• Hlavná
  • Herci
  • Kde je dnes Lucy Lee Flippin? Manžel, čistá hodnota, životopis

Kde je dnes Lucy Lee Flippin? Manžel, čistá hodnota, životopis

ObsahKto je Lucy Lee Flippin a čo robí dnes?

Lucy Lee Flippin sa narodila vo Philadelphii v Pensylvánii v USA 23. júla 1943 – jej znamenie zverokruhu je Lev a má americkú národnosť. Ona je herečka , ktorá je možno stále najznámejšia pre jej stvárnenie hlavnej postavy Elizy Jane Wilder v americkom westernovom historickom seriáli Malý domček na prérii, v ktorom si zahrali aj Michael Landon, Karen Grassie a Melissa Gilbert. Je založený na najpredávanejšej sérii kníh Malý dom a sleduje životy rodiny žijúcej na farme vo Walnut Grove v Minnesote v 80. rokoch 19. storočia.

Lucy nie je aktívna vo filmovom priemysle od roku 2008 a hovorí sa, že žije pokojný život niekde na vidieku.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

. Almanzova sestra. #lhotp #littlehouseontheprairie #elizajanewilder #wilder #lucyleeflippin

Príspevok zdieľaný používateľom 𝒍𝒊𝒕𝒕𝒍𝒆 𝒉𝒐𝒖𝒔𝒆 𝒍𝒐𝒗𝒆𝒓 (@little.house.is.my.life.15) 30. apríla 2020 o 12:39 PDT

Raný život a vzdelanie

Lucy bola vychovávaná ako jediné dieťa v Douglassville v Pensylvánii jej otcom, ktorý bol poštár, a matkou, ktorá bola v domácnosti. Vyrastala so zameraním na školu a počas štúdia na strednej škole sa začala zaujímať o herectvo a začala sa objavovať v školských hrách, najčastejšie v hlavných úlohách. Zmaturovala v roku 1961 , a potom sa zapísala na Northwestern University, kde v roku 1965 získala titul bakalár umenia. Po promócii začala trénovať korčuľovanie a potom rok cestovala po USA, pričom korčuľovala s Holiday on Ice.

Po návrate z turné sa začala venovať herectvu pod vedením Uty Hagenovej, zosnulej nemecko-americkej herečky.

Úlohy vo filmoch

Lucy odštartovala svoju kariéru v roku 1971, keď sa objavila vo filme The Telephone Book, potom po päťročnej prestávke v herectve stvárnila zdravotnú sestru v komediálnom filme The Front.

V roku 1977 sa bez uznania objavila v americkej športovej komédii Slap Shot a stvárnila čašníčku v romantická komédia Annie Hall. V nasledujúcom roku si zahrala Agatu Franklen vo filme The One and Only a Diane Haber vo westernovom komediálnom filme Goin' South, v ktorom hrali Jack Nicholson, Mary Steenburgen a Christopher Lloyd, a sleduje mládenec, ktorý sa vydá za zlodeja koní odsúdeného na šibenica – títo dvaja potom musia bojovať s mužovým starým gangom, šerifom a bankou.

Po päťročnej prestávke v účinkovaní vo filmoch bola Lucy v roku 1983 pozvaná hrať vedľajšiu postavu v romantickom filme Flashdance a nasledujúci rok sa objavila vo filme Young Lust. Objavila sa v populárnom komediálnom filme Policajná akadémia 2: Ich prvá úloha v roku 1985 a niektoré z jej nasledujúcich úloh boli vo filmoch Private Resort a Summer School v roku 1987 a Bulletproof v roku 1988. Bola ocenená za stvárnenie Grace La Della v mysterióznom filme Lady in White, v ktorom hrali Lukas Haas a Len Cariou, a v roku 1988 si zahrala aj v niekoľkých ďalších filmoch, ako napríklad Hero and the Terror a Earth Girls Are Easy.

V roku 1989 hrala vedľajšiu postavu vo filme My Mom’s a Werewolf, ktorý neupútal veľkú pozornosť a v roku 1993 bola jednou z hlavných postáv v kriminálnom filme A Perfect World s Kevinom Costnerom v hlavnej úlohe. Jej ďalší pozoruhodný výkon bol v kriticky uznávanom komediálnom filme Rat Race v roku 2001, v ktorom hralo niekoľko známych hercov vrátane Rowana Atkinsona a niektoré z najnovších rolí Lucy vo filmoch boli vo Whigmaleerie v roku 2005, horore Urban Decay v roku 2007 a westerne Prairie. Horúčka v roku 2008.

Úlohy v televíznych seriáloch

Debutovala v televíznom seriáli v roku 1976, keď sa objavila ako Darva v epizóde The Slammer zo sitcomu The Bob Newhart Show a jej ďalšie pozoruhodné vystúpenia v televíznych seriáloch boli v The Edge of Night v roku 1976, The Ropers v roku 1979. a Flo, v ktorej stvárnila Fran Castleberry v 23 epizódach v rokoch 1980 a 1981.

V nasledujúcich rokoch Lucy hosťovala v jedinej epizóde mnohých seriálov, vrátane Philipa Marlowa, Private Eye v roku 1983 a The Scarecrow and Mrs. King v roku 1985, a objavila sa aj v ôsmich epizódach sitcomu The Last Precinct. Ďalej sa objavila v seriáloch, ako je sitcom The Golden Girls, sci-fi komediálny seriál Small Wonder , a sitcom Plný dom – Lucy bola najčastejšie pozvaná do komediálnych seriálov, keďže mala zrejme prirodzený talent rozosmiať publikum. V roku 1989 sa objavila v epizóde A Happy Guy’s Christmas sitcomu Pán Belvedere, zatiaľ čo v roku 1990 bola jej hosťujúcou hviezdou v Adam-12, The Hogan Family a The Munsters Today.

V roku 1991 stvárnila Becky v epizóde Hello, Dolly zo sitcomu Babes a tiež hrala zdravotnú sestru Nancy v epizóde Just Say No Fun z hororovej sci-fi série Eerie Indiana.

Niektoré z najnovších účinkov Lucy v televíznych seriáloch boli v The Mind of the Married Man v roku 2001, právnická dráma Judging Amy v roku 2002 a situačná komédia Still Standing v roku 2005.

Miluj život a manžela

Lucy bola veľmi tajnostkárska, pokiaľ ide o jej milostný život, a o mužoch, s ktorými mohla chodiť, sa toho veľa nevie, no je všeobecne známe, že bola vydatá za Toma Tarpeyho, herca z New Yorku, ktorý je možno najlepšie známy svojou role vo FM v roku 1978, 9 až 5 v roku 1980 a Vražda, napísala v roku 1984.

Obaja sa stretli, keď boli obsadení do toho istého filmu v roku 1972, a o tri roky neskôr sa vzali na malej ceremónii, na ktorej sa zúčastnili ich najbližší priatelia a rodina. dňa 25. októbra 1975 . V roku 1978 Lucy porodila ich syna Christophera, no o niekoľko rokov neskôr sa Tom a Lucy z neznámych dôvodov rozviedli – ani jeden z nich neposkytol žiadne rozhovory o tom, ako a prečo sa rozviedli.

Od augusta 2020 je Lucy slobodná, bola raz vydatá a má syna.

Koníčky a záujmy

Lucy sa zaujíma o šport odkedy začala chodiť na hodiny korčuľovania, a hoci dnes už žiadne nehrá, kedysi bola veľmi dobrá v tenise, futbale a golfe.

Rada cestuje a bola po celom svete za prácou aj zábavou a dve z jej vysnívaných cestovateľských destinácií sú Tokio v Japonsku a Paríž vo Francúzsku. Je milovníčkou zvierat a má niekoľko domácich miláčikov mačiek a psov, pričom peniaze darovala aj niekoľkým útulkom pre zvieratá. Darovala aj chudobným a zúčastnila sa mnohých charitatívnych podujatí.

Lucy má svojich obľúbených hercov a herečky, z ktorých niektorí sú zosnulí Robin Williams, Will Smith a Nicole Kidman a niektoré z jej obľúbených filmov sú Posledný samuraj, Patch Adams a ja, robot.

Čistý majetok

Lucy má 77 rokov. Má hnedé vlasy a zelené oči, je vysoká 5 stôp, 1,73 metra a váži okolo 61 kg.

Od augusta 2020 sa jej čistý majetok odhadoval na viac ako 1 milión dolárov.