• Hlavná
  • Herci
  • Kde je dnes Shaun Cassidy? Deti, Manžel, Čistá hodnota

Kde je dnes Shaun Cassidy? Deti, Manžel, Čistá hodnota

ObsahKto je Shaun Cassidy?

Shaun Cassidy je americký herec, spevák, spisovateľ a producent a svetu je možno stále najlepšie známy ako Joe Hardy, jeden z Hardy Boys v televíznom seriáli The Hardy Boys/Nancy Drew Mysteries (1977 – 1979). Je známy aj svojimi hitmi, Morning Girl, That’s Rock ‘n’ Roll a Hey Deanie, medzi inými.

Shaun Cassidy Wiki - Vek, detstvo a vzdelanie

Shaun Cassidy sa narodil 27. septembra 1958 v Los Angeles, Kalifornia, USA, je synom Shirley Jones, slávnej herečky, držiteľky Oscara a tiež vynikajúceho speváka, a jej manžela Jacka Cassidyho, herca, hudobníka a muzikálového herca. .

Má dvoch mladších bratov, Patricka, ktorý je tiež hercom, ale väčšinou sa zameriava na divadelné predstavenie, a Ryana, zatiaľ čo jeho nevlastný brat bol tiež herec a hudobník David Cassidy, ktorý zomrel na ochorenie pečene vo veku 67 rokov a bol najlepší. známy ako Keith Partridge v komediálnom seriáli The Partridge Family.

Shaun v určitom období svojich formačných rokov vymenil Los Angeles za New York a odišiel do internátnej školy v Bucks County v Pensylvánii a neskôr na Solebury School v Newtowne. Nakoniec zmaturoval na strednej škole v Beverly Hills. Jeho rodičia sa rozviedli v roku 1975 a jeho matka sa znovu vydala za Martyho Ingelsa, herca, komika a producenta, s ktorým zostala až do jeho smrti v roku 2015.

Shaunov otec, Jack Cassidy, zomrel v spánku, keď požiar pohltil jeho byt a susedné byty v roku 1976.

Hudobná kariéra

Predtým, ako sa Shaun začal venovať herectvu, túžil sa ním stať hudobník . Bol ešte na strednej škole, keď podpísal svoju prvú profesionálnu zmluvu s Warner Bros. Records pod divíziou Mikea Curba a začal robiť hudbu. Jeho debutový album s vlastným názvom vyšiel v roku 1976 a získal platinový status. S hitmi Da Doo Ron Ron a That’s Rock 'n' Roll, ktoré napísal Eric Carmen, Shaun oznámil, že sa stane hviezdou a získal nomináciu na cenu Grammy za najlepšieho nového umelca.

Pokračoval v tvorbe novej hudby, spojil sa s Ericom Carmen na ďalšej skladbe – Hey Deanie – ktorá sa umiestnila na 7. mieste a jeho druhý album Born Late vyšiel v októbri 1977 a dosiahol 6. miesto v rebríčku Billboard 200. Pred koncom 70. rokov Shaun vydal ďalšie tri albumy, avšak iba Under Wraps, jeho tretí album nadviazal na úspech svojich predchodcov a priniesol hity It’s Like Heaven a Our Nights. Potom sa jeho popularita ako hudobníka začala strácať a po dvoch ďalších albumoch Room Service (1979) a Wasp (1980) prestal robiť hudbu. Jeho postava tínedžerského idolu vybledla a začal sa venovať herectvu, no nakoniec v roku 1992 vydal kompilačný album Greatest Hits.

Herecká kariéra

Shaunova herecká kariéra začala v roku 1976 hlavnou úlohou v dramatickom filme Born of Water, v ktorom hrali James Almanzar a Janit Baldwin. Nasledujúci rok si zaistil svoju najvýznamnejšiu rolu, ktorá ho vyniesla k sláve, popri hudbe – bol vybraný ako Joe Hardy do televízneho seriálu The Hardy Boys/Nancy Drew Mysteries (1977-1979) a získal dve nominácie na cenu TL Land Award. za jeho prácu na konkrétnom seriáli. V roku 1979 hral v televíznom filme Like Normal People ako Roger Meyers, zatiaľ čo v rokoch 1980 až 1981 stvárnil Davea Stollera v televíznom seriáli Breaking Away.

Ako herec zostal až do konca 80-tych rokov, keď sa objavil v projektoch ako romantická komédia televízneho filmu Once Upon a Texas Train (1988) a ako Craig Gentry v televíznom seriáli Matlock (1988).

Shaun bol nejaký čas aktívny aj na javisku, kde sa objavil v hrách ako Hromadné odvolanie, Prejde / neuspeje a Denník hladovky, za ktoré získal cenu za drama. Tiež hral v hre Pokrvní bratia, po boku svojho nevlastného brata Davida Cassidyho.

Spisovateľ a producent

Okrem svojej kariéry hudobníka a herca je Shaun aj uznávaným spisovateľom a producentom. Počas práce na hre Blood Brothers napísal pilotnú epizódu pre televízny seriál, ktorý sa stal American Gothic, a v rokoch 1995 až 1996 pracoval ako producent a scenárista na televíznom seriáli.

V roku 1997 vytvoril ďalší televízny seriál – Roar – fantasy akčné dobrodružstvo, ktoré malo 13 epizód a hrali v ňom Heath Ledger, Lisa Zane a Vera Farmiga. Séria bola veľmi úspešná a získala nomináciu na Primetime Emmy Award. Jeho ďalším projektom bol televízny seriál Hráči (1997-1998), pričom v rokoch 2002 až 2003 pracoval na televíznom seriáli The Agency. Potom vytvoril ďalší populárny televízny seriál, tentoraz hororovú drámu Invázia (2005-2006), v ktorej hrali William Fichtner, Eddie Cibrian a Kari Matchett.

Kde je dnes Shaun Cassidy?

Shaun je stále aktívny v šoubiznise, pričom jeho hlavným zameraním je tvorba a produkcia. Po Invasion vytvoril komediálny seriál Ruby & the Rockits, zatiaľ čo bol konzultačným producentom seriálu Blue Bloods (2011-2012).

14. mája tri ďalšie miesta na východnom pobreží (okrem Ridgefield Playhouse) ohlásia moju show. Sledujte…

pridané Shaun Cassidy na Streda 8. mája 2019

Naposledy bol autorom seriálu Emerald City a jeho výkonným producentom desať epizód v roku 2017. Naposledy pracoval na televíznom dramatickom seriáli Nový Amsterdam (2018-2020).

Shaun oznámil koncert v Kansas City na 24thjúna 2020.

Shaun Cassidy Čistá hodnota, výška, hmotnosť a vzhľad

Shaun Cassidy je úspešný multitalentovaný umelec a preslávil sa sám a vystúpil z tieňa svojej matky. Jeho majetok sa začiatkom roku 2020 odhaduje na 25 miliónov dolárov.

Shaun je vysoký 5 stôp 11 palcov (1,79 m), pričom váži približne 165 libier ~ 75 kg. Hoci jeho životne dôležité štatistiky nie sú známe, má vyšportovanú postavu. Má modré oči a blond vlasy.

Shaun Cassidy Osobný život, manželstvo, deti

Shaun je známy svojím milostným životom – trikrát sa oženil a je dvakrát rozvedený. Jeho prvou manželkou bola Ann Pennington, bývalá modelka a kamarátka Playboya. Obaja boli manželmi v rokoch 1973 až 1993 a majú spolu dve deti, dcéru Caitlin a syna Jakea. Stal sa tiež nevlastným otcom Anninej dcéry Jessice, ktorá sa narodila v roku 1970.

Dva roky po rozvode s Ann sa oženil s herečkou Susan Diol, s ktorou má dcéru Juliet narodenú v roku 1998. Pár sa rozviedol v roku 2003.

Od roku 2004 je Shaun ženatý s producentkou Tracey Lynne Turner a majú spolu štyri deti, Caleba, Roana, Lilu a Mairin.