• Hlavná
  • Herci
  • Kde je dnes Nita Talbot? Živý alebo mŕtvy? Vek, čistá hodnota, Wiki

Kde je dnes Nita Talbot? Živý alebo mŕtvy? Vek, čistá hodnota, Wiki

ObsahKto je Nita Talbot?

Anita Sokol sa narodila 8. augusta 1930 v New Yorku v USA a je herečkou na dôchodku, ktorá je možno stále najznámejšia vďaka práci v televíznom seriáli Hogan's Heroes, vďaka ktorej získala cenu Emmy za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe v komediálnom seriáli. jej výkon.

Čistá hodnota Nity Talbotovej

V polovici roku 2020 sa čistý majetok Nity Talbot odhaduje na viac ako 4 milióny dolárov, ktoré zarobila úspešnou kariérou v hereckej profesii, v zábavnom priemysle od konca štyridsiatych rokov do konca deväťdesiatych rokov, pričom sa takmer päť desaťročí podieľala na mnohých projektoch. v podnikaní.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#NitaTalbot bola nominovaná na cenu Emmy za #HogansHeroes — a tento rok oslávi 90 rokov!⠀ ⠀ Pozrite si ju na #AllInTheFamily — 5:30 ET na #getTV! #Klasická TV

Príspevok zdieľaný používateľom getTV (@gettv_official) 10. februára 2020 o 2:04 PST

Raný život a začiatky kariéry

Nita vyrastala v rodine zabávačov a spolu so svojou staršou sestrou sa túžila presadiť v Hollywoode. Milovala herectvo a vystupovanie, aj keď si pôvodne nemyslela, že by sa mohla presadiť. Potom, čo sa jej sestra začala venovať profesionálnym projektom, našla svoju príležitosť prostredníctvom modelovania a urobila niekoľko miestnych projektov v New Yorku. To ju priviedlo k jednému z jej prvých vystúpení, vo filme It’s a Great Feeling v nepripísanej úlohe. Film je paródiou na Hollywood a to, čo sa deje v zákulisí, a hrali v ňom Doris Day, Dennis Morgan a Jack Carson.

Jej práca tam otvorila príležitosti a čoskoro získala významnejšie projekty, najmä v 50. rokoch. Objavila sa vo filmoch Bright Leaf, This Could Be the Night a I Married a Woman, v ktorých hrali Diana Dors a George Gobel – film bol primárne robený čiernobielo, s výnimkou niekoľkých scén, v ktorých sa objavil John Wayne.

Televízne projekty

Po niekoľkých filmových vystúpeniach sa Talbot zameral viac na televízne príležitosti a objavil sa v Joe a Mabel hrá titulnú Mabel Spooner po boku Larryho Blydena.

Relácia bola odvysielaná v roku 1955 a je založená na rovnomennej rozhlasovej relácii so zameraním na titulárny pár, pričom Mabel obzvlášť túži po manželstve so svojím partnerom Joeom. Potom hosťovala v Perrym Masonovi a potom bola obsadená v druhej sezóne The Thin Man, v ktorej hrala podvodníčku Blondie Collins. Predstavenie je založené na rovnomennom románe Dashiella Hammetta.

Potom bola obsadená v prvej sezóne Mike Hammer z Mickeyho Spillana , ktorá stvárňuje bojujúcu herečku Susan Reed. Predstavenie je založené na rovnomennej postave, ktorú Spillane vytvoril v mnohých kriminálnych románoch.

Jedným z jej posledných projektov v 50. rokoch bolo účinkovanie v populárnom westernovom seriáli Gunsmoke, ktorý si zopakovala ešte raz v epizóde z roku 1960. V šesťdesiatych rokoch sa naďalej tešila z rôznych iných projektov, vrátane účinkovania vo filmoch Alfred Hitchcock Presents a Maverick, a potom hrala vedľajšiu úlohu v The Jim Backus Show. V tom čase sa stále ujala niekoľkých filmových projektov, ako napríklad Girl Happy a Who’s Got the Action.

Rise to Fame – Hogan's Heroes

V roku 1966 bola Nita obsadená do najznámejšej úlohy svojej kariéry, hrala špiónku Maryu v televíznom seriáli. Hoganovi hrdinovia , odohrávajúci sa v zajateckom (zajateckom) tábore v Nemecku počas druhej svetovej vojny.

Situačná komédia sa vysielala šesť sezón a sledovala niekoľkých vojakov, ktorí sa ako zajatci dostali do utajenia, aby pomohli dozvedieť sa viac o nemeckom vojnovom úsilí a sabotovali akékoľvek plány, ktoré mohli. Pomohli tiež ďalším vojnovým zajatcom uniknúť cez sériu trás, ktoré spojenci vytvorili.

Prehliadka sa stretla s veľkým úspechom a bola mnohokrát nominovaná, pričom Talbot získala svoj najpamätnejší výkon v epizóde s názvom Rukojemník. Prehliadka jej priniesla veľa slávy a po jej skončení ju obsadili do filmu Deň kobyliek , v ktorom si zahrali Donald Sutherland, John Hillerman a Karen Black. Film sa odohráva pred druhou svetovou vojnou a vychádza z rovnomenného románu Nathanaela Westa z roku 1939.

V televízii sa objavila v snímkach Here We Go Again a Muž proti zločinu.

Neskôr kariéra a odchod do dôchodku

V sedemdesiatych rokoch sa Talbot vrátila na výslnie vďaka svojej práci v televíznom detektívnom seriáli Columbo a pilotným dielom pre Funny Face. Potom bola obsadená ako pravidelná postava v telenovele Search for Tomorrow, ktorá trvala 35 rokov a v ktorej sa objavila krátko po skončení Hogan's Heroes. V 80. rokoch hrala postavu Delfiny v lekárskej dráme General Hospital. V šou je jej postava starou priateľkou Tiffany Hill, ktorá je najatá, aby sa stala návrhárkou svadby Luka a Laury.

Po svojom pôsobení vo Všeobecnej nemocnici prijala menej projektov a v predstaveniach alebo filmoch sa objavila len raz za rok. Jej vystúpenia sa stali sporadickejšími, pričom jedným z jej posledných filmových vystúpení bolo vo filme Starting from Scratch po boku Billa Daily.

V druhej časti svojej kariéry sa pustila do hlasového herectva a robila hlavne animované projekty. Jej posledná rola bola v animovanom seriáli Pavúčí muž , na motívy rovnomennej postavy z Marvel Comics, ktorá štyri roky bežala na Fox Kids Network – nahovorila podnikateľku Anastasiu Hardy, matku Felicie Hardy známej aj ako Čierna mačka.

Osobný život

Nita sa prvýkrát oženila s hercom Donom Gordonom v roku 1954, známym tým, že sa objavila v mnohých filmoch ako vedľajšia postava svojho priateľa Steva McQueena. Pred rozvodom zostali spolu štyri roky. Jej ďalšie manželstvo bolo s hercom Thomasom A. Geasom v roku 1961, zostali spolu dlho, predtým sa tiež rozviedli, ale mali spolu dieťa Geas zomrel v roku 2010.

Jej staršia sestra Gloria mala tiež herecké úlohy, ale nemala takú prominentnú kariéru ako Nita. Zomrela v roku 2014. V posledných rokoch žije na dôchodku a užíva si život, keď sa blíži k 90-ke.