Kde je dnes Teresa Earnhardt? Je vydatá? Čistá hodnota

ObsahÚvod

Teresa Earnhardt sa dostala do vlastníctva podniku v ten istý deň, keď havária zabila jej manžela, no napriek všetkým ťažkostiam sa snažila zachovať odkaz svojho manžela nažive.

Raný život a vzdelanie

Teresa Earnhardtová (rodená Houston) sa narodila 28. októbra 1958 v Hickory, Severná Karolína, USA. Jej otec je Hal Houstan a jej strýko Tommy Houston, obaja slávni pretekári série Busch. Navštevovala Bunker Hill High School v Claremonte v Severnej Karolíne, potom študovala na univerzite, kde získala titul v odbore interiérový dizajn a komerčné umenie.

Teresa Earnhardtová

pridané Všetko Nascar na Nedeľa 29. októbra 2017

Kariéra

Earnhardt sa najviac preslávil tým, že bol vlastníkom tímu NASCAR Dale Earnhardt Inc. počas štyroch šampionátov Busch Series v rokoch 1998 – 2005, ako aj dvoch šampionátov v rokoch 1996 a 1998 v sérii Craftsman Truck Series. V roku 2001 jej tím vyhral svoje prvé preteky Daytona 500 s jazdcom Michaelom Waltripom, tie isté preteky ako jej manžel. Dale bol zabitý v dôsledku nehody, ktorá sa stala v poslednom kole.

Max Siegel bol najatý Dale Earnhardt Inc. v roku 2006 ako prezident Global Operations, aby pomohol spoločnosti preraziť v zábavnom priemysle.

O rok neskôr spoločnosť kúpila Ginn Racing.

Teresa mala veľmi napätý vzťah s Daleom Earnhardtom Jr., jej nevlastným synom, ktorý sa ešte zhoršil, keď koncom mája 2007 oznámil, že sa na sezónu 2008 nevráti do Dale Earnhardt Inc. kvôli nezhodám s jeho tromi súrodencami. právoplatné vlastníctvo rodinného podniku. Potom sa Teresa snažila udržať si svojich sponzorov Budweiser a americkú armádu a práve kvôli tomu sa tím spojil s Chip Ganassi Racing s Felixom Sabatesom a v novembri 2008 vytvoril Ganassi Racing.

O dva roky neskôr vyhral tímový jazdec Jamie McMurray Daytona 500.

V roku 2014 Ganassi Racing odkúpil Teresin podiel vlastníctva a tím sa vrátil k názvu Chip Ganassi Racing. Na otázku, prečo sa ju rozhodol kúpiť, Chip Ganassi povedal: „Teresa bola dobrá partnerka, ale už tam nebola. Tak som len kúpil jej podiel v tíme a zmenil som jej názov.“

Dale Earnhardt Inc je stále funkčná v Moorseville v Severnej Karolíne ako najvýznamnejšia spoločnosť Earnhardt Businesses.

Teresa stále pracuje na tom, aby zachovala odkaz svojho zosnulého manžela nažive prostredníctvom práce nadácií Dalea Earnhardta.

Slávny manžel

Teresa bola najslávnejšie vydatá za pretekára Dalea Earnhardta. Ralph Dale Earnhardt starší sa narodil 29. apríla 1951 ako najmladšie z troch detí narodených Marthe Earnhardtovej a vodičovi Ralphovi Earnhardtovi. Jeho pretekárska kariéra začala v roku 1975, keď sa v roku 1975 zúčastnil svetovej série 600 pre Winston Cup Series.

Dodnes je považovaný za jedného z najväčších pilotov NASCAR vôbec.

Dale Earnhardt

Vo svojej kariére vyhral celkovo 76 pretekov vo Winston Cupe, vrátane Daytona 500 z roku 1998. Jeho štýl jazdy nahnevaný vodičom mu vyslúžil celý rad prezývok ako zastrašovateľ, železná hlava a muž v čiernom.

V roku 1968 sa Dale oženil so svojou prvou manželkou Latane Brown, keď mal iba 17 rokov. Spolu mali syna Kerryho, ale len o rok neskôr sa pár rozviedol. Jeho druhou manželkou bola dcéra konštruktéra automobilov NASCAR Roberta Gee, Brenda Gee. V roku 1972 manželia privítali svoju dcéru Kelley King Earnhardt a o dva roky neskôr, v roku 1974, svojho syna Dale Earnhardta Jr., ale netrvalo dlho po narodení ich syna a manželia to vzdali a dokončili rozvod.

V roku 1982 sa Dale oženil so svojou treťou a poslednou manželkou Teresou Houstanovou. O šesť rokov neskôr v roku 1988 sa páru narodila dcéra Taylor Nicole Earnhardt. Dnes sú Taylor a jej manžel Brandon Putmanovci profesionálni na ródeovom okruhu. Vo februári 2001 odjazdil Dale svoje posledné preteky, keď tragicky zahynul pri nehode v poslednom kole Daytona 500. Odvtedy bol uvedený do Siene slávy NASCAR v inauguračnej triede, ako aj do mnohých iných siení slávy.

Čistý majetok

Zdroje uvádzajú, že Earnhardtov čistý majetok sa začiatkom roku 2020 odhaduje na 60 miliónov dolárov.

Fyzicka charakteristika

Teresa meria 1,85 m na výšku a váži 65 kg.

Dale Earnhardt Jr.

Ralph Dale Earnhrdt Jr. sa narodil 10. októbra 1974 a je profesionálnym vodičom automobilov, ktorý je v súčasnosti na čiastočnom dôchodku. Pracuje pre NASCAR na NBC ako analytik a majiteľ tímu, keďže dokončuje čiastočný úväzok v sérii NASCAR xfinity pre svoju pretekársku skupinu JR Motorsports, pričom jazdí na Chevrolete číslo 8.

Dale počas tejto kariéry dosiahol veľké úspechy a jeho úspech na Daytona International Speedway mu vyniesol prezývku ‚Krysák‘. V rokoch 2004 a 2014 sa umiestnil na prvom mieste v Daytone 500 a v rokoch 2003 až 2017 získal pätnásťkrát za sebou ocenenie pre najobľúbenejšieho vodiča.

Potom, čo jazdil za tím, ktorý vlastnil jeho otec v pohárovej sérii NASCAR, v roku 2008 prešiel na jazdenie za Hendrick Motorsports, aby jazdil s číslom 88. Tam zostal, kým v roku 2017 neodišiel z pozície jazdca na plný úväzok. Po 26 víťazstvách odišiel medzi 40 najlepších jazdcov v histórii NASCAR.