Kde je dnes Paul Teutul starší? zomrel? Čistá hodnota, manželka

Paul Teutul Sr. je americký motocyklový dizajnér, podnikateľ, herec a televízna osobnosť, narodený 1. mája 1949 v Yonkers, New York City, USA.

ObsahSkorý život

Neexistujú žiadne informácie o Paulovej rodine, ranom vzdelávaní a záľubách. Je však známe, že jeho rodina sa presťahovala z jeho rodného mesta do Pearl River v štáte New York, kde strávil detstvo.

Paul Teutul starší bol zapojený do vojny vo Vietname, pretože bol narukovaný do americkej obchodnej námornej pechoty.

Kariéra

Konštruktér a konštruktér motocyklov

Paul Teutul starší, inšpirovaný miestnymi motocyklami, začal navrhovať a stavať choppery v podniku svojho syna Daniela na výrobu ocele a železa, Orange County Ironworks.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Chýba niekoľko tetovaní

Príspevok zdieľaný používateľom Paul Teutul st. (@paulteutulsr) 5. júla 2020 o 7:04 PDT

Po niekoľkých rokoch práce si Paul uvedomil, že na základe svojich návrhov môže vytvoriť vlastnú spoločnosť.

V roku 1999 založil Paul Teutul starší s pomocou svojich synov Paula Jr. a Michaela Orange County Choppers (OCC), ktorého hlavným zameraním je výroba vlastných a tematicky orientovaných bicyklov. Prvý vrtuľník, ktorý obchod vytvoril, bol pomenovaný True Blue, hoci ich doteraz najpopulárnejším a najznámejším výtvorom je The Fire Bike, ktorý bol vyrobený na počesť hasičov z New Yorku.

Spoločnosť OCC si získala medzinárodnú slávu a predáva motocykle vyrobené na mieru klientom po celom svete za značnú cenu. V priemere majú vlastné bicykle OCC hodnotu viac ako 30 000 dolárov.

Jedným z najpamätnejších výtvorov OCC je Air Force Bike, ktorý v roku 2005 objednalo americké letectvo a bolo vystavené na verejnosti. Tento vrtuľník v hodnote 150 000 dolárov integroval do svojho dizajnu mnoho symbolov a detailov na počesť komisára, vrátane zrkadiel v tvare trysky.

Paulova preferencia starých vrtuľníkov viedla OCC k výrobe mnohých z nich, ako sú modely Greeny a The Blue Bomber. V súčasnosti obchod predáva aj lifestylové predmety, ktoré zodpovedajú štýlu značky obchodu, ktorý si v priebehu rokov vytvorili.

V roku 2018 sa OCC spojilo so spoločnosťou Spartan Events s cieľom získať finančné prostriedky pre Nadáciu Oscara Mikea, ktorá poskytuje ekonomickú pomoc zraneným vojnovým veteránom.

Generálny riaditeľ spoločnosti Spartan Joe de Sena v rozhovore vyjadril svoje myšlienky o kampani: „Je dôležité vrátiť a uctiť si vojakov a ženy, ktorí obetovali tak veľa pre tento skvelý národ, a sme nadšení z príležitosti na získavanie finančných prostriedkov, ktoré nám to ponúka.

TV debut – Americký chopper

Paul Teutul starší debutoval v televízii v seriáli American Chopper, ktorý mal premiéru na Discovery Channel v roku 2003 a sústredil sa na jeho zákazkovú predajňu bicyklov Orange County Chopper. Séria bola presunutá do siete TLC v roku 2007 a celkovo sa vysielala ďalších šesť sezón.

American Chopper predviedol Teutulovo podnikanieOCC, ktoré si v USA získalo obrovskú popularitu, keďže na výstave boli vystavené mnohé výtvory Teutulovho tímu.

To viedlo rôznych medzinárodných zákazníkov k tomu, aby si objednali OCC jedinečné sekačky, vrátane PureFit Nutrition Bars, obchodníka s nástrojmi Snap-on, profesionálneho tímu amerického futbalu New York Jets a výrobcu trávnikov Dixie Chopper.

Spoločnosť OCC vyrábala aj choppery pre osobnosti, akými sú televízny moderátor Jay Leno a automobilový dizajnér Carroll Shelby. Obchod tiež vyrábal bicykel Socha slobody, ktorý si objednal generálny riaditeľ spoločnosti Soleia Richard W. Stocks.

Ďalším obľúbeným vlastným tematickým bicyklom predstaveným v American Chopper bol bicykel I, Robot, ktorý bol predstavený na premiére filmu.

Paul Jr. Odchod z predstavenia a zrušenie

Búrlivé diskusie medzi Teutulom starším a jeho synom Paulom mladším boli v American Chopper rutinou. V roku 2009 však ich neustále nezhody viedli k tvrdej hádke a následnému prepusteniu Paula Jr.

Teutul starší sa pokúsil kúpiť 20-percentný podiel svojho syna v spoločnosti, hoci jeho úsilie nikam neviedlo, pretože k dohode medzi týmito dvoma nikdy nedošlo. V roku 2010 Paul Jr. obvinil svojho otca z podvodu a podal na neho žalobu, v ktorej žiadal odškodnenie 100 miliónov dolárov. Uprostred týchto právnych problémov založil Paul Jr. svoju vlastnú spoločnosť zaoberajúcu sa dizajnom bicyklov s názvom Paul Jr. Designs.

Napriek televíznemu úspechu American Chopper vydala sieť TLC v roku 2010 vyhlásenie oznamuje zrušenie série : „Teutulovci budú vždy súčasťou rodiny Discovery a blahoželáme im k mimoriadne úspešnej sérii.“

Vedľajší produkt

Len dva mesiace po zrušení American Chopper a uprostred súdneho sporu medzi otcom a synom TLC oznámila, že Teutulova rodina sa vracia v novej sérii. Tentoraz však American Chopper: Senior vs. Junior neobsahoval iba Teutul Sr. a jeho podnikanie, ale nasledoval aj odchod Paula Jr. a vytvorenie jeho nového podniku.

Šou sa vysielala dve sezóny až do jej zrušenia v roku 2012.

Kto oslavuje Deň svätej Patty? #happysaintpatricksday #orangecountychoppers #paulsenior

pridané Paul Teutul st na Piatok 17. marca 2017

Napriek tomu, že je to koniec série, producent Craig Piligian dal svoje všetko najlepšie prajem Teutulovej rodine a ocenili reláciu za jej dôležitosť pre televízne reality show: „Všetci ukázali, čo sa skutočne deje v úzkom rodinnom podniku, bradavice a tak ďalej. Som naozaj hrdý, že boli takí otvorení a úprimní.'

Nová relácia

Dňa 28. mája 2018 mal na Discovery Channel premiéru revival American Chopper. Opäť predviedla OCC a jeho majiteľa Paula Teutula Sr. a zjavne opravený vzťah medzi ním a jeho synom Paulom Jr.

V roku 2020 bola ohlásená nová špeciálna séria s názvom American Chopper: The Last Ride, aj keď zatiaľ nie je presne stanovený čas jej premiéry.

Herecká kariéra

Paul Teutul starší sa objavil ako herec v rôznych produkciách, napríklad vo filme Wild Hogs z roku 2007 a v televíznom seriáli My Name Is Earl v roku 2008. Paul bol tiež v Nickelback’s krátke hudobné video Rockstar .

Právne otázky

Okrem súdneho sporu od svojho syna čelil Paul starší niekoľkým ďalším právnym problémom.

V roku 2007 umelec Justin Barnes obvinil OCC z krádeže jeho návrhov a podal na obchod žalobu. Okrem toho bývalý člen tímu OCC a konštruktér bicyklov Cody Connelly podal v roku 2009 žalobu na Paula staršieho za údajné porušenie zmluvy a podvod. Neexistujú žiadne informácie o výsledku žiadneho z týchto súdnych prípadov.

V roku 2018 čelil Paul Sr. ďalšej žalobe proti nemu, tentoraz od jeho bývalého spolupracovníka a producenta Thomasa Derbyshire, ktorý ho obvinil z porušenia partnerskej zmluvy a z akceptovania obchodných dohôd s tretími stranami bez jeho súhlasu.

V roku 2020 bol Paul Sr. opäť zažalovaný fotografom Scottom Gunnellsom, ktorý žiadal odškodné vo výške 258 484,45 dolárov za údajné porušenie autorských práv na jeho umelecké dielo spáchané Teutulom a jeho synom Michaelom. Údajne , Paul starší túto právnu bitku prehral.

Kde je dnes Paul Teutul starší? zomrel?

Paul Teutul starší čelil v posledných rokoch rôznym finančným a právnym problémom, no stále žije a má dobré zdravie.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Chýbajú mi moji najlepší kamaráti

Príspevok zdieľaný používateľom Paul Teutul st. (@paulteutulsr) 12. júna 2020 o 10:22 PDT

Osobný život

Paul Teutul starší bol v živote dvakrát ženatý. Jeho prvou manželkou bola v roku 1969 Paula, s ktorou má štyri deti – rozviedli sa v roku 1995.

Paulovou druhou manželkou bola Beth Ann Santos, s ktorou sa oženil v roku 2007, no pár sa rozišiel v roku 2015. Joan Bulger je Paulova súčasná priateľka.

Teutulove deti sa volajú Paul Jr., Daniel, Michael a Christin.

Čistá hodnota

V marci 2018 Paul Teutul Sr. podal návrh na vyhlásenie konkurzu . V dokumentácii predloženej na súde tvrdil, že dlhuje veriteľom 1 070 893,44 USD, v kontraste s čistou hodnotou 1 801 729 USD v tom čase.

Myslíme si, že Paul Teutul Sr by vyzeral úžasne v páre našich odtieňov. #FatheadzPiatok

pridané Okuliare Fatheadz na Piatok 9. decembra 2016

Tiež priznal, že dlhuje 151 230,98 dolárov na daniach.

Okrem toho uviedol, že jeho plat ako výrobcu ocele bol 13 398,67 dolárov mesačne, hoci svoje vystúpenia v televízii neuvádzal ako súčasť svojho príjmu.

Paul starší vyhlásil svoje sídlo v New Yorku za 1,8 milióna dolárov ako úrok z poplatkov. Dom bol nakoniec predaný v roku 2019 za neznámu cenu.

V dôsledku rôznych finančných problémov, ktorým Paul Teutul starší čelil za posledné desaťročie, je jeho odhadované čisté imanie v polovici roku 2020 minimálne 500 000 dolárov, ale môže dosiahnuť až 15 miliónov dolárov, čo je charakter jeho súčasného financií.

Fyzický vzhľad

Paul Teutul starší je muž bieleho etnika, ktorého hmotnosť a výška nie sú známe. Jeho telo pokryté tetovaním mu dodáva drsný vzhľad, ktorý sprevádza jeho biela, huňatá brada.

Zaujímavosti

Paul Teutul starší miluje zvieratá a často spolupracuje s organizáciami na záchranu zvierat. Vlastní rôznych psov typu bullmastiff.

Na tele má rôzne tetovania, vrátane tetovania svojho biznisu Orange County Chopper a portrétu svojho psa Gussyho.

Teutulov boj s jeho synom Paulom Jr. v roku 2009 sa stal virálnym mémom na internete a dostal názov American Chopper Argument.