• Hlavná
  • Herci
  • Kde je dnes otec Jennifer Aniston John Aniston? zomrel?

Kde je dnes otec Jennifer Aniston John Aniston? zomrel?

ObsahKto je John Aniston?

Yiannis Antonios Anastasakis sa narodil 24. júla 1933 v znamení Leva v Chania na Kréte v Grécku. Je to 86-ročný grécko-americký herec v telenovele, známy ako John Anthony Aniston, a pravdepodobne najlepšie známy tým, že hral v úlohe Victora Kiriakisa vo viac ako 2600 epizódach dennej telenovely NBC Day Of Our Lives. Je známy aj ako otec slávnej hviezdy Priateľov Jennifer Aniston.

Aký bohatý je teraz? John Aniston Čistá hodnota

V polovici roku 2020 čistý majetok Johna Anistona presahuje 10 miliónov dolárov, ktorý získal vďaka svojej úspešnej angažovanosti vo filmovom priemysle ako profesionálny herec, ktorý od začiatku svojej kariéry na začiatku 60. rokov hral vo viac ako 30 televíznych a filmových tituloch.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Vianoce s jedným z mojich tvorcov. Vtedy a teraz #TBT Milujem ťa, papa ❤️

Príspevok zdieľaný používateľom Jennifer Aniston (@jenniferaniston) 26. decembra 2019 o 14:37 PST

Raný život, národnosť, etnicita, náboženstvo

John Aniston strávil svoje rané roky vo svojom rodnom meste Chania, vychovával ho jeho otec Antonios Anastasakis a matka Stella Joanne. Má troch súrodencov, brata Gustaua Anistona a dve sestry Helen Aniston a Mary Aniston. Vo veku desiatich rokov rodina emigrovala do Spojených štátov a usadila sa v Chesteri v Pensylvánii, kde si otvorila reštauráciu. Jeho otec poangličtil ich meno na Aniston, takže má grécku aj americkú národnosť, patrí k belošskému kaukazskému etniku a vyznáva kresťanstvo.

Vzdelávacie pozadie a americké námorníctvo

Po imatrikulácii sa John zapísal do Pennsylvania State University , ktorú v roku 1955 ukončil bakalárskym titulom v odbore Divadelné umenie.

Počas svojho pôsobenia tam bol John členom bratstva Alpha Chi Rho. Hovorí plynule grécky, anglicky a španielsky. Po ukončení štúdia sa John pripojil k americkému námorníctvu a slúžil v pozícii spravodajský dôstojník v aktívnej službe v Paname. Neskôr slúžil v zálohe a povýšil na hodnosť nadporučíka.

Začiatky kariéry

John Aniston debutoval v televízii v roku 1962, keď získal malú rolu dôstojníka v epizóde New Man In The Precinct v sérii kriminálnych drám NBC 87th Precinct. V nasledujúcom roku debutoval vo filme ako Birdman of Macy’s v romantickej komediálnej dráme Love With The Proper Stranger, no ten zostal bez uznania. Po ňom nasledovali jeho hosťujúce úlohy v takých televíznych seriáloch ako Combat!, I Spy a Accidental Family.

Viac hosťujúcich úloh

V roku 1968 John vystupoval ako Ind vo filme Comedy Western The Shakiest Gun In The West, ktorý režíroval Alan Rafkin, a v tom istom roku hosťoval ako Frank West v epizóde Ride To Misadventure of The Virginian a hral Achmeda v televízny komediálny film Teraz to vidíš, teraz nie, v réžii Dona Weisa. John tiež hosťoval ako prvý kapitán MMF v epizóde Time Bomb akčného seriálu CBS Mission Impossible (1969) a ako Phil Harvey v epizóde Stop The Presses I Want To Get Off zo sitcomu ABC That Girl (1970).

Veľká prestávka a hľadanie zajtrajška

Počas 70. rokov bol John pomerne nečinný. Hosťoval iba ako Webster / Dancik v dvoch epizódach akčného kriminálneho seriálu CBS Kojak (1974) a Eddie Aleata v epizóde telenovely CBS Love Of Life (1975).

Johnova ďalšia rola prišla o päť rokov neskôr, keď sa pripojil k obsadeniu telenovely CBS / NBC Hľadať zajtrajšok , ktorý stvárňuje Martina Tourneura v seriáli od roku 1980 do roku 1984. Potom v roku 1985 hosťoval ako plukovník Arturo Alzar v epizóde Short Walk To Freedom vojenského dramatického seriálu CBS Airwolf.

Celosvetové uznanie a dni nášho života

Neskôr v roku 1985 bol John vybraný, aby stvárnil Victora Kiriakisa v dennej telenovele NBC D ay Of Our Lifes a následne sa objavil vo viac ako 2600 epizódach v úlohe, ktorá mu v roku 1986 vyniesla dve ceny Soap Opera Digest za vynikajúceho herca v hlavnej úlohe v dennom seriáli a Vynikajúci zloduch v dennom seriáli.

Tiež dostal nomináciu na cenu Daytime Emmy za vynikajúceho herca vo vedľajšej úlohe v dramatickom seriáli za rok 2017. Days Of Our Lives je jedným z najdlhšie vysielaných televíznych programov na svete, pretože od premiéry v roku 1965 bol vo vysielaní s viac ako 13 800 epizódami.

Roly počas 90. rokov

V roku 1993 si John zopakoval úlohu Victora Kiriakisa v televíznom dramatickom filme Night Sins po boku Crystal Chappell a Matthew Ashford. Potom hosťoval ako Carlton Everest v epizóde Must Kill TV z kriminálneho seriálu CBS Diagnosis Murder a ako Gordon v epizóde Zlato, skrčil som sa v Turecku zo sitcomu NBC Fired Up, obe v roku 1997.

Do konca dekády hosťoval aj ako Alex Zota v epizóde Faces Of Fear z akčného seriálu TNT L.A. Heat (1999).

Začiatok roku 2000

Začiatkom roku 2000 John pokračoval v získavaní hosťujúcich úloh. Takže sa objavil ako Quarren Ambassador v dvoch epizódach sci-fi série UPN Star Trek: Voyager (2001), ktorá je súčasťou série Star Trek. Potom stvárnil Alexandra Thompsona v dvoch epizódach seriálu NBC o politickej dráme Západné krídlo a vystupoval ako Douglas Swope v epizóde Hlboko vyprážané kórejské vďakyvzdanie komediálno-dramatického seriálu WB Gilmore Girls, obe v roku 2002.

Všetko najlepšie k narodeninám Johnovi Anistonovi #DaysofourLives

pridané Denné ceny Emmy na Nedeľa 24. júla 2016

V nasledujúcom roku John hosťoval ako Constantine Christakos v epizóde Greek Easter sitcomu CBS My Big Fat Greek Life, po ktorej sa objavil ako John Victor v epizóde Old Enough To Fight z dramatického seriálu NBC American Dreams. v roku 2004.

Koniec roku 2000

V roku 2007 získal John úlohu múdreho muža v krátkom filme Order Up, ktorý napísal a režíroval Neil A. Stelzner. V tom istom roku hral Nigela Barringtona v pôvodnom filme Sci-Fi Channel Sands Of Oblivion spolu s Adamom Baldwinom a Morenou Baccarinovou a hosťoval ako Meririt Ambiaucher v epizóde sci-fi série NBC Journeyman. Nasledovali jeho postavy pána Gablea v romantickej dráme The Awakening Of Spring z roku 2007, detektíva Macomasiho v dráme Fixing Rhonda z roku 2008 a Gerarda Benedicta v rodinnej dobrodružnej komédii The Gold & The Beautiful z roku 2009.

Zároveň hosťoval v takých televíznych seriáloch ako Najhorší týždeň, Chladný prípad a Mad Men.

Projekty na začiatku roka 2010

V roku 2011 sa John objavil ako hosť ako Harold Melon v epizóde The Old Guy zo situačnej komédie NBC The Paul Reiser Show, ktorá je vedľajšou súčasťou inej situačnej komédie NBC s názvom Mad About You. O tri roky neskôr získal rolu Neda v dramatickom filme Return To Zero, ktorý režíroval Sean Hanish. Odvtedy nie je aktívny v žiadnom inom projekte okrem Days of Our Lives.

Vzhľad a vitálna štatistika

John Aniston má krátke sivé vlasy a tmavohnedé oči. Stojí vo výške 6 stôp 2 palce (1,88 m), pričom jeho aktuálna váha nie je k dispozícii.

Osobný život

John Aniston bol dvakrát ženatý. Jeho prvou manželkou bola herečka Nancy Maryanne Dow – pár sa zosobášil 11. decembra 1965 a on adoptoval jej syna Johna T. Melicka III z predchádzajúceho manželstva s klaviristom Johnom T. Jackom Melickom, Jr. Porodila ich jediné dieťa, dcéru, ktorej dali meno Jennifer Joanna Aniston 11. februára 1969. Jeden z jeho najlepších priateľov, herec Telly Savalas, bol krstným otcom jeho dcéry. Ich dcéra sa stala jednou z najlepšie zarábajúcich herečiek v Hollywoode. John a Nancy sa rozviedli v auguste 1980. Následne sa zoznámil s herečkou Sherry Rooney, keď natáčali Love Of Life. Začali spolu chodiť a nakoniec sa uzavreli 14. júna 1984. Majú syna Alexandra Anistona, narodeného v roku 1989.