpiť dom svojich snov, pretože by ju to stálo okolo 1 milióna dolárov, no jej dom bol dosť veľký na to, aby sa tam konali večierky a grilovačky, dokonca aj pre také veľké spoločnosti, ako je celá skupina Hill Street Blues.

Vzhľad

Veronika má dlhé prirodzene kučeravé tmavohnedé vlasy a zelené oči. Je vysoká 5 stôp a 8 palcov (1,76 m), ale jej aktuálna hmotnosť a vitálne štatistiky nie sú k dispozícii.

Čistý majetok a plat

Od roku 2020 sa uvádza, že čistý majetok Veroniky je okolo 4 milióny dolárov . Jej ročný príjem samozrejme závisí od jej záväzkov počas konkrétneho roka.