• Hlavná
  • Herci
  • Kde je dnes Ruth Buzzi? Je stále nažive? Čistá hodnota, Wiki

Kde je dnes Ruth Buzzi? Je stále nažive? Čistá hodnota, Wiki

Ruth Ann Buzzi je americká speváčka, komička a herečka, ktorá je známa najmä svojou hereckou kariérou, konkrétne úlohou v komediálnej šou Rowan & Martin’s Laugh-In. Buzzi má niekoľko koníčkov, z ktorých dve sú maľovanie a zbieranie áut. Svoje obrazy nikdy nepredávala verejnosti, namiesto toho daruje originálne obrazy na charitu.

ObsahRaný život, rodina, vzdelanie

Ruth Ann Buzzi sa narodila 24. júla 1936 vo Westerly, Rhode Island, USA. Je dcérou Reny Pauline a Angela Petra Buzziho, ktorý je celonárodne uznávaný ako kamenosochár.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Jimom Johnsonom (@njla28)

Jej otec tiež vlastnil Buzzi Memorials v Wequetequock Cove, ktoré následne spravoval jej starší brat Harold, kým v roku 2013 neodišiel do dôchodku. Buzzi vyrastala v dedine Wequetequock, Stonington, Connecticut, kde navštevovala Stonington High School, a bola hlavnou roztlieskavačkou. Od svojich 17 rokov sa prihlásila na Divadelné umenie v Pasadena Playhouse, kde absolvovala s vyznamenaním. Jej štúdium zahŕňalo herectvo, hlas, tanec a niekoľko kurzov kozmetológie.

Kariéra

Ruth Buzzi začala svoju hereckú kariéru ešte pred ukončením vysokej školy, keď cestovala so spevákom Rudym Valleem v živom hudobnom a komediálnom vystúpení, keď mala letnú prestávku na vysokej škole, táto príležitosť bola kľúčom k promócii s odborovou kartou Actors’ Equity Association. Po ukončení štúdia získala hlavnú úlohu v off-Broadwayskej hudobnej revue, ktorá jej umožnila vystupovať na východnom pobreží. V tom istom čase s ňou začínali svoju kariéru aj iní interpreti ako Joan Rivers, Bernadette Peters a Barbra Streisand.

Objavila sa v niekoľkých televíznych reklamách, z ktorých niektoré získali celoštátne uznávané ceny, ako napríklad Clio Award za najlepšieho hovorcu pre Clorox 2. V reklamách Post Sugar Crisp bola nominovaná za postavu Granny Goodwitch. Okrem toho nahovorila viac ako 300 animovaných relácií vrátane Nose Marie v Pound Puppies, Mama Bear na Berenstain Bears a hlas babičky Šmolko.

Čoskoro získala svoje prvé národné uznanie, keď v roku 1964 vystúpila ako Shakundala the Silent v The Garry Moore Show a objavila sa aj v pôvodnom obsadení Sweet Charity.

Jej popularita ohromne vzrástla po tom, čo sa objavila v Rowan & Martin’s Laugh-In, čo bola americká televízna komédia s skečmi z rokov 1968 až 1973. Buzzi bol jediným hlavným hráčom, ktorý sa objavil v každej jednej epizóde show, dokonca aj v pôvodnom pilotnom diele. Postava, pre ktorú bola v šou najznámejšia, bola Dowdy Spinster Ormph, pre ktorú bola oblečená do matnej hnedej s účesom do drdola, s tvárou zakrytou sieťkou na vlasy zviazanou v strede čela. Nebolo to prvýkrát, čo použila tento vzhľad, v skutočnosti sa objavila v školskej produkcii s názvom Auntie Mame, v ktorej hrala Agnes Gooch.

So svojimi živými komediálnymi dialógmi ju bolo možné vidieť v niekoľkých Dean Martin Roasts z hotela MGM v Las Vegas, kde bľabotala o prominentných pečienkách ako Frank Sinatra, Lucille Ball a Muhammad Ali.

Okrem hereckej kariéry bola Ruth známa ako veľmi múdra investorka. Ona aj jej manžel Kent Perkins investovali do rôznych aktív, ktoré v súčasnosti stoja veľa peňazí a ktoré sa nachádzajú v okolí Texasu vrátane ranča, farmy, plynových vrtov, ropných vrtov, nákupného centra, minerálov a ďalších. Zbierka vozidiel, ktorú vlastnia, bola ocenená na niekoľko miliónov dolárov, pričom najluxusnejšie auto, ktoré vlastnia, bolo Chevy, za ktorého volantom raz sedel Steve McQueen, odhadovaná na 2 milióny dolárov.

Osobný život

Buzzi je momentálne na dôchodku na 629-akrovom ranči v Erath County v Texase, kde žila so svojím manželom Kentom Perkinsom. Na svoje dni v Southlake však úplne nezabudla, pretože ju stále z času na čas navštevuje a na Twitteri opisuje svoje dni v Southlake a hovorí: „Veci, ktoré som na Southlake milovala: najlepší susedia na svete. Najväčší prístup k najlepším nákupom v štáte Texas, možno v celej krajine. Najväčší výber reštaurácií v okruhu 10 míľ. Nádherné terénne úpravy a nádherné záhradné práce všade, kam sa pozriete. Veľa podzemnej vody, s kačičkami, korytnačkami a modrými volavičkami. Takmer nulová kriminalita.“

Ruth Ann Buzzi sa podieľala na mnohých charitatívnych prácach, z ktorých niektoré sú pre deti, vrátane Thalians, St. Jude’s Hospital, Special Olympics, Make a Wish Foundation a Big Brothers Big Sisters of America. Buzzi je sponzorom aj letného detského umeleckého tábora. Buzzi tiež pomáha pri získavaní finančných prostriedkov pre Utopia Animal Rescue Ranch, ktorý sa nachádza v Medine v Texase.

Buzziho meno sa objavilo vo viacerých skladbách, ako napríklad Ruth Buzzi Better Watch Her Back od The Bled, duet You’re the Reason Our Kids are Ugly od Conway Twitty a Loretty Lynn a I’m A Swing It od House of Pain.

Buzzi a jej manžel zdieľajú záľubu v zbieraní automobilov, najmä povojnových anglických vozidiel, medzi ktoré patria Jaguary, Bentley a Rolls-Royce, ktoré sa objavujú v televíznych reklamách a v jej modrom kabriolete Bentley na obálke Vogue s Jessicou Simpson, ktorá ho riadi. . Ako už bolo spomenuté, Buzzi sa podieľal na mnohých charitatívnych prácach, takže niektoré autá boli vystavené v Petersen Automotive Museum v Los Angeles v Kalifornii formou pôžičiek alebo/alebo darov.

Kto je Buzziho manžel Ken Perkins?

Kenneth Perkins sa narodil v roku 1926 a bol generálmajorom britskej armády, ktorý bol neskôr vyslaný na velenie ozbrojeným silám ománskeho sultána. Po skončení vojenského povolania zastával dva roky, od roku 1980 do roku 1982, post riaditeľa vojenskej pomoci v zámorí. Zomrel v roku 2009.

Čistá hodnota

Podľa zdrojov je začiatkom roku 2021 najlepší odhad čistého majetku Ruth Buzzi 20 miliónov dolárov.